28 september D8: 418 woorden 5 oktober D8: 395 woorden Met 375 woorden kan ook een mooi en goed verslag gemaakt worden. Heel gemakkelijk om het aantal woorden bij te houden. Klik op uw computer op 'extra' en daarna op 'woorden tellen'. 29 september: Sterk Door Wilskracht B2 tegen AFC B7 En Sterk waren zij! Binnen 10 minuten stonden wij met 2-0 achter. AFC speelde met 3 vervangende spelers. Jongens die keihard hun best deden maar er met dit team ook niet in slaagden om een blok te zet ten. Mark, Tom, Philip en Elbert waren onze ontbrekende spelers. Tegen een team dat bovenaan staat. Wat dat aangaat hadden we pech. Geluk hadden we met onze keeper. OSCAR, ik schrijf zijn naam in hoofdletters, dit was zijn wedstrijd. Hij heeft zeker 10 doelpunten gestopt. Individueel heeft hij met grote klasse staan keepen. Hij stopte keiharde ballen met zijn vingertoppen, hij stopte keiharde schoten met zijn benen en hij stopte keiharde charges met zijn snoekduiken. Hij coachte zijn jongens in het veld en probeerde ze op een positieve manier aan te moedigen. Maar het mocht niet baten. AFC ging thee drinken met een 6-0 achterstand. De jongens hebben in de kleedkamer zelf het spelsysteem omgegooid en gingen de 2e helft op zijn Italiaans voetballen. Dit was een slimme strategie want met 5 verdedigers werd het voor SDW ineens veel moeilijker om door te dringen. Darryl en Alex hebben achterin veel opruim werkzaamheden moeten verrichten. Zij hebben beide zeer hard gewerkt. Complimenten. Zij waren goed op elkaar ingespeeld. Wanneer de snelle spitsen van SDW het mid denveld voorbij waren wisten zij de aanvallen snel onschadelijk te maken. Ook bereiken zij nu de voorhoede met hun goed geplaatste lange ballen. AFC voetbalt nu ook op de helft van de tegenstander. Er wordt wat meer druk gezet en zowaar krijgt Victor een paar goede kansen. Het is jammer dat hij nu uitgerekend net vandaag niet zijn dag heeft. Hij vertelde na afloop dat hij volgende week weer op tijd naar bed toe zal gaan. Hetzelfde was het geval met Jurdao. Iedere bal die hij kreeg kon hij direct inleveren bij zijn tegenstanders. Hoge ballen konden niet worden opgevangen en strak over de grond naar een medespeler worden geplaatst. Toch een techniek die we wekelijks oefenen. Thomas Abeln was deze keer aanvoerder en speelde een goede 2e helft. Voor hem was het op de rechterkant even wennen maar wist zijn mannetje goed te staan. Hij veroverde in de 60ste minuut de bal en voorzag Jurdao van een schitterende lange pass, die de bal voorgaf op Victor die net naast schoot. Jammer, het geluk was deze dag niet met AFC. Natuurlijk is het jammer dat we op zo'n manier verliezen, maar er waren ook een aantal positieve dingen vandaag. Eén daarvan is dat jullie niet op elkaar hebben lopen vloe ken. Er zijn dingen gebeurt die jullie elkaar kunnen verwijten maar de manier waarop een ieder met dit verlies om is gegaan vind ik dat jullie toch hebben gewonnen. Volgende week hoop ik weer met een volledige fitte B7 aan te treden. Enrico Bartens 6 oktober: RKAV B2- AFC B7 In deze wedstrijd zullen de hoofdrollen gespeeld worden door onze aanvoerder Alex van Stokkum en scheidsrechter J.P Meyer. Een belangrijk detail bij dit wedstrijdverslag is het leeftijdsverschil van beide mannen. Alex is 14, de heer Meyer ongeveer 48. Alex zal zich tijdens deze wedstrijd ontpoppen als een geweldige aanvoerder. Ik heb veel complimenten van zijn teamleden mogen horen na afloop van de voor hem onfortuinlijke wedstrijd. 10 minuten voor tijd zal hij het veld moeten verlaten met een ernstige polsblessure nadat hij door 3 man van de tegenpartij onder het gras geschoffeld is. De wedstrijd begint met een sterk aanvallend AFC. De mannen heb ben er zichtbaar zin in om na 2 verloren uitwedstrijden nu naar huis te willen keren met 3 punten. De tegenstander wordt goed vastgezet op de eigen helft waardoor het middenveld van AFC op kan schuiven. Victor wordt een aantal keren in stelling gebracht maar ziet zijn scho ten net naast gaan of in de handen van de keeper. Ook Alex die goed op kan rukken naar de 16 krijgt in de eerste 10 minuten al 2 schiet kansen. In de 14e minuut kan de door 2 man gedekte Victor zich losrukken van zijn bewakers en komt hij vrij voor de keeper, die zijn schot maar nauwelijks over kan stompen. Achterin houdt Thomas A. Zijn ruimte goed dicht. Hij zit strak op de bal en voordat het voor AFC echt gevaarlijk kan worden heeft hij de bal onder controle. Waarna hij de aanval weer kan openen. Darryl en Elbert houden het 9 oktober 2002 81e jaargang nr. 5 goed droog voor Oscar die bijna niet in actie hoeft te komen. Hoe anders was dit vorige week. Aan de rechterkant heeft Philip het zwaar. Hij moet alle zeilen bijzetten om de bal in bezit te houden. Gelukkig is Steven vaak op tijd bij hem om hem te assisteren. Steven speelt een goede wedstrijd en kan Jurdao, en later Tom goed bereiken met strakke passes. De 1-0 begint met een mooie voorzet van Alex die Victor weet te bereiken. Met goed gebruik te maken van zijn lichaam weet hij de bal door te koppen op de inlopende Jurdao, die koel en beheerst de bal met een lop over de verbaasde keeper heen werkt. Een mooi en strategisch gevoetbalde aanval die beloond wordt. Na 25 minuten was het tijd voor "Het Elbertmoment". Vanaf eigen helft weet hij 5 man te passeren en op volle snelheid te komen. Uit te halen en de 2-0 te maken. Teruglopend naar eigen helft belooft hij mij dat er nog minstens 3 van dit soort momenten gaan komen. De tegen stander krijgt hulp van de scheidsrechter. Die vindt dat 2-0 voor AFC nog voor de rust omgebogen moet worden in minimaal een gelijke stand. De goede man doet er alles aan om dit te laten slagen. Nadat AFC 14 vrije schoppen tegen heeft gekregen is RKAV dan eindelijk in onzeló. Darryl probeert een verdedigingfout van Philip te herstel len door de bal van de lijn te halen. Waarna vervolgens Elbert en Darryl de spits van RKAV in de tang nemen. Penalty tegen. 2-1. AFC accepteert dit groots. De kans op de een derde AFC doelpunt gaat maar net voorlangs,wanneer Victor en Jurdao een prachtige combina tie in 16 uitvoeren. Jammer, deze had van mij mogen zitten. Prachtig voetbal. Het is jammer voor de heer Meyer maar zijn team gaat thee drinken met een achterstand. In de kleedkamer zegt onze aanvoerder tegen de jongens:" Ik wil dat jullie niet meer zeuren over de scheidsrechter en hem na afloop gewoon een hand geven, anders sta je volgende week niet in de basis". Een spontaan applaus volgt voor Alex. 14 jaar. In de 2e helft zal de afstand op intelligentie -nivo tussen Alex en meneer Meyer alleen maar groter worden. Het doelpunten gemiddelde gelukkig ook. Door de aanslagen op zijn ledenmaten krijgt Elbert het weer op zijn heupen. 4 man uitgespeeld en een streep in het net. 3-1. Keeper stond vast aan de grond, samen met zijn hele verdediging. Mark is erin gekomen voor Philip, en Tom voor Jurdao. Iedere bal die over rechts gaat wordt nu standaard ingeleverd bij Mark of Steven. Mark zijn man bevond zich ook regelmatig aan de linkerkant. Mark met hem mee. De arme jongen wist niet meer hoe hij het had. Er was geen bal die Mark niet heeft aangeraakt of weggekaapt. Sterk ge speeld Mark. Na goed werk van Steven krijgt Tom de bal die hem prachtig weet voor te geven op de inkomende Boris, die de bal net mist. Een mooie kans op de 4. Maar dat de 4 in de lucht hangt is zeker. En wat voor 4 zal dit worden zeg! Thomas W. ondergaat een periode van wisselvalligheid. Het ene moment vreet je je bloknoot aan de zijkant op van verdriet en op het andere moment wil je het veld in rennen om hem te omhelzen. Het ging zo snel dat ik het nauwelijks goed heb kunnen zien. Een corner. Tom neemt, kaatst op Darryl. Darryl legt terug op Tom. Tom trekt voor en Thomas W. kopt snoeihard in! Er gebeuren met dit team dingen, die onverklaarbaar zijn. Cruijff zou zeggen:"logisch toch, kaatsen, terug leggen, voorgeven en inkoppen". Nu kreeg AFC het extra zwaar want meneer Meyer begon nu echt actief mee te voetballen. Darryl kreeg een gele kaart in het veld voor praten tegen zijn eigen spelers. Alex wordt in het strafschop gebied door 3 man bruut onderuit gehaald, en krijgt geen penalty. Er was 3 man nodig van RKAV om Elbert zijn derde moment niet te gunnen. En ook Tom proeft het gras binnen de 16. Nee, meneer Mey er had niets gezien. De coach van de tegenpartij gelukkig wel. De arme man verontschuldigde zich bij mij voor het fluitgedrag van hun eigen scheidsrechter. Als laatste blunder liet hij gewoon doorspelen toen Alex kermend van de pijn op de grond lag met een polsblessure. Heel AFC moest eraan te pas komen om Alex te ontzetten. Het fluit signaal voor het eind liet niet lang meer op zich wachten en de 3 punten gaan als genoegdoening mee naar Goed Genoeg! Wij wensen onze aanvoerder Alex veel sterkte want 's avonds na het bezoek aan het ziekenhuis blijkt zijn polsgewricht gebroken te zijn. Minstens 6 weken uit de roulatie. Enrico Bartens Naschrift redactie: een pluim voor onze aanvoerder van 14 jaar die zo resoluut optreedt tegen zijn medespelers over het slechte fluiten van de scheidstrechter, maar is een scheidsrechter van 48 jaar niet 16

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16