Gouden ballen Was er nog wat? r* 3 ..-p - - fe 0 A a o a www.forfellows.nl Gouden ballen wedstrijd weer in ere hersteld Robert Gehring is uitgeroepen tot speler van het jaar. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst na afloop van de traditionele gouden ballen wedstrijd op 29 mei jl., waarbij de kampioenen uit 1961 1967, 1969 en 2001 met elkaar op de groene met het huidige eerste ontmoetten (met als eindstand 7-3 voor het eerste). Voorzitter Dick van der Klaauw somde de overwegingen van de A- commissie, bestaande uit Lex Koekoek, André Wijnand en Henk Bijlsma voor de keuze van Robert op: geen training overgeslagen, vrijwel alle wedstrijden in het eerste meegedaan, op Dennis Purperhart na de meeste goals gescoord, op Ulli Landvreugd na de meeste assists heeft gegeven, binnen en buiten het veld als een waardig AFC'er heeft gedragen, door z'n positieve houding een voorbeeld is voor velen. In zijn speech stond Dick van der Klaauw ook stil bij de spelers die de A-selectie gaan verlaten. Erwin Smit en Maarten Stekelenburg komen het volgende seizoen uit in zaterdag 1Rivilino Sleur en Jerryl Tjon En-Fa beginnen in het tweede. Andere spelers verlaten AFC. Zo vertrekken Aschwin de Bruijn en en Jasper de Reus naar DWS en gaan Menno van Appelen en Laurens Bianchi de selecties versterken van resp. VSV en VVSB. Martin Wolfswinkel gaat terug naar Spanje. Dick en later op de avond captain Daniël van Meer besteedden bijzondere aandacht aan het vertrek van Erwin Smit en Aschwin de Bruijn. Erwin, vorig seizoen nog speler van het jaar, speelde in negen seizoenen 148 wedstrijden voor de hoofdmacht, altijd in de achterste linie. Erwin scoorde in totaal maar 1 keer, maar dat was dan ook een heel belangrijk doelpunt tegen titelconcurrent Türkiyemspor. Lid vanaf 1978 speelt hij z'n 25e seizoen voor AFC in zaterdag 1, een gegeven waar trainer-coach Peter van der Waart blij mee zal zijn. De scheidsrechters zullen aan Erwin moeten wennen, want na 5 minuten wil hij al weten hoe lang de wedstrijd nog duurt. Aschwin de Bruijn kwam 6 jaar uit voor AFC, scoorde in 150 wedstrijden maar liefst 90 keer. Een zeer belangrijke speler dus, ook als captain en gangmaker van het team. Het afgelopen seizoen liep het mede doorblessureleed minder dan de voorafgaande seizoenen. Aschwin gaat AFC verlaten om bij DWS te laten zien dat hij nog steeds een even behendige als gevaarlijke spits is. Hopelijk keert hij in een volgende fase in zijn carrière weer bij AFC terug. Door het vertrek van een flink aantal spelers was er ruimte voor nieuwe spelers. Dick van der Klaauw maakte bekend dat door toe doen van Kees Gehring, Henk Bijlsma en Ton du Chatinier de A- selectie voor het komende seizoen rond is en dat er goede hoop be staat dat weer meegedaan kan worden voor de bovenste plaatsen. Na de voorzitter nam trainer-coach Ton du Chatinier het woord. Ton bedankte zijn spelersgroep voor de in het afgelopen seizoen getoonde inzet en maakte vervolgens bekend dat hij na het volgend seizoen vertrekt bij AFC. Na drie jaar is het voor een trainer én club goed als weer een ander voor de groep komt te staan. Tenslotte wees Ton op het feit dat sommige beslissingen omtrent de samenstelling van de spelersgroep hem ook zwaar vallen. Het is echter inherent aan de functie van trainer-coach, die in het belang van het team duidelijkheid moet zijn naar de individuele spelers, hoe teleurstellend een beslissing soms ook kan zijn. Na de speeches gingen de voetjes nog even en thousiast van de vloer. Per saldo een zeer geslaagd evenement (incl. overheerlijke rijsttafel), bekwaam georganiseerd door Jos Kemna en Fred ten Nijenhuis. De gouden ballen wedstrijd, die in 1966 voor het laatst was gespeeld, kan met het kampioenselftal van 2001 weer jaren vooruit. Een wenkend perspectief. MvdW Ja, een fantastisch seizoen voor de vereniging. Nog bijna kampioen ook! Uitgaande van de doelstelling: handhaven, dan in het linker rijtje terechtkomen en bijna bovenaan. Natuurlijk speel je altijd voor het hoogste, maar een kampioenschap heeft ook consequenties t.w. een pittige kampioenscompetitie tot ver in juni. Dan te weinig rust voordat de eerste training weer begint. Een terugslag voor het volgend seizoen is niet ondenkbaar. Natuurlijk is de club niet alleen het eerste elftal. Zie de jeugd: voortreffelijke resultaten, chapeau voor alle betrokkenen. De promotie van het derde riep ook een herinnering op. In de zestiger jaren: Purmersteyn had aan een gelijk spel voldoende. AFC moest winnen om kampioen te worden, Purmersteyn had aan een gelijk spel voldoende. Vlak voor tijd: stand 2-2. Als jong secretaris moest ik voor bloemen zorgen. Zo niet voor AFC dan wel voor onze tegenstanders. Loop op de parkeerplaats en hoor een geweldig gejuich. En jawel hoor, op slag van het eindsignaal scoorde Nico Leloux jr. met een geweldig schot en maakte AFC 3 kampioen. L'histoire se repète. Zonder de rubriek van Johan concurrentie te willen aandoen: AFC-ers kom je overal in de pers tegen. In dit geval oud AFC-ers. Neem Heini Otto, oud speler en jeugdtrainer. Geweldig besluit van Heini om na walgelijke spreekkoren met zijn team het veld af te gaan. Of Jan Olde Riekerink. Bekend van zijn coaching van Ajax 2. Mocht hernieuwd met hem kennismaken tijdens de Ajax clinic op AFC. Alle succes bij Gent, Jan. Onlangs mocht ik een tijdje in het Limburgse vertoeven. Het land van üs MVVke. Honderd jaar en diep in de problemen evenals het 115 jaar oude Sparta. Alleen uit historische overweging hoop ik, dat zij het halen. Limburg: talloze keren het AFC weekend in Augustus meegemaakt. De wedstrijd tegen Eijsden (in de nacompetitie voor promotie naar de hoofdklasse uitgeschakeld). Scharn, de 2e klasser en de grootste vereniging van Maastricht (waar na afloop altijd een uitgebreide brood/vlaai maaltijd klaar stond). Rapid, nu kampioen vierde klasse (gulle gastheren, metertjes bier, terras met uitzicht op het hoofdveld, waar ik met die goeie Sal menig slokje tot mij nam). Een wedstrijd tegen RKnogwat, onder het oog van talloze gevangenen. Hun veld grensde aan de gevangenis. Komend seizoen hernieuwde kennismaking met Türkiyemspor. Voor al de uitwedstrijd in de eerste klasse (5-3 voor AFC) blijft mij bij. Een 20

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 22