25 september 2002 81e jaargang nr. 4 verdween de bal in de hoek. Nog 2 minuten te gaan, nu ging ook de conditie een rol spelen. De verdediging van Legmeervogels werd ingesloten. De scheidsrechter liet veel toe. Rollebollend, duwend en trekkend vocht Thomas zich door de verdediging en met veel effect met links geplaatst verdween de bal krullend in de bovenhoek. Vlak daarna floot de scheids voor het laatst, een explosie van geluk niet alleen bij de spelers. Thuis gekomen vertelde ik trots het hele verhaal aan mijn vrouw. Haar vraag was: "wie was eigenlijk de hangende spits en wie speelde er op 6"? Ik ben maar een boek gaan lezen. Hans Dukker 14 september: Roda'23 E10 - AFC E8 Nadat we vorige week AMVJ overtuigend hadden verslagen, was het nu de beurt aan Roda 23. Al direct vanaf de aftrap hadden wij een overwicht op het veld, maar toen kreeg Roda ineens de bal! Uit hun eerste, echte aanval wisten ze al direct te scoren: 1-0. Heeft iemand van jullie eigenlijk gezien wat er precies gebeurde? Ik in ieder geval niet, zo snel ging het! Maar de moed zonk ons niet in de schoenen, want één minuut later begon vanuit onze verdediging een prachtige aanval. Philip Ladiges passte naar Olivier de Jong, die messcherp terugspeel de naar Philip, die de rechterspits wist te bereiken. Jimmy Dwinger, balvaster dan ooit, passeerde met groot gemak een verbaasde verdedi ger van Roda en haalde vernietigend uit: 1-1. Zo! Die zat! Hierna kreeg de verdediging van AFC wel het één en ander te verduren, maar onder leiding van onze libero Mees van Dalen konden we alle aanval len afslaan. Na tien minuten schoot Mees feilloos naar Rogier van Leeuwen, die op kracht dwars door de Roda-verdediging heenbeukte en vervolgens de bal snoeihard de sloot in schoot. Even later haalde linkerspits Mendel van der Ploeg nog even uit, maar de bal rolde vlak voor de doellijn in de voeten van een verdediger. Ruststand 1-1 en alles was nog open. Maar ik moet jullie zeggen dat ik geen moment heb getwijfeld over de goede afloop. Na één minuut spelen in de tweede helft veroverde Rogier de bal op het middenveld en speelde naar Jimmy, die vanaf de rechtervleugel de vijandelijke keeper met een geweldig schot in de linkerbovenhoek te grazen nam. Even leek het alsof Marco van Bas ten weer op het voetbalveld stond! Roda leek vanaf dat moment klaar voor de slacht en nauwelijks twee minuten later scoorde Jimmy zijn derde goal, een echte hattrick!!! En daarna nog één! Mendel schoot nog een keer loeihard in het zijnet. Toen kwam Amos Keestra in het veld en bij zijn eerste balcontact was het al raak: 5-1. De spelers van Roda wisten werkelijk niet meer waar ze moesten kijken. Ismail Fila- li, die als geen ander altijd naar de bal blijft kijken, verdedigde mees terlijk tijdens enkele Roda-aanvallen. Daarna leek het gebeurt. Jimmy speelde naar Amos, die vrij stond om nog een keer uit te halen. Goed geplaatst in de linkerhoek werd het 6-1. Na een klein verdedigings foutje werd het 6-2, waarna Rogier zichzelf met een vreemd hakballe- tje vrijspeelde en voor 7-2 zorgde. Twee minuten voor tijd weet Roda dan nog een keer te scoren, maar Jimmy - weer hij! - deelde de gena deklap uit: 8-3. Vlak voor tijd voorkomt onze keeper Jerry met een geweldige snoekduik het vierde doelpunt van de thuisploeg en dan is het over. Geweldig jongens! Jullie hebben echt heel goed gespeeld! In twee wedstrijden 17 doelpunten gemaakt en maar drie tegen! Wat een seizoenstart! Roel van Dalen 14 september: AFC Ell - Pancratius E10 6-2 (5-0) We hebben er weer een nieuwe speler bij gekregen Thijs Piso. Het was mooi weer en dus ook maar meteen de team foto maken! En dan beginnen met de warming-up, het begint er nu echt op te lijken hoor 3 keer heen en weer over het veld en dan in drie groepjes de bal over spelen. De eerste helft stonden we, voordat pancratius goed en wel in de gaten had dat we waren begonnen, met 2 nul voor,(2x Roderick). Zij deden dan ook geen warming-up maar aten roze koeken voor de wedstrijd. Dan gaat het echt op voetbal lijken en scoort Henk de 3 én 4 nul nadat hij allebei de keren de bal zelf goed had veroverd.Op het midden veld pakt Ekim de bal af speelt hem terug op Henk die tikt hem meteen door naar Anil en Anil meteen weer naar Arvinder en die weet Rode- riek te vinden en ja hoor 5-0! Noah speelt vandaag links buiten en houd het veld ook heel goed breed. Willem speelt zoals gewoonlijk weer een goede wedstrijd achterin. Jordi heeft de eerste helft niet zoveel te doen maar redt twee keer goed. Onze nieuwe aanwinst Thijs speelt rechts op het middenveld en doet dat zeer goed. De tweede helft ontbreekt het ons een beetje aan conditie en kracht volgens mij, de organisatie is iets minder maar er komen nog wel wat kansjes die niet worden benut, Arvinder vrij voor de keeper maar deze redt goed. Dan komt Pancratius na eerst nog een goede redding van Jordi toch nog op 5-1 en ook Roderick weet nog een keer het doel te vinden na weer goed samen spel 6-1. In het fluitsignaal scoort Pancra tius nog een keer en is de eindstand 6-2. Zo jongens, dit begint er aardig op te lijken hé! Nu nog proberen om ook de tweede helft vol te houden en op jullie positie te blijven spe len. En de scheidrechter bedankt voor het goede fluiten. Volgende week spelen we weer thuis. De verslaggever 21 september: AFC Ell- Roda'23 E13 8-3 (3-1) Vandaag mochten we wéér om 12.30 uur voetballen, vorige week heeft dat ons goed gedaan maar wat zou het deze keer worden? Om 11.45 uur verzamelen, dan weer een goede warming-up even wat trap en pass oefeningen, de keeper wat in schieten en beginnen maar. Weer beginnen we goed aanvallend. Het staat dan ook al snel 1-0 door Roderick.Door een loei hard schot van Thijs staat het dan 2-0. Tinus probeert met twee buitenspelers te spelen, dit gaat de eerste tien minuten goed maar dan gaat Noah toch een beetje teveel naar binnen spelen, daardoor wordt het veld kleiner en wordt het juist in het mid den veel te druk, waardoor de kansen juist aan de buiten kant liggen. Toch komen we dan op 3-0 door Arvinder die nu ook het doel gevon den heeft. De tegenstander kan dan voor rust nog op 3-1 komen door dat Anil zijn eigen keeper passeert!! Willem staat zoals gewoonlijk weer zijn mannetje achterin, ook onze vechter op het middenveld Thijs maakt de tegenstander gek door zich voor bijna elke bal te gooien. Ekim doet ook zijn uiterste best soms op het middenveld soms aan de buitenkant. Na rust komen we door Arvinder op 4-1 en ziet de tegenstander, ook nog kans om zelf een keer te scoren 4-2. Als Noah na zijn wissel weer in het veld komt heeft hij van Tinus begre pen goed de buitenkant te houden. Hij gaat zijn man voorbij haalt de achterlijn en zet vervolgens ook nog eens goed voor. En ja hoor daar staat Roderick weer en die kan de bal er simpel in schieten 5-2. Dan wordt het vervolgens 6-2 en 7-2 door eerst Roderick en daarna weer Arvinder. Een niet goed verlopen wissel lijdt tot een twee tegen een situatie achter in helaas kiest Jordi te vroeg een hoek anders had hij deze hal zo op kunnen pakken.Jordi heeft vandaag voor het eerst een paar meters voor zijn doel gespeelt en was daardoor vaak goed bij de bal, ook het uitschieten ging erg goed. Vandaag hadden we Henk nog niet zoveel gezien zoals we van hem gewend zijn maar natuurlijk kwam er toch nog een hele mooie actie van hem, bijna gelijk aan de 5-2, ging ook Henk aan de rechterkant zijn man voorbij en gaf de bal voor en wéér stond daar Roderick die de bal dit keer niet hard maar zeer subtiel in de hoek legde 8-3. Jongens, ga zo door!! Volgende week bij Legmeervogels. Verslaggever 14 september Tegenstander sterker, F3 verliest met 2-0 De ouders van Aalsmeer F1 waren blij met "een latertje" en uitslapen tot 08.00 uur, voor AFC F3 spelers en ouders was het daarentegen zeer vroeg zo zie je maar weer hoe dezelfde werkelijkheid heel verschillend beleefd kan worden Een tegenstander die fysiek een stuk steviger op de benen stond maakte F3 het spelen moeilijk. Er was geen actie die slaagde en ei genlijk steeds weer een Aalsmeer been of lichaam dat in de weg stond. Met name het goede verdedigen van Michael en het prima keepers werk van Thom leverde nog een 0-0 ruststand op, in de tweede helft was er echter geen houden meer aan. Lat, paal en lat voorkwamen een nog groter verlies van een elftal dat al voor het tweede jaar in deze samenstelling speelt. Geen schande dus, en zoals coach Marcel al zei: nu weten jullie ook hoe het voelt als je verliest. De inzet was goed (en kan nog beter), maar belangrijker is om het spel aan te passen: niet steeds weer zelf gaan lopen met de bal maar 23

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 23