9 oktober 2002 81e jaargang nr. 5 Na twee verloren uitwedstrijden dan nu weer eens op ons eigen voet balvelden. Zou dit verschil maken (zou de coach van FC Utrecht zich vorig jaar zo gevoeld hebben als de teammanager van de F3 nu?). Maakt eigenlijk niet uit. Er werd in ieder geval weer gewonnen. Bedoeling was om geconcentreerd vanaf de aftrap te beginnen. Maar helaas, het fluitsignaal klonk en de voltallige F3 was bezig de lucht te beoordelen op mogelijk aanstaande regenbuien. Niet verrassend dat Swift, zoveel medewerking bijzonder waarderend, hier dankbaar gebruik maakte en de 0-1 scoorde. Dat dit de werkelijke verhoudin gen in het veld niet juist weergaf bleek hierna. AFC was de betere ploeg, er werd geknokt voor elke bal, iedereen bleef goed op zijn positie staan. De beloning kwam in de vorm van doelpunten van Gijs en Thom. Dit werd wat we noemen een regelmatige overwinning. Geen werkelijke hoogtepunten, maar goed en solide spel vormde de basis voor de welverdiende winst. In de tweede helft scoorde Thom nog de derde treffer voor AFC, waarmee de eindstand 3-1 werd. Swift produceerde in beide helften nog wel enkele gevaarlijke schoten op doel, maar onze keepers van de dag, Xavier (le helft) en Michael (2L helft), staken allebei in uitstekende vorm en verrichten enkele mooie reddingen. Zouden het keepershirt (van Jordy) en -handschoenen (van de familie Sandler) voor extra inspiratie hebben gezorgd? Vermeldenswaard was voorts de invalbeurt van Tyler, komend vanuit de World Cup, die de F3, dat wekelijks met 8 man haar wedstrijden afwerkt, op een goede wijze ondersteuning kwam bieden. Uitblinker van de dag was Jordy, in eerdere wedstrijden nog behoed zaam en enigszins afwachtend opererend, maar die nu zijn schuchter heid afgooide en als een tijger verdedigde en ook goede acties naar voren had. Kortom, het weekend was weer goed begonnen! De teammanager (v/h de coach) 5 oktober: Turkiyemspor F1 - AFC F3 3 - 3 AFC, mooie derde positie in het klassement na 4 wedstrijden, moest uit tegen Turkiyemspor, laatste in het klassement. Je zou zeggen dat dit een gemakkelijke wedstrijd zou moeten gaan worden. Niets was minder waar. De omstandigheden bleken zwaar (ook voor de fanatie ke trouwe aanhang van AFC). Vanaf de aftrap tot het laatste fluitsig naal in de stromende regen, Turkiyemspor met totaal 14 spelers (waarbij een enkele die na de wedstrijd aangaf normaal bij de E-tjes te spelen) en een scheidsrechter met objectiviteitproblemen. Geen onge bruikelijk gegeven in het amateurvoetbal (helaas), maar het begint allemaal toch al vroeger dan je denkt. Afijn, een goede les voor onze jongens zullen we maar zeggen. De omstandigheden daargelaten, werd het een heel leuke wedstrijd. AFC kreeg niets cadeau. Turkiyemspor was fysiek sterk en zeer fana tiek, speelde op de grens (shirtje trekken, in de rug duwen, de scheidsrechter liet veel toe) en had het natte zware veld in haar voor deel. Dit was wennen voor onze jongens die zich een beetje lieten meeslepen in dit spel en moeite hadden om de combinaties te vinden. Turkiyemspor scoorde als eerste, maar AFC kwam verdiend terug via een mooi schot van Ferinho. Verdere schoten op het doel van AFC werden prima gepareerd door Nicolas, AFC's uitstekende keeper in de eerste helft, die de ballen niet alleen ook goed tegenhield maar ze ook keurig over de zijkanten weer terug in het spel bracht. Een actie van Thom over rechts, keurig afgespeeld naar de vrijstaande Gijs, en het stond verdiend 1-2. Tot dat moment een regelmatige wedstrijd. Tijd voor limonade, even schuilen in de dug-out van het hoofdveld - het enige droge plekje op het terrein - en de tweede helft begon. Turkiyemspor werd nog fanatieker, slidings, stevige schouderduwen en meer. Er mocht veel van de scheidsrechter. Ook werd het veld door de aanhoudende stromende regen moeilijker bespeelbaar en beloop- baar. Ballen schoten door en werden moeilijker te controleren. De krachten van AFC namen af (de mogelijkheid om af en toe te kunnen wisselen werd node gemist). Kansen om te scoren werden niet benut. Het aanspelen werd onnauwkeuriger, er werd vaker te lang met de bal gelopen, teveel alleen over rechts de oplossing gezocht. Turkiyemspor stond enkele keren met een man teveel in het veld; blijkbaar lastig om in de gaten te houden dat er bij een wissel ook iemand uit moet Hun fysiek sterkere en technisch vaardige spelers kregen de overhand. Dit resulteerde in de gelijkmaker en de 2-3 enkele minuten voor tijd. AFC liet even de kopjes hangen, maar dit zijn jongens met ruggen graat. Winnen was niet meer haalbaar, maar AFC had gewoon geen zin om hier alle punten achter te laten. Er werd geknokt om elke meter, gevochten voor elke bal. In de laatste minuut kreeg AFC een vrije trap op ruim 25 meter van het doel, "Pi-air" Thom ging erachter staan. Het muurtje mocht niet baten, een streep en de bal ging hoog in de touwen. De terechte 3-3 was een feit. AFC en de aanhang (beiden inmiddels tot op het bot doorweekt) vierde de gelijkmaker - terecht - alsof het de overwinning betekende. Weliswaar twee competitiepun- ten verspeeld, maar vele ervaringspunten gescoord. Complimenten aan het hele team! De (trotse) teammanager 28 september: KBV F2 - AFC F4 0 - 2 (0 -1) AFC F4 heeft zich opniet mis te verstane wijze gerevancheerd voor het verlies tegen RODA'23 van de week daarvoor. Het super gemoti veerde team vond - vlot combinerend - al snel de weg naar het doel en ging met een volledig verdiende 0-2 overwinning naar huis. Al na 30 seconden vond spits Bob van der Driesschen het net. Een schitterende solo werd met een priemend schot afgerond. KBV zette na de snelle tegentreffer alles op alles en bestreed AFC met een heel positieve spelopvatting. De wedstrijd golfde op en neer en AFC zette het lichte overwicht om in drie gevaarlijke hoekschoppen van Calvin Scholten, echter zonder resultaat. In de tweede helft werd de tactiek enigszins gewijzigd en kon Luca Vrijhoef steeds doorschuiven naar het middenveld en werd de druk op KBV groter. Dit resulteerde in een aantal schitterende acties van Jasper Ham die zeer goed speelde en zelfs verdedigend zijn steentje bijdroeg. Calvin Scholten voedde zijn spitsen met schitterende passes. Halverwege had Robert Kuyper moeten scoren, maar hij verslikte zich in zijn kansrijke positie en schoot voorlangs. Uit de achtste corner van Calvin Scholten was het dan wel raak. Bob van der Driesschen (wie anders, vandaag!) knikte de bal schitterend binnen bij de eerste paal. Daarna kwamen er nog enkele mogelijkheden voor AFC en scoorde Oscar Schiering bijna, na een slimme solo. AFC speelde uitstekend en vooral goed in de positie en de uitblinken de Julien Peschar en Tom van der Lande waren het slot op de deur. Goed gedaan jongens! Coach 5 oktober: AFC F 4 - Neerlandia F1 2-10 (1 - 5) Sorry jongens, niet alleen spelers maar ook een coach kan een slechte dag hebben! Nadat AFC F4 in de winning mood de kleedkamer uitkwam en in de prachtige blauwe reserveshirts (bedankt Hans!) mocht aantreden kwam ik er te laat achter dat we helemaal niet tegen Neerlandia F1 aantraden, maar tegen minimaal 6 spelers van de E (2?) van Neerlan dia. Ik dacht dat we in het begin overklast werden door de hekkeslui- ter, die waarschijnlijk hun zinnen hadden gezet om AFC op deze wijze een loer te draaien. Over de wedstrijd wil ik het dan ook niet meer hebben, wel over de inzet van ons team. Grote klasse hoe jullie getracht hebben zo goed mogelijk te voetbal len. De competitievervalsing van Neerlandia zal nog wel een staartje krijgen. 20

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 20