Ons Eerste De echte Oude Doos Het gaat over de scheiding der geesten waarvan ik onlangs thuis na de wedstrijd tegen KBV getuige van was. Ga jij naar de Reds borrel vroeg Paul Meijer toen wij na afloop samen opliepen. Ik zei Paul, weet jij dat je naast een functionaris loopt? Die krijgen een uitnodiging en daar ga ik voor het eerst eens gebruik van ma ken". "Ik krijg nooit een uitnodiging" zei Paul bescheiden als hij is. Ik genoot van mijn suprematie, maar durfde hem niet te zeggen dat verdien je ook niet als je pas 61 jaar lid bent en lid van de gouden ballen club. Ik ben er geweest en weet nu waar ik over praat. Dat de Reds activi teiten organiseren is zeer te waarderen, maar ik ben van mening dat je op een Zondag na een thuiswedstrijd van het 1 team niet een borrel moet organiseren met een muur van plantenbakken met aan de ene zijde het betalende volk en aan de andere zijde de niet betalende genodigden. Naar mijn mening past dat niet meer in deze tijd en ik voelde mij daar niet senang. Kan mij goed voorstellen dat zulks de supporters van KBV prikkelde en daarom een zangert uit hun midden op een tafel klom en mede ingegeven door de overwinning luidkeels enige KBV liederen ten beste gaf met de muziek op een cassette bandje. Hij kreeg luide bijval en vervolgens vond een AFC-er het nodig de stek ker er uit te trekken want wat KBV deed gaf geen pas. Of wij ook niet vaak elders de boel op stelten hebben gezet. Daar kan ik van verhalen en dat werd toen ook gepikt. En dat bedoel ik met scheiding der geesten. Mijn advies aan de Reds is ga door met het organiseren van activitei ten, maar wat mij betreft niet meer op deze wijze na een thuiswed strijd van het le team. Dat is niet goed voor onze uitstraling dat door veel Amsterdammers toch al bewordt genoemd. Wat was er in 1952 omstreeks deze tijd aan de hand op AFC? Het waren moeilijke tijden en het AROL-toernooi was gewonnen door VSV. De voorzitter schreef dat als wij in de competitie zo raak en hard knalden als op de training de handen van de aanhang menige keer op elkaar zouden gaan. Financieel stonden wij er goed voor dankzij de overleefde degradatie wedstrijden die veel betalende bezoekers met zich meebracht. En zo heeft Johan Cruyff toch gelijk met aan elk nadeel zit een voordeel. Cor Kerker werd voor het eerst EC lid, Frits van Klinken trad in het huwelijk, de voorzitter Gerard Hauber trad af, Nico Holtzappel werd lid van verdienste, Erelid A.Scheepens werd geridderd (50 jaar lid) en tot slot bestonden UW en Kampong toen 50 jaar. De jaarvergadering had een tumultueus einde want de spreker, als ik het goed begrepen heb, wijlen Siem de Waal joeg de vergadering de gordijnen in middels een ongelukkig woordgebruik. De vergadering was sprakeloos en achteraf kwam het tumult los en regende het inge zonden stukken in de Schakel. Het werd allemaal bijgelegd. U weet wel verkeerd begrepen, niet zo bedoeld en verkeerde woordkeus. Het was volgens een scribent destijds een tragedie a la Vondel die eens geschreven heeft "Hij die het schrikkelijkst swijgt heeft t al- dermeest gezeid". Als ik het goed begrepen heb ging het over de wens dat het Bestuur minder invloed zou moeten krijgen op het beleid van de Elftal commissie speciaal m.b.t. het eerste team destijds. Tot den volgende keer. B.Ack vroeger het liefst rechts) 29 september: Nieuwenhoorn - AFC 2-2 Slordig AFC laat Nieuwenhoorn ontsnappen Liet AFC vorige week thuis 3 punten liggen tegen KBV, in Hellevoet- sluis waren dit er 'maar' 2. Tegen Nieuwenhoorn werden weer een groot aantal kansen gemist. Hierdoor kon de snel verkregen voor sprong niet worden uitgebouwd naar een veilige marge en miste AFC bij een 1-2 voorsprong de kans om de wedstrijd definitief te beslissen. Aldus werd een recht toe recht aan spelend Nieuwenhoorn in een matige, maar wel spannende wedstrijd de kans geboden om in de slotfase op gelijke hoogte te komen. 9 oktober 2002 81e jaargang nr. 5 Op het mooie complex van Nieuwenhoorn start Ton du Chatinier met Martin Wolfswinkel, die samen met Pierre Tosch het hart van de verdediging vormt. Mohad Zaoudi ontbreekt met een blessure op het appèl, net als Daniël van Meer, Said Moumane en Uli Landvreugd. AFC start bijzonder voortvarend en neemt al in de tweede minuut de leiding. Een verre ingooi van Ronald van de Meent wordt 'met gevaar voor eigen leven' door Ken Watanabe op 50cm hoogte bij de eerste paal attent binnen gekopt. In de 8e minuut is er een prachtkans om op 2-0 te komen, als Dennis Purperhart alleen voor keeper Edwin van Zwieteren opduikt. Dennis gaat helaas niet ruim genoeg om Van Zwieteren heen. Na deze vliegende start van AFC wordt Nieuwen hoorn sterker. Het lichte veldoverwicht wordt onderstreept door enkele niet ongevaarlijke schoten uit de tweede lijn. Een vrije trap van de uitblinkende Nieuwenhoorn captain John Lopes Cruz wordt op een haar gemist bij de tweede paal. Beide ploegen staan in een ruit, samengepakt op het middenveld bij elkaar. De vleugels worden in deze fase nauwelijks gebruikt. Alleen Ronald van de Meent is af en toe op de linkervleugel gevaarlijk, maar zijn gepingel eindigt zonder uitzondering bij dat ene 'mannetje te veel'. In de 4F minuut is het toch nog onverwacht gelijk als Edwin van Holten verrast wordt door een schot van 30 meter van Lopes Cruz. In de tweede helft start Mar co van Galen voor Joey Esionye en is Marco met een subtiele boog- bal in de 48e minuut dicht bij een doelpunt. Direct hierna is Dennis Purperhart, die zijn directe tegenstander Ralf Vreede op alle fronten de baas is, er weer door, maar ook nu strandt hij op Van Zwieteren. Net op het moment dat de AFC-aanhang begint te wanhopen slaat Dennis toe. In de 56e minuut draait hij wat ruimer om de keeper van Nieuwenhoorn heen en het is 1-2. De ploeg uit Hellevoetsluis, die een week eerder in Hollandia wist te kloppen, is rijp voor de genadeklap. De kansen om die uit te delen komen er volop. Met name Ken Wa tanabe is zeer dichtbij zijn tweede en AFC's derde treffer. In de 60e minuut wordt hij op maat, maar helaas iets te hard op de penaltystip bedient door Purperhart. Negen minuten later gaat Ken alleen af op Van Zwieteren, maar ook nu ontbreekt de finesse. Uiteraard zit Nieu wenhoorn niet stil. Met lange ballen wordt de aanval gezocht en na een corner kopt Martijn Hoek de bal in de 76 minuut over Edwin van Holten in de touwen. Het laatste kwartier is even rommelig als span nend. Beide ploegen spelen voor de volle winst en weer heeft de ploeg van Du Chatinier de beste kansen. In de 82c minuut wordt Ken Watenabe onreglementair gestuit in het strafschopgebied, maar de scheidsrechter ziet er geen penalty in en laat doorspelen. Uit de te genaanval scoort Nieuwenhoorn, maar gelukkig gaat de vlag van de assistent-scheidsrechter voor buitenspel omhoog. Inmiddels wordt een ieder duidelijk dat de overtreding op Ken nogal wat fysieke gevolgen heeft. Hij moet, net als zijn opponent, met een hoofdwond het veld verlaten en wordt in de slotminuten vervangen door Ali Bentohami. Ook Ali krijgt nog een kans, maar in plaats van door te lopen schiet hij vanuit een vrije positie van een meter of 20 de bal hoog over het doel. Na een slippertje in onze defensie behoedt Edwin van Holten AFC vervolgens met een fraaie redding voor een nederlaag. De wed strijd is nog steeds niet gespeeld.Er komt nóg een kans via Robert Gehring, die in de 88e minuut na een rush op de rechterflank schuin voor Van Zwieteren opduikt. Zijn schot mist het doel op een haar, waarna de per saldo toch wel teleurstellende 2-2 eindstand aan de annalen kan worden toegevoegd. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Stefan Sander, Pierre Tosch, Martin Wolfswinkel, Joey Esionye (46. Marco van Galen), Robert Gehring, Peter de Waal, Hans Geerlings, Dennis Purperhart, Ken Watenabe (83. Ali Bentohami), Ronald van de Meent. 6 oktober: AFC - FC Hilversum 2-2 AFC en Hilversum houden elkaar ongewild in evenwicht In een spannende wedstrijd hebben AFC en FC Hilversum op Goed Genoeg de punten gedeeld. Afwisselend hadden beide ploegen zicht op meer. In de eerste helft was een goed spelend Hilversum dicht bij een beslissende voorsprong, maar op het moment suprème scoorde AFC. De tweede helft was een spiegelbeeld van de eerste. Net op het moment dat een nu sterker AFC de touwtjes definitief in handen leek te hebben kwam Hilversum weer op gelijke hoogte. 2-2, een eindstand waarmee 'vriend en vijand' vrede zouden kunnen hebben, ware het

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6