Medische commissie Twee voor Twaalf Van de Medische commissie Eerder werd eens de vraag gesteld waar de naam Twee voor Twaalf vandaan komt. Nu die 'Twaalf is ontleed van het vroegere 12e elftal van AFC waarin de leden van dit illustere clubje jaren lang hun kunst jes op voetbalgebied hebben getoond. De 'Twee' komt door een waardevolle toevoeging van hun partners, die jaarlijks het traditionele AFC- Herenjaardiner ontberen. Deze avond had een bijzonder tintje in verband met de presentatie van het Vijfentwintigjarenboek. Een exclusief boekwerk van 170 pagina's met 100 kleuren- en 35 zwart-wit foto's. Een verassing die bij alle aanwezigen in zeer goede smaak viel. Alle Twee voor Twaalf leden zijn of waren zeer actief binnen AFC. Zij zijn (oud-)bestuursleden, (oud-)commissieleden en functionaris sen. Zij zijn of erelid, lid van verdienste, Nobelprijsbezitters en hoe kan het anders lid van de Zilveren Ploeg. Hans Elias Alle A.F.C'.ers, groot en klein. De gehele medische commissie, Lex, Wim, Ko, Frank, Reinier, Shanti (zat.l), Kirsten (jun.Bl) en Ahmed (jun.Al), wenst je een gezond 2003. Over de kleine A.F.C.'ers gesproken. Is Osgood Schlatter ook lid van A.F.C.?? Ik hoor die naam de laatste tijd veelvuldig noemen. Inderdaad te veel. Want de aandoening Osgood Schlatter komt voor namelijk voor bij onze toekomstige selectiespelers, welke nu tussen de tien en veertien jaar zijn. De verschijnselen bestaan uit pijn in het onderbeen net onder de knieschijf. Vaak nachtelijke pijnen en zeker na inspanning. Maar ook op school bij springen, hurken of traplopen. Deze klachten treden vaak op tijdens de groeispurt, en voornamelijk bij jongens in de eerder genoemde leeftijd die veel aan sport doen. Wat is nu het geval? Precies op de plek waar voor voetballertjes de aanhechting zit van de meest belangrijke strekspier( de Quadrceps) van de knie, dus om de bal te schieten, hecht deze vast in de regio van de zo belangrijke groeischijf van het onderbeen (de epifysairschijf). Heftige locale periost pijn en lichte zwelling welke warm aanvoelt, wordt overduidelijk aangegeven. Advies: in het acute stadium is het een indicatie voor gedoceerde rust en ijspakkingen gedurende meer dan 15 minuten en meerdere malen per dag te herhalen. Dit ter vermindering van de zwelling en pijn. Ook kan een zg. patellapeesbandje worden gedragen, waardoor de trekkracht op de peesaanhechting vermindert. Let in het voedings patroon op voldoende melkproducten en vitamine D. Verantwoording voor ouders en trainers! In de eerste twee maanden van deze acute fase is trainen en spelen op harde ondergrond af te raden. Verder dient de gymsectie op school te worden geïnformeerd, dat uw kind niet volledig aan de gymlessen kan deelnemen, dit wegens nadelen bij knielen en sprongkracht oefe ningen. Daarna is alleen duurtraining aan te raden, waarbij enige vorm van explosiviteit nog steeds ongewenst is. De aandoening is zoals dat heet "self-limiting", zodra de groei explosie zich weer heeft genormali seerd. Ondanks dat je voor je elftal niet te missen bent, of de trainer je hard nodig heeft, is het beter enkele weken langer te wachten met voetballen, dan één dag te vroeg willen beginnen. Voor A.F.C.ers is er op maandagavond een inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 vanaf 19.00 uur, tevens bij A.F.C. iedere vrijdag van 17.00-19.00 uur De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 15 januari 2003 81e jaargang nr. 11 Marcel Koster zorgde op perfecte wijze voor de ontvangst van alle spelers. Daarnaast floot hij ook nog een aantal wedstrijden. Frans Jüch floot in de ochtenduren een groot aantal wedstrijden en was achter de toernooischermen ook zeer actief. Sebo Woldringh, captain van het winnende zaterdag 2, was zeer blij met de eerste prijs voor zijn team en bracht dit en een heleboel ande re zaken onder woorden in een gloedvolle speech. Aan het eind van de dag kon weer de conclusie worden getrokken dat het nieuwjaars toernooi in de zaal wederom een bijzonder geslaagd evenement was. De recordopkomst van ruim 160 spelers was uiterma te positief. Sebo, Marcel, Frans, Chris, Yvonne en Machiel, die te kenden voor de organisatie, waren dan ook zeer tevreden. MvdW Zaterdag 11 januari kwamen de leden van 'Twee voor Twaalf in res taurant Red Roses in Amstelveen voor hun Nieuwjaarsdiner bijeen. 7

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 7