23 oktober 2002 81e j aargang nr. 6 den was de overwinning van het team van Du Chatinier lange tijd beslist niet zeker. Na het tweede doelpunt in de 69* minuut via de goed doorzettende Hans Geerlings werd die duidelijkheid wel ver schaft. In het laatste deel van de wedstrijd werd de score met oogstre lend spel uitgebouwd tot 0-4. Vandaag gaat de reis naar Heemskerk. Wat zal het gaan worden? Het optimisme overheerst. De statistieken geven daar overigens weinig aanleiding toe. ADO'20 trok in het verleden, zeker op sportpark De Vlotter, meestal aan het langste eind. In het geheugen zit nog de laatste wedstrijd van het seizoen, die thuis, met nog een kansje op de titel, met 2-3 verloren ging. De totnogtoe gespeelde wedstrijden in dit seizoen, resulterend in een 5e en 6e plaats op de ranglijst, laten zien dat ADO'20 en AFC niet veel voor elkaar onder doen. Een spannende wedstrijd ligt dus in het verschiet. Ali Bentohami start in de basis, Ronald van de Meent heeft zich bij het legertje geblesseerde spelers gevoegd. Tot deze groep behoort ook Ray van Aken, die vandaag tegen zijn oude vereniging ongetwijfeld graag had willen spelen. In het hart van de verdediging staan Martin Wolfswinkel en Peter de Waal opgesteld, Pierre Tosch is op de vleugel geposteerd. Bij de opening is een minuut stilte in verband met het overlijden van Z.K.H. Prins Claus. Op dat moment gaan de gedachten ook uit naar een van de selectiespelers van ADO'20 wiens vrouw tijdens haar zwanger schap onlangs is overleden. Als de scheidsrechter de wedstrijd start maakt ADO'20 direct z'n bedoelingen duidelijk. Met een serie diep- teballen wordt de AFC-defensie flink aan de tand. Gevoeld. Met name op de rechtervleugel geeft de snelle Sekou Kouyate zijn visitekaartje. Ook spits Wilgo van Dams is lastig en bezorgt Martin Wolfswinkel een heleboel werk. De eerste grote kans is echter voor Ali Bentohami die na een verkeerde terugspeelbal vrij voor keeper Van der Geest verschijnt. Deze weet met enig geluk zijn doel schoon te houden. In de 35e minuut acht Ton du Chatinier de tijd rijp om zijn verdediging te reorganiseren. Pierre Tosch schuift door naar het centrum, Joey Esionye, bezig aan zijn 100e wedstrijd voor AFC 1, gaat naar de linkerflank en Stefan Sander, die invalt voor Martin Wolfswinkel, gaat aan de rechterkant spelen. De wedstrijd is dan al enigszins gekanteld. AFC gaat steeds beter spelen, ADO'20 ziet steeds vaker de lange bal verkeerd aankomen. De driehoekjes van Robert Gehring, Ken Watanabe en Marco van Galen zijn een lust voor het oog, Ali Bentohami duikt voor de tweede keer gevaarlijk op voor keeper Van der Geest. In de 38e minuut is het raak als Dennis Purperhart zijn directe tegenstander Kristel verschalkt. Dennis is niet zelfzuchtig en speelt de nog beter staande Ken Watanabe perfect aan en het is 0-1 Na de thee probeert ADO'20 met veel inzet de achterstand ongedaan te maken. AFC blijft echter via Peter de Waal, Pierre Tosch en Joey Esionye betrekkelijk eenvoudig overeind. AFC combineert ook in deze fase veel beter en heeft in Marco van Galen een fantastische 'spielmacher'. Een paar mooie kansen op 0-2 blijft in deze fase onbe nut. De mooiste kans is echter voor ADO'20. In de 65e minuut weet Sekou Koyate Edwin van Holten te passeren, maar de bal stuitert via de binnenkant paal op onverklaarbare wijze het veld weer in. AFC heeft enorme mazzel, want een gelijkmaker zou de ploeg van Rob Witschge ongetwijfeld vleugels hebben gegeven. Nu loopt het geheel anders, want AFC, dat helaas wel tegen vier gele kaarten oploopt, scoort een paar minuten later de beslissende treffer. Een pass van Dennis Purperhart wordt door een wel zeer wilskrachtige Hans Geer lings langs Van der Geest in het net gewerkt. De vreugde aan AFC- zijde is groot en dat is goed te merken op het veld. AFC is nu heer en meester en speelt bijzonder goed. De beloning is er naar. Een diepte pass van aanvoerder Robert Gehring wordt door een nu echt ontke tende Dennis Purperhart in het doel gewerkt. Vlak voor tijd tikt Den nis een prachtige voorzet van de goed spelende Ali Bentohami hoog in de touwen. Wat de laatste jaren niet is gelukt gebeurt vandaag in Heemskerk: er wordt gewonnen. En hoe!!! MvdW Opsteling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye (84. Liam Wester- veld), Martin Wolfswinkel (35. Stefan Sander), Peter de Waal, Pierre Tosch, Robert Gehring (av), Marco van Galen, Hans Geerlings, Ken Watanabe, Ali Bentohami en Dennis Purperhart. 20 oktober: Hollandia - AFC 2-2 AFC laat winst in Hoorn glippen In een spannende, open wedstrijd hebben Hollandia en AFC de pun ten gedeeld. Op het mooie, zonovergoten Juliana Sportpark was Hollandia in de eerste helft de meest gevaarlijke ploeg. Een efficiën ter AFC stond in de rust toch met 2-1 voor, omdat Hollandia erg slordig met de kansen omsprong. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Een beter spelend AFC kreeg een aantal goede moge lijkheden om de wedstrijd te beslissen, maar zag de formatie van Michel Liesthout in de 93e minuut langszij komen. Op naar Hoorn waar vorig seizoen nog met 3-1 gewonnen werd van de latere kampioen. Dit seizoen gaat het Hollandia nog niet erg voor de wind: 5 uit 7 en een 13e plaats is heel veel minder dan menig des kundige had verwacht. Aan de boorden van het IJsselmeer werd nog geen punt behaald. AFC mag, zoveel is duidelijk, rekenen op een zeer gemotiveerd Hollandia De basisopstelling van AFC is op 2 plaatsen gewijzigd in vergelijking tot de wedstrijd tegen ADO'20. Mohad Zaoudi en Liam Westerveld spelen in plaats van Martin Wolfwinkel en Peter de Waal. Op het door de overvloedige regenval zware veld maakt Hollandia zijn bedoelingen direct duidelijk Jacco Rijkhoff duikt in de 4e minuut op voor Edwin van Holten, maar Joey Esionye weet met een 'noodredding' de openingsgoal te voorkomen. Even later is Rijkhoff weer dichtbij een treffer na een foutieve uittrap van Van Holten. Langzamerhand komt ook de AFC-aanval op toeren en test Ali Bentohami keeper Heijblok voor de eerste keer. Na een twee de Tilok' van Joey Esionye komt de equipe van Ton du Chatinier onverwacht op 1-0. Een hard schot van Robert Gehring wordt door Dennis Purperhart even attent als fraai bij de tweede paal in het net gewerkt. Hierna manifesteert Tom Hes zich als beste speler van Hol landia. Vanaf het middenveld is hij voortdurend gevaarlijk. Gelukkig staat zijn vizier niet echt op scherp en worden minstens 4 kansen door hem op zeep geholpen. In de 31e minuut is Hes wel attent na een voorzet Steve de Lege die Jacco Rijkhoff is komen vervangen. Hol landia probeert nu door te drukken, maar een actie van Ferdy Kale- veld blijft zonder gevolgen. Aan de andere kant laat Dennis Purper hart zien hoe het wel moet. Na een solo trekt hij de bal van de achter lijn mooi voor naar Ali Bentohami, die in de 36" minuut onberispelijk 1-2 aantekent. Omdat Edwin van Holten een inzet van Peter Neuvel onschadelijk maakt wordt met deze stand de rust bereikt. AFC is, zoveel wordt direct na de thee duidelijk, niet van zins zich in de tweede helft in te graven. In de beginfase is Ali Bentohami 2 keer dicht bij de derde en zijn tweede treffer, maar in beide gevallen ligt Heijblok vakkundig in de weg. Jerrel Wijnhard komt hierna in het veld voor een grieperige Robert Gehring. De laatste 20 minuten zijn ingegaan en beide ploegen boren hun laatste reserves aan. Tom Hes stuit in de 73e minuut voor de zoveelste maal op Edwin van Holten, aan de andere kant doet Ali oog in oog met Heijblok hetzelfde. Beide trainers wisselen nog een aantal spelers en het aftellen is begonnen. In blessuretijd komt een niet verzagend Hollandia toch nog op gelijke hoogte na onnodig balverlies in de voorhoede van AFC. De tegen aanval over links via invaller Menno Monsch wordt in de 93e minuut bekroond met een onhoudbare schuiver van Peter Neuvel. Het is 2-2, een stand die na nog een aantal spannende minuten als eindstand kan worden genoteerd. Gegeven de vele kansen over en weer een juiste uitslag van een aantrekkelijke wedstrijd zonder kaarten. Hollandia viert het eerste thuispunt als een overwinning. Bij AFC overheerst, zo dicht bij de overwinning, een gevoel van teleurstelling. Een half vol glas is, zo wordt maar weer eens aangetoond, toch iets heel anders dan een half leeg glas. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Pierre Tosch, Mohad Zaoudi, Liam Westerveld, Robert Gehring, av, (68. Jerrel Wijnhard), Marco van Galen (79. Martin Wolfswinkel), Hans Geerlings, Ken Watanabe (86. Rivilino Sleur), Dennis Purperhart en Ali Bentohami.

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5