6. "ONS EERSTE" Het eerste jaar terug in de Hoofdklasse A en dan eindigen op een ge deelde derde plaats met de meeste doelpunten voor wij kunnen spreken van een prachtige prestatie van de spelers en begeleiders van onze vlaggendragers. Natuurlijk, sommige AFC'ers waren van mening dat er dit seizoen meer in had gezeten. Twee maal winnen van de uiteindelijke kampioen Hol- landia, twee maal verliezen van degradatiekandidaat ADO'20, tien maal gelijk, waarvan een aantal wedstrijden met een beetje (meer) geluk zeker gewonnen had kunnen worden, kortom een bizar seizoen met uiteinde lijk toch een prachtige eindklassering. Wie waren voor deze prestatie verantwoordelijk en hoeveel competitie- en/of bekerwedstrijden kwamen zij uit voor "ONS EERSTE"? Menno van Appelen (14), Eschwin de Bruyn (12), Joey Esiony (19), Marco van Galen (20), Hans Geerlings (19), Robert Gehring (26), Edwin van Holten (27), Uli Landvreugd (26), Ronald van de Meent (26), Daniel van Meer (22), Said Moumane (13), Dennis Purperhart (21), Jasper de Reus (19), Claudio Rizzuni (3), Stefan Sander (12), Rivelino Sleur (17), Erwin Smit (12), Maarten Stekelenburg (11), Jerryl Tjon-En-Fa (5), Pierre Tosch (9), Peter de Waal (17), Liam Westerveld (5) en Mohad Zaoudi (28). Martin Wolfswinkel (12) en Laurens Bianchi (4) werden in de loop van het seizoen aan de A-selectie toegevoegd. Er werden tussen begin augustus 2001 en half mei 2002 totaal 39 wedstrijden gespeeld. wedstr. gew gel. verl. pnt. voor tegen Oefen wedstrij den 9 5 3 1 23- 13 Competitie 26 11 10 5 43 53- 32 Beker 4 3 0 1 19- 4 Totaal 39 19 13 7 95- 49 Na het succesvolle seizoen 2000-2001 waarin de promotie naar de Hoofdklasse bereikt werd kunnen wij de begeleiding van "Ons Eerste" opnieuw complimenteren met de bereikte resultaten. Helaas moest elftalleider Frank Keijzer tijdens het seizoen voor zijn functie bedanken vanwege drukke studie- en werkzaamheden en werd zijn opengevallen plaats opnieuw ingenomen door Henk Bijlsma, die wanneer hij niet beschikbaar was vervangen werd door bestuurslid Fred ten Nijenhuis. Het begeleidingsteam werd gecompleteerd door masseur/verzorger Ko Grosze Nipper (23e achtereenvolgende seizoen, naar waarneming van ondergetekende moet dat een record in het Nederlandse amateurvoetbal zijn), materiaalverzorger Barry van der Glas (hiervoor 3 seizoenen actief als grensrechter) en keeperstrainer, oud doelman van AFC 1 Cees Tho mas. Tijdens de winterstop werd de fysiotherapeut van het tweede elftal Frank Tilmans aan het begeleidingsteam van "Ons Eerste" toegevoegd als fysio-hersteltrainer, teneinde geblesseerde spelers zo snel mogelijk bij de groep terug te brengen. Tenslotte opnieuw veel respect en waardering voor trainer-coach Ton du Chatinier die ook dit seizoen zijn grote A-selectie op een volwassen en respectvolle manier heeft getraind, gecoached en begeleid. Aan hem en aan alle overige betrokkenen een dik verdiend compliment voor de behaalde resultaten. Barry van der Glas beëindigt na 4 seizoen "rondom" het eerste te heb ben gefunctioneerd zijn werkzaamheden. Alle overige begeleiders zul len volgend seizoen op dezelfde posities actief zijn. Voor de uitslagen van alle wedstrijden en de eindstand van AFC 1 zie de pagina's achterin deze Schakel, die verzorgd zijn door onze reeds eerder gememoreerde clubstatisticus Chris Schroder. Aan het einde van een voetbalseizoen zijn er altijd verschuivingen in de A-selectie met betrekking tot het nieuwe seizoen te noteren. 10 Spelers "verlaten" de A-selectie, terwijl er 7 "nieuwe gezichten" worden verwelkomd (de selectie is bewust verkleind van 21 naar 19 veldspelers), waarvan 2 uit eigen gelederen. Dit jaar meer mutaties dan vorig jaar; sommige spelers nemen dit besluit om te stoppen of te vertrekken uit zichzelf, anderen naar aanleiding van een gesprek met trainer/coach Ton du Chatinier en elftalleider Henk Bijlsma. Erwin Smit (voetballer van het jaar seizoen 2000-2001) heeft na 149 wedstrijden gedurende 9 seizoenen in het eerste elftal besloten een "trapje lager" te gaan spelen en komt volgend seizoen uit voor AFC zaterdag 1Hij zal een uitzondering worden in het Amsterdamse top- amateurvoetbal. Nooit speelde hij voor een andere club dan AFC. Aschwin de Bruijn (133 wedstrijden in 6 seizoenen, 90 goals!) heeft een voor hem onbevredigend seizoen achter de rug waarin hij geen basisplaats heeft kunnen veroveren en voor volgend seizoen gaat hij dan ook onze club verlaten om op niveau zijn laatste jaren als voetballer te slijten bij Eerste Klasser DWS. Wij wensen de ex- captain van het eerste elftal veel succes en hopen hem later in een van onze elftallen terug te zien. Jasper de Reus, die zijn gehele jeugd voor de AFC speelde, kwam eind vorig seizoen over van DWV en heeft met 19 competitie en/ of bekerwedstrijden een niet onbelangrijke bijdrage geleverd. Hij heeft het, zoals hij zelf aangeeft, "ontzettend naar zijn zin gehad, maar prestatief zich enigszins moeten forceren". Vandaar dat hij om spor tieve redenen volgend seizoen eveneens gaat uitkomen voor stadge noot DWS, maar hij blijft donateur van AFC. Martin Wolfswinkel kwam tijdens de winterstop, toen zijn contract bij de Spaanse profclub Compostela niet werd verlengd, met zijn Spaanse vriendin terug naar Nederland en meldde zich onmiddellijk aan bij AFC. Hij heeft na de winterstop 12 wedstrijden gespeeld op een wijze dat de technische leiding hem graag voor de selectie had willen be houden. Daarmede komt zijn totaal op 49 wedstrijden voor AFC 1 in 2,5 seizoen. Helaas heeft Martin's vriendin heimwee en gaat hij vol gend seizoen opnieuw in Spanje proberen bij een betaald voetbalclub een contract te verkrijgen. Bij welke club is nog niet bekend maar AFC blijft Martin (en volgens zijn eigen zeggen Martin AFC) volgen! Maarten Stekelenburg is onlangs benoemd tot trainer/coach van de C-l junioren van Ajax. Maarten, van harte gefeliciteerd met deze door jou zeer gewenste benoeming. Als gevolg van deze nieuwe baan kan Maar ten niet meer op zondag uitkomen, maar hopelijk volgt hij "Smitje" volgend seizoen naar de zaterdag 1 Tweede elftal doelman Hugo Hoogeveen heeft een punt gezet achter zijn voetballoopbaan, waarin hij zich altijd zeer loyaal en in belang van het team waarvoor hij uitkwam heeft opgesteld. Hugo blijft actief als keeperstrainer bij de jeugd van AFC. Laurens Bianchi kwam tijdens de winterstop over van Beursbengels doch kon helaas geen basisplaats afdwingen. Volgend seizoen speelt hij voor Eerste Klasser VVSB uit Noordwijkerhout, getraind door zijn vader Rob Bianchi. Wij wensen de Bianchi's daar veel succes. Ook Menno van Appelen gaat na één seizoen AFC verlaten; hij speelt vol gend seizoen bij de ambitieuze tweedeklasser VSV. Rivi Sleur en Jerryl Tjon en Fa hebben besloten het komend seizoen via het tweede elftal te laten zien dat zij wel degelijk in het eerste thuisho ren. De opengevallen plaatsen worden door de volgende spelers ingenomen. Doelman Emil Pieterse werd geïntroduceerd door groundsman Hans Tier en komt over van Beursbengels. De 19-jarige talentvolle verdediger Pierre Tosch die dit seizoen reeds 9 keer mocht aantreden in het eerste komt over uit het tweede elftal en blijft bij AFC ondanks serieuze belangstelling uit het betaalde voetbal. Daarnaast zijn er drie aanvallers die onze gelederen komen versterken. Glenn Zeelig is gestopt met zijn carrière als zaalvoetbal-international en is vanaf het komend seizoen voor AFC weer 100% beschikbaar. De voor het Nederlands juristenelftal uitkomende 27-jarige aanvaller Ken Watanabe (bij AFC geïntroduceerd door captain Daniel van Meer) komt over van DCG en de 22-jarige spits van Jos/Watergraafsmeer Ali Bentohami ("aanbevolen" door jeugdcoördinator Rinus van Leijenhorst) volgt zijn in de A-l junioren van AFC uitkomende "broertje" Salla naar onze club en werd door trainer/coach Ton du Chatinier voor het komend seizoen eveneens opgenomen in de A-selectie. 6

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6