Proficiat Volgende Schakel AFC's "Bie"-zonderheden Ook de laatste jaren van zijn leven was Frits een trouw supporter van de wedstrijden van het eerste elftal, de wedstrijden van zoon Ernst bij de veteranen, en de wedstrijden van zoon Jprgen bij de recreatie elftallen. Naast zijn enthousiasme voor de voetbalsport was Frits ook een enthousiast klaverjasser. Iedere maandagavond kon je hem vinden aan een tafel bij de biljarts, waar hij samen met zijn AFC-vrienden Henk de Groot, Rob de Jong, Dick van der Klaauw en Hugo Walker actief klaverjaste. Vele oudere AFCers zullen een prettige herinnering aan Frits bewaren. Namens de club wensen wij zijn naaste familie alle sterkte om zijn heengaan te verwerken. Johan de Bie Geboren Sterre dochter van Maarten en Marije Stekelenburg. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties aan de trotse en gelukkige ouders. Geboren Timo en Sascha zoon en dochter van Michael en Ingrid Aarts. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties aan de trotse en gelukkige ouders. Getrouwd: Rob Schroder en Inge van Stade Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bruidspaar en aan vader Chris. De eerste Schakel van het komend seizoen 2002-2003 is gepland in de week van 12 augustus. Kopy dient uiterlijk 10 augustus ingeleverd te zijn. In de tussenliggende tijd wordt al het nieuws over AFC vermeld op onze website. Bekijk dus regelmatig www.afc-amsterdam en pagina 515 op AT5. Weet u dat deze pagina ook via onze website aan te klikken is? In het blad Voetbal Totaal van 17 mei jl. was een eindstand opgenomen van de amateurvoetballer van het jaar in de hoofdklasse A. Uiteraard staan op deze lijst een aantal spelers van onze selectie vermeld. Op plaats 6 is geëindigd Uli Landvreugd met het eindcijfer 7,0. Op plaats 8 staat Robert Gehring met het eindcijfer 6,9: op plaats 9 Daniël van Meer met eindcijfer 6,8: op plaats 14 zien wij Ronald van de Meent met eindcijfer 6,8 en op plaats 15 Mohad Zaoudi met eindcijfer 6,7. Aan al deze spelers onze felicitaties. Ria Troost en ook Greetje Schutrup, beiden actief als medewerksters van onze pachter Netty van de Meent, verbleven voor het ondergaan van een medische behandeling in het ziekenhuis. Beiden zijn inmiddels weer thuis. Namens de AFC zenden wij hen onze hartelijke groeten en wensen beiden een spoedig herstel. Dirk Jan ten Nijenhuis, speler van de Junioren F 4, en zoon van ons bestuurslid Fred was zo ongelukkig om zijn sleutelbeen te breken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. In de laatste uitgave van het Zwanenkoor Nieuws werd teruggeblikt naar de voorstellingen, die afgelopen februari en maart in de Rode Hoed werden gehouden. Een gedeelte van mijn tweewekelijkse column werd afgedrukt, en er werd nogmaals dank gebracht aan onze leden Kees Gehring, Jack van Gelder en Nol Kuikens voor de sponsoring door For Fellows. De bestuursleden van het Zwanenkoor te weten Hans Mensink en Bert Koster zijn inmiddels lid van onze vereniging geworden en zijn trouw aanwezig bij de wedstrijden van het eerste elftal. Mijns inziens een geweldige combinatie van het Amsterdamse Zwanenkoor en de oudste Amsterdamse voetbal vereniging. Bovenstaande werd bevestigd toen ik dinsdag 4 juni jl. aanwezig was bij de crematie van Frits Seunke en de muziek in de aula werd verzorgd door een accordeoniste en een tweetal zangers, allen lid van het Zwanenkoor. Tyrone de Groot, speler van de Junioren C 1die een aantal weken geleden in de wedstrijd tegen FC Omniworld een ernstige blessure opliep wil via mij gaarne zijn dank betuigen aan het AFC-bestuur en vele AFC'ers, die hem tijdens zijn verblijf in het VU Ziekenhuis hebben verrast met bloemen, kaarten en aandacht. Het gaat inmiddels goed met hem en het volgend seizoen is hij weer van de partij. Tijdens de televisie-uitzendingen van de WK worden tijdens de reclameboodschappen beelden vertoond van een commercial voor de Nationale Nederlanden, waarin beelden te zien zijn van voetballende jongens. Will v.d. Vlugt Filmprodukties heeft deze film opgenomen met een aantal pupillen van onze vereniging en waande zich, zoals hij zei, in een snoepwinkel, daar er zo veel leuke jongens geschikt waren voor de op te nemen film. Op de beelden zag ik de voor mij bekende jongens als Wessel Westerhof, Didier Badenbroek, Aart Delsing, Kay Bottse, Dion Thomas, Dominic Grot en vele anderen. U ziet het beste lezers, AFCers kom je overal tegen. Ter gelegenheid van de benoeming van Mevrouw Hester Maij tot nieuwe wethouder sport in Amsterdam, zond de AFC een felicitatiebrief. Als antwoord op deze felicitatie kreeg het bestuur een leuke brief terug met de mededeling, dat Mevrouw Maij gaarne bij een aantal wedstrijden van het eerste elftal in het nieuwe seizoen acte de présence wil geven. Onze oud-eerste-elftalspeler, de succesvolle trainer van Jong Ajax Jan Olde Riekerink zal in het nieuwe seizoen optreden als trainer bij de Kon. A.A.Gent, één van de topclubs in België. Namens de AFC onze gelukwensen en veel succes gewenst. De VBC (Vrienden Biljart Club) had 31 mei jl. haar jaarlijkse uitgangsdag. Volgens ontvangen informatie van VBC's voorzitter Willem de Jong werd eerst het gerenoveerde Tuschinki Theater bezocht, en aldaar een film gezien. Daarna werd koers gezet naar diverse terrassen op het Rembrandtsplein om later in de avond in een visrestaurant te gaan dineren. Volgens de berichten is het tot laat in de avond erg gezellig geweest. Woensdag 29 mei jl. vond na een onderbreking van vele jaren weer de bekende Gouden Ballenwedstrijd op Goed Genoeg plaats. De oude "Gouden Ballen zijn spelers uit de elftallen, die kampioen waren in de jaren 1961, 1963, 1967 en 1969, alsmede de spelers van het eerste elftal dat in 1974 de Hoofdklasse bereikten. In de loop van de jaren werd deze groep aangevuld met oud-spelers met meer dan 100 wedstrijden voor AFC 1. In 2001 werd het eerste elftal bij het kampioenschap vanzelfsprekend ook onderscheiden met een Gouden Bal, zodat de groep weer een jonge injectie heeft gekregen. De wedstrijd eindigde in een 7-3 overwinning voor het huidige eerste elftal. Tijdens de avond deelde voorzitter Dick van der Klaauw mede, dat Robert Gehring door de technische leiding van het eerste elftal en de elftalcommissie was voorgedragen als speler van het seizoen 2001-2002. Het daarbij behorende schild werd aan de winnaar overhandigd. Namens .de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Robert. Ook werd tijdens deze avond afscheid genomen van Eschwin de Bruijn en Erwin Smit, die beiden een groot aantal jaren in het eerste elftal hebben gespeeld. Tevens werd afscheid genomen van Menno van Appelen en Jappy de Reus, die beiden na één jaar elders gaan voetballen. Voor het overige nieuws over de selectie voor het nieuwe seizoen verwijs ik U naar het elders in deze Schakel opgenomen jaarverslag van onze secretaris Kees Gehring. Aan de organisatoren Fred ten Nijenhuis, namens het bestuur en Jos Kemna, als voorzitter van de Gouden Ballen, onze dank voor deze zeer geslaagde happening. 18

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 18