Medische commissie Van de Medische commissie "Rekke en d'r bij blij-fe!" Captain Arthur Reddering, Co-Captain Ernst Huisman. Paul Kos ter en Harry Schoemaker. ASC-III - Captain Ad Westerhof, Co- Captain Edwin Geluk, Wim Haagsma en Wouter Amesz. Wij wen- sen namens de AFC onze leden in de Griekse wateren mooi weer en een behouden vaart. In de sportbijlage van de Telegraaf van afgelopen maandag las ik, dat onze Glenn Zeelig de grote man was in het openingsweekend van het Futsalseizoen. Hij scoorde 5 keer in de wedstrijd van FC. Mariene tegen het favoriete West Stars. Onze hoop en verwachting is, dat Glenn dit zal herhalen in één van de eerstkomende wedstrijden van ons eerste elftal. In dezelfde bijlage was Peter de Waal vanwege zijn spel in de wedstrijd tegen FC. Omniworld opgenomen in het Metropoolsport Sterrenteam, waarvoor namens AFC onze gelukwensen. Ook in de sportbijlage van het Parool van 2 september jl. was een groot artikel gewijd aan de eerste competitiewedstrijd tegen Tiirkiyemspor en werden er tevens een aantal bestuursleden aan het woord gelaten over onze AFC. U ziet het beste lezers: AFC staat in de belangstelling. Ook in het Parool van zaterdag 31 augustus jl. was een artikel opgenomen, waarbij onze helaas geblesseerde captain Daniël van Meer aan het woord werd gelaten over zijn blessure en zijn AFC- gevoel. Een leuk artikel en gelukkig mochten wij Daniël weer bij de recente wedstrijden van het eerste elftal ontmoeten. Nogmaals wensen wij hem namens de AFC een spoedig herstel. AFC-Ridder George Horn is thans 60 jaar lid van de vereniging. George is bij de meeste wedstrijden van het eerste elftal aanwezig, alsmede bij de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Daarnaast spelen zijn drie kleinzoons Alon, Jonathan en Benjamin de Lieme bij onze club in de jeugdteams. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Bij het nazien van de lijst van AFC-Ridders zag ik, dat Roel van Nek (77 jaar), Lou van Kranendonk (68 jaar), Jan Meijer (68 jaar), Gijs Nijman (67 jaar), Wil Brommelkamp (66 jaar), Nico Leloux (64 jaar), Lex Rimini (63 jaar), Dick Moesbergen (62 jaar), Guus Graanboom (62 jaar), Paul Meijer (62 jaar), en Jan Steensma (60 jaar) lid zijn van de vereniging. Inzake de AFC-Ridders, die tussen de 50 en 60 jaar lid zijn, verwijs ik U naar de vorige week uitgekomen AFC-Persmap. In mijn bijdrage in de vorige Schakel informeerde ik U over het toernooi om de Amsterdam Zuidas Cup, welk toernooi op vrijdag 30 augustus jl. werd gehouden. Aan dit toernooi werd deelgenomen door een bestuursteam van AFC, aangevuld met een tweetal andere functionarissen. Ons team behaalde de 2e prijs. Het was voor onze bestuursleden een leuke dag om de vele contacten met de deelnemende instanties aan de ZuidAs te versterken. Naast de blessures van Ulli Landvreugd en Daniël van Meer zijn ook onze selectiespelers Marco van Galen en Said Moumane uitgeschakeld. Marco heeft een spierblessure en Said heeft een behandeling ondergaan in verband met botsplinters. Hierdoor is, zoals dat technisch heet, de linkerkant van ons elftal uitgeschakeld, en dat wordt vastgesteld door een bestuurslid die in het 10e elftal speelde omdat er geen 11L elftal was! Alle geblesseerden wensen wij namens de AFC een spoedig herstel. Het tv-programma van "De Zwoele Stad" van AT5 bracht op 12 augustus een gesprek van Tom Egbers met interviewster Margiet v.d. Linden. In plaats van dat Tom voor Studio Sport vraaggesprekken leidt, was hij het nu die geïnterviewd werd. Natuurlijk ging het over Nederlands beste sportprogramma op televisie: Tom's eigen Studio Sport. De vraag waar Tom zich over opwindt werd geheel door hem beantwoord in de geest, die wij als zijn clubvrienden van hem verwacht hadden: namelijk de toenemende voetbalagressie en de scheidkoren, die in heel wat voetbalstadions klinken aan het adres van spelers en trainers. Tom Egbers pleitte in het AT5-programma voor een opiniërende voetbalverslaglegging. Niet alleen bij het commentaar op de wedstrijden, maar in een geheel aparte rubriek. Tom kwam goed uit de verf in het gesprek met Margriet v.d.Linden. We hadden natuurlijk niets anders verwacht. Vakmanschap is meesterschap! Iedere AFC-er speelt natuurlijk zijn rol op een goede manier in de maatschappij, maar het is toch wel opmerkelijk dat de media regelma- 11 september 2002 81e jaargang nr. 3 tig AFC-mannen in het nieuw brengen, die met hun hoofd net even een stukje verder boven het nationale maaiveld uitsteken. Ik ervaar het altijd als een blije waarneming als iemand, wiens hart bij AFC ligt, de gelegenheid krijgt zijn gedachten en meningen via krant, radio of tv in de openbaarheid te brengen. Zoals filmman Frans Weisz dit medio augustus deed in het NCRV-tv-programma Geloof en Samen leving. Met het motto "Copyright Mens" werd Frans Weisz, enthou siast jeugdleider en vader van een goed AFC-jeugdlid, op een smake lijke manier geïnterviewd door Annemiek Schrijvers over geloof, persoonlijke keuzen en drijfveren. Hij zei dat het zijn vurig enthousi asme is dat hem drijft te leven zoals hij leeft. Frans gebruikte het woord eagerness. Hij voelt het alsof hij elke dag opnieuw geboren wordt met steeds nieuwe uitdagingen. Frans start elke nieuwe film alsof hij aan het begin van zijn carrière staat. Frans Weisz maakte de mooiste films, maar die ene film, waarvoor hij zelf in de rij zou staan, die moet hij nog maken. Een boeiend interview, waarover ik met Frans Weisz nog wel eens zou willen napraten, als we beiden aan de zijlijn staan van een jeugdwedstrijd. Recent kwam ik in het bezit van de Persmap van de Wake Forest University, gevestigd in de staat North Carolina in de USA. In het soccerteam spelen onze leden Bobby Gehring en Gideon Coronel en zoals de Amerikanen dit gewend zijn wordt in de Persmap uitgebreid stilgestaan bij de verrichtingen in het verleden en de verwachtingen in de toekomst. Bobby studeert en voetbalt er voor het 4e jaar en Gideon voor het 3e jaar. Over beide jongens wordt uitgebreid bericht en Bobby siert met een foto zelfs de voorzijde van deze uitvoerige map. U ziet het weer beste lezers, AFC'ers kom je zelfs in de USA tegen. Beide leden wensen wij veel succes met studie en sport. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op de hoge leeftijd van 95 jaar overleed ons lid Bob Swaab. Bob was het lid, dat wat betreft de leeftijdsjaren ons oudste lid was. Bob was een goede vriend van onze overleden erevoorzitter Henk Kappelhoff en volgde de laatste jaren de verrichtingen van de AFC vanaf de zijlijn. De oudere AFCers zullen zeker een prettige herinnering aan hem bewaren. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Hans Mulder (17/9) - Tim Timmerman (18/9) - Frans Wijnen (22/9) - Rik de Boer (23/9) en Luuk van Mierlo (24/9). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Wim Sonneveld 1969) Relatief nog kortgeleden werd op school de gymnastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgeslagen, maar diverse gewrichten en omringende kapsels werden er ook zeker niet leniger van. Latere inzichten in de fysiologie bewezen dat. Maar wisten we toen veel! Tegenwoordig wordt als voorbereiding gezamenlijk gerekt met 12 tellen aanhouden in de bijna eindstand van het gewricht. Hierdoor wordt in de meest belangrijke spiergroepen de zg. intrinsic doorbloe ding verbeterd, waardoor rek, kracht, explosiviteit en coördinatie beter kan worden aangesproken. Hoewel meest recente ontwikkelin gen meer duidelijkheid geeft of rekken op welke manier dan ook echt wel zinnig is, zien wij bij A.F.C. de rekkingsoefeningen als belang rijk onderdeel van de totale warming-up als voorbereiding op alle trainingen en wedstrijdstrijden. De spier is in feite het enige rekbare

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4