Tenslotte komen Ray van Aken als verdediger en Jerryl Wijnhard (middenvelder) de selectie van AFC versterken. De 28-jarige laatste man Van Aken van hoofdklasser ADO'20 is enthousiast gemaakt voor AFC door zijn vriend Hans Geerlings: "ik speel al vanaf de B- junioren bij ADO'20, dus was wel eens toe aan een nieuwe uitdaging en omdat AFC mij een prachtige club lijkt, heb ik besloten deze stap te maken", was zijn motivatie. Jerryl Wijnhard (broer van ex-Ajaxied Clyde) is door zijn vrienden Ulli Landvreugd en Dennis Purperhart overtuigd om overschrijving naar AFC aan te vragen. De A-selectie voor het komend seizoen bestaat derhalve uit de vol gende 19 veldspelers en 3 keepers: Edwin van Holten, Claudio Rizzuni, Joey Esiony, Marco van Galen, Hans Geerlings, Robert Gehring, Uli Landvreugd, Ronald van de Meent, Daniel van Meer, Said Moumane, Dennis Purperhart, Stefan Sander, Pierre Tosch, Peter de Waal, Liam Westerveld, Mohad Zaou- di en Glenn Zeelig en de nieuwkomers Ray van Aken, Ken Watanabe, Ali Bentohami, Emil Pieterse en Jerryl Wijnhard. En dan de benoeming "speler van het jaar". Deze prijs werd op initiatief van de elftalcommissie A seizoen 1974- 1975 bestaande uit Robert Duis, Sal van Gelder en Rokus Hoogendoom sr. in 1975 voor het eerst uitgereikt aan Bas Rachman. Derhalve de 28° uitreiking die werd verricht op advies van de leden van de elftalcommis sie A, dit seizoen bestaande uit Henk Bijlsma, Lex Koekoek en André Wijnand en trainer/coach Ton du Chatinier. De prijs werd na afloop van de gouden ballen wedstrijd op 29 mei j.l. (zie punt 26 van dit jaarverslag) door voorzitter Dick van der Klaauw uitgereikt aan Robert Gehring. "Hij speelde op 2 spelers na de meeste wedstrijden, haalde daarbij vaak een hoog niveau, scoorde na Dennis Purperhart de meeste goals, ver zorgde na Ulli Landvreugd de meeste assists, scoorde 100% bij de 6 penalty's die hij voor zijn rekening nam, was altijd op de training aan wezig en was buiten het veld één van de spelers die zich bezighield met het onderhouden van de prima sfeer binnen de groep", aldus de door onze voorzitter voorgelezen motivatie van de keuzeheren. Robert, jon gen, van harte! 7. DE TECHNISCHE STAF. Gedurende het seizoen 2001-2002 waren naast Ton du Chatinier meer dan 45 trainers actief, bijgestaan door vele tientallen vrijwilli gers, elftalleiders, grensrechters, etc. Dirk P.H.Spits was voor het 12e jaar in successie actief als trainer van AFC; dit seizoen bij het tweede elftal. Derrick Grot was elftalleider van AFC 2, doch 4 wedstrijden voor het einde van het seizoen legde hij deze functie neer en Hans Erik Muller functioneerde als gewaar deerd grensrechter. Martin Verburg verzorgde de training en coaching van het derde met Rob Ruis als elftalleider en de overige senioren werden getraind door Dick Bakker, terwijl ook dit seizoen ex-prof Peter van de Waart ver antwoordelijk was voor de training van zaterdag 1 en 2 en coaching van zaterdag 1, geassisteerd door Hans Coorengel en grensrechter Theo Janssen. De A-l junioren werden getraind door Uli Landvreugd, Dick Visser was elftalleider, de A-2 junioren door Dennis Purperhart met Theo Janssen als elftalleider, de B-l door Pim van de Meent met Rinus van Leijenhorst als elftalleider en de C-l door Casimir Westerveld Rinus van Leyenhorst met Wim Muller als elftalleider. Volgens opgave van de jeugdcoördinatoren Jan Verhagen, Rinus van Leijenhorst en Pim van de Meent, die gedrieën fantastisch veel en be langrijk werk hebben geleverd, waren bij de jeugd maar liefst meer dan 40 betaalde en onbetaalde trainers actief en bijna 100 teambegeleiders, over het algemeen ouders van jeugdleden, die daar veel plezier aan ondervinden. Voor meer informatie in deze verwijs ik u graag naar onderdeel 13 van dit jaarverslag. 8. DE MEDISCHE STAF De commissie Medische Zaken bestond dit seizoen uit de fysiotherapeu ten Wim Crouwel en Reinier van Dantzig en clubarts Lex Swaen. Masseur-verzorger van het eerste elftal was voor het 23c jaar in succes sie Ko Grosze Nipper. Fysio van het tweede (en na de winterstop her steltrainer van het eerste) Frank Tilmans. Dankzij bemiddeling van Wim Crouwel kon AFC dit seizoen opnieuw beschikken over studenten van de Hogeschool voor de Opleiding tot Fysiotherapie die de A-l, B-l, C-l junioren en D-l pupillen medisch begeleidden; te weten Andrea Kelder bij de A-l junioren, Shanti Bergsma bij de B-l junioren Kirsten Kampman bij de C-l junioren en Martha Hiddink bij de D-l junioren. Masseur/verzorger van zaterdag 1 was Ron Grosze Nipper, de jongere broer van onze Ko. 9. DE TECHNISCHE ORGANISATIE Voor het seizoen 2001-2002 waren opnieuw'vier commissies benoemd, die zich met specifieke voetbalzaken en alles wat daarbij komt kijken bezig hielden: De ELFTALCOMMISSIE A, verantwoordelijk voor de begeleiding van de elftallen zondag 12 en 3 bestond uit Henk Bijlsma (voorzitter), Lex Koekoek en André Wijnand (secretaris). Henk Bijlsma hield zich binnen de elftalcommissie bezig met de begeleiding van het eerste elftal, Lex Koekoek van het tweede- en André Wijnand van het derde elftal. De ELFTALCOMMISSIE B (de zondag seniorenelftallen 4 tot en met 12) bestond uit voorzitter Frans Jüch, Jeroen Hilbrink en Roel Berghuis en de ELFrALCOMMISSIE C, het zaterdagvoetbal, werd gevormd door voorzitter Roy van Dijk, de helaas tijdens het seizoen op 6 novem ber veel te jong overleden Michael Gosler, Benno Honsdrecht en secre taris Sebo Woldringh. Tenslotte de JEUGDCOMMISSIE, die verantwoordelijk was voor de gang van zaken rond de 63 jeugdteams van de AFC, bestond uit Jan Benoni en Jan Koomen (penningmeesters), Roy van Straten, Michael Tugendhaft, Rinus van Leijenhorst, Bas Polling, Frits Stoffels en Do nald Speelman, allen onder leiding van jeugdcommissie-voorzitter en bestuurslid Ad Westerhof. Marjan Stoop spande zich in voor activiteiten van de recreatieve jeugd en de aansturing van het zgn. "J-team". Deze vier te onderscheiden commissies werden in de TECHNISCHE COMMISSIE vertegenwoordigd door de bestuursleden Ronald Koster (aanspreekpunt elftalcommissie B en C) en Ad Westerhof (jeugdcommissie), Henk Bijlsma (elftalcommissie A) en Kees Ge hring (d.b. AFC). Over het "wel en wee" en de werkzaamheden als ook de resultaten van deze commissies in het achter ons liggende seizoen gaan de vol gende onderdelen van dit jaarverslag. 10. AFC TWEE EN DRIE Het tweede elftal eindigde dit seizoen op een bevredigende 5C plaats. Aangezien de A-selectie het achter ons liggende seizoen bestond uit 21 veldspelers gebeurde het regelmatig dat, wanneer al deze spelers "heel" waren en/of niet waren geschorst, er circa 6 spelers uit de A-selectie voor het tweede uitkwamen, waardoor jonge spelers uit het tweede elftal zo nu en dan wellicht te weinig speelminuten kregen. Dit nu gaat voor het komend seizoen veranderen. Ton du Chatinier en Dirk Spits hebben voor het seizoen 2002-2003 een A-selectie van 19- en een B-selectie van 15 veldspelers samengesteld. De doelstelling van het tweede voor het komend seizoen is aantrekkelijk aanvallend voetbal spelen, meedraaien in de (sub)top en in navolging van vorig seizoen Stefan Sander en Liam Westerveld en dit seizoen Pierre Tosch, aan het einde van het komend seizoen twee spelers "afle veren" aan de A-selectie. Voor het komend seizoen komen maar liefst 6 spelers over van de succesvolle junioren A-l van dit jaar naar het twee de! Een aantal spelers gaat de selectie van AFC 2 verlaten; Alaya van Empel en Tjebbe Krot "verkassen" naar de zaterdag 1 selectie, Thijs Out vertrekt naar OSDO in Ouderkerk aan de Amstel en Nicky van Kampen gaat spelen in en bij Muiden. 7

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7