Hoe is het de elftallen vergaan? Zaterdag 1 van trainer/coach/speler Peter van der Waart gingen na hun promotie van vorig seizoen van start in de 2e klasse! Gerenom meerde, echte zaterdagclubs waren hun deel en zelfs een heuse bus stond hun voor de uitwedstrijden ter beschikking. Ondanks de toch weer ontstane personele problemen, mede door de vele blessures, wisten de mannen van Peter zich keurig te handhaven in de 2e klasse. Voor het komend seizoen staan er weer een paar (interne) versterkin gen voor de deur. Ook komend seizoen zal Zaterdag 2 weer zijn te bewonderen in de reserve 2e klasse al wordt het ieder jaar een stukje moeilijker. Echter met het voetbalgogme van Sebo Woldringh c.s. zijn zij er toch weer in geslaagd tegenstand te bieden aan de vaak hele "jonge gassies" vaak nog zonder baardgroei maar met een aardig loopvermogen. De opkomst bij het meetrainen bij Peter van der Waart viel het afgelopen seizoen een beetje tegen. Dat moet beter kunnen, maar misschien worden er wel teveel kindjes geboren en moeten de pappies thuis blijven De sterren van Zaterdag 3 zijn in de reserve 3e klasse uiteindelijk tweede geëindigd en konden de titelaspiraties uiteindelijk toch niet helemaal waarmaken. Echter de algemene indruk is dat zij daar wel vrede mee konden hebben. De elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 7 kwamen allemaal uit in de reserve 4e klasse. Zaterdag 4 met captain Hans Dekkers kende een vliegende start met zowaar een Herbstmeistertitel. Helaas konden zij de goede resultaten na de winterstop niet vasthouden maar in tegen stelling tot andere jaren zijn zij, mede wellicht door de trainingen van Dick Bakker, nog nooit zo hoog geëindigd. De lat wordt voor komend seizoen weer hoger gelegd, zo hebben wij vernomen. Tja, Zaterdag 5 of te wel zami cinque kende een moeilijk seizoen en in de allereerste plaats natuurlijk door het verlies van hun goalie, Michael Gosler. Ook de voetbalprestaties zijn wel eens anders ge weest en uiteindelijk met drie andere ploegen zijn zij onderaan geëin digd. Captain Dickie Huisman zal komend seizoen de organisatie overdragen aan Lou Hekster en Alphons Peeters. Ook Zaterdag 6 heeft in navolging van het vierde een goed seizoen gedraaid. Eric Euwes en zijn mannen zijn uiteindelijk als vierde geëindigd. Zaterdag 7 met captain Camiel Huisman was dit seizoen bij de "polderboys" ingedeeld. Met de leasebakkies is heel Noord- Holand doorgesjeesd en zij zijn uiteindelijk keurig in de middenmoot geëindigd. Op hun verzoek willen zij komend seizoen weer graag tegen de minder bekende clubs spelen. Robbie Lobatto en Zaterdag 8 hebben een leuk seizoen verspeeld met zo af en toe de nodige verster kingen waardoor nog aardig wat punten zijn gepakt en een stek in de middenmoot hun deel was. Tenslotte de Veteranen 1 hebben ondanks hun laatste plaats (tradities moet je in ere houden), nog nooit zo'n goed seizoen gehad. Met zes overwinningen en drie gelijke spelen is duidelijke de stijgende lijn te pakken. En door dit succes is bij menig duppie de hamburgervoor- raad geplunderd Voor de nieuwe competitie, met start in september, blijven de teamin delingen nagenoeg gelijk en zal een enkel team met een al dan niet BN'er zich roeren op de transfermarkt. De zaterdagcommissie, t.w. Roy van Dijk, Benno Honsdrecht en ondergetekende zullen volgend jaar in ieder geval doorgaan in dezelf de samenstelling. Daarnaast zal nog één iemand worden benaderd om het kwartet vol te maken. 13. DE JONGE AFC'ERS Ad Westerhof, voorzitter van onze jeugdcommissie leverde het volgen de verslag: "Het afgelopen jaar was één van de meest succesvolle seizoenen in de rijke geschiedenis van AFC. De Al kampioen, de A2 kampioen, de BI gepromoveerd, de D6 en de D10 kampioen, evenals de E2, E3, E5, E6, E8, E9, F1 Bekerwinnaar werd de B2 en de beker finale werd gehaald door de Cl, E2 en, F2. De zaterdagochtend konden wij weer genieten van een groot aantal jongste pupillen (zo'n slordige 110 jongens). Deze spelers kwamen uit in de zogenaamde Champions Leaque en World Cup competitie. Verder was het verheugend AFC jeugd van het J(eugd)-team in een officieel scheidsrechters tenue op zaterdagochtend wedstrijden te zien fluiten in de E en D categorie. Ook volgend jaar zal de jeugdcom missie zich inzetten om de betrokkenheid vasn de jeugd bij de club te versterken. In de hersftvakantie organiseerde de jeugdcommissie een herfst 3- daagse. Voor de F0 was er het Pokemontoernooi. Begin december bezocht Sinterklaas sportpark Goed Genoeg. Op het podium van het clubhuis werden spelertjes en diverse leiders door de Goedheiligman toegesproken. Voor de C-junioren werd het kerstdiner georganiseerd, voorafgegaan door een onderling voetbaltoernooi, en na afloop een weten schapsquiz. In januari hadden wij een onvergetelijke Arena ochtend georganiseerd voor de E en F pupillen. Later in die maand dineerden de A en B junioren in tenue de ville op Goed Genoeg. Natuurlijk werd het clublied gezongen. Seth van Straten werd uitgekozen tot Speler van het Jaar, vanwege zijn enorme inzet voor de jeugd. Ook hier een wetenschapsquiz wat een enorm succes werd. In april organiseerde de ABN-AMRO een onvergetelijke Ajax clinic. Een enorm spectakel waar iedereen van genoten heeft. Op 4 mei de traditionele herdenking bij AFC, waarbij ook de jeugd goed vertegenwoordigd was. De activiteiten in de maand mei stond verder in het kader van toer nooien, zoals de Be Frieds Cup. Op 29 mei hadden wij voor de A, B en C junioren ter afsluiting van het voetbal seizoen een nieuwe activi teit georganiseerd. Een onderling voetbal toernooi gevolgd door een barbecue. Heel gezellig, een enorme opkomst en er is weer een nieu we traditie bij AFC geboren. Op 30 mei het leiderstoernooi met ruim 64 voetballende leiders, gevolgd door een barbecue en een feestavond. 31 mei Mini WK: 12 landenteams namen deel, geleid door des kundige "Chef de Missions". Een spectaculaire opening waar een japanse vechtsport werd getoond. Daarnaast een groots randgebeuren met kraampjes, springkussen en stormbaan. Maar natuurlijk, en daar ging het uiteindelijk om, veel voetballen. Het prachtige weer en de enorme belangstelling van ouders, opa's, oma's en andere belangstel lenden maakte deze aflevering van het mini-WK tot een groot feest. Wat een prachtige afsluiting van dit bijzondere seizoen. Tot slot nog iets over de organisatie. Bij de jeugd zijn zo'n 150 trainers, begeleiders, fysiotherapeuten, commissieleden en andere vrijwilligers betrokken, meestal op vrijwillige basis. Om het geheel goed te laten functioneren blijven wij op zoek naar ouders om met name de jongere jeugd te begeleiden. Heel veel van de enthousiaste ouders die de jeugd begeleiden hebben er zelf ook een mooie hobby bij!! De voldoening en onderlinge sfeer en vriendschap is groot. Mocht u nu of in de nabije toekomst met ons mee willen doen, dan kunt u zich aanmelden bij onze jeugdcoordinator Jan Verhagen of bij een van de commissieleden. Het is nog leuker dan u denkt. De jeugdcommissie zal het komend jaar in enigszins afgeslankte vorm gaan functioneren. Naast de "basis-bezetting" is er gekozen voor kontaktpersonen per categorie (A t/m F), die zich geheel en al voor die categorie zullen inzetten. Zodoende denken wij onze bloeiende en zeer omvangrijke jeugdafdeling met korte lijnen ook organisatorisch nog beter te kunnen laten functioneren. 14. DE AFC-VETERANEN De oudst spelende leden van AFC vertegenwoordigen sinds eind derti ger jaren van de vorige eeuw de roemruchte veteranen. Een illuster gezelschap van 38 AFC'ers met een gemiddelde leeftijd van 53 jaar.

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 9