20 november 2002 81e jaargang nr. 8 alles op alles zetten. Op de rand van de 16 tikte hij de bal voor de voeten van de Heracles spits weg, deze liep nog drie stappen en ging languit. Stafschop. Gelukkig zat er bij AFC een duivel op het doel en ging de strafschop hoog over. Ik heb het al eens eerder opgemerkt bij AFC voetbal je tegen de te genstander en ook vaak tegen de scheidsrechter. Het is een trend om extra streng tegen AFC te zijn. Het gevolg is dat een zweem van partijdigheid ontstaat. Dit was geen strafschop maar op z'n hoogst een vrije trap en zelfs dat zou te veel zijn geweest en zo waren er meer momenten in deze wedstrijd. De scheidrechters in deze competitie staan te vaak in een verkeerde positie (conditie) om goed te kunnen beoordelen bij dit soort wedstrijden en dan is het te gemakkelijk om er een zo zware overtreding in te zien. Ik zou liever zien dat gevaar lijk en ruw spel beter werd bestraft, denk maar even aan wat er met Ben Ebu-Mordi in Deventer gebeurde, hij werd onreglementair getac keld zodat er een botje in z'n enkel is gebroken en kan al weken niet spelen. Geen enkele kleur kaart werd er toen getrokken terwijl dat rood had moeten zijn. Hierdoor beïnvloeden scheidsrechters wedstrij den en mag ik hopen ongewild. Vlak voor het eind kwam Jair Wessels nog vrij voor de keeper van Heracles maar het schot werd gekeerd. Zo bleef het 1-1. Een heel spannende wedstrijd en een verdiend ge lijkspel, dat door hard werken werd afgedwongen tegen een beter voetballende ploeg. Een pluim voor alle spelers van het team. Leuk om naar te kijken. Nog wat meer publiek zouden jullie verdienen om wat extra sfeer te brengen bij deze B1 wedstrijden. En nu wat cijfertjes: Dit is het zesde gelijke spel van de BI in deze competitie en niet tegen de minste zoals de 0-0 tegen Heerenveen de nummer 4 van de lijst (thuis) en nu dan 1-1 tegen Heracles de nummer drie van de lijst (thuis). Er werd "maar" drie maal verloren, tegen Groningen (2-0), de nummer 1 van de lijst, Zwolle (2-0) en Twente (3-2). AFC BI heeft nooit (het moet nog maar eens gezegd) een walk-over toegestaan en heeft maar 12 goals tegen. Terwijl Omniworld met 27 en FC Zwolle zelfs met 28 goals om hun oren kregen. FC Zwolle en GA Eagles hebben beiden 6 wedstrijden verloren en De Graafschap en FC Groningen hebben beiden 6 wedstrijden gewonnen. Beneden de derde plaats van deze competitie zijn de teams gezien het kleine punten verschil aan elkaar gewaagd. Deze cijfertjes leren ons dat het met de verdediging van AFC BI wel goed zit. Zelfs 5 weken ongeslagen, nu nog scoren. Het vervolg in deze competitie kan met vertrouwen worden tegemoet gezien. De laatste plaats lijkt nu definitief verlaten en met 9 punten uit 10 wedstrijden. De tocht naar boven is begonnen en de B1 staat nu op de 10e plaats in deze competitie. Een "trouwe" thuissupporter. Naschrift redactie: de trouwe thuissupporter is ver buiten zijn schrijfbevoegdheden gegaan. Liefst 946 woorden waar toch afge sproken is dat een verslag niet meer dan 375 woorden mag bevatten. Bij uitzondering toch geplaatst omdat dit seizoen nog niet veel over de BI geschreven is. Wel opletten de volgende keer. AFC B3 vs. CTO BI: een punt winnen of twee verliezen? 17-11-2002 Vooraf weet je, dat deze tegenstander te pakken moet zijn, maar teams als CTO hebben het vermogen juist thuis de punten binnen te halen. Met die angst in de benen start AFC toch aardig onder leiding van de Ouderkerkse scheidsrechter Jansen. Na twaalf minuten een curieus doelpunt: na een aanval van AFC wil de CTO- keeper de bal wegtrappen, maar maait er echt overheen, waardoor deze tergend langzaam de goal in hobbelt. We durven aan de kant amper te jui chen, maar doen het toch een beetje omdat het Tomas B. was, die zijn eerste competitiedoelpunt mocht aantekenen. CTO begint daarop wat fysieker te voetballen en vanaf de kant mocht ik zelfs waterpolopraktijken waarnemen. Ook flink doorgaan op onze keeper werd niet geschuwd en na een flinke sandwich moest er even tot tien geteld worden. Bij een volgende confrontatie won onze keeper op punten en mocht de CTO speler gewisseld worden. Toch liet een aantal van onze jongens intimideren door het harde spel en vergat de ruimte te gebruiken en te tikken. De druk op onze goal werd steeds groter en dan gebeuren er ongelukjes: via een eigen voet kwam de bal in de goal, 1-1. Met die stand de rust in. Na rust een zelfde beeld en leider Jan werd steeds grijzer langs de kant. De 2-1 kon niet uitblijven en viel dan ook. Het hielp: AFC ging weer voetballen. Na een mooi opgezette aanval scoort Wout de 2-2. Nog zo'n mooie aanval; zou het dan toch nog kunnen? Tot onze grote verbazing (en van half Real Sranang) afgeblazen wegens buitenspel. Het geeft CTO in ieder geval weer moed, de negen spelers achterin weten weer feilloos hun twee snelle jongens voorin te vinden. Gelukkig voor AFC was Sieuwerd er op tijd bij en kon het ene punt veilig gesteld worden. Heren B3 weer een lesje "blijf gewoon tikken en de ruimte gebrui ken". Zondag tegen Swift zien we dat natuurlijk gewoon weer, succes. Thea. V. C2 Tongzoen 16 november: Amstelveen/Heemraad Cl C2 scheidsrechter - AFC C2 3- 2 Het is niet omdat de druiven zuur zijn, maar er valt niet te ontkomen aan het benoemen van de Amstelveense scheidsrechter als we deze wedstrijd willen beschrijven. Vorige week stond er een klein stukje in de krant over een voetballer die werd geschorst omdat hij de scheids rechter een kus had gegeven. Zijn verdediging: "als ik genaaid word, wil ik ook zoenen!". Deze "scheids" kwalificeerde voor een minuten lange Franse zoen Ongelooflijk dat een club als Amstelveen toelaat dat er zo doelbewust met een elftal wordt gemanipuleerd. Hun "C2" bestond voor 2/3 uit Cl spelers die vrij waren (leuk voor hun vaste C2'ers, die mochten zeker thuis blijven) en de "scheids" had maar één opdracht: wij moe ten winnen. Triest. Ook tegen deze semi-Cl overigens waren we de betere ploeg, maar teveel kansen in de eerste helft gingen verloren zodat het bij rust pas 0-1 was. Te weinig afstand om in de tweede helft Amstelveen van ons af te houden als buitenspel niet meer telt wanneer dat zo uitkomt. Maar snel vergeten. Nog wel even een bedankje aan invallers Yannick en Robin van wie de laatste C3'er zich moeiteloos in de wedstrijd handhaafde. En een compliment aan alle jongens omdat ze ondanks al het onrecht het hoofd koel hielden en zich niet lieten provoceren tot ondoordacht gedrag. Voldoende motivatie zo lijkt het om ze straks thuis met dubbele cijfers een sportief pak slaag te geven. Frank de Munnik 19

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 19