23 oktober 2002 81e j aargang nr. 6 speeld te hebben in de tweede helft, sloot Merijn zich weer bij ons aan. Inmiddels had Marco onze voorsprong alweer uitgebouwd met een klinkende treffer; 3-0. Danny werd in de daaropvolgende tien minuten twee keer overlopen door Resley wat resulteerde in een 3-2 stand na twintig minuten in de tweede helft. David won kort daarna een duel met A2's laatste man waardoor hij zomaar 1-2-3 door kon lopen en 4-2 kon maken. Vervolgens legde Seth de bal aan de andere kant op de stip na een ongelukkige handsbal van Danny. Gerechtigheid bleek eens te meer aanwezig deze wedstrijd, de bal ging naast. Vijf minuten voor tijd liet Marco aan de A2 zien hoe je een penalty raak schiet: 5-2; de eind stand. Seth nog bedankt, en natuurlijk complimenten voor het spel van de A3. De Koninklijke HFC is 20 oktober de volgende. Jan-Matthijs Harderwijk Langs de lijn bij de B3 6 oktober: AFC B3-DWV B2 2-1 Al vanaf het begin van de competitie is er steeds een trouwe aanhang aanwezig bij de wedstrijden van de B3. Niet dat het al te zeer opvalt, je hebt namelijk een aantal categorieën: de achterhoede-ouders, de middenveld-ouders en de spitsen-ouders. Het leuke is dan ook dat iedereen een wedstrijd letterlijk vanuit eigen perspectief ziet. Je kunt er een leuke analyse op loslaten. De meningen lopen nog wel eens uiteen. Ikzelf ben zo" n achterhoedetype, dat een beetje vanuit de ke(e)per (of op de ke(e)per??) beschouwt. Zondag 6 oktober: een schrale wind, waar je op veld twee extra last van hebt. De B3 is op Merijn na compleet. Zeer tot zijn ergernis wil zijn rug nog niet meewerken. Helaas blijkt de ellendeknipkaart van Danny nog niet vol en hij mag na twintig minuten weer uitvallen. Zo rond die tijd doet Erik de 1-0 aantekenen. AFC toont veel strijdlust, maar echt afmaken was er niet bij. Gelukkig kon achterin door goed werken de nul gehouden worden. Na de rust heeft Norbey ook zijn volgende knipje op zijn kaart opge nomen, eveneens met frisse tegenzin. Bij de tegenstander een flinke spits erin. De tegentreffer viel bij vermeend buitenspel, reden genoeg voor DWV om extra aan te zetten. Een mooie jump van Sieuwerd zorgde ervoor dat de bal niet in de kruising ging en AFC even kon ademhalen. Het bleef spannend en als iedereen aan de kant hoopt, dat het minstens "een punt blijft" is het Jasper die met een ongelooflijk mooie goal (en dito actie daaraan vooraf) er "drie" van maakt. In de laatste minuut zal dit ook zo blijven. Vanuit mijn perspectief: spannend, hard gewerkt, positief naar elkaar, alleen niet altijd even efficiënt. Volgens mij dus gewoon verdiend gewonnen. Onze geblesseerden hoop ik snel fit te zien, succes volgende week bij de Germaan Thea. V. Naschrift redactie: door een fout is bovenstaand verslag niet in de vorige Schakel opgenomen, waarvoor onze excuses. 13 oktober: De Germaan BI - AFC B3 In alle vroegte met veel ouders vertrokken van Goed Genoeg naar de meest westelijke vereniging uit Amsterdam om de positie in de bo venste regionen te verstevigen. Direct bij aankomst reeds een pro bleem, geen scheidsrechter en niemand van de vereniging die wilde en/of kon fluiten (er bleek vorige week een behoorlijke vechtpartij te zijn geweest, waar de hondenbrigade van de Amsterdamse politie een einde aan heeft moeten maken). Gelukkig bleek Klaas de Leth bereid om de wedstrijd te (bege-)leiden. Direct vanaf het begin een pittige wedstrijd, waarbij vooral de verbale kracht van de tegenstanders duidelijk aanwezig was. AFC liet zich daardoor niet van de wijs brengen, want de B3 bleef gedegen zijn eigen spel proberen te spelen. Goed pressievoetbal, afgewisseld met snelle driehoekjes was het motto, waardoor de tegenstander moeilijk in zijn spel kon komen. Uiteindelijk resulteerde het 'alle duels aan gaan' in een mooie pass naar Henk, die voor de gelegenheid als rechtsvoor fungeerde. Als een volleerd voorhoedespeler omzeilde hij de linksachter van De Germaan en ronde zijn actie af met een lekker doelpunt. Zo, de druk was even van de ketel. De Germaan probeerde met lange ballen de stand gelijk te trekken, maar vond steeds weer de goed opgestelde verdediging van de B3. Na de rust begon de B3 direct voortvarend met wederom uitstekend pressievoetbal, waardoor, reeds voordat alle ouders waren terugge keerd uit de kantine, Eric er met een lekkere schuiver in de hoek er 0- 2 van kon maken. Daarna verslapte het spel van de B3 enigszins, waardoor De Germaan met vlagen gevaarlijk op de helft van AFC kon proberen het doel te vinden. Na vijfentwintig minuten in de tweede helft vond de B3 het blijkbaar genoeg geweest en bleek De Germaan aardig murw gespeeld, want met een lekkere 'doorschuifbal' over grote afstand, waar de doelverdediger eigenlijk alle tijd voor had om die te keren, bracht Eric de eindstand op 0-3. Een bij vlagen zeer goede wedstrijd, met goed en snel combinatie voetbal zorgde ervoor dat de drie punten mee naar Goed Genoeg konden worden genomen. Jongens van de B3, niet verslappen bij een voorsprong, maar doorgaan, want de wedstrijd is pas gespeeld als hij is gespeeld! Boy Smits Geen vakantie voor de B3 Dinsdag 15 oktober Het begon met een pittige oefenwedstrijd tegen OSV, inmiddels hoofdklasser. Ondanks het miezerige weer een flinke opkomst van zowel spelers als ouders en met ondersteuning van twee Davids en Laurens moest het dus wel lukken. Kansen voor AFC, maar OSV speelde hard en onze jongens lieten zich ietwat intimideren. Twee maal werd er dan ook tegen AFC gescoord. De tweede helft vond de scheids wat minder goed en kon AFC beter organiseren. Helaas geen doelpunten, maar achterin werd goed verdedigd, compliment, zeker aan David L. Het bleef 2-0. Weer een ervaring rijker. Donderdag 17 oktober naar het Olympisch Stadion voor een loop training, weer een hoge opkomst. Ook hier weer een grote schare ouders, die zich voorgenomen had gezellig wat te gaan drinken, maar toch maar gebleven is. De sfeer in het stadion bleek uitstekend en de training heel boeiend. De heren van de B3 zouden het echter weten; de voor de leek gekste oefeningen werden ze opgedragen en het was dan ook niet gek dat sommigen hun arm-beencoördinatie af en toe ook helemaal kwijt waren. Afgesloten werd met een vier maal hon derd meter interval en sommigen zaten echt stuk, voor de diehards natuurlijk a piece of cake; vrijdag alom spierpijn. Zaterdag 19 oktober de Volendam-trip. Er werd begonnen met een wedstrijd tegen de B2 van de RKSV Volendam. De eerste helft was redelijk op het kunstgrasveld (even wennen weer) en terwijl het voor de toeschouwers paraplu open en dicht doen was, betekende dit voor het team helaas twee tegendoelpunten en een tik op de kuit van Eric, waardoor hij uit moest vallen. Na de thee een AFC dat domineerde en alle kennis en vaardigheid uit de kast haalde om Volendam onder 15

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 15