Routebeschrijvingen Radio Noord-Holland Cup Trainer Bakker w 9 oktober 2002 81e jaargang nr. 5 niet dat je in de huidige puntentelling met één puntje niet al te veel opschiet. In de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen FC Hilversum heeft Ton du Chatinier opnieuw te kampen met een legertje geblesseerde spe lers. Door uiteenlopende oorzaken zijn ook Hans Geerlings en Glenn Zeelig niet beschikbaar en moet Pierre Tosch door problemen met zijn horloge op de bank beginnen. De keuzemogelijkheid van de trainer-coach van AFC is dus redelijk beperkt. Gelukkig is Liam Westerveld weer fit en kan hij als linksback voor het eerst dit seizoen z'n opwachting maken in de hoofdmacht. De opening van de wed strijd verloopt rustig. Een korte corner van Peter de Waal zorgt via voor enig gevaar in de 5e minuut. In de 10e minuut is het aan de andere kant wel Alarmfase 2 nadat Mendel Witzenhausen alleen voor Edwin van Holten verschijnt. Edwin keert in een reflex met z'n linkervoet de goed ingeschoten bal en behoedt AFC daarmee voor een snelle achterstand. In de 14e mi nuut verrast Ronald van de Meent de Gooise achterhoede, maar Ken Watenabe is net te laat om de bal binnen te koppen. Vlak hierna valt de openingsgoal. Een vrije trap van Witzenhausen brengt Edwin van Holten bij de tweede paal in de problemen. De wegspringende bal wordt door Roscoe Viereck (vorig seizoen nog te bewonderen bij Türkiyemspor) in de touwen gejaagd. De voorsprong is niet onver diend want Hilversum voetbalt wat beter en is ook dreigender in de aanval. AFC komt in deze fase wat minder uit de verf. Uitzondering is Ronald van de Meent die zijn directe tegenstander Michel Hovius aan alle kanten voorbij loopt. In de 27e minuut lijkt de wedstrijd toe aan een mogelijk beslissende goal van Hilversum. Een voorzet van Moh- cine Loukile wordt door Viereck niet onder maar op de lat gedepo neerd. En hoe vreemd voetbal kan verlopen wordt in dezelfde minuut geëtaleerd. Direct na het schot van Viereck belandt de bal bij Ken Watanabe die door het uitglijden van aanvoerder Pieter Mulders alleen voor de keeper verschijnt. Tegen de boogbal van Ken is geen kruit gewassen. 1-1 derhalve en geen 0-2, een wereld van verschil. Na rust vervangt Pierre Tosch Stefan Sander. Aan Hilversum kant wisselt Karei Bonsink logischerwijs Hovius voor Stanley Tailor. De thee heeft het team van Ton du Chanier kennelijk goed gesmaakt, want AFC begint beter te spelen. Hilversum, dat toch een groot aantal toppers in de gelederen heeft, blinkt nu vooral uit in een groot aantal, overigens niet al te zware overtredingen. Alleen het hoofd van Ronald van de Meent moet het flink ontgelden. AFC wisselt en brengt via Ali Bentohami een aanvaller voor middenvelder Robert Gehring. Er zit in deze fase duidelijk meer in dan een gelijkspel en AFC dringt aan. In de 69c minuut volgt de beloning via Peter de Waal die na een misluk te actie van Ronald de bij toeval voor zijn voeten stuiterende bal schitterend inschiet. 2-1 en de kansen lijken nu definitief gekeerd. Het loopt, zoals zo vaak anders. Een lichte omarming van Martin Wolfs winkel wordt in de 71e minuut bestraft met een vrije trap buiten het strafschopgebied. Witzenhausen laat zien dat ook hij de bal feilloos over een muurtje kan krullen (heeft de keeper zonder een muurtje niet veel meer kans?). De bal ploft naast de aan de grond genagelde Edwin van Holten en de stand is weer gelijk. 2-2 is het, 2-2 blijft het, on danks een geweldige kans van Ali Bentohami op onsterfelijkheid in de 90e minuut. Een juiste uitslag, wie zal het bestrijden. Zeker met deze geïmproviseerde opstelling. Maar het is toch wel jammer dat we net als tegen Nieuwenhoorn een week eerder weer een voorsprong uit handen geven. Het scheelt een hoop punten. MvdW Opstelling AFC: Edwin van HoltenStefan Sander <46. Pierre Tosch), Peter de Waal, Martin Wolfswinkel, Liam Westerveld, Robert Gehring (68. Ali BentohamiJoey Esionye, Marco van Galen, Ken Watanabe, Ronald van de Meent en Dennis Purperhart. 13 oktober naar ADO'20 Sportpark De Vlotter, Oosterweg 4C, 1968 KN Heemskerk, tel. 0251 244345, aanvang 14.30 uur We nemen aan dat u komt via de A9, vanaf Alkmaar of van de Velser- dan wel Wijkertunnel. U neemt afrit 9 richting Heemskerk. Bij de rotonde houdt u rechts aan en na circa 600 m komt u aan bij een met verkeerslichten beveiligd kruispunt. Bij de kruising gaat u rechtdoor. U passeert 2rotondes waar u uw weg rechtdoor gewoon blijft vervol gen. Na zo'n 1.5 km volgt u de weg naar links. Na 1 km treft u alweer een rotonde. Hier slaat u rechtsaf en gaat u even later met de scherpe bocht mee naar links. U rijdt door totdat u weer voor een T-kruising voorrangsweg staat. Daar gaat u rechtsaf. Als u na ongeveer 0.5 km de verkeerslichten in het oog krijgt, wordt het opletten geblazen. U moet 150 meter voorbij deze lichten rechtsaf een smal weggetje in: de Oosterweg. Dit volgt u en weldra krijgt u het sportpark De Vlotter aan uw linkerhand. 20 oktober naar Hollandia Juliana Sportpark, Nieuwe Wal 2, 1621 NB Hoorn, tel. 0229- 215090, aanvang 14.00 uur Vanaf A7 neemt u de afslag Hoorn 8; u volgt deze weg. Na 8 stop lichten neemt u de afslag 'Havens'. Deze weg volgt u en houdt rich ting 'Havens' aan. Na 75 meter volgt u het bord 'Parkeren Havens'. Daar vindt u het parkeerterrein van het Hollandia complex. AFC pakt eerste punten voor Noord-Holland Cup Amsterdam - maandag 7 oktober. AFC heeft zondag de eerste drie punten gepakt voor het klassement om de Radio Noord-Holland Cup. De Amsterdammers speelden in de derde wedstrijd met 2-2 gelijk tegen FC Hilversum. Er was nog een derby meetellend voor de Cup. ADO'20 ging er in Heemskerk met liefst vier punten vandoor. De ploeg van Rob Witschge won met 1-0 bij Hollandia. Door deze resultaten maakte ADO'20 een sprong voorwaarts. De Heemskerkers klommen van de 5e plaats naar de 3e plaats en staan nu dicht achter Türkiyemspor en FC Hilversum. AFC en Hollandia scho ten met hun puntendeling niet heel veel op en bezetten de laatste twee plaatsen. Komend weekend is er opnieuw een Noord-Hollandse der by: ADO'20- AFC. De winnaar van de Radio Noord-Holland Cup wint, behalve de Cup een mooie prijs die ten goede komt aan het eerste elftal als ook de gehele vereniging. Radio Noord-Holland informeert u hier later in het seizoen verder over. De nieuwe tussenstand van de Noord-Holland Cup is te vinden op teletekstpagina 525 van TV Noord-Holland en op het internet www.rtvnh.nl Zoals u van ons gewend bent, volgt Radio Noord-Holland de strijd in de hoofdklasse op de voet. Komende zondag kunt u onder meer een verslag horen van ADO'20 - AFC. U kunt Radio Noord-Holland ontvangen via de ether 93.9 FM (Noord), 95.2 (Amsterdam), 97.6 (Z- Kennemerland) en 93.1 ('t Gooi) of op uw eigen kabelfrequentie. Meer informatie kunt u vinden op het internet. De tussenstand na 6 oktober WP DP T V-T S 1Türkiyemspor 4 7 6 13 6-5 1 2. FC Hilversum 3 5 6 11 6-5 1 3. ADO'20 3 5 3 8 3-2 1 4. KBV 4 4 4 1 00 - 1 5. Hollandia 3 4 3 7 3-3 0 6. AFC 3 1 2 3 2-4 -2 (Verklaring afkortingen: W wedstrijden, WP winstpunten doelpunten, T Totaal aantal punten, V doelpunten vóór, T doel punten tegen, S doelsaldo) Dick Bakker woensdagavond 2 oktober 2002 Lopend richting vierde en vijfde veld tel ik drieënveertig (43!) trai nende spelers onder de bezielende leiding van Dick Bakker. In de schemer van de lampen die het vierde veld schaars verlichten trainen de geblesseerde spelers van ons trotse vijfde (op een tweede plaats in de reserve derde klasse tussen allemaal tweede teams!) apart. Op een helft van het trainingsveld (het vijfde veld) wordt afgewerkt op het doel. De andere helft van de oefenweide is verdeeld in twee kwart veldjes waar twee teams, in een mengeling van zaterdag- en zondag spelers naar hartelust proberen zoveel mogelijk te scoren in de kleine 7

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7