Jeugdver slagen Mexico: Cappie Wefers Bettink, Tyler Cox, Tom Rinat, Yuri Groeneveld, Max Aken. Teammanager: Robert-Jan Wefers Bettink. Tel. 020-6795349. Nederland: Ludo Thörig, Micha Goudsmit, Jamie van Luijck, Hidde Markx, Stephan Brouwer. Teammanager: Louis Thörig. Tel. 06 45 222 219. Jullie teamfoto staat op de website. Graag de namen doorgeven aan hanselias@wxs.nl Nigeria: Maarten de Lange, Tim Burger, Calvin Reingoud, Mees Toonen, Julius van Sauers. Teammanager: Olof de Lange. Tel. 020-6755343. Peru: Stijn van Dalen, Buck van der Kolk, Mick van Dijk, Allard van de Bergh, Mats Ouwehand. Teammanager: Ulbe van Dijk. Tel. 020-6792700/0651190881. Portugal: Jack van Asbeck, Douwe Koopmans, Erik Westra, Diederik Blanke - stein. Otto van Wassenaar. Teammanagers: Asbeck/Koopmans. Tel. 020-6768143. Jullie teamfoto staat op de website. Graag de namen doorgeven aan hanselias wxs.nl Uruguay: Joseph Human, Jamie Hijmans Benjamin Ermia, Marco Melchiori, Samuel Leftin. Teammanager: Jacobus Human. Tel. 020-4701339 Jullie teamfoto staat op de website. Graag de namen doorgeven aan hanselias wxs.nl 17 november: AFC A5 - AFC A4 3 - 1 Op NOS TT stond zondag "Türkiyemspor wint thuis van AFC". Bij sommige stadsderby's weet je vooraf dat de punten in eigen huis blijven. Bijvoorbeeld als de A5 (thuis) en de A4 (uit) hun competitie wedstrijd in de 2e klasse afwerken op ons voortreffelijk bespeelbare 4e veld. Een sterke competitie met nogal wat Al en A2 teams. Ondanks de harde trainingsarbeid en een fantastische wedstrijdmentaliteit hebben onze teams postgevat onderin het spreekwoordelijke rechter rijtje. Zaak dus om in de onderlinge confrontatie geen punten te ver spelen, waarbij de A5 gesteund door het eigen publiek het thuisvoor deel zou moeten zien te benutten. Ook supporters van de A4 hebben de reis naar het uitveld in grote getale ondernomen en doen qua aan moedigingen niet bij het thuispubliek onder. In de eerste helft gaat het spel lange tijd gelijk op. Er wordt goed en gepassioneerd voetbal gespeeld: de A5 "onder alle omstandigheden verzorgd" met spelers voor wie 11.30 uur op zondagmorgen aan de vroege kant is; de A4 fysieker met een over-mijn-lijk-mentaliteit van spelers die om 6.00 uur al/nog (doorhalen wat niet van toepassing is) wakker zijn. De gasten worden iets sterker en het verbaast vriend nog vijand, dat zij vlak voor rust met een wereldgoal of lucky op voorsprong 20 november 2002 81e jaargang nr. 8 komen. Rechtspoot Cilian King zet van links met rechts voor. De bal bepaalt plots zelf z'n eigen richting en besluit buiten het bereik van gelegenheidskeeper Christiaan Roos in de uiterste hoek binnen te ploffen. Ruststand 0-1 voor de bezoekers. Ik kan u verzekeren, dat dan de thee van ome Hans niet smaakt. In de rust besproken hoe het spel nog verzorgder kan verlopen, desondanks heeft de A4 het betere van het spel. Maar dan komt eindelijk de ommekeer. Op rechts gaat de bal vanuit de kluts over de zijlijn. Handen gaan omhoog en er wordt van alle kanten geroepen: "AFC gooit". Een fractie van een seconde is de scheidsrechter in verwarring, maar dan komt ook bij hem een glimlach. De spanning verdwijnt uit de geesten en de licha men. Onder de aanvallende impulsen van aanvoeder Sjors Kaaks en topscoorder Kasper van Beek wordt de stand met teamdoelpunten in het voordeel van de thuisspelende ploeg ontspannen omgebogen. Thuis sportieve revanche A4 Joop Nieuwenhuys 16 november: BI grossier in gelijke spelen. Als er een prijs in de competitie zou bestaan voor het aantal gelijk gespeelde wedstrijden dan zou de BI van AFC deze cup met glans winnen. Maar dat bestaat natuurlijk niet, toch sprokkel je zo punten en frustreer je de tegenstanders. Afgelopen zaterdag 16 november, werd de tiende wedstrijd in de le Divisie A van de Shell competitie voor B junioren gespeeld. Op veld twee (jawel) trad de één na laatst (AFC BI) tegen de nummer drie (Heracles, Almelo) aan. Heracles zette meteen druk en kreeg een klein kansje in de eerste vijf minuten, maar de AFC BI groeide in hun spel. Hoewel AFC iets minder bal vast was dan hun tegenstander ging het spel goed hen en weer. Er werd fanatiek gejaagd en de tegenstander werd goed vastge zet zoals in de wedstrijd tegen Ajax twee weken geleden maar de ballijnen waren hier en daar toch niet goed geblokkeerd waardoor er te vaak dicht bij de onze 16 gespeeld werd. Toen dat niet genoeg effect resulteerde probeerde Heracles met lange passes over de verde diging van AFC te komen. Gelukkig kon de verdediging het allemaal belopen. Maar het kostte verschrikkelijk veel energie. De meeste counters van AFC gingen in de eerste helft over rechts maar waren niet dreigend genoeg. Nauwelijks creëerde beide teams kansen. Ver in de eerste helft, op de rechterhoek van de 16, kwam na een paar één-tweetjes de bal terug bij AFC spits Jeroen Bertens, hij koos de lange hoek, 1-0. Het was z'n eerste in de competitie, na een lange periode afwezig te zijn geweest door een blessure. De eerlijk heid gebied te zeggen dat dezer stand tegen de verhouding in was maar wel een geweldige morele opsteker. In de tweede helft werd het reuze spannend. Door AFC geschapen kansen werden niet afgemaakt. Het leek erop dat in de tweede helft de BI beter speelde. Renato Stevens kwam alleen voor de keeper van Heraclesvoorlangs. Het scheelde maar een haartje. Uit een scrim mage op de rechter hoek van de 16 van AFC, kwam de bal voor de voeten van een spits van Heracles, 1-1. Verder in de tweede helft moest steeds vaker stevig aan de noodrem worden getrokken. Vrije trap rechts van het midden even buiten de 16. AFC BI doelman Nicky van Cittert kon de bal net over tikken. Prima safe. Onzuivere schoten van Heracles hielden de stand gelijk. Een kwartier voor het eind bracht coach Kenneth van Coblijn nog een extra spits in en veranderde het systeem in 4-2-4. AFC zette Heracles nu behoorlijk onder druk, met alle risico's van dien. En na een corner van AFC brak Heracles uit en Olivier Poederbach die was achtergebleven moest 18

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 18