AFC's raambiljetten Hard gras 20 november 2002 81e jaargang nr. 8 kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie spieren, welke vanaf de zitbeenknobbel( tuber ischium), naar de achterzijde aan binnen en buitenkant van de knie verlopen. De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij de zitbeenknobbel. Dat voetballers veel worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een plotseling krachttoename bij een sprint. Het voetbalspel is sneller geworden en er worden steeds meer wedstrijden gespeeld. Kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. De jeugd krijgt minder gymnastiek in het basis onderwijs en hangt reeds op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis, inclusief de ouders, vaak met het bord op schoot. Want dat is lekker makkelijk!? De Feyen- oorders Kees van Wonderen en Raymond van Haaren zijn vaste pati ënten, Ajax-doelman Maarten Stekelenburg greep in de uitwedstrijd tegen Inter plotseling naar de achterkant van zijn dijbeen, diens ploeggenoot Andy van der Meyde zei onlangs nog dat hij helemaal niet wegens vormverlies voor het Nederlands elftal had bedankt, maar dat hij last had van zijn Hamstring. Sportarts Kessel heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er de trainer wel om ze op te jagen. Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook bij intensieve krachttraining neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbewegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een herstel trainer werd aangesteld. Zalig zijn de spelers die van nature een sterk maar soepel spierstelsel hebben. De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 Natuurlijk kent u de bekende rode raambiljetten van AFC voor de thuiswedstrijden. Als u bij AFC komt ziet u ze bij de ingang van het terrein op beide kassahokjes hangen. Ook in Amsterdam Zuid hangen deze raambiljetten bij een aantal bedrijven. Maar wat u waarschijnlijk niet weet is dat deze raambiljetten al jaar en dag rondgebracht worden door de 82-jarige heer Herman Hout man. Niet per auto maar op de fiets en dat door weer en wind. Zelf zegt hij dat hij dit werk met veel plezier doet en uit clubliefde voor AFC. Grote hulde voor Herman Houtman. De heer Herman Houtman levert het raambiljet van de wedstrijd AFC-Baronie af bij Bloem Kiosk Alice. Naast de heer Houtman staan Jeroen en Chantal. De bedrijven die een raambiljet van AFC hebben hangen, zijn: Fysiotherapie Wim Crouwel, v Nijenrodeweg 914 Tai Yuen, Chinees restaurant, Bolestein 49 Bloem Kiosk Alice, de Cuserstraat/hoek Amstelveenseweg Kapper Frits de Reus, Amstelveenseweg 966 Café 1890, Amstelveenseweg Sportpark ABN/AMRO, v Tooropstraat 48, Amstelveen. Rijwielzaak F vd Born, Koen van Oisterwijklaan 47, Amstelveen Sigarenzaak de Tabakker, Buitenveldertselaan 176. Fruitstal Theo Kloos, t.o. de Tabakker, Buitenveldertselaan 176 Kapperzaak Hair Dressing, Kastelenstraat 173 Broodbakker Botcher, Kastelenstraat 171 Sigarenzaak Kasteeltje, Kastelenstraat 65 Broodzaak Botcher, Kastelenstraat 69 Slagerij Heinis, A.J.Ernststraat 197 Bloemenkiosk 'Briet", t.o. politiebureau v Leijenberghlaan Fruitkiosk, hoek Gelderlandplein/A.J.Ernststraat. Kaaskiosk Martin Verburg, van Weldammestraat DUO Sport, Gelderlandplein Tennispark Buitenveldert, vd Boeckhorststraat Groentenzaak Jan Ruygrok, Buitenveldertselaan 38 Sigarenzaak Cor Bijster, Olympiaplein 124 Sigarenzaak E Christiani, Rijnstraat 63 Restaurant Ravel, Gelderlandplein 233 Restaurant Meerzicht, Koenenkade 56 Sigarenmagazijn André, Amsterdamseweg 149, Amstelveen AFC bedankt bovengenoemde bedrijven zeer dat zij raamruimte be schikbaar stellen voor het plaatsen van de AFC affiche. Kunt u ook een raambiljet van de thuiswedstrijden in uw bedrijf plaatsen, dan verzoeken wij u vriendelijk dit door te geven aan de administratie van AFC. Hans Elias "Voetbaltijdschrift voor lezers" "Voor wie anders?" denk ik dan. Ben ik een lezer? Niet echt. Toch maar gelezen en wel het artikel van Marco van Basten: "Het moet anders". Marco haalt min of meer uit naar de Uefa en de Fifa: stoffige instituten die niet bezig zijn met de verbetering van het voet balspel". Johan Derksen, inmiddels bekend als een TV commentator die "er geen doekjes om windt", stelde m.i. terecht: leuke suggesties van Marco van Basten, maar wie heeft deze nog niet aangedragen. Con clusie: "niets nieuws onder de zon" en dat klopt. Maar het leuke in discussieland is dat het er niet om gaat "wat je zegt", maar "wie het zegt". Denk aan de beroemde, inmiddels legen darische uitspraak van Johan: "elk nadeel heeft zijn voordeel", een gedachte die na de Relativiteitstheorie van Einstein absoluut op de tweede plaats van het "denken" staat! De reeds eeuwen - oude ge dachte: "elke medaille heeft twee kanten" is volledig in de vergetel heid gerukt. Mensen, zeker voetballiefhebbers, hebben idolen nodig, zo ook Mar co van Basten. Jammer dat hij niet net zo slim is als Piet Keizer en de voetbal geschiedenis in wil gaan als een groot voetballer, maar als een "mislukte oefenmeester" die hij zeker zal worden. Toch zet het artikel

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5