Medische commissie Vrouwenvoetbal in AFC? Van de Medische commissie V.l.n.r.: Louis van Rijn (honkbal), Edwin Geluk (voetbal), Acco Lapierre (cricket), Henk van Weelde (voorzitter ACC) en Jan Steensma (voorzitter ABC). Op 6 oktober a.s. is het precies 40 jaar geleden, dat ons huidige clubhuis aan de De Boelelaan feestelijk werd geopend. In het 75- jaren boek met als titel 't Was Goed Genoeg geschreven door ons overleden erelid Jo Wijnand (vader van AFC-Ridder George en grootvader van ons elftalcommissielid André) staat op pagina 118 een foto van deze feestelijke opening. Op deze foto zien wij de toenmalige voorzitters van de ACC en de ABC, Henk van Weelde en Jan Steensma samen met een jeugdige, thans bestuurslid Edwin Geluk namens de AFC, Louis van Rijn (sedert een aantal jaren weer vaste Goed Genoeg bezoeker en lid) namens de ABC en Acco Lapierre namens de CC. Het is een fantastische foto, die U beslist even moet gaan bekijken in het desbetreffende jubileumboek. Veertig jaar Goed Genoeg aan de De Boelelaan, wat zijn aan deze periode veel herinneringen op te halen. Mijn herinneringen gaan wat betreft de toenmalige verhuizing terug naar overleden AFC'ers als Dick Bessem, Henk Kappelhoff, Nico Holtzappel, Gerard van Nigtevegt, Cor van Peperzeel en Otto van Rijn, die toen er voor zorgden, dat AFC na de verhuizing van de Zuidelijke Wandelweg weer een mooi sportpark kreeg. Thans dus 40 jaar aan de De Boelelaan, waar wij gelukkig in de toekomst rond de Zuidas onze plek zullen behouden. In de afgelopen tijd werd U over deze plannen geïnformeerd door onze bestuursleden Dick van der Klaauw en Bob Neseker, alsmede door ons lid Ron Voskamp. De Amsterdamse voetbalclubs DCG en KBV zijn in onderhandeling om voor het seizoen 2003-2004 te komen tot een fusie. KBV is, zoals U weet hoofdklasser en DCG, een vereniging met veel elftallen en speciaal ook jeugdteams, speelt in de tweede klasse.. Op 8 oktober a.s. zal bij beide clubs een buitengewone ledenvergadering plaatsvinden. Namens de AFC wensen wij beide clubs veel wijsheid. Een week geleden bezocht ik in de Amstelveense Schouwburg een voorstelling van Youp speelt Youp, waarvan uiteindelijk een opname zal worden gemaakt, die op Oudejaarsavond zal worden uitgezonden. In zijn programma wordt uitvoerig ingegaan op de voetbalsport en al de ontwikkelingen daarvan. Zijn citaat over het leven is: "er zijn geen regels, je bent zelf de scheids- en grensrechter". Youp betrekt ook in zijn programma zijn zoon Julius, die bij AFC in de D 6 speelt. Het is een geweldige voorstelling, die ik U zeer kan aanbevelen. En dan Jaap Draisma, onze administrateur, viel van het dak af toen hij via een geopend raampje naar binnen wilde omdat hij de sleutel vergeten was mee te nemen. Hij heeft nu last van zijn rug en moet voorlopig 'platliggen'. Wij wensen hem namens alle AFC'ers een snel herstel toe en zien hem graag gauw terug bij AFC. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Fred van Soomeren (26/9) - Rob de Jong (30/9) - Ben Slaap (30/9) - de tweeling Herman en Willem Drenkelford (2/10) - Frank Reddering (3/10) - Maurice de Hond (8/10). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen Johan de Bie 25 september 2002 81e jaargang nr. 4 Chapeau voor onze fysio-dames Chapeau, chapeau voor onze fysio-dames. Waarom? Tijdens de wedstrijd van ons eerste zaterdag werd na een forse "dood"schop ons lid Sander Munsterman diep comateus naar de kleedkamer afgevoerd. De aanwezigheid van Shantie en Kirsten hebben mede door snelle aanwezigheid van de ambulance, infuus en monitoring, Sander weer bij de les weten te brengen. Je ziet dat in onze macho AFC wereld de dames onontbeerlijk zijn!? Spierblessures, onderdeel van het spel? Van alle voetbalblessures kan bijna 20% tot spierblessures worden gerekend. Overrekking, overbelasting, contusie(kneuzing) of scheuring; spierblessures horen bijkans bij het voetbalspel. Het optreden van veelal pijnlijke en vervelende spierblessures is ook afhankelijk van iemands gesteldheid. Van jong tot oud, het kan ons allemaal overkomen. Weliswaar hoe hoger het spelniveau, des te meer kans op een spierblessure. Meer van belang is hoe is zijn of haar arbeidsrust verhouding en hoe groot is de verhouding tussen belasting en belastbaarheid. Overrekking en overbelasting ontstaan, anders dan bij een contusie, vaak op plaatsen waar verschillende soorten weefsels in elkaar overgaan. Een spier loopt over in een pees, of loopt over in beenvlies(periost) en bot. Deze overgangsplekken zijn daarom extra kwetsbaar. Een verrekking of scheuring van een pees geeft een langer herstelperiode dan een spier, juist door verminderde doorbloeding van peesweefsel. Risicofactoren voor een spierblessure zijn o.a. doen van een slechte warming-up, na vakantie of ziekte juist verminderde spierconditie, een eerdere blessure met nog aanwezig littekenvorming, spierverkorting of snel veranderde weersomstandigheden en onvoldoende bescherming. Hoe kun je nou een spierblessure voorkomen!? Doe een goede warming-up en vergeet de cooling-down niet. Begin pas te trainen en te spelen als je geheel herstelt bent na ziekte of blessure. Bouw je conditie goed op, alleen een trainer zal een juiste opbouw aangeven in arbeid en herstel. Doe in de winter warme en beschermende kleding aan. Zorg voor voldoende inname van vocht zoals Isostar. Dan is er altijd nog de Medische commissie. Gebruik ze maar misbruik ze niet!! De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 AFC's hoogtepunten zijn prettig om te bezoeken. Zo is het fijn om bij thuiswedstrijden van ons eerste team achter het doel van de tegen partij te staan, zo vermaak je je best op een gezellige clubavond, maar zo is ook het jeugdgebeuren op de zaterdagochtend een waar voetbal- feest. Vergezeld door kleinzoon Jasper en kleindochter Charlotte en natuurlijk van mijn baarmoedergenoot Johan was ik afgelopen zater dag al in de vroege uren op het AFC-complex. Om vele jongens, al vanaf vijf jaar jong, in enthousiaste actie te zien als beginnende voet ballertjes. In hun gezelschap nog jongere broertjes, die nog een jaartje moeten wachten, en zusjes, voor wie voetbal bij AFC nog niet is 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4