mi Ons Eerste Veteranen Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 Gran Canaria 2003: Woensdag 8 Januari: Om 4 uur 's ochtends gaat de wekker en nog enigszins versuft wordt ik bij het openen van de lamellen geconfronteerd met een witte wereld en een geschatte gevoelstemperatuur van rond de -8 graden. Enige haast is nu wel geboden aangezien de rit naar Schiphol nu wel wat langer zal gaan duren en om deze trip nou meteen te beginnen met een boete zie ik niet zitten. Eenmaal aangekomen op Schiphol (overi gens ruim op tijd) staat een deel van de selectie met iets wat kleine ogen al klaar voor weer een trainingskamp op Gran Canaria. Na het inchecken en een vervroegd ontbijtje stijgen we om half 8 op, om ruim 4 uur later te landen op de luchthaven van Las Palmas, waar de bus al klaar staat om ons naar hotel Buenaventura te brengen. Om half 4 's middags staat de le strandtraining gepland. (Het kan snel gaan zo sleep je je koffer door een pak sneeuw en zo maak je je op voor een goede partij op het strand, met een temperatuur van rond de 28 gra den). 'S avonds staat het diner in la Casa Vieja op het programma. Na de strandtraining word door Henk Bijlsma al aangegeven "voor van avond een rode polo en 8 uur in de lobby", dit wordt door Peter de Waal al snel omgetoverd in "voor vanavond een beige polo en 20:15 in de lobby", de heren Rizunni en van Meer zijn hierdoor wat ver ward wat hen bovenaan het lijstje van de boetepot brengt (hoger dan 100). De eerste avond staat, zoals al een aantal jaren, vooral in het teken van de Zilveren Spoon, waarbij er door de nieuwelingen een korte (soms lange) speech wordt gehouden. Ook dit jaar ligt het ni veau zeer hoog. Waarin Emiel Pieterse bijvoorbeeld uitblinkt in humor en Pierre en Jerrel op het gebied van inhoud en lengte, is het uiteindelijk Ali Bentohami die er met de felbegeerde prijs vandoor gaat. Ali verwoordt op een zeer sterke manier zijn gevoel voor AFC wat hem deze prijs oplevert. Het diner wordt afgesloten met het club lied en de twee nummers Guantanamera en Una Paloma Blanca. De dag zelf wordt afgesloten met een drankje in de pacha. Donderdag 9 Januari: Om 6:45 uur hangt Ko Grosze Nipper alweer aan de lijn om ons wakker te maken voor het ontbijt van 7:15 uur (u leest het goed 7:15). Er staat immers om 08:30 uur een training gepland, maar zoals het spreekwoord luid: 's avonds een man 's ochtends een man, en er wordt dan ook scherp en fanatiek getraind. Zelfs in de vrije uurtjes tussen de trainingen door wordt er voornamelijk gevoetbald. U zult als lezer denken wat is dat toch een fitte selectie, nou moet ik u eer lijkheidshalve bekennen dat deze wedstrijden voornamelijk op de 'playstation' plaatsvinden. Na een goede lunch staat er 's middags wederom een training gepland. Deze training staat onder andere in het teken van de coopertest of simpel gezegd de piepjes test met als doel het uithoudingsvermogen van de selectie te testen. Het 2e deel van de training wordt er heerlijk afgewerkt op het doel. En of het nou de vermoeidheid van deze test is of het slaaptekort, de meeste ballen eindigen niet in het doel. Het eindresultaat van deze training is drie ballen in een palmboom en een gemêleerd gezelschap bestaande uit een buschauffeur, een dokter, vijf selectiespelers de trainer een be stuurslid en twee parkbeheerders die gedurende drie kwartier met behulp van allerlei voorwerpen proberen de ballen uit de palmboom te krijgen. Uiteindelijk lukt het Fred en Ken om de ballen eruit te krijgen en kunnen we terug naar het hotel. Om 19:30 uur staat de bus alweer te wachten om ons naar restaurant Labrador (binnen de selec tie beter bekend als het Patrick Pauwe restaurant) te brengen, waar heerlijke tapas op het menu staan. Ook hier wordt aan het einde van het diner weer een eigen versie van het nummer Guantanamera ten gehore gebracht. Wederom word de dag zelf afgesloten met een drankje in de Pacha. 15 januari 2003 81e jaargang nr. 11 Vrijdag 10 Januari: Dit keer is het ontbijt om 09:30 uur. Er wordt goed gegeten en ge dronken, onder andere een eitje een croissantje en een jus d'orange. Aangezien we tot 14:00 uur vrij hebben deelt ieder z'n eigen tijd in. De een gaat even bij het zwembad liggen, de ander is bezig met een Europa Cup 1 finale op de Playstation en weer een ander gaat een paar uurtjes de binnenkant van zijn ogen bekijken. Om 14:30 uur 's middags staat de volgende training op het programma. Met een tem peratuur van rond de 28 graden wordt er wederom scherp getraind en vliegen de kilo's eraf. Vooral Emiel moet afzien aangezien hij als enige van de keepers is overgebleven. Claudio wist het namelijk tijdens de eerste training te presteren om op een egaal kunstgrasveld toch een kuiltje te vinden en kneusde hierbij ongelukkig zijn enkel. Na de training word er door de meeste jongens op de hotelkamer even naar Baantjer gekeken, waarna om 21:00 ur het diner in het eigen hotel staat gepland. De dag word andermaal afgesloten met een drank je in de Pacha. Zaterdag 11 Januari Ontbijten om 09:00 uur en om 10:00 uur de laatste training op het strand van Playa del Ingles. Ondanks het vroege tijdstip is de tempe ratuur alweer behoorlijk opgelopen en schijnt de zon volop. Dit houdt in dat het al behoorlijk druk is op het strand en dat we tijdens de training toch aardig wat bekijks hebben. Na deze laatste training zou er net als vorig jaar worden gekard, maar aangezien het zo warm is wordt besloten om hier vanaf te zien, wat dus een vrije middag in houdt. In het begin van de middag doet iedereen even zijn eigen ding. Een Said maakt bijvoorbeeld even zijn kamer schoon en is zo vriendelijk om ook even het halletje te stofzuigen. Bobby gaat op de playstation. En weer een ander gaat even lunchen. Rond een uur of drie eindigt iedereen op het strand. En wat doe je als je met een grote groep op het strand bent, dan ga je met 10 man op een banaan achter een jetski. Vooral Marco van Galen heeft wat moeite om te blijven zitten, de banaan is nog niet weg of onze lifeguard ligt al tussen de vissen. s'Avonds staat het laatste diner op het programma in restau rant La Cabana Park. Er worden tapas gegeten, Robert en Henk hou den een korte maar krachtige speech en aan het eind van het diner wordt een ieder getrakteerd op een sigaar. Tijdens het nuttigen van een café con leche en het roken van een sigaar worden er nog eens wat mooie indianenverhalen uit vervlogen tijden opgehaald. De laat ste avond wordt in stijl afgesloten met, u raad het al, een drankje in de pacha. Zondag 12 Januari: Alweer de laatste dag. Om 08:30 uur ontbijt, tijdens het ontbijt wor den we onverwachts nog getrakteerd op een korte modeshow m.b.t. de laatste trends op het gebied van clubkostuums. Na het ontbijt koffers inpakken en op naar het vliegtuig. Om 11:30 uur vertrekt het vliegtuig met daarin een enigszins vermoeide maar voldane selectie. Gran Canaria 2003 was andermaal een zeer geslaagde trip. Rest mij last but not least aan het einde van deze sfeerimpressie na mens de gehele selectie en technische/medische begeleiding, alle mensen te bedanken die ook dit jaar weer de reis naar Gran Canaria mogelijk hebben gemaakt. Stefan Sander Zondag 5 januari 2003. Kom we gaan naar het traditionele zaal voetbaltoernooi, nieuwjaarsreceptie gemist dus mooie gelegenheid de bekenden een heel gezond nieuwjaar te wensen. Zo gezegd, zo ge daan. Veteranen staan er goed voor, nog één gelijkspel en de zoveel ste finaleplaats is weer behaald. Beslissende wedstrijd tegen Zaterdag 5. Toch "Het Veteranenteam" van de toekomst of is dat nu een gepas seerd station? Boeiende wedstrijd, optisch veteranen sterker, met ook veel mooiere kansen, nietwaar Martin? Maar dan gebeurt datgene wat absoluut niets meer met Normen en Waarden te maken heeft. Ja, ik besef, ik ben dat ook wel eens vergeten in het heetst van de strijd of gewoon dat je op welke leeftijd dan ook nooit wilt verliezen en dat alle registers opengaan om dat doel te bereiken. Wat gebeurde er? Een speler van Zami 5 slaat met enkele minuten te spelen, bij een stand

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 8