MIXED PICKLES HAAGLANDEN 25 september 2002 81e j aargang nr. 4 ingelegd door Willem Adriaansz, w.adriaansz zonnet.nl MOBILITEIT Zes weken geleden meldde Pickelaar het begin van competitie 2002/2003 niet rechtstreeks te zullen meebeleven wegens - jaarlijks in die tijd - verblijf elders. Per traditie mist Pickelaar de eerste twee wedstrijden. Maar waarom daar nu meteen twee thuiswedstrijden gemoeid mee moesten zijn was iets te veel van het goede. Twee zondagen achtereen verstek laten gaan op Goed Genoeg wekt immers achterdocht. We leven in de snelle tijd van mobiliteit en Pickelaar past zich blijmoedig maar amechtig aan. Om tijdens absentie op de hoogte te blijven van het AFC-gebeuren communiceert hij naar vermogen. Zo gebeurde het, dat hij op zondag 1 september j.l. 1500 km zuidwaarts vanaf een uur of vijf poogde AFC te bellen. Mobiel in dubbel opzicht: in zijn verrijdbare zit/slaapkamer en bistro, het spreek- en luisterdoosje in de klamme hand. Heeft u wel eens op zondagmiddag 020-6445575 getoetst? Pickelaar beveelt het niet aan. Hij was anderhalf uur doende maar kwam er niet doorheen. Inmiddels verslechterde het weer schrikbarend. En juist op het moment dat, ergens boven, het Opperwezen het licht uitdraaide en al het hemelse water uit wolkenkolken, sluizen en stuwdammen uitgoot over de nietige Pickelaars in hun intieme behuizing kwam het AFC-clubhuis door. Bob Neseker meldde zich met een onverstoorbaar verslag van het 0-1 resultaat tegen Türkiyemspor en van de wijze waarop dat tot stand was gekomen. Geen weet hebbende van het levensbedreigende inferno, dat zielsverwanten ondergingen. Een week later: AFC - Omniworld. Pickelaar was inmiddels een paar honderd kilometer noordelijk opgerukt. Wijzer geworden belde hij ver na zessen AFC. Het was meteen raak maar met veel ruis; hoewel de 1-0 winst verstaanbaar doorkwam. De naam van de rapporteur niet. Pickelaar verstond iets als "Joop Roolvink". Die staat echter niet op de ledenlijst, maar hij eindigde met "dag Pim, tot ziens". Wil "Joop Roolvink" zich alsnog bekend maken bij Pickelaar? Er doken meer vragen op, die Pickelaar boven het hoofd groeiden. Reeds de eerste dag bleef op de display van zijn mobieltje hardnekkig een envelopje in beeld, maar Pickelaar slaagde er niet in het beeld te vervangen in tekst of geluid. Weet Pickelaar veel! Redding leek nabij toen ver van huis een volle neef en naamgenoot totaal onverhoeds op visite kwam. Hij nam het mobiele apparaat ter hand, verzonk in meditatie maar straalde desondanks uit een handgranaat te gaan demonteren. "De moeilijkheid is", zo sprak hij, "dat alle merken verschillend zijn". Niettemin stelde hij vast, dat er 6 berichten waren binnengekomen in 1 envelopje, maar hij slaagde er niet in die te openbaren. In tegendeel: per ongeluk wiste hij alle 6. "Hoe kom ik ooit te weten wie mij wat te vertellen hadden", vroeg Pickelaar ontredderd aan neef. Die was van zeker van zijn wetenschap: 1 bericht kwam van hemzelf, om zijn bezoek aan te kondigen. In deemoed vraagt Pickelaar aan zijn afnemers of die 5 anonieme reflectanten zich alsnog willen openbaren. Technisch vernuft is in Pickelaars familie blijkbaar weinig voorhanden. CITAAT "Doodstil maar dodelijk aanwezig,/ de telefoon als hij niet gaat,/ een bot en zwijgzaam potentaat/ en ik om hem heen in de kamer bezig". (Annemarie Oster, chroniqueuse, 21-ste eeuw, vrouw van de wereld). Pickelaar beloofde, dat hij zich zondag 15 september weer in het AFC-leven zou storten. Zo is het ook gebeurd. Amper thuis, zonder inzage van krant of welk medium dan ook, spoedde hij zich naar Kranenburg-AFC te Kijkduin, geen weet hebbende van afsluiting van de A-4. Dat gaf nog een hoop gedonder, want in Den Haag - centrum liep alle verkeer vast en geen politie te bekennen. Een jaar eerder - op 23 september - bezocht hij ook Kranenburg-AFC (1-1) onder vergelijkbare omstandigheden: prachtig, zonnig nazomerweer. De publieke toeloop was echter groter en Pickelaar liet zich gewillig door Haaglanden-agenten leiden naar een parkeerplek op een strook gras. Ditmaal zette hij eigener beweging zijn karos op dezelfde locatie. Die daad bleek nu achteraf te zijn bestraft: sanctie 40 euro. Pickelaar dacht even aan rechtsongelijkheid en bovendien dat hij voor dat bedrag toch een paar aardige flesjes in huis had kunnen halen. SCHAKEL Thuisgekomen werd het achterstallig leesvoer, waaronder 2 Schakels (en de persmap), ter hand genomen. De Schakel bleek vernieuwd te zijn. Voortaan twee redactionele kolommen per pagina, waarboven logo en datum. Bovendien dubbele A4-vellen, waardoor na vouwen een echt katern is ontstaan met niethechting op de rug in plaats van op het randje van het voorblad. Ooit werd de Schakel zo jaren achtereen vervaardigd, tot kostenbesparing verschraling inluidde. Pickelaar, big spender (zie Haaglanden), betuigt zijn instemming met de restyling. Wie het breed heeft laat het immers breed hangen. BORREL Ondanks de 0-1 thuis tegen KBV ging de zogeheten Reds-borrel voor AFC-vips na afloop gewoon door in het clubhuis. Het werd terecht nog bar gezellig ook. Totdat de muzikale pleuris, ingeleid door de elftalleider van KBV, definitief uitbrak en elk gesprek onmogelijk werd. Merkwaardig: de samenkomst bleek snel te verlopen, ook onder jongeren. CERTIFICAAT Het certificaat "broodje bal" van hoofdklasse A in seizoen 2001/2002, door Pickelaar arbitrair toegekend aan Argon, zal zeer binnenkort in Mijdrecht worden uitgereikt. Pickelaar zal u alsdan nader informeren. 8

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 8