Radio Noord-Holland Cup Even over Vijf KNVB-veteranen I» minuut echter overtuigend in bij een hachelijke situatie. Ton du Chat- nier probeert de bakens te verzetten door Jerrel Wijnhard en Robert Gehring te vervangen voor de wat aanvallender ingestelde Glenn Zeelig en Ronald van de Meent. Du Chatinier slaagt in z'n opzet. De druk op het AFC-doel neemt af en Omniworld wordt nu af en toe weer getrakteerd op een snelle aanval. Gescoord wordt er echter niet meer, hoewel Dennis Purperhart met een kopbal in de 83e minuut nog dicht bij een tweede doelpunt is. Omniworld komt in de slotfase niet verder dan een aantal oogstrelende vrije trappen van uitblinker Roy van der Mije. 1 -0 derhalve, een benauwde, maar wel verdiende zege, waardoor AFC 5 plaatsen stijgt op de ranglijst. Kan het efficiënter? MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Stefan Sander, Peter de Waal, Pierre Tosch, Mohad Zaoudi, Joey Esionye, Robert Gehring av (74. Ronald van de Meent), Jerrel Wijnhard (65. Glenn Zeelig), Hans Geerlings, Ken Watenabe en Dennis Purperhart. Komende wedstrijden: 15 september 14.00 uur Kranenburg - AFC 22 september 14.30 uur AFC - KBV Routebeschrijving Kranenburg: Kijkduin (Den Haag), tel. 070-3685964 Terrein Machiel Vrijenhoeklaan, ingang Schapenatjesduin. Richting Den Haag Zuid (A44), richting Kijkduin, bij verkeerslichten Michael Vrijenhoeklaan linksaf en na 400 meter aan de linkerkant ligt de ingang van het terrein. Türkiyemspor wint ook T duel Noord-Holland Cup Amsterdam - maandag 9 september. Het Amsterdamse Türkiyemspor maakt tot op heden alle verwachtingen waar. De debutant in de zondag hoofdklasse won zondag 8 september ook de T wedstrijd in de Noord-Holland Cup. Na de 1-0 uitzege op AFC, werd dit keer KBV met 2-1 verslagen. Een uitslag die goed is voor 5 punten (3 winstpunten 2 doelpunten). Türkiyemspor gaat met 9 punten uit 2 wedstrijden fraai aan kop in het klassement om de Noord-Holland Cup. KBV, dat op de eerste speeldag met 1-1 gelijkspeelde tegen ADO'20, mag voor het ene gescoorde doelpunt 1 bonuspunt bijschrijven. De ploeg van trainer Ton Pronk bezet daardoor nu de 2e plaats met 3 punten uit 2 wedstrijden. FC Hilversum en Hollandia hebben zich nog niet in de strijd kunnen mengen, want beide ploegen speelden nog geen Noord-Hollandse derby. Want, voor de duidelijkheid, voor de Noord-Holland Cup tellen alléén de wedstrijden die de Noord-Hollandse clubs in de hoofdklasse tegen elkaar spelen! De winnaar wint, behalve de Cup, een mooie prijs die ten goede komt aan het eerste elftal als ook de gehele vereniging. Radio Noord- Holland informeert u hier later in het seizoen verder over. De nieuwe tussenstand van de Noord-Holland Cup is te vinden op teletekstepagina 525 van TV Noord-Holland en op het internet www.rtvnh.nl Zoals u van ons gewend bent, zal Radio Noord-Holland de strijd in de hoofdklasse uitgebreid volgen. Komende zondag kunt u onder meer een verslag horen van KBV-Hollandia. U kunt Radio Noord-Holland ontvangen via de ether 93.9 FM (Noord), 95.2 (Amsterdam), 97.6 (Z- Kennemerland) en 93.1 ('t Gooi) of op uw eigen kabelfrequentie. Meer informatie kunt u vinden op het internet. De tussenstand na 8 september W WP DP T V-T S 1. Türkiyemspor 2 6 3 9 3-1+2 2. KBV 2 1 2 3 2-3 - 1 3. ADO'20 1 1 1 2 1-1 0 4. FC Hilversum 0 0 0 0 0-0 0 5. Hollandia 0 0 0 0 0 1 O O 6. AFC 1 0 0 0 0-1-1 11 september 2002 81e jaargang nr. 3 De Voorbereiding We hebben de voorbereiding op het nieuwe seizoen geheel anders aangepakt in vergelijk met voorgaande jaren. Mede door de wisseling van de leiding (na vele jaren heeft Dick Huisman plaats gemaakt voor Alphons Peters en ondergetekende) kreeg het hele team de impuls om serieus en goed voorbereid aan de eerste competitiewedstrijd te beginnen. Niet eerder was er zo een strak schema samengesteld; 3 trainingen onder de bezielende leiding van een gediplomeerde speler/trainer Henny Kottmann en 2 (zomer)avondwedstrijden tegen respectievelijk ABN-AMRO Zat.5 uit en AFC Zat.6 thuis. De trainingen waren van een hoog niveau met oefenstof waarbij nagedacht moest worden. Na afloop van elke training was er bij de deelnemers de ware voldoening. De oefenwedstrijden waren heerlijke avonden met accommodatie om van te smullen en veel zuurstof in de lucht. Het waren mooie gelegenheden om de vele gezichten weer allemaal de goede richting op te krijgen en wat nieuwe tactische varianten te testen. In niet meer dan 2 weken hadden wij de ideale voorbereiding gerealiseerd, de basis voor een slopend seizoen. Dus vol zelfvertrouwen reisden we afgelopen zaterdag af naar sportpark Ookmeer. Niet alleen om met trots ons nieuwe tenue te tonen (bedankt Alphons), maar ook onze voetbalkwaliteiten tegen D.C.G. Zat. 2. Om in de maandagedities van de diverse dagbladen direct te kunnen imponeren met een goede uitslag hadden we de sterkst mogelijke opstelling gemaakt inclusief Cees Thomas in de goal. We stonden te popelen om te beginnen. 14.30 uur de aftrap 14.38 uur 3-0 14.52 uur 3-2 14.53 uur 4-2 15.15 uur 6-2 16.15 uur 8-3 Dat gevoel na 8 minuten moet mijn naamgenoot ook hebben gehad in Dublin. De machteloosheid met de wetenschap dat je tijdens de voorbereiding er alles aan hebt gedaan om dit te willen voorkomen. Maar we kunnen ons niet herinneren wanneer we voor de laatste keer zo weggespeeld zijn als afgelopen zaterdag. Hun gemiddelde leeftijd lag 10 jaren jonger en qua voetbal kon je zien dat diverse oud eerste elftal spelers van nog maar enkele seizoenen geleden bedacht hadden om op zaterdag wat tegenstanders te gaan afstraffen. Ondanks echt overklast te zijn is onze wedstrijdmentaliteit de gehele 90 minuten zeer positief geweest en dat is vorig seizoen tegen mindere tegenstanders wel anders geweest. En dat is toch een gevolg van die 2 intensieve weken. Want welke score had er in de krant gestaan als we niet zo een goede voorbereiding hadden gehad Lou Hekster De victorie begint dit seizoen niet in Noord. Eindelijk, het is weer zover. Een nieuw seizoen, nieuwe kansen. Afgelopen jaar een puntenlawine én een stijgende lijn. De ver wachtingen zijn hoog gespannen. De eerste wedstrijd, uit tegen de Volewijckers, naast het roemruchte Mosveld, inmiddels bebouwd met brave woningen. Vorig seizoen werd hier gewonnen, maar wel met Herman V., Marcel K., Ron P. én de voetballer van jaar. Al dit talent is er nu niet bij, maar gelukkig druppelt tijdens de wedstrijd heel wat andere klasse binnen. Kan Coach Cocky (CC) bij aanvang van de wedstrijd over 13 spelers beschikken, een half uurtje later staan er 20 'godenvaders' op en naast het veld. Hoe zo bang voor blessures? Volewijckers heeft de zomervakantie doorgetraind en is gebrand op revanche. De meest opvallende spelers luisteren naar de namen Gompie, Bruin en Schulp. Gompie is redelijk jong, snel en doel gericht en moet, wil je dit potje winnen, wel een beetje gedekt wor den. Bruin is van onvervalst schokbeton en schoffelt tegenstander en

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6