9 oktober 2002 81ejaargang nr. 5 verdedigers Philip, Mees van Dalen en Ismail Filali waren scherp en ook de middenvelders Mischa Heilbron, Rogier van Leeuwen en Olivier de Jong stonden hun mannetje. Nadat we de bal een aantal minuten goed rondspeelden, schoot plotseling Olivier de Jong mes scherp naar Jimmy Dwinger, die hard uithaalde: 1-1. Jim, hoe krijg je het iedere keer toch voor elkaar om die bal er in te krijgen, ik snap er geen bal van! na dat doelpunt waren we beslist beter, maar het was nog moeilijk om te voorspellen wat er zou gebeuren. Kort na de rust kreeg linkerspits Mendel van der Ploeg de bal in de voeten gespeeld en met een meesterlijke voorzet wist hij Jimmy te bereiken, die met een echt lekker puntertje voor 1-2 zorgde. Daarna was ons spel niet echt goed. Weten jullie waar jullie eens goed op moeten letten? Als je de bal hebt en je maakt een actie, of je schiet naar voren, blijf daarna dan niet stil staan alsof al het werk al is gedaan. Nee, dan ga je direct weer achter de bal aan, of je zorgt dat je vrij staat, waardoor je team genoot weer naar je kan spelen. Precies hetzelfde geldt als een tegen stander je voorbij gaat. Blijf dan niet staan, want dan geef je het op! In plaats van blijven staan, ren je er achteraan om te proberen de bal weer van hem af te pakken. Na ongeveer tien minuten in de tweede helft krijgt Jimmy plotseling de bal op rechts. Vlak voordat hij wordt neergelegd weet hij de bal nog net voor het doel van KBV te krijgen, maar de keeper staat op de goede plaats. Vreemd genoeg laat die keeper de bal weer uit zijn handen glippen. Mendel ziet het van dichtbij gebeuren en ja, daar ben je nu eenmaal een goede spits voor! Dus in de rebound scoort hij 1-3! En tja, toen was het echt gebeurd met KBV. Philip poeierde nog een keer over het doel, en miste Jimmy nog een enorme kans (dat gebeurt hem niet vaak!), maar de beer is los, dat is duidelijk. Na een paar fantastische reddingen van keeper Jerry van Bekkum speelt Mendel zich weer heerlijk vrij, rent richting de KBV-keeper en zorgt met een uitgekiende, droge knal voor de eindstand: 1 -4. Inmiddels hebben we tegen alle tegenstanders gespeeld. Vier keer gewonnen, één keer verloren. Een geweldige serie, of niet soms? Roel van Dalen 28 september: Legmeervogels Ell - AFC Ell 2-4 (2-3) Om 9.55 uur verzamelen we bij AFC want we vertrekken om 10.00 uur naar Legmeervogels. Donderdags nog iedereen gebeld en of gemaild, één afzegging dus wordt het vandaag zonder wissel spelen maar dat moet ons wel luk ken! Om 10.05 uur zijn we op één persoontje na compleet, maar goed 10.00 uur is 10.00 uur dus dan vertrekken we met zeven man. Dan komt om 10.20 uur een telefoontje met afzegging? Dat is toch niet leuk tegen over de rest van je team? Dus staan we met zeven man op het veld. Jeetje wat zijn onze tegenstanders groot! Ze zijn bijna alle maal een kop groter en dan hebben ze ook nog twee wissels tegen geen één van ons. Wij nemen de aftrap die gaat via Arvinder naar Roderick en die geeft hem meteen mooi voor op Thijs 0-1 Dan staat iedereen een beetje te slapen, de tegenstander loopt zo door maar door een goede sliding van Willem wordt een schot op doel voorkomen.Weer komen ze op ons af, want we houden de bal niet in de ploeg.Maar met wat geluk, schot op de lat, blijven we met 0-1 voorstaan. Jongens, jongens, jongens wat is er met ons aan de hand? Nu een goede redding van Jordi met handen en hoofd? Houdt hij zijn doel schoon.Ondanks de goal, winnen we de eerste 15 minuten geen duel. Legmeervogels is steeds bij ons doel maar scoort gelukkig niet. Dan houd Henk even de rust in de ploeg(eindelijk) speelt hem op Roderick ook die kijkt nu rustig en speelt de bal goed op Arvinder en deze scoort 0-2. Dan heeft Anil de bal op de middenlijn, speelt een mannetje voorbij maar wil er dan een teveel voorbij, daardoor is iedereen te laat en komen er twee man alleen voor Jordi die in drie keer de bal moet redden. Maar dan weer geen rust bij ons en weer onnodig bal verlies en weer een man alleen op Jordi af, doordat Wil lem hem in de nek hijgt kan hij hem deze keer ook nog tegen houden maar dan twee minuten later is het voor Legmeervogels toch eindelijk gerechtigheid en staat het 2-2. Als we de bal niet hebben moeten we allemaal helpen verdedigen zeker met maar zeven man in het veld. Elkaar helpen dat is team sport en niet denken "ach hij doet het wel". Dan krijgen we een mooie kans weer via de buitenkant dit keer via Thijs op Roderick maar moest net iets sneller handelen. Jammer, dan weer een kans voor AFC dit keer scoort Roderick wel 2-3. Maar Legmeervogels geeft niet zo snel op een weer een schot op doel ge lukkig voor ons over.Dan is het gelukkig rust en kunnen we even uitblazen!!! Anil heeft nog steeds last van zijn zere been maar doordat we geen wissels hebben blijft hij toch de tweede helft in het veld. (Dan was een wissel handig geweest bij tijdig afmelden kan er dan nog iemand anders geregeld worden). In de kleedkamer probeert Tinus iedereen nog eens duidelijk te maken dat we met zeven man elkaar moeten helpen en goed vrij lopen als je de bal niet hebt. En dan beginnen we net als de eerste helft met meteen een doelpunt uit het boekje de opbouw via Henk langs de lijn naar Roderick die geeft voor op Arvinder en die scoort 2-4. Als we dit zo slim spelen hadden er veel meer goals kunnen vallen, nu blijft het 2-4, maar dat is genoeg voor de winst!!! Dit was wel de eerste échte wedstrijd. Goed gevochten jongens nu nog wat zuiniger met balbezit. Van de verslaggever 5 oktober: AFC Ell -Buitenveldert E8 3-11 (1-7) We moeten vandaag tegen de koploper. Het zijn tweedejaars E-tjes en dus weer allemaal een kop groter. We beginnen met de aftrap en de eerste 7, 8 minuten zijn gewoon voor ons, wij zijn de hele tijd op hun helft maar vergeten te scoren. Als Buitenveldert dan aanvalt hebben ze aan twee kansjes genoeg 0-1. Gelukkig scoren we meteen 1-1 er is dus nog niks verloren. Maar dan spelen we met z'n allen op een kluitje en scoort Buitenveldert 1-2. Het lijkt wel of we de moet meteen opgeven want als Buitenveldert weer een aanval krijgt helpt niemand Willem mee verdedigen en staat hij weer tegenover 2 man 1-3. Wéér een aanval van Buitenveldert, door dat we niet kijken naar wie we de bal willen spelen, we staan erbij en kijken er naar 1-4. Willen we wel winnen? Er is totaal geen strijd! We winnen geen duel! Er mogen best slidings worden gemaakt of een schouderduw mag je ook proberen! We moeten de bal willen heb ben!! Oók als ze groter zijn!! Roderick staat voorin op een ei- land.Véél beter voetballen ze niet hóór ze schieten alleen iets harder en kijken iets beter. Wat ze ook doen en wat wij niks vinden is drie man halverwege op hun eigen helft laten staan om onze aanval tegen te houden op deze manier doen er dus vier man bijna niet aan de wedstrijd mee. Onze laatste man Willem speelt altijd zo diep als de tegenstander dat toe laat maar blijft nooit achter in staan, en daardoor kwamen we nu toch ook wat kracht te kort. Met de rust staat het 1-7 want ook Jordi had zijn dag niet vandaag. Uitschieten doen we altijd over de zijkanten liever daarheen als er niemand staat dan naar iemand in het midden met drie man om zich heen. Wat dus ook inhoud dat we beter vrij moeten lopen als Jordi de bal heeft niet te ver maar naar de zijkanten en niet achter een tegen stander gaan staan! In de rust hebben onze mannen weer een peptalk gehad. We beginnen net als in de eerste helft weer fel, wat resulteert in twee doelpunten van AFC 3-8 maar helaas gaat naar ongeveer 10 15 minu ten het lampje langzaam uit en is de uitslag 3-11 voor Buitenveldert. Maar na afloop loopt iedereen gewoon te lachen!! Dat is ook de reden van deze grote uitslag volgens mij want als we meer willen winnen en dus meer vechten voor de bal en beter helpen verdedigen als we in de aanval zijn dan had de uitslag kleiner kunnen blijven. Dat we van hun verliezen is zo erg ook niet maar de uitslag wel hóór! Volgende keer spelen we een tegen Amstelveen Heemraad geloof ik en dan wil ik meer strijd zien hóór!!!!! Dan wil ik bezwete koppies zien en dat jullie helemaal moe zijn, want dat mis ik bij de meesten! Nou succes de volgende keer! Een ding staat toch nog wel voorop en dat is plezier in het voetbal! En dat hebben we! Toch? Oja, vergeet ik bijna nog te melden dat we er weer een nieuwe speler bij hebben namelijk Pieter Bertram.Nou Pieter het was niet onze beste wedstrijd vandaag, jouw eerste bij AFC.Met 11-3 verliezen en toch in dit team willen dan moet je wel graag willen voetballen hóór! Veel voetbal plezier bij ons in de El 1 Van de verslaggever. 28 september: AFC F3 - Swift F2 3-1 19

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 19