Jeugdverslagen Peru: Stijn van Dalen, Buck van der Kolk, Mick van Dijk, Allard van de Bergh, Mats Ouwehand. Teammanager: Ulbe van Dijk. Tel. 020-6792700/0651190881. Portugal: Jack van Asbeck, Douwe Koopmans, Erik Westra, Diederik Blankes- tein, Otto van Wassenaar. Teammanagers: Asbeck/Koopmans. Tel. 020-6768143. Uruguay: Joseph Human, Marek van Beek, Benjamin Ermia, Marco Melchiori, Samuel Leftin. Teammanager: Jacobus Human. Tel. 020-4701339. 22 september: AFC B3 - SDW B1 Er was enige onduidelijkheid over wie er verslagjes zou gaan maken, Boy Smits of ondergetekende. Na kort overleg is besloten dit samen te doen, maar met hulp van anderen. We weten bijvoorbeeld dat ook Danny Hyzelendoorn leuk kan schrijven en wie weet wat voor talent er nog meer rondloopt, dus.... Afgelopen weken al twee winstpartijen, maar zondag moest aangetre den worden tegen de vermoedelijk sterkste tegenstander uit de poule. Ronald Pieters had al nachtmerries vanwege de omschrijving die Norbey had gegeven van zijn tegenstander en ook ik was de ervarin gen, opgedaan tijdens het bekerduel van de Cl tegen hun Cl, nog niet helemaal te boven. De angst voor de tegenstander bleek echter onge grond, wel vier opgelegde kansen van onze kant werden echter gemist en dan geldt een oude voetbalwet: de tegenstander scoort. De zo ongeveer enige fout, die achterin werd gemaakt, werd afgestraft: 0-1. Ook daarna nog kansen, maar geen score.De tweede helft werd het "pompen": veel lange ballen naar voren, geen opbouw via het mid denveld en ook nu geen score. Jammer, er had meer ingezeten. De return geeft jullie nog een nieuwe kans. In ieder geval succes de komende pot en als hij niet hoeft te vlaggen maakt Boy een verslag. Groetjes, Thea. V. 15 september: SDZB1-AFCB7 5-2 Tijdens de warming-up waren onze jongens van de B7 meer bezig met de fysieke gesteldheid van de tegenstander dan hun eigen spier groepen. Toegegeven het waren flinke kerels. Sommige al met een baard van 3 dagen. Vanaf het eerste fluitsignaal ging het al goed mis. De druk van SDZ op onze helft was pittig. Nee dit zou geen makke lijke wedstrijd gaan worden. 1-0 voor SDZ. Voor Oscar een onhoud bare bal. Het middenveld en de buitenspelers van SDZ waren zo sterk dat AFC telkens weer tekort kwam. Of het nu ging om, tijdens het verdedigen voor je man komen, weten waar je man zich bevind en hem houden. Op het middenveld was het helemaal chaotisch. Daar werd bijna geen bal veroverd. En wanneer AFC de bal wist te verove ren kon er geen aanval opgebouwd worden omdat de tegenstander er geen probleem mee had om AFCers om te kegelen als bowlingpins. Maar er loopt toch een scheidsrechter? Ja, alleen dat was wat hij deed. Lopen, en niet kijken. Niet naar buitenspel. Niet naar "slidings" van achteren, van voren en door het midden. Mare kon zich bij de eerste hulp laten behandelen voor een oog blessure. Een aanvaller van SDZ nam zijn taak als aanvaller iets te letterlijk en schopte Oscar, onze subliem keepende doelverdediger, bijna een maagwandperforatie. Nee, de scheids had niets gezien. Met moeite kon ik de AFCers nog sportief en positief laten voetballen. De wedstrijd werd steeds grim miger. AFC knokte flink terug. En er gebeurde een wonder! We kre gen een vrije trap mee. Elbert legde aan en schoot de bal vanaf 25 meter onhoudbaar in de kruising achter de keeper. 1-1. De kans om op voorsprong te komen miste Tom op een haar na. Hij kwam plots vrij voor de keeper te staan en schoot over. De verdedi gers waren bijna 2 keer zijn lengte en breedte. Nee, bang om de 16 van deze tegenstander in te gaan waren de jongens niet. Met alle gevolgen van dien. In de 35e minuut scoorde SDZ de 2-1. Hiermee gingen we de rust in. De 2e helft begon met een heel andere BI. Onze 25 september 2002 81e jaargang nr. 4 aanvoerder Oscar ging verhaal halen bij de scheidsrechter. Nee hoor zei de scheids 7 nieuwe wissels dat vind ik prima. Dat was heel jam mer want condtioneel waren de AFCers in betere conditie. In de 2e helft zouden ze hier van geprofiteerd hebben. Maar helaas. Lang hebben de AFCers tegen het overwicht stand kunnen houden maar tegen een "fris" elftal als dit was niet meer te voetballen. Ondanks het verschil in kracht zorgden Boris,Tom en Victor toch nog voor span nende momenten. Boris met een prachtig schot op doel. Rakelings langs. Boris op Victor in de 16. Victor onderuit geschoffeld. Net naast. Vrije trap van Victor net over de lat.Inmiddels was de score opgelopen tot 5-1. Voor zowel Darryl als Jurdao als Alex was het vandaag vlaggetjesdag. De buitenspelval werd goed gezet. Alleen de scheidsrechter keek niet naar zijn asistenten. Jammer. Goed gevlagd jongens. Victor kon het tweede AFC doelpunt scoren uit een schitte rende pass van Boris. 5-2. Kom op er weer tegenaan. Ondanks dat de jongens flink op elkaar aan het mopperen waren werkten ze als paar den. Elbert was weer overal aanwezig. Voor zijn Willy van der Kerk hof wegwerkbewegingen en charges had deze tegenstander toch wel respect. Hoe hard een ieder ook werkte. Alex (Met buikpijn) aan de linkerkant, Thomas A.(Met enkelpijn), Darryl(Met commentaar op de scheidsrechter en strakke kopballen),Thomas W.(Met eindelijk net zulke grote tegenstanders als hemzelf), Jurdao( Met passeer en schijnbewigingen), Boris (Met prachtige voorzetten), Victor( Met altijd een man op zijn rug),Tom(Met snelheid), Steven(Met inzet), Philip(Met mooi voetbal), Marc(Met een oogblessure), Oscar(Met zijn eigen manier van coachen en de wedstrijd verwerken). Het werd uitendelijk 6-2.Met in de laatste 10 minuten nog 3 goede kansen voor AFC. Ook hier kwamen we net iets te kort. AFCers van de B7 com plimenten voor de inzet en hoe jullie zijn om gegaan met deze tegen stander. Ik heb bewondering voor jullie zelfbeheersing. Volgende week extra aandacht voor wendbaarheid en snel afspelen. Enrico Bartens en Ton Pullens. 22 september: AFC B7 - Blauw Wit B3 Zondag 09.00 uur. Blauw Wit trapt af. De bal wordt goed opgevangen door het middenveld van AFC. Dit zal het beeld blijven van de gehele wedstrijd. Alex (lag om 23.15 uur in bed) onderschept de bal door goed voor zijn man te komen. Controleert de bal en geeft voor aan de opkomende Jurdao, die prachtig uithaalt. De keeper van Blauw Wit tikt de bal net over. Dit was de pas de eerste AFC aanval. AFC geeft Blauw Wit geen meter speelruimte. Een ieder weet goed zijn man te houden en er word onderling goed gecoachd. Op het middenveld word hard gewerkt en goed gestoord. Zo goed, dat de sfeer in het team van Blauw Wit beneden het vriespunt komt te liggen. Nee, dit is geen vriendenteam. Bij AFC daarentegen zit de stemming er goed in. Thomas W. geeft een prachtig steekballetje op Tom, die doortikt op Boris waarna Jurdao snoeihard de paal controleert op metaalmoeheid. De bal kaatst terug in het veld. Boris weet deze te controleren maar schiet in de handen van de goed opgestelde keeper. Nou, nou, daar komt Blauw Wit goed weg. De volgende aanval heeft Boris meer geluk. Via de strakspelende Steven beland de bal bij Jurdao, die de aanval inleid. Alex komt goed mee en weet Boris te vinden, die uit haalt. 1-0 voor AFC. De achterhoede van AFC bevindt zich nu al zo'n kleine 20 minuten op de middenlijn. Darryl en Elbert bevinden zich zelfs regelmatig op de rand van de 16 meter van de tegenstander. Mark en Thomas A. zijn nu bijna middenvelders geworden en controleren de opkomende buitenspelers. Zij houden de zijkanten goed dicht. De 2-0 begint bij Alex die met de bal aan zijn voet de verdedigers van Blauw Wit opdrijft en naar binnen laat knijpen. Waardoor Jurdao aan de buiten kant alle vrijheid krijgt om de bal te ontvangen. Met een prachtige voorzet weet hij de vrij staande Tom te bereiken die genadeloos uit haalt. Prachtig voetbal en een slim opgezette aanval. Boris geeft aan gewisseld te willen worden. Hij had tijdens de zaterdagtraining al last van zijn oude blessure en wil geen risico nemen. Victor erin. En we beginnen aan de tweede helft. Bij de aftrap is het al meteen raak. De bal komt bij de sterkspelende Jurdao terecht die het duo Victor en Tom voorin weet te bedienen. Op maat! 3-0. Blauw Wit is nu hele maal het overzicht en de conditie kwijt. Steven, Philip(wordt volgen de week zaterdagavond om lluur gebeld.), Thomas W. en Alex heer sen nu over het middenveld. Door sterke individuele inzet weet Alex de bal te veroveren en deze te passen naar Jurdao die er geen moeite 20

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 20