Ons Eerste 10 november 2002: AFC - Baronie 1-1 AFC niet slagvaardig genoeg tegen koploper De geschiedenis herhaalde zich niet. Vorig seizoen werd Baronie op Goed Genoeg op alle fronten afgetroefd. Dit keer deed de dynami sche koploper uit Breda beslist niet onder voor de formatie van Ton du Chatinier. Toch had er voor AFC meer ingezeten als wat doelge richter met de kansen was omgesprongen. Nu werden in een open, spannende wedstrijd de punten gedeeld. De 1-1 eindstand was al bij rust bereikt. Een blik op de ranglijst leert dat vandaag beslist gewonnen moet worden. 12 punten achter (wel een wedstrijd minder gespeeld) is een erg grote kloof waar beslist wat aan gedaan moet worden. Makkelijker gezegd dan gedaan want Baronie staat niet voor niets stijf bovenaan. Alleen Türkiyemspor (volgende week de tegenstander) blijft een beetje in buurt van de landelijk kampioen in het seizoen 2000-2001. Het Bredase succes van dit seizoen wordt o.a. toegerekend aan Manu Eric Daghier, een zeer jonge speler uit Liberia. Wie stopt vandaag dit talent af? Du Chatinier heeft deze taak, zo blijkt al gauw, aan Joey Esionye toebedeeld. Verder is in de basis een plaats voor Jerrel Wijn- hard ingeruimd. AFC begint overdonderend. Binnen 2 minuten is het 1-0 via Ken Watanabe die een voorzet van Ali Bentohami met grote precisie langs keeper Swinkels schiet. De wedstrijd van het afgelopen seizoen schiet in herinnering. Toen was het 6-2, zou AFC vandaag weer zo kunnen uithalen? De kansen zijn er in ieder geval wel voor. Baronie verdedigt naar voren, biedt onze aanval aldus de nodige ruimte. In de 22e minuut verschijnt Hans Geerlings alleen voor Swinkels na een prachtige pass van Mohad Zaoudi, maar zijn volley gaat over. Acht minuten later zet Peter de Waal Dennis Purperhart alleen voor de keeper maar Dennis is zich niet bewust van zijn mooie positie en draait weg van het doel. Even later wordt Den nis gevloerd en mag Robert Gehring net buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen. De 2-0 hangt in de lucht, maar de mooie voorzet wordt door Martin Wolfswinkel in de 37e minuut net naast gekopt. Een minuut later is het aan de andere kant wel raak via een kopbal van Yureck Persoon. Met 1-1 wordt de rust bereikt. Het is inmiddels flink gaan regenen en een spectaculaire tweede helft ligt in het ver schiet. AFC, nu met Ronald van de Meent voor Ali Bentohami, heeft wederom een bliksemstart. De voorzet van De Waal brengt Dennis Purperhart in de 46e minuut in een riante positie, maar de topscorer van AFC heeft vandaag te veel tijd nodig. Baronie gaat in deze fase duidelijk op zoek naar de overwinning. De boomlange spits Roe Willemse en de inderdaad talentvolle Daghier bezorgen resp. Martin Wolfswinkel en uitblinker Joey Esionye han den vol werk. Het tempo ligt zeer hoog en voor het doel van Edwin van Holten doen zich enkele hachelijke situaties voor. Op aanwijzing van de assistent-scheidsrechter moet Edwin na een confrontatie met Johan Gabriëls het veld verlaten. De speler van Baronie wordt ook op een rode kaart getrakteerd. Emiel Pieterse neemt nu plaats onder de lat, Ken Watanabe kan eerder dan verwacht gaan douchen. Emiel valt terwijl de regen met bakken uit de hemel valt uitstekend in en weet oog in oog met Persoon AFC in de 82e minuut te behoeden voor een nederlaag. In de slotminuten heeft AFC nóg 2 mogelijkheden om de volle buit te pakken. Keeper Swinkels mag van geluk spreken dat Ronald van de Meent net niet kan profiteren van zijn aarzelend uit komen. Pal voor tijd heeft Dennis Purperhart weer de 2-1 op zijn schoen, maar ook nu blijft het beslissende schot uit. Het blijft dus 1-1, een stand waarmee Baronie wel vrede mee zal kunnen hebben De kloof met AFC blijft bestaan en de 6-2 van vorig jaar is nu echt ge schiedenis. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten (66. rode kaart), Jerrel Wijnhard, Martin Wolfswinkel, Mohad Zaoudi, Joey Esionye, Peter de Waal (76. Pierre Tosch), Robert Gehring (av), Ken Watanabe (66. Emiel Pieterse), Hans Geerlings, Dennis Purperhart en Ali Bentohami. 20 november 2002 81e jaargang nr. 8 17 november 2002: Turkiyemspor-AFC 2-1 Türkiyemspor is AFC opnieuw de baas Op Sportpark Spieringhorn trakteerde F.C. Türkiyemspor AFC voor de tweede keer dit seizoen op een nederlaag. Was de overwinning in de openingswedstrijd op 1 september nauwelijks verdiend te noemen, op 17 november was de ploeg van John Kila de terechte winnaar. De winst kwam in de slotminuten nog wel in gevaar nadat Robert Ge hring via een penalty AFC op 2-1 had gebracht, maar ook in deze fase was het inmiddels tot negen man gereduceerde team van Ton du Chatinier niet doortastend genoeg. Verrassenderwijs start AFC vandaag met viel aanvallers. Topscorer Dennis Purperhart mag rekenen op de steun van Ken Watanabe, Ronald van de Meent en Ali Bentohami. Robert Gehring start op de bank, Mohad Zaoudi draagt de aanvoerdersband. De aanvallende bedoelingen zijn duidelijk, de praktijk is anders. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van Diemen staat AFC onder druk. Türkiyemspor speelt in een hoog tempo, is fysiek sterk en laat daar naast zien dat het technisch het nodige in huis heeft. AFC is steeds een stapje te laat, heeft aldus weinig grip op de wedstrijd. Voor het doel van Edwin van Holten doen zich regelmatig gevaarlijke situaties voor. Zo voorkomt Martin Wolfswinkel in de 12e minuut ternauwer nood een doelpunt. In de 15" minuut is het wel raak na een mislukte uittrap van Van Holten. Rini de Meijer reageert alert en het is 1-0. AFC wordt in de volgende minuten met meer tegenslag geconfron teerd. Eerst moet Martin Wolfwinkel door een blessure het veld verla ten. Hij wordt vervangen door Pierre Tosch. Hierna kan Jerrel Wijn- hard met rood (2 x geel) vertrekken na zijn tweede overtreding op Sander Oostrom. Zoals wel vaker blijkt de numerieke minderheid niet direct een nadeel te zijn. AFC bijt nu wat meer van zich af en is in deze fase via een slalom Ali Bentohami en een knal van Ronald van de Meent enkele keren gevaarlijk. De fysiek en verbaal sterke keeper van Türkiyemspor Fifi Lima Pires blijft echter overeind en met 1-0 kan de thee worden ingeschonken. Na rust maakt Robert Gehring zijn opwachting. Hij vervangt Ronald van de Meent. De man-minder situatie begint voor AFC te tellen. Toch breekt Hans Geerlings in de 62e minuut op de linkervleugel nog goed door. De voorzet op maat wordt door Mohad Zaoudi naast geschoten. Hierna gaat Türkiyem spor uitdrukkelijk op zoek naar een tweede treffer. De kansen stapelen zich op en nadat Marcel Oerlemans en Tayfur Kahraman in kansrijke positie gemist hebben is het Imdat Ilguy die in de 65e minuut via een stiftbal Türkiyemspor op 2-0 brengt. De wedstrijd lijkt beslist en lijkt uit te gaan als de spreekwoordelijke nachtkaars. Maar zie, AFC toont het laatste kwartier veerkracht. Na acties van Ali Bentohami en Pierre Tosch komt Robert Gehring in het strafschopgebied ten val. Scheids rechter Van Diemen wijst naar de stip en Robert passeert de in fel oranje uitgedoste Lima Pires onberispelijk. Het is 2-1 en een gelijk spel zit er dus plotseling weer in. Een handsbal van één van de Tür- kiyemspelers leidt tot enige discussie waarna Robert van Van Diemen met een tweede gele kaart kan vertrekken. Met negen man is het nog niet gedaan. Een vrij trap recht voor het doel, net buiten het straf schopgebied biedt een goede mogelijkheid, maar het schot van Hans Geerlings, na een tikkie opzij (waarom toch?), wordt door een uit het muurtje sprintende speler geblokt. Het blijft 2-1, een overwinning waarmee Türkiyemspor zijn positie als naaste concurrent van Baronie overtuigend bevestigt. AFC, dat juist in een wedstrijd als deze (ge blesseerde) spelers als Daniël van Meer en Uli Landvreugd mist, dient na deze nederlaag uit een ander vaatje te tappen om in het linker rijtje te blijven. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Martin Wolfswin kel (Pierre Tosch 18.), Peter de Waal, Mohad Zaoudi, Jerryl Wijn- hard, Hans Geelings, Ken Watanabe, Dennis Purperhart, Ali Bento hami, Ronald van de Meent (46. Robert Gehring).

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8