Ons Eerste 11 september 2002 81e jaargang nr. 3 instrument van ons bewegingsapparaat wat zijn verlenging en aan hechting vindt in de eindpezen en periost(het beenvlies). Door goed uitgevoerde rekking vergroot je de lenigheid rondom de gewrichten, het voelt prettig aan, laat de tegenstander maar komen! Echter er zijn spelers met zeer dikke en vaak stevig of hard aanvoelende dijbeenmusculatuur. Het zou onzinnig zijn dit te gaan rekken, daar waar het bij die betreffende speler juist een functie heeft. Bijvoorbeeld is de spieropbouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoede speler vaak anders ontwikkeld dan van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers: 1 eerst inlopen gecombineerd met coördinatieoefeningen en stretching. 2. vervolgens oefeningen met de bal in alle spelfacetten verdeeld over de drie linies. 3. werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. 4. nu is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bijvoorbeeld inspelen en afronden op de goal. De Cooling down. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Uitlopen en wat rustige rekking toe passen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op; de verzorger van ons eerste senioren elftal Ko Grosze Nipper adviseert om die reden standaard je rekkingsoefeningen onder de douche te doen. En daar valt veel voor te zeggen. Nog even een opmerking; onze fysiotherapeut Frank Tilmans laat weten dat op de maandagavond, het z.g. inloopspreekuur niet is bedoeld om behandelingen van reeds ingestelde therapie sessies bij eigen fysiotherapeut hier eenmalig moet worden overgenomen. Het is wel bedoeld als eerste blessure herkenning en eventueel verdere handelingen via huisarts dan wel andere specialisme te laten verlopen. De medische commissie van AFC bestaat uit: Dr. Lex Swaan tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020-6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06-44352970/036- 5375516 1 september: AFC - Türkiyemspor - 0 -1 AFC mist scherpte in openingswedstrijd Op een zonovergoten en druk bezocht Goed Genoeg ging de eerste wedstrijd van het seizoen 2002-2003 tegen debutant Türkiyemspor met 0-1 verlorenDe weinig opwindende wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar, want beide teams hielden elkaar redelijk in evenwicht. Was AFC in de eerste helft de wat betere ploeg met de beste kansen, in de tweede helft liet een scherper spelend Türkiyemspor zich meer gelden. Wat een drukte! Om 14.30 uur banen de teams van AFC en Tür kiyemspor zich een weg naar het veld. De tribunes zitten goed vol, benieuwd wat deze bijzondere Amsterdamse derby op de eerste com petitiedag zal brengen. Ton du Chatinier kan door blessures niet beschikken over Daniël van Meer, Ulli Landvreugd, Said Moumane, Ray van Aken en Liam Westerveld en start met Peter de Waal, Hans Geerlings en Ronald van de Meent op de linkerflank In het hart van de verdediging is Pierre Tosch geposteerd. Ken Watanabe en Jerrel Wijnhard, die voor AFC hun competitiedebuut maken, zijn resp. op de rechtervleugel en op het middenveld te vinden. Beide teams starten voorzichtig, met name Türkiyemspor houdt nogal wat mensen achter de bal. De eerste acties zijn voor rekening van Dennis Purperhart die het Brian Tevreden, overgekomen van Telstar, lastig maakt. Tot drie maal toe wordt Dennis via een overtreding afgestopt, maar met de vrije trappen wordt niet al te nauwkeurig omgesprongen. In deze fase manifesteert Ronald van de Meent zich ook uitdrukkelijk. Hij gaat de duels aan, is lastig, wordt zelf ook flink aangepakt en vindt scheids rechter Lieshout vaak op z'n weg. Langzamerhand begint Türkiyem spor ook aan aanvallen te denken. Balverlies op het middenveld aan AFC-kant levert in 22e minuut het eerste gevaar op, maar de proble men worden door Pierre Tosch en Joey Esionye, die allebei goed spelen, uitstekend opgelost. In de 25e minuut is AFC dicht bij een treffer na een vrije trap van Peter de Waal richting Tosch. De kopbal van Pierre wordt door Jerrel Wijnhard net naast gevolleyd. AFC is in deze fase beslist de beste ploeg en een doelpunt hangt in de lucht. Maar helaas. Verder dan een in schoonheid strandende combinatie tussen Hans Geerlings en Dennis Purperhart en een kopbal van Geer lings van dichtbij over het doel, na een mooie voorzet van Ken Wa- tenabe, komt het niet. Omdat Rini de Meyer in de 45e minuut ook over kopt kunnen de teams met 0-0 aan de thee. Na rust is het team van Du Chatinier de grip op de wedstrijd kwijt. Türkiyemspor wint de slag op het middenveld en is in de aanval nu ook wat dreigender. In de 47e minuut is het al bijna raak als Sander Oostrom (ook afkomstig van Telstar) alleen afgaat op van Edwin van Holten. Op het allerlaatste moment weet Mohad Zaoudi Oostrom echter nog te achterhalen. Hierna zijn het Yucel Gundogdu en Jerrel Bergwijn die Van Holten proberen te passeren, maar Edwin toont zich wederom een betrouwbaar keeper. In de 61e minuut is het toch raak na een voorzet van rechts. Uit een scrimmage laat Oostrom 0-1 aantekenen. Nog 30 minuten te gaan, dus nog geen man overboord. AFC probeert de bakens te verzetten, maar het aanvalspel is te steriel om de taaie en getructe verdediging van Türkiyemspor, met nr. 44 Arif Akgun in een positieve hoofdrol, in grote problemen te brengen. Met Ali Bentohami voor Ronald van de Meent en later Glenn Zeelig voor Mohad Zaoudi wordt de druk verder opgevoerd. Ken Watanabe kopt in 75e minuut net naast na een corner van Robert Gehring en Dennis Purperhart doet in de 92L minuut hetzelfde na een voorzet van Glenn Zeelig. Daarmee is de koek aan AFC-zijde echt op en kan de ploeg van John Kila de eerste, en ongetwijfeld niet de laatste, overwinning in de hoofdklasse bijschrijven. Voor AFC rest een wat katterig gevoel, mede door de grote kaartenlast. Vijf gele kaarten, een opmerkelijk aantal in een redelijk sportief verlopen wedstrijd. (Türkiyemspor, dat het gros van de overtredingen maakt, ontvangt één gele kaart). Er zal, zoveel is duidelijk, in de komende wedstrijden nog een tandje bij geschakeld moeten worden, te beginnen aanstaande zondag thuis tegen Omniworld. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Pierre Tosch, Mohad Zaoudi (79. Glenn Zeelig), Peter de Waal, Robert Gehring (av), Jerrel Wijnhard, Hans Geerlings, Ken Watanabe, Dennis Purperhart en Ronald van de Meent (66. Ali Bentohami). 8 september: AFC - FC Omniworld 1-0 Sterke defensie AFC laat Omniworld kansloos In de tweede competitieronde heeft AFC een belangrijke overwinning behaald op FC Omniworld. Kreeg de ploeg van Ton du Chatinier een week eerder tegen Türkiyemspor (0-1) iets te weinig, tegen het ambitieuze Omniworld was een doelpunt van Dennis Purperhart voldoende voor drie punten. Een mooie grasmat, een lekker zonnetje, 2 technische ploegen, die iets recht te zetten hebben. Zie daar de opmaat naar een interessante wedstrijd. Bij AFC staat Stefan Sander in de basis, en vormt met Pierre Tosch en Joey Esionye het bewijs dat het goed gaat met de opleiding van jonge spelers voor het eerste. Omniworld is naar Am sterdam afgereisd met nogal wat bekende namen, zoals Elroy Krom- heer, Arie Opdam, Marko van der Knaap en Roy van der Mije. De wedstrijd begint allesbehalve rustig. Dennis Purperhart verschijnt na een fraaie passerbeweging al in de eerste minuut voor keeper De Langen, maar weet z'n onnavolgbare actie niet te verzilveren. De toon is gezet en in de eerste helft valt er veel te genieten. AFC is de wat betere, meer aanvallende ploeg. Anders dan de ouverture tegen Tür kiyemspor, weet AFC nu wel te scoren. Het doelpunt wordt prachtig voorbereid door Ken Watenabe, die op de achterlijn de Omniworld- defensie te slim af is. De voorzet bij de tweede paal is panklaar en Dennis Purperhart kopt AFC in de 17e minuut ongehinderd naar 1-0. Even later is Dennis dicht bij 2-0 na een voorzet van Robert Gehring. Omniworld zet hier betrekkelijk weinig tegenover. Het aanvalsspel oogt steriel en het doel van Edwin van Holten is zelden in gevaar.Dt AFC-defensie is zeer solide en speelt met overtuiging, Stefan Sander waagt zich zelfs af en toe tot dicht bij het doel van De Langen. Aan de andere kant heeft de Omniworld-defensie het niet makkelijk, getuige de snelle tactische wissel van Elroy Kromheer. Na rust is de formatie van trainer Ab Plugboer aanvankelijk sterker. Een kopie van de twee de helft tegen Türkiyemspor dreigt. Peter de Waal grijpt in de 59e 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5