hele week alleen maar op straat gevoetbald te hebben. De trainingen werden druk bezocht. En er stond, met een mooi zonnetje, om half één, een getergd elftal op veld 5. We waren compleet (met W/2 speler(s)). En dan zal de lezer meer over die halve willen weten: Daniël Herter weet nog niet hele maal zeker of hij zal blijven. Zoveel spelers en zijn toenemende ten- niservaring maken een keuze moeilijk). Een moeilijke wisselopgave voor coach Paul Smits maar hij loste dat grandioos op door speeltij den van 40 minuten voor iedere speler af te spreken. 'Laat in die tijd maar zien watje kan, dan verdien je een basisplaats'. De eerste helft begon voorzichtig. De D8 is doende om de aangeko men E-spelers en de tweedejaars D-ers in één team te passen. Dat gaat goed maar er is nog geen sprake van automatismen. Druk werk voor de coach. Toch, en dat was duidelijk, waren we zeker niet de mindere van dit team. Verzorgd veldspel en proberen het veld zo breed moge lijk te bespelen waren de meegekregen opdrachten. En zo zag het toegestroomde publiek de eerste twintig minuten een gelijkopgaande wedstrijd. Daniël opende de score, Midas maakte de tweede en toen benutte Roda de eerste kans. Dan kan er nog van alles gebeuren maar de gebroeders Herter kenden geen medelijden. Voor rust werd het 3-1 (Willem) en 5-1 (twee keer Daniël). Na rust wilde ieder een doelpunt maken wat het volgende rijtje ople verde: Midas, Hein, Mare, Hein, Felix en tot slot Mare. Twee doel punten hielden de gemoederen bezig. De achtse werd er door Marc in gewerkt nadat hij groggy op de grond lag en de keeper de bal liet glippen. De laatste was zo ongekend mooi dat hij blijvend beschreven dient te worden. Op rechts kwam Thomas door die met een mooie voorzet Michael vrij voor doel zette. Als doelpuntenoptekenaar had ik zijn naam al in mijn boekje staan toen Michael een zodanig wegdraai end voorzetschot gaf, dat de aanstormende Mare de bal rechts in de hoek prikte. Was dit opzet of kwam het zo uitaan de kant was daar grote verwarring over. Maar niet bij de coach. Die zag de geraffineer de balbehandeling en bombardeerde Michael meteen tot Man of the Match. In de kleedkamer werd voor het eerst gezongen. 5 oktober: Swift D4 - AFC D8 2-7 (0-3) Af en toe een buitje volgens Erwin Krol maar het hele schip met zure appelen viel voor de wedstrijd. Zodoende begonnen wij redelijk droog op het prachtig nieuwe kunstgrasveld van Swift. En bij afwe zigheid van Paul Smits werd Tony als coach naar voren geschoven. Aangezien hij op E-niveau ooit een team naar het kampioenschap voerde waren de verwachtingen aan de kant hoog. En terecht. Met Sake in de eerste helft op doel, Willem op de linksmiddenpositie en Felix op rechts leek er een positieve chemie in het elftal te komen. Duco linksachter komt steeds beter tot zijn recht en Joop valt liever dood neer dan dat hij een tegenstander voorbij laat gaan. Midas op midmid opende de score in de twaalfde minuut met een strak schot van de rand van het strafschopgebied. We waren toen al behoorlijk actief geweest op de helft van de tegenstander. Marc had deze wed strijd een dubbelrol: hij speelde spits en de man achter de spits, zodat aan de kant enige vragen rezen of dit niet tot een gespleten persoon lijkheid zou leiden. Hij logenstrafte al zijn criticasters door een mooi tweede doelpunt te maken (assist Hein) en later ook de vijfde achter zijn naam te schrijven. Maar de mooiste van de dag was van Midas. Komend van de rand van het strafschopgebied passeerde hij twee man om met een strak schot de keeper te verschalken. Het was bij rust 0-3 en de meest besproken man was scheidsrechter Roderick, die voortdu rend meende ingooiles te moeten geven en vervolgens het vierde AFC-doelpunt in wording niet liet scoren omdat het rustsignaal gege ven werd (flauw, flauw, flauw...). Na rust had David de pap uit zijn benen geschud. Veel dreiging ont stond op rechts waar prachtige voorzetten de Swift-verdediging in grote verwarring bracht. Na Midas zorgden Hein en David voor de eindstand. Maar de complimenten gaan naar het hele elftal. Thomas speelde een sterke wedstrijd en is terug op zijn beste niveau van vorig seizoen. Enne, die vorige week met een vervelende tik tegen zijn neus uitviel, stond prima te spelen. Dit groeiend team zit nog niet aan het plafond en we gaan al een beetje uitzien naar onze volgende ontmoe ting uit bij Sporting Martinus. Daar valt de beslissing over het najaar kampioenschap in onze poule. Aan Henk van Teunenbroek die vandaag toeschouwer was, draagt de D8 deze overwinning op! 9 oktober 2002 81e jaargang nr. 5 28 september: AFC E2 - Buitenveldert El 1-4 Ondanks de tegenvallende resultaten blijft de sfeer goed. Het is nog steeds gezellig koffiedrinken na afloop, maar het is en blijft een dom pertje. Het is al eerder gezegd, de tegenpartij is ouder dus groter dus sterker. Je moet het dan van de vechtlust hebben om er nog het één en ander van te maken. Wel de eerste helft 1-1) konden we die vecht lust nog wel opbrengen maar nadat Buitenveldert vlak na het begin van de 2e helft opnieuw scoorde zakte ons team als een plumpudding in elkaar. De krachten waren verdwenen als sneeuw voor de zon en Buitenveldert liep uit naar 1-4. Wat te doen, ja trainen natuurlijk, maar toch ook de concentratie opbrengen om een wedstrijd van het begin tot het laatste fluitsignaal tot een goed einde te brengen. Het talrijke publiek blijft in zijn geheel achter onze jongens staan. Koffie drinken kunnen we altijd nog. Hans Dukker 28 september AFC E8 - Legmeervogels E8 Na drie prachtige overwinningen waren we eigenlijk helemaal niet meer gewend om een wedstrijd te verliezen. Nu was Legmeervogels ook wel de sterkste tegenstander die we dit seizoen zullen treffen. In ieder geval viel het niet mee, deze wedstrijd. Vooral Jimmy Dwinger had het als rechterspits heel zwaar. Hoeveel keer ben je wel niet omver gekegeld, Jim? Zeker vijf, zes keer, als het niet meer is. Zelfs Philip Ladiges, normaal toch de tank van ons team, zag het ook hele maal niet meer zitten. In de eerste helft was Rogier al snel buiten adem, Amos Keestra zag de spelers van Legmeervogels links en rechts langs hem heen vliegen en Mees van Dalen wist even niet meer waar de bal was... Het was voor iedereen moeilijk in die eerste helft. En toen gebeurde het: de tegenstander kreeg een corner, onze keeper Jerry van Bekkum gleed met zijn hand over de bal, die vervolgens heel irritant over de doellijn rolde: 0-1. Echt een sukkeldoelpunt, maar ja, hij telde dus mooi wel! Eén van ons schoot nog wel één keer keihard op de paal, maar die paal werkte niet mee. Bij rust stonden we dus nog altijd achter. Wat een loodzware wedstrijd! Direct na.de rust kreeg ik toch weer hoop. Met een venijnig en vernie tigend schot knalde Philip de bal in het doel van de tegenstander: 1-1 Die keeper was natuurlijk ook niet echt goed, maar dit was werkelijk een onhoudbaar schot. Jammer dat we niet meer konden schieten, maar dat was te danken aan hun verdedigers, die gewoon erg goed hun werk deden. In die tweede helft voetbalden we zelfs beter, maar Legmeervogels ging ruwer spelen. Eén voor één werden we omver gekegeld en langzaam maar zeker verloren we daardoor ook een beetje de moed. Jimmy maakte met de bal nog een prachtige, Dennis Bergkamp-achtige pirouette, maar stuitte op de keeper. Iedereen werkte enorm hard, maar dat tweede doelpunt kwam er maar niet. Nou ja, het kwam er wel... maar dan voor die dekselse Legmeervo gels! Ondanks dat Olivier de Jong nog een paar prachtige passeerbe wegingen liet zien, ondanks dat Mischa Heilbron een keer prachtig de bal in de ruimte naar linkerspits Mendel van der Ploeg speelde, die vervolgens maar net voorlangs schoot, mocht het die zaterdag gewoon niet lukken. We verloren met 1 - 2, maar met opgeheven hoofd. Bij het penaltyschieten waren we minstens even goed. Tenminste, dat vond ik. Wat zou het mooi zijn als we ze de volgende keer te pakken nemen! Dan moeten we wel allemaal in een wereldvorm zijn! Dan kan het lukken, dat weet ik zeker! De volgende week spelen we weer een nieuwe wedstrijd. Tegen de KBV. Wedden dat we winnen? 5 oktober: KBV E3-AFC E8 Voor deze wedstrijd hebben onze spelers unaniem (dat betekent allemaal, zonder uitzondering) gekozen voorrrrrr.... Philip Ladiges! In de stromende regen klonk het fluitsignaal, waarna de wedstrijd begon. Die regen maakte jullie werkelijk geen bal uit, maar jullie leider was nogal blij dat hij een reuzenparaplu kon lenen van de mevrouw van de kantine. Voor de wedstrijd was natuurlijk de grote vraag hoe we ons van de nederlaag tegen Legmeervogels hadden hersteld. Zat die verlo ren wedstrijd nog in jullie hoofd? Had het jullie zelfvertrouwen aan getast? Ik wist het niet. Na een paar minuten zag het spel er heel aardig uit, maar toen, ineens, na een knaller van een verdedigingsfout, was het pardoes 1-0 voor KBV! Ik kneep even in mijn arm om te controleren of ik niet droomde. Maar nee, het was toch gewoon 1-0 voor de thuisploeg. Gelukkig lieten jullie je niet uit het veld slaan. De 18

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 18