KNVB Veteranen Op onderstaande foto van 36 jaar geleden herkennen wij v.l.n.r.: Staand: (destijds) voorzitter Henk Kappelhojf, Ton vander Valk sr. (elftalcommissie A), Bob Plantinga, Hans Loonstijn, Cor Kerker (elftalcommissie A), Nico Leloux jr., Ernst Seunke, Chris Schroder (grensrechter), aanvoerder Cas Tromp, Gerard Schoorl, Henk Coe- leman, JefDuys en Jan van Dijk (secretaris). Gehurkt: Rolf Leeser (elftalcommissie A), Roel Ridderikhoff, Bram Peper, Kees Gehring, Jules Theeboom en trainer/coach Gé van Dijk. Elf AFC'ers van deze foto zijn lid van onze huidige Zilveren Ploeg, vier zijn AFC-Ridder. Op Tweede Pinksterdag 2002 herhaalde de geschiedenis zich van 36 jaar geleden en werd opnieuw een beslissingswedstrijd gespeeld tus sen Purmersteijn 2 en AFC 3, dit keer op ons sportpark Goed Genoeg. De wedstrijd eindigde in een 3-0 overwinning voor AFC en daarmede was terugkeer naar de Reserve Eerste Klasse een feit! Onze felicitaties gaan naar trainer/coach Martin Verburg, leider Rob Ruis en elftalcommissie A-lid André Wijnand en natuurlijk naar alle betrokken spelers. Staand v.l.n.r.: Rob Ruis (elftalleider), Jeffrey Jaddoe, Martin Ver burg (trainer/coach), Alaya van Empel, Thijs Out, Hugo Hoogeveen, Elja Rengers, Dyrone Daal, Bila Chadli, Tjebbe Krot en Gilbert Ruis. Gehurkt v.l.n.r.: Emiel Pekel, Delano Biezen, Claudio Rizzuni en Rogier de Boer. Zittend v.l.n.r.: David Sars, Jegny van der Kust, Michael Riksen en Dennis Hoed. DE KNVB VETERANEN SLUITEN AF IN STIJL Op 11 mei jl. hebben de veteranen het seizoen dan echt afgesloten. Het moest vooral feestelijk zijn want er was sinds het seizoen 1994- 1995 niet meer zo goed, ja welhaast voortreffelijk gepresteerd. De feiten: in het seizoen eindigde 1994-1995 het team vol eeuwige talentjes in de middenmoot met 24 punten. De seizoenen daarna was het minder, hopeloos veel minder. Het puntenaantal schommelde tussen de 7 en de 18. Het afgelopen seizoen werd op basis van een Spartaanse aanpak (bedoeld wordt een plaatsje in Griekenland en niet in Zuid-Holand) maar liefst 21 punten behaald. Driewerf hoera! Het maakt dan helemaal niet meer uit dat je desondanks op de laatste plaats bent geëindigd en dat er in het huidige tijdsgewricht 3 punteh voor een gewonnen wedstrijd mogen worden genoteerd. (Het beste besluit 'ever' van de KNVB). Je speelt gewoon een geweldig seizoen. Daar moet op worden gebowld, dacht het fantasierijke organisatie comité, en om 19.00 uur stipt rolden de ballen over de waanzinnig gezellige banen van centrum Borghland. De strijd was hevig en toen de kruitdampen tenslotte waren opgetrokken bleken de dames het fantastisch te hebben gedaan. Wat een power; jammer dat we ze niet kunnen opstellen in ons elftal. Toch maar op korfbal. Daarna volgde een diner zoals je dat alleen in complex Borghland kunt krijgen. Heerlijk. Vele gangen, vele speeches, met soms onnavolgbare brugge tjes, kwinkslagen en stukjes geschiedenis uit de oertijd van onze club. Met name de teamleiding was bijzonder op dreef. Iedereen en alles werd eloquent in het zonnetje gezet. Met name Coach Cocky werd bijzonder bedankt voor zijn heldere concepten en onorthodoxe aan pak in de kleedkamer. Maar er was meer. Allereerst de bekers voor de beste bowlers (Jan Verhagen en Danielle Cohen). Daarna de beker voor de beste speler van het seizoen. Drie nominees: Richard, die nog beter fluit dan voetbalt, Joop, die beter voetbalt dan fluit en tenslotte de blauwe panter die beterDe zaal luisterde ademloos naar preses tabulae Wim, die in een doorwrocht verhaal alle kwaliteiten van de blauwe panter over het voetlicht bracht. De schrijver dezes kon het haast niet bijhouden. Snelle reactie, zëer goed uitkomen, altijd gecon centreerd, snel naar de hoek (als Mijntje daar staat), geen woord te veel, altijd aanwezig. Nu viel het even stil. Waar was de blauwe pan ter? Even later kwam het verlossende woord, met Ad ingesloten op een parkeerplaats. Natuurlijk, dat we daar niet aan hadden gedacht. Een uurtje later stapten de twee zwartparkeerders de zaal binnen en nam de preses de blauwe panter op de welgevormde schouders. Een ontroerend einde voor een geslaagd seizoen. Volgend jaar nog beter? MvW Bowling en feestavond met partners. De organisatoren Wim Crouwel en Marcel Koster overhandigen Ron Susan de wisselbeker voor Speler van het jaar. 24

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 30