25 September 2002 81e jaargang nr. 4 mee heeft om de bal met een strak schot in de rechteronderhoek te jagen. 4-0. Doordat de boel achterin zo goed op slot zat, Oscar heeft 4 keer in moeten grijpen, kon Darryl als laatste man doorschuiven en de bal met de binnenkant van de voet lekker voorzetten. Na de bal on derschept te hebben, plaatst hij deze met een boog op en Victor, die er net niet bij kan. Een verdediger van Blauw Wit raakt de bal met de punt van zijn kiks aan en werkt het 5de doelpunt voor AFC met een lob over zijn eigen keeper. 5-0. Met moeite hebben we Oscar weer op de been gekregen. Waarschijnlijk heeft hij nu nog pijn in zijn buik van het lachen. In iedere wedstrijd zit wel een "Elbert moment". Zo ook in deze. Met de bal aan zijn voet passeert hij een aantal verdedi gers om stevig uit te halen. Het projectiel suiste net naast. Darryl vraagt zijn medespelers het tempo nu op te voeren. De Blauwwitten snakken naar het eindsignaal. Maar daar heeft Tom maling aan. Met 2 schitterende acties zal hij in de 16 nog gevaarlijk zijn. Eén keer op de paal en één keer in de handen van de keeper. De druk op Blauw Wit is nu zo hoog dat het ze niet meer lukt om op de helft van AFC te komen. Alex zet kort voor tijd nog een prachtige aanval op, en brengt Victor in stelling. Die hierop als een echte spits reageert: genadeloos in de hoek! 6-0. Blauw Wit wordt verlost uit haar leiden. De strak fluitende scheidsrechter Cambel Shaun blaast af. De 3 punten zijn vandaag dik verdiend! Enrico Bartens. Coach B7. C2 Hard werken 15/9: AFC C2- Blauw-Wit Cl 1 - 0 Alle mouwen moesten worden opgestroopt want deze Cl was wel even andere koek dan hun C2 die we een paar weken geleden gemak kelijk versloegen in de beker. Wegens diverse blessures werden we al gauw terugworpen op precies elf beschikbare spelers, waaronder Tim Noordraven uit de Dl als invaller op de voorstoppersplaats. Wat een prachtig debuut, rustig en sober en heel effectief, Herman heeft hun spitsen nooit van dichtbij gezien! Maar iedereen was in vorm, ook al moest er hard voor gewerkt wor den. Philip deed het uitstekend als gelegenheidslibero, en het was dan ook een van zijn magnifieke lange ballen die Tsjerk uiteindelijk in de tweede helft de gelegenheid gaf hun keeper te verschalken. En dat was best een goede keeper. Af en toe wat frustratie aan hun kant wat Boyd helaas fataal werd met een lelijke schop op z'n linkerenkel, maar de scheidsrechter had dat verder uitstekend in de gaten en trad ook tijdig op. Hun rechtsback stond op het punt van exploderen, omdat Tim hem keer op keer wist te dollen, die mocht blij zijn dat hij met het laatste fluitsignaal uit zijn lijden werd verlost. Kritiek? Hoogstens dat we het eerder hadden kunnen afmaken, dan houd je altijd het risico dat het hun één keer wel lukt. In de eerste helft zeker een 4-tal uitstekende kansen die er niet ingingen waaron der een bal op de paal van Mitchell. En in de tweede helft eigenlijk hetzelfde met dit keer o.a. Tsjerk op de onderkant van de lat. Maar er stond een sterk collectief, niemand verzaakte. Mitch viel goed in op de linksbackpositie. En Mitchell werd in het midden uitstekend ge flankeerd door Joey en Jeroen. Zo waren we gelijk in inzet en motiva tie, en gaven onze voetbalkwaliteiten nèt de doorslag. Zo'n overwin ning geeft meer voldoening dan een 32-0! Frank de Munnik C2 Kabaal 22/9: Zeeburgia C2- AFC C2 1 - 4 Wie onze coach Kenneth kent weet dat hij veel en op luide toon aan het woord is langs de kant. Maar er blijkt iemand te zijn die dat over treft de coach van Zeeburgia. Alles van beide kanten met de beste bedoelingen overigens. Dat leidde er wel toe dat in de tweede helft is afgesproken dat ze om de beurt moesten roepen want anders was het voor de omstanders niet meer uit te houden... Lekker vochtig veld, zonnetje en bij Zeeburgia was ook iedereen aardig en vrolijk, dus wat kon er mis gaan... Irisha de Nobrega viel prima in, in het verdedigingscentrum, omdat Boyd geblesseerd was, en Xaverio kon na een lange blessure eindelijk meedoen Scoorde natuurlijk ook meteen de 0-2 voor rust, wat kun je je nog meer wen sen. Tsjerk had ons vlak daarvoor al op voorsprong gezet met een bekeken bal. Niet dat we nou zo overtuigend sterker waren, maar wel slimmer en handiger. Maar toch, in de tweede helft leek het erop dat het nog weieens riskant kon worden. Zeeburgia kwam vaker gevaarlijk door en uiteindelijk leverde dat een penalty op. Dat doelpunt zou ze moed kunnen geven. Maar die kwam niet, want op prachtige wijze tikte Herman de boel letterlijk uit de hoek. Zij teleurgesteld, wij weer op scherp en heel snel daarna schoot Tim, zwevend in de lucht, ons naar 0-3. De wedstrijd leek gespeeld. Joey deed heel veel goed werk op het middenveld om alles te controleren, toch lieten we een keer een gat vallen, dus 1-3. Maar Zeeburgia geloofde er niet echt meer in. Kwam er nog een prachtige uitsmijter van Erixon. Aan de kant sta je tijdens zijn actie te denken "speel nou over", maar kun je boos zijn, als ie mand 7 man op rij passeert en dan van dichtbij ook de bal achter de keeper kan tikken, het was zo'n mooi gezicht.... Prachtige reeks zo met al drie overwinningen, maar er komen ongetwijfeld nog sterkere tegenstanders! Maar zo voetballend behoeven we voor niemand bang te zijn! Frank de Munnik 14 september: AFC D2 - Buitenveldert D2 18-0 We hadden de hele week strak getraind. Veel lopen en positiespel. En nu de wedstrijd: We gingen gelijk goed tikken. Terry speelde zijn man helemaal dol en had de eer om de eerste te scoren. Ralph wist de 2 - 0 te scoren. We kregen daarna veel kansen maar we maakten niet alles af. Robin die helemaal in vorm was scoorde 8 keer. Vandaar dat hij het laatste gedeelte van de wedstrijd laatste man moest spelen en Gautham naar voren mocht. Dominic die midmid speelde, was ook in vorm. Als hij niet meteen kon passen, dolde hij de tegenstander. Hij raakte negen van de tien keer de bal niet kwijt en omdat hij de 6 - 0 en 12-0 scoorde was het helemaal mooi. Onze verdediger Robert Wevers scoorde ook na een mooie solo. Gautham die nu in de spits stond maakte ook gelijk een doelpunt uit een vrije trap van Ricky die hij gewoon makkelijk en goed inkopte. Ik zelf schoot de laatste met een afstandschot er gewoon onhoudbaar in. De doelpuntenmakers waren. Robin 8x, Terry 2x, Dominic 2x, Ivan 2x, Ralph, Justin, Gautham en Robert allen lx. Justin Sporkslede 21 september: AFC D2-AFC D3 2-2 Toen de spelers het veld op kwamen was er al gelijk sfeer. En het werd al gelijk spannend. In de eerste helft was de D2 de betere ploegen en had de meeste kansen maar benutte ze niet. De D2 had de bal maar maakte een foutje en verloor de bal, toen scoorde Rio van de D3; hij stond rechtsbuiten. Maar de D2 gaf niet op en maakte een mooie actie: Dirk paste naar Ralph en die gaf een voorzet aan Robbin, onze spits, en hij maakte een goal. In de tweede helft was de D3 beter en ze scoorde een doelpunt. Maar de D2 dacht: we mogen niet verliezen en gingen beter spelen. Op een gegeven moment scoorde Ralph, de linksbuiten. En zo eindigde de stand in 2-2. Ralph van Reijsen D3 Nu al duidelijkheid? 14/9: AFC D3 - Legmeervogels D2 7 - 1 Het lijkt er in ieder geval op gezien de uitslagen dat het in deze competitie tussen twee teams zal gaan; wij en de D2 (in die volgorde natuurlijk We zullen het zien volgende week want dan spelen we de altijd lastige uitwedstrijd tegen ze. Maar beide winnen we met grote cijfers van de overige tegenstanders, dus het is de moeite waard om met de KNVB te bekijken of we toch niet hoger kunnen worden ingedeeld. Vandaag een gedisciplineerd team, en dan kunnen we van iedereen winnen. Vooral op rechts bleek hoe goed de trainingsarbeid van de laatste weken werd uitgevoerd, Rio werd continu door Daan en Youri weg gestuurd, mooie driehoekjes zagen we daar. Maar de anderen deden daar niet voor onder. Justin en Mitchell wisselden elkaar nu goed af aanvallend, maar vergaten ook hun verdedigende taak niet, heel sterk. David was na de rust eindelijk uitgeslapen van zijn werkweek en sloot goed aan. En Maxim zoekt op links nog een beetje naar scherpte,

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 21