iEkti xSSssfe*'*?®' -- »j! Winnaar penalty bokaal D junioren Robin Buning van de D 2 Ondanks dat de voorspellingen slecht waren is er ontzettend geboft met het weer. Pas na de laatste prijsuitreiking barstte het echte herfst weer los. Volgend seizoen zal er in een iets andere opzet weer een herfst 3 daagse georganiseerd worden. Wij hopen dan weer op zoveel hulp van trainers en jeugdspelers te mogen rekenen. De begeleiders voor de F pupillen 19 oktober: Zwaluwen Jeugdtoernooi Op zaterdag 19 oktober werden op de voetbalvelden van ons district het groots opgezette Zwaluwen Jeugd Toernooi gehouden. De jeugd van AFC neemt wel deel aan het toernooi maar de jeugdcommissie organiseert dan op ons eigen sportpark "Goed Genoeg" een onderling Zwaluwen toernooi. De voornaamste reden is dat veel spelers van AFC rond de herfstvakantie niet beschikbaar zijn. Flet is dan geen doen om alle teams compleet naar "uit"- toernooien te sturen. Dit jaar was er een echte herfsteditie van het zwaluwentoernooi. Vrijdagavond ging iedereen er vanuit dat het niet door kon gaan vanwege het slechte weer. Flet had de hele dag geregend en de voor spellingen waren ook niet best. Zaterdagochtend was het nog steeds niet best en vielen nog enkele flinke buien. Maar door het goede inzicht en het lef van met name Hans Tier werd toch besloten het toernooi door te laten gaan. Snel werd er rond gebeld naar alle leiders en spelers dat het toernooi toch echt door ging. Met een vertraging van een kwartier kon het toernooi van start gaan. De le wedstrijdronde werd nog in de regen gespeeld maar daarna werd het besluit om het toernooi door te laten gaan beloond. De zon 23 oktober 2002 81e j aargang nr. 6 brak door en het werd een gezellig en goed toernooi met enkele veras sende uitslagen. Het toernooi werd in 8 poules gespeeld. De meeste teams waren niet compleet en er moest door de leiders goed ingekocht worden om het team op sterkte te krijgen. Bij de F-pupillen werd in poule H de F8 tot winnaar uit geroepen, de F6 haalde wel de meeste punten maar speel de maar met 2 echte F6 spelers en werden steeds aangevuld vanuit m.n. de F3. In de andere poule miste de F1 enkele basisspelers. De F2 was wel op volle sterkte en werd op doelsaldo de terechte winnaar. Bij de E-pupillen was de spanning om te snijden, de krachtsverschil len waren zeer klein. Uiteindelijk werden de Ell, de E5 en de El de poule winnaars. Bij de D-pupillen ging de poule van de D6, D7, D8 en D9 moeizaam van start. Het was de D6 die aan het einde de meeste punten had. De D4, D5 en de D10 waren aan elkaar gewaagd alle drie de teams eindigde met hetzelfde aantal wedstrijdpunten. Na veel rekenwerk bleek de D5 over het beste doelsaldo te beschikken. Op veld 2 "de poule des doods" de 3 selectieteams Dl, D2 en D3 tegen elkaar. De le jaars spelers van de D3 bleken nog niet geheel tegen het geweld bestand en werden 3e. De Dl en de D2 moesten in een onder linge wedstrijd uit maken wie de poule winnaar werd. De grote inzet van alle D2 spelers werd beloond en met en knappe 2-1 overwinning konden zij trots de winnaarvaantjes in ontvangst nemen. Naast dat het voetbalgedeelte was het ook de bedoeling dat het een financieel succesvol gebeuren ging worden. Het motto van het Zwaluwentoernooi is: de gezonde jeugd voetbalt geld bij elkaar voor de gehandicapte jeugd. Alle spelers, leiders, ouders, opa's, oma's, supporters, scheids rechters, trainers en medewerkers betaalden allemaal 1,- entree bij de ingang van het sportpark. Deze bijdrage wordt via de KNVB over gemaakt op het Prinses Beatrix Fonds. Dit fonds kan jaarlijks allerlei zaken aanschaffen voor de gehandicapte sporters in ons land. Vorig jaar was het toernooi, mede door het mooie weer, zowel sportief als financieel een groot succes. In totaal werd toen ruim 500.- op gehaald. Dit jaar was door de slechte weersvoorspelling de publieke belangstelling beduidend minder. De opbrengst bleef dan ook achter ten opzichte van vorig jaar. Bij de prijsuitreiking gaven echter vele AFC'ers een extra bijdrage waardoor het mooie streefbedrag van 500,- toch werd gehaald. 13 oktober: AFC A3 - AFC A2 Aangezien zowel de A3 als de A2 dit weekend vrij hadden, werd er een vriendschappelijke wedstrijd georganiseerd op deze koude zon dagochtend. Er werd negen tegen negen gespeeld want beide teams kampten met een spelerstekort. Onder leiding van Seth (A5) werd er afgetrapt. Na koud(e) tien minuten spelen deponeerde Darnell de bal na een steekpass met dodelijke precisie in de rechterhoek: 1-0 voor de A3! De spelers van de A2 bestormden de verdediging van de A3 daarop meerdere malen met veelal individuele acties, maar zonder enig succes want Pim stond deze zondagochtend meer dan z'n manne tje. De eerste helft leek afgesloten te worden met een verdiende 1-0 voorsprong voor de A3, maar helaas voor de A2 werd een foute pass op het middenveld koelbloedig afgestraft door Jan-Matthijs na een mooie combinatie: een verdiende twéé-nul voorsprong voor de A3 bij rust dus. De A2 had kennelijk in de gaten dat er weinig eer meer te behalen viel aan deze wedstrijd en sprong daarom maar meteen onder de douche na de eerste helft. Nadat de leider van de A2 de spelers erop attendeerde dat een voetbalwedstrijd twee helften telt, verschenen zij dan toch, gedoucht en wel, aan de aftrap voor de tweede helft. Merijn (A3) zat al bijna te lunchen toen Chris hem vertelde dat er toch nog een tweede helft werd gespeeld. Na tien minuten met acht man ge- 14

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 14