V Nieuwjaarsreceptie 15 januari 2003 81e jaargang nr. 11 Nederlandse Tafeltennis Bond op. Kappelhoff haalde voor eigen rekening wereldkampioenen als Barna en Szabados naar het Leidsche Bosje voor het spelen van demonstratiewedstrijden. Henk Kappelhoff werd in 1936 onttroond door de legendarische tafeltennisser Cor du Buy, die drie jaar geleden werd uitgeroepen tot Nederlands Tafel tennisser van de 20e eeuw" (einde citaat). Ook Cor du Buy heeft een groot aantal jaren in onze AFC gevoetbald en is nog steeds lid van onze vereniging en vele leden van de Sociëteit van het Olympisch Stadion hebben geregeld contact met hem. Ik meende u bovenstaande informatie niet te moeten onthouden. Op vrijdag 20 december jl. werd weer de jaarlijkse kienavond gehou den, een traditie die bij onze club al dateert van het jaar 1917. De organisatie bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster, Ronald Koster, en dit jaar aangevuld met Hans Hulst mocht ruim 150 AFC-ers een prettige avond bezorgen. Afscheid werd genomen van Nicky Hekster, die medio december is verhuisd naar Frankrijk, en die een reeks van jaren bij de organisatie was betrokken. Hans Hulst heeft de plaats van Nicky overgenomen en vanaf deze plaats zeggen wij namens de AFC dank aan Nicky. De grote opkomst en het enthousiasme van de deelnemers bevestigen mijn mening, dat de kienavond nog steeds een vaste plaats dient te hebben op de eve nementenkalender van onze vereniging. Namens de AFC dan ook onze welgemeende dank aan de organisatie. In de Voetbal International van 18 december jl. is een uitgebreid verhaal opgenomen over spelers uit amateurverenigingen in Neder land, die een korte periode hebben gespeeld bij een BVO (Betaald Voetbal Organisatie). Onze selectiespeler Ronald van de Meent speelde een seizoen als amateur bij FC Utrecht en later een jaar in Spanje bij Zaragoza. Hij verhaalt in het desbetreffende interview over zijn Utrechts avontuur en later zijn éénjarig verblijf in Spanje als voetballer, met als afsluiting een zware blessure. Aan het eind van zijn verhaal komt ook hier weer de liefde voor zijn club AFC naar voren. Lid van Verdienste Jan Benoni vierde op 2 januari jl. zijn 75e ver jaardag. Jan is ruim 25 jaar lid van onze club en uiteraard ook lid van de Zilveren Ploeg. Van deze 25 jaar was Jan 25 jaar lid van de Jeugd commissie en is bij de laatst gehouden algemene vergadering afgetre den. Namens de AFC wensen wij Jan samen met zijn echtgenote temidden van zijn familie nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren vergezeld van onze gelukwensen. Op zondag 29 december jl. werd in "The Beach"in Aalsmeer het 6e voetvolley-toernooi gehouden met vele bekende Nederlandse spelers waaronder Frank de Boer. Voor het eerst werd er een toernooi geor ganiseerd 4 tegen 4, waaraan ons lid Hans de Wit deelnam en finalist werd en dus de eerste prijs behaalde. Namens de AFC onze welge meende gelukwensen. Een opgenomen interview werd te elfder ure niet uitgezonden, daar de voorkeur werd gegeven aan een interview met een speler uit het betaalde voetbal. Ja denk ik dan "wat komen die spelers weinig op de buis". Mare de Hond, keeper van het Zaterdagteam 1, verblijft al een aantal weken in het AMC. Inmiddels heeft hij een aantal zware operaties gehad met hopelijk positief resultaat. Via zijn eigen website www. marcdehond.nl onderhoudt Mare vele contacten met zijn vrienden. Wij zijn met onze gedachten bij hem, en namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Annie Geluk-Schotting, weduwe van ons oud-eerste elftalspeler Chris en moeder van onze tweede penningmeester Edwin verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis. Inmiddels is zij gelukkig weer thuis en de AFC wenst haar van harte beterschap. Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek verblijft momenteel in het Lucas Ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische onderzoeken. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groe ten en wensen wij hem een spoedig herstel. Ook dit keer had ik het genoegen om mee te gaan met onze A-selectie naar Gran Canaria voor de jaarlijkse trainingsstage. Elders in deze uitgave van de Schakel vindt u een reisverslag van Stefan Sander. Zoals ik al eerder meldde in mijn column, ervaart een AFC- bestuurder bij het uitvoeren van zijn werkzaamheden vaak momenten, dat hij trots is om lid van de AFC te zijn. Dat kan zijn bij goede pres taties van het eerste elftal of bij het bezoeken van de jeugdwedstrijden op de zaterdagmorgen, doch dit keer was het de bevestiging op Gran Canaria om te ervaren dat onze A-selectie uit een fantastisch stel spelers bestaat. Met een dergelijke selectie van vriendschap, en ambi tie voor een goed resultaat, moet een tweede helft van de competitie met vertrouwen tegemoet kunnen worden gezien. Onze leden Dyron Daal en Djuric Ascension namen in november jl. deel aan het internationale toernooi om de Gold Cup 3003 in Trini dad. Beiden waren spelers van het elftal van de Nederlandse Antillen. Het elftal verloor met 3-0 van Haïti en speelde gelijk tegen Antigua en Suriname. Voor beiden was het een bijzondere ervaring en zij richten zich nu weer op de komende wedstrijden van het 3e elftal. Onze le elftal speler Pierre Tosch is gekozen voor de selectie van het Nederlands Jeugdelftal onder 21 jaar. Namens de AFC onze felici taties en heel veel succes gewenst. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Hans Rodenburg (16/1) Edwin Geluk (16/1) - Jos Kemna (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Lex Rimini (18/1 - 78 jaar) - AFC (18/1 - 108 jaar) - Henk Bijlsma (19/1- Jan Sandberg (21/1) - George Parson (22/1) - Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Jan Willem Bronwasser - (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Aandachtig wordt geluisterd naar de Nieuwjaarspeech Nieuwjaarspeech door Dick van der Klaauw

Schakels (clubbladen) | 2003 | | pagina 4