11 September 2002 81e jaargang nr. 3 Dat viel nog even tegen bij Amstelveen uit. Waar we in de eerste helft al lang veilig hadden moeten zijn keken we tegen een 3-2 achterstand aan. Pas in de tweede helft kregen we weer grip op het middenveld onder leiding van Mitchell, met goede hulp van invaller Robin en de nieuwe Tim. En voor bleek Tsjerk makkelijk te kunnen scoren en ook de combinatie met Fabian goed te vinden. Zo kon keeper Herman nu bijkomen en liepen we alsnog uit naar een ruime overwinning van 3- 8. Tot slot dan een samenvatting van de laatste bekerwedstrijd uit deze voorronde tegen Buitenveldert: Tim, Tsjerk, Tsjerk, Naru, Mitchell, Tsjerk, Tsjerk, Tsjerk, Naru, Naru, Tsjerk, Boyd, Naru, Tsjerk, Joey, Mitchell, Erixon - rust - Joey, Tsjerk, Naru, Fabian, Tim, Tsjerk, Tsjerk, Mitchell, Naru, Naru, Naru, e.d., Mitchell, Joey, Mitch. Voor wie goed heeft geteld: 0-32 Nog wel een teleurstelling voor vader Meijer die zo graag wilde vlaggen, maar die ene keer dat dat ook noodzakelijk was door de scheids werd gecorrigeerd. Volgende keer beter! Al met al een leuk begin, maar nu zullen we in de competitie moeten laten zien wat we echt kunnen. Frank de Munnik C2 Tip Top 7 september: Zandvoort Cl- AFC C2 2 - 5) Dat gold nog niet voor de kleding helaas, maar wel voor het spel bij vlagen. En vlagen waren er voldoende, want in de duinen lijkt het wel altijd te waaien. Een goede start van de wedstrijd èn ook van de competitie. In de eerste twintig minuten kwam Zandvoort er niet aan te pas. Tim was voordurend gevaarlijk vanaf de linkerkant en zo waren er al snel diverse goede kansen. Een mooi schot van Jeroen lukte nog niet. Net als een, dus bijna goede, kopbal van Joey, en het was natuurlijk weer Naru die wel de ban brak. Daarna zakte het terug en kon ook Zand voort voor ons doel komen en hadden we vlak voor rust geluk dat de overigens uitstekende scheids de voordeelregel toekende, die niet tot resultaat leidde, en geen penalty. Na de rust werd snel op orde op zaken gesteld. Binnen enkele minu ten stond het al 0-3, waarbij het doelpunt van Naru vermakelijk was omdat hun keeper dacht met een terugspeelbal te moeten gaan pinge len. Opjagen geeft dus resultaat! De tweede helft was wel een meer open wedstrijd waarbij Zandvoort ook best wel gevaarlijk voor ons doel wist te komen en een keer succes had. Mitch moest heel hard werken in het centrum om hun spits af te stoppen. Maar daardoor ontstond er voor meer ruimte die goed werd benut zodat we uitliepen naar 1-5. En dat werd tot de laatste minuut rustig uitgespeeld. De penalty die we toen dan wel tegenkregen maakte niets meer uit. Veel beter kun je niet starten met een nog niet eens helemaal op elkaar ingespeeld team. Dat schept verwachtingen jongens! AFC D2 - NFC Dl uitslag 7 - 1 Na een goede voorbereiding en 3 winstpartijen in de beker (tegen Buitenveldert D2 21-0, DCG D2 1^1 en A'veen Heemraad D2 5- 1), trapte de D2 zaterdag af tegen NFC Dl voor de le competitie wedstrijd. We begonnen geconcentreerd aan de klus en kregen een aantal kansen, maar de goal viel zoals zo vaak aan de andere kant. Een verkeerde uittrap van Edmar belandde in de voeten van een NFC'er 0-1. Voor rust maakten Dirk en Justin de 1-1 en 2-1. Na de rust werd er beter met de kansen omgesprongen en liepen we door doelpunten van Robin, Ralph, Dominic, Terry en Fedor uit naar 7-1. In de slotfase vond er een ongelukkige botsing plaats tussen Edmar en een speler van NFC. Edmar viel uit met hoofdpijn en Ralph hield de laatste minuten het doel schoon. Met Edmar gaat het gelukkig weer goed. D3 Afsnijden 7 september: Aalsmeer Dl - AFC D3 0 - 11 Is wat er met bloemen gebeurd in Aalsmeer, en wat wij deden met hun pas(s)? Terwijl de met bloemen versierde wagens uit het dorp vertrokken, trapten wij af op een voortreffelijk veld voor de eerste competitiewed strijd. De selectie is definitief, we gaan voorlopig met 13 jongens de competitie in. En die hadden er allemaal zin in, en goed geluisterd naar coach Joey. Want vanaf de eerste minuut werd Aalsmeer vastge zet, hielden we het veld breed en konden we met uitstekende acties van o.m Rio, die steeds weer de achterlijn haalde, gevaar stichten. Iedereen hield zijn positie, schoof op het juiste moment in etc. Zo is voetbal wel heel makkelijk en sta je dus ook verdiend met 0-6 voor. Aalsmeer had ons doel nog niet van dichtbij gezien. Hoe anders is het als je de waarschuwing uit de rust gewoon naast je neerlegt en in de tweede helft allemaal voor eigen succes gaat. Geluk kig werkten Daan, Youri en Randall daar niet aan mee, maar die moesten plots en zeer onnodig wel hard aan het werk om Aalsmeer van scoren af te houden. De andere verdedigers stonden ergens voorin te dromen van hun eigen doelpunt... Onze individuele voetbalkwali teiten maakte dat dat allemaal goed afliep, maar de 5 doelpunten die nog vielen, hadden we eigenlijk niet verdiend. Misschien de eerstvol gende training daar maar een extra kwartiertje voor inlassen om dat nog eens door te praten. Al met al toch een lekker begin van de competitie natuurlijk. Op het laatste moment is ook onze eigen D2 nog aan de poule toegevoegd, dus we krijgen ook nog een paar aardige derby's. En dan zullen we wel de nodige discipline moeten opbrengen, willen we ze voor blij ven! Frank de Munnik D3 Gilles de la Tourette 31 augustus: NFC Dl - AFC D3 2 - 6 Hij heette Johan, maar Gilles was passender geweest. Een heerlijke voetbalochtend, lekkere temperatuur, mooi nat veld, twee teams die leuk wilden voetballen, en een scheidsrechter die dat vanaf de eerste minuut trachtte te voorkomen. We hebben eigenlijk nooit echte kri tiek op scheidsrechters hier, wetende dat we blij mogen zijn dat er elke week vrijwilligers zijn die de jeugd begeleiden. En dat doen ze dan ook naar beste kunnen, maar deze meneer heeft niets te zoeken bij jeugd op een sportveld. Vanaf de eerste minuut schold hij de kinderen op luide toon uit in termen die we hier niet eens durven te herhalen. De jongens waren achtereenvolgens verbaasd, verbijsterd, geschokt en in de war. Een is er uiteindelijk huilend het veld afgelo pen. En dat ouders en notabene zelfs spelertjes van de tegenpartij zich gingen verontschuldigen zegt genoeg. De scheidsrechter zal de vrese lijke ziekte uit de titel niet hebben, maar hij had wel alle symptomen. Genoeg daarover, desondanks zetten we, gehandicapt, een goede prestatie neer. Randall moest de Dl bijstaan die zich voor de Top klasse gingen plaatsen, dus David weer op doel. Proficiat Dl namens alle D3'ers En Oessema was verhinderd. Maar onze nieuwe aanwin sten Roemer, Allon en Youri presteerden goed. En we hadden een leuk alternatief voor de verdediging gevonden met Justin naast Mit chell in het centrum. NFC dat voornamelijk 2e jaars D'tjes kent, kon het in de eerste helft nog bijbenen, en kwam zelfs op voorsprong. Dat werd wel meteen door Rick rechtgezet, dus bij de rust was het pas 1- 1. Wat in de eerste helft al bleek kwam in de tweede helft ook uit, voetballend waren we veel beter en dat gaf de eindstand dan ook aan. Dat geeft vertrouwen voor de competitie want daar komen we ze ook weer tegen. Dan vast wel met een andere fluiter, want NFC is een sympathieke vereniging die zich het bovenstaande zeker zal aantrekken. 19

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 19