België: Floris Willaert, Max Friedberg, Maxim Vaz Dias, Hidde Markx, Max Pasterkamp. Leider: Christiaan Willaert. Tel. 0654-742952. Brazilië: Frank van Dunné, Rutger Steenhuis, Doeke Leeuwis, Aschwin Olie, Tom v.d.Berg. Leider: Maarten van Dunné. Tel. 020-6762862. Engeland: Zenno Bruinsma, Hugo Slort, Nino Stoffels, Niek Prast, Guillermo Kleinood, James Leitch. Leider: René Bruinsma. Tel. 020-6948492. Frankrijk: Jamie Blazer, Nino Kolthek, Joël Thémans, Ate van Bodegraven, Philippe Vischjager. Leider: Dan Blazer. Tel. 020-6421416. Italië: Quincy Speelman, Matthijs Jesse, Guido Bos, Thom Ebbers, Ditmer de Vries. Leider: Brian Speelman. Tel. 0653-139933. Mexico: Cappie Wefers Bettink, Tyler Cox, Tom Rinat, Yuri Groeneveld, Max Aken. Leider: Robert-Jan Wefers Bettink. Tel. 020-6795349. Nederland: Ludo Thörig, Micha Goudsmit, Jamie van Luijck, Nii Ankrah, Stephan Brouwer. Leider Louis Thörig. Tel. 0619-434412. Nigeria: Maarten de Lange, Tim Burger, Calvin Reingoud, Mees Toonen, Julius van Sauers. Leider: Olof de Lange. Tel. 020-6755343. Peru: Stijn van Dalen, Buck van der Kolk, Mick van Dijk, Allard v.d. Bergh, Mats Ouwehand. Voorlopig leider: Roel van Dalen. Tel. 020-4222166. Portugal: Jack van Asbeck, Douwe Koopmans, Erik Westra, Otto van Wasse naar, Diederik Blankstein. Leider: heren Asbeck/Koopmans. Tel. 020-6768143. Uruguay: Joseph Human, Marek van Beek, Benjamin Ermia, Marco Melchiori, Samuel Leftin. Leider: Jacobus Human. Tel. 020-4701339. Verslagen 8 september: AFC B7 - NAS B2 4 - 1 Zondagochtend 10.45 een strak blauwe lucht en 12 rodeshirts met strakke gezichten. Het is zover de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen. Na drie gewonnen oefenwedstrijden en 2 extra zater dagtrainingen hebben de mannen er zichtbaar zin in. De eerste 20 minuten is het nog een beetje wennen aan de kracht en grote van de tegenstander. Zij overrompelen onze jongens en we staan met 0-1 achter. Oke we zijn wakker! Ineens was daar het omslagmoment. De B7 begint druk te zetten van achteruit. Het middenveld neemt goed over wat resulteert in een mooie combinatie tussen Philip en Tom. Philip haalt uit en schiet rakelings naast. De gelijkmaker hangt in de lucht. De tegenstander weet absoluut geen raad met de druk die gezet wordt. Victor scoort met een prachtige lob over de keeper. 1-1. Net 11 september 2002 81e jaargang nr. 3 voor rust draait Tom mooi weg van zijn man en haalt uit. 2cm naast de paal. Oeiiii. In de tweede helft is het in de 3e minuut al raak 2-1. Victor scoort uit een mooi gevoetbalde combinatie. Er wordt als team echt goed ge voetbald. Het hele veld wordt gebruikt. En ballen komen strak aan. Voor een nieuwe coach een lust voor het oog. Wanneer de tegenstan der doorbreekt staan achterin Oscar, Darryl, Mark en Thomas A klaar om de aanval te onderscheppen. Oscar, Darryl en Elbert vormen een goede as. Daar waar gevaar is zorgen zij voor overname en rust. Mark en Thomas A hebben de buitenspelers van NAS tot waanzin gedre ven. Zij kwamen door strak verdedigen van beide mannen niet meer aan spelen toe. Op het middenveld staan Thomas W, Philip, Alex en Elbert. Wat is daar vandaag ook gewerkt door die mannen. Daar moest de slag gewonnen worden. Thomas W is heer en meester in de lucht. Alle hoge ballen worden door hem onderschept. Omdat het middenveld zo goed werd gecontroleerd kon de voorhoede in stelling worden gebracht. En weer was het raak.3-1. De aanval begon met een schitterende rush van Boris vanaf de eigen helft. Hij weet door te dringen tot de rand van de 16. Waar Victor op hem wacht en de bal koel in achter de keeper werkt. Hatrick voor Victor en de B7 is los. De druk wordt opgevoerd. Conditioneel zit NAS er helemaal door heen. De voorhoede en het middenveld van AFC bevinden zich nu al zo'n kleine 15 minuten op de helft van NAS. Met tactisch spel komt de bal terrecht bij Tom die met een schitterende streep de stand op 4- 1 brengt. Na 4 minuten breekt de altijd hardwerkende Elbert met zijn karakteristieke loop door. Hij passeert een aantal verdedigers en haalt snoeihard uit. Net naast. NAS komt goed weg. In de laatste periode van de 2e helft heeft NAS nog een goede kans maar met geluk, dat AFC afdwong, ontsnapt de B7 aan een tegendoelpunt. Oscar stond zeer indrukwekkend te keepen. Met gekneusde middelvinger. Jurdao die heeft laten zien ook nog als rechtsback te kunnen voetballen onderschepte de bal en gaf een prachtige diepte pass vanaf de middenlijn tot in de 16. Waarna Victor met een verdediger in zijn rug de bal uit handen van de keeper wist te pingelen. Zijn schot belandt op de paal waarna Boris hem in de kruising schoot. Helaas werd dit doelpunt afgekeurd. Een van de laatste aanvallen werd ingeleid door Alex. Met een goed ingeschatte bal vanaf het middenveld wist hij Victor in de 16 te bereiken. Victor zou het doel nooit halen. 2 verde digers schoffelen hem vlak voor de keeper neer. De roep om een penalty is groot maar oké, we accepteren de beslissing. Het eindsig naal klinkt en de 3 punten zijn binnen. Grote klasse jongens. Als een team is er gewerkt. Iedereen heeft iets voor elkaar over. Ik ben trots om jullie coach te mogen zijn. Dit belooft een leuk seizoen te worden. Wanneer Alex zaterdagavond om 11 uur in bed ligt hebben we weer een geweldige man op die positie staan. Enrico Bartens, coach B7 C2 Voorbereiding beker De eerste weken van het nieuwe seizoen waren niet makkelijk. Ieder een moest zich meteen bewijzen, om zijn plaats in de selectie op te eisen. Twee oefenwedstrijden hielpen daarbij, eentje bij Almere uit met een mooie 0-5 winst, en eentje die ook leerzaam was, maar wel verloren ging met 2-1, bij Omni world. En een leuk toernooi bij Voorland, waar we wel poule winnaar wer den maar vervolgens door Hoofddorp Cl toch te makkelijk aan de kant werden gezet met 4-1. Maar het team groeide naar elkaar toe, hoewel er natuurlijk toch een aantal jongens teleurgesteld moesten worden voor de definitieve selectie die vervolgens de bekerwedstrij den in ging. Een nog aarzelende eerste helft tegen Blauw-Wit waarin Naru wel bewees met 3 doelpunten dat ook wij goed gescout hebben op de Aziatische markt. Van een 4-0 rust liepen we in de tweede helft eigenlijk moeiteloos uit naar de uiteindelijke 13-0. Erixon blijkt een vondst op de rechtsback positie, alsof hij nooit anders gespeeld heeft en Sean heerst met z'n lange lichaam in het centrum en met Boyd op links erbij staat er een hechte verdediging van waaruit de aanvallen kunnen worden opge bouwd. 18

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 18