maakten heel wat AFC'ers gelukkig. Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou en Nicky Hekster, en Ronald Koster tekenden voor de perfecte organisatie. Een week later was het de beurt aan de klaverjas sers die onder de geweldige leiding van Elly Coorengel vlak voor de jaarwisseling hun krachten wilden meten. Dat Elly zelf er met de hoofdprijs van door ging werd door een ieder van harte toegejuicht. Op 1 januari traditiegetrouw eerst de sixes, maar dit evenement moest door de weersomstandigheden net als vorig jaar worden afgelast. Een slechte start van het nieuwe jaar, maar dat werd later op de dag weer helemaal goedgemaakt door de geweldige nieuwjaarsreceptie. De aanwezigheid van de Jofele Amsterdammers, welke groep onderdeel is van het welbekende zwanenkoor, zorgde voor een vrolijke, ont spannen sfeer, die tenslotte leidde tot een uitbundige polonaise. Voorzitter Dick van der Klaauw hield een gepassioneerde rede met daarin aandacht voor de grote zaken die op ons afkomen. Maar, zo besloot Dick z'n rede, "geniet van de kleine dingen, want op een dag kijk je terug en ontdek je dat dat de grote dingen waren". Vervolgens was het op 6 januari voetballen geblazen in de Emergohal te Amstel veen. Met een record aantal deelnemers, afkomstig uit 20 senioren teams. Het Gelukkig Nieuw Jaar toernooi was weer een doorslaand succes, mede door toedoen van het organisatiecomité bestaande uit Frans Jüch, Fred ten Nijenhuis, Marcel Koster en Machiel van der Woude. Hierna was het wachten op het door de PPE, Steven van Loggem en Edwin Geluk georganiseerde bollenbal, dat op 5 april plaats vond. Op de muziek van de Dr. Swingplanck van Rob Duis en de bekende zanger Quincy, alsmede de aanstekelijke discomuziek gingen de voetjes uitgebreid van de vloer. Tenslotte vond op 8 mei onder regie van Fred ten Nijenhuis en de elftalcommissies de strijd om de traditi onele ABC-cup plaats voor de 18 recreatieteams bij de senioren. Na de prestaties op het veld werd de avond besloten met een gemeen schappelijke maaltijd, opgeluisterd door de UEFA-cup finale Feyen- oord-Dortmund op een enorm scherm. De wonderschone vrije trappen van Van Hooijdonk werden, gelet op het enorme gejuich, op juiste waarde geschat door het rijkelijk aanwezige AFC-talent." 16. DE ARCHIEFCOMMISSIE Deze commissie bestond ongewijzigd uit Hans de Wijs, Rik de Boer en Pim Adriaansz (voorzitter), die de volgende bijdrage leverde: "Als gebruikelijk kwamen de commissieleden in het seizoen iedere maandagavond van de maand bijeen in het clubhuis. Rituele commissiebesluiten zijn onder meer: - beoordeling al dan niet opname van nieuwe documenten, - plaatsgeving van op te nemen stukken, - taakverdeling, - afhandeling ingekomen vragen. Van bijzonder belang was dit seizoen de voortschrijdende computer- documentatie van inmiddels 80 jaren Schakel als belangrijke kenbron van de historie. De commissie wil niet verhelen, dat er problemen zijn geweest i.v.m. herhaalde opslag van goederen door derden in de specifieke archief ruimte. Na overleg tussen archiefcommissie en AFC-bestuur spreekt de com missie nu haar vertrouwen uit in naleving van de overeenkomst door partijen." 17. DE KENNISMAKINGSCOMMISSIE Deze commissie stelt zich ten doel de aanname van leden zo goed en effectief mogelijk te laten verlopen. De commissie bestond dit seizoen uit de bestuursleden Ger van Caspel, Edwin Geluk, Ad Westerhof en Machiel van der Woude, die over de werkzaamheden in het afgelopen seizoen het volgende bericht: "Het zwaartepunt van de werkzaamheden van de Kennismakings commissie ligt aan het eind van het seizoen. Dan wordt pas goed duidelijk hoeveel ruimte er is voor nieuwe leden en wie zich allemaal hebben aangemeld. Op dat moment kan de kennismakingscommissie met zijn werk beginnen. Wat betreft de beschikbare capaciteit moet worden geïnventariseerd wie de club gaan verlaten en welke jonge AFC'ers overgaan naar de senioren. Dit nu is een ingewikkelde klus die door de elftalcommissies en de jeugdcoördinatoren in de afgelo pen maanden is geklaard. Vervolgens is gekeken wie zich in de afge lopen maanden hebben aangemeld bij de administratie en op de open dagen. Dat waren er bij de jeugd een enorm aantal. Het was al spoe dig duidelijk dat lang niet voor iedereen een plek beschikbaar was. Aldus is door de commissie in overleg met de elftalcommissie en de jeugdcoördinatoren een voorkeurslijst gemaakt, op basis waarvan de kennismakingsgesprekken hebben plaats gevonden. Centraal bij deze gesprekken stonden de wensen en verwachtingen van de spelers die zich hadden aangemeld en die van de vereniging AFC, wat betreft sportieve prestaties, met betrekking tot het gedrag binnen en buiten het veld, alsmede ten aanzien van de contributie. Een groot aantal gesprekken zijn positief afgesloten en hebben geleid tot publicatie van betrokken speler in de Schakel als kandidaat-lid. Ten aanzien van het volgend seizoen is het verzoek gedaan de commissie uit te breiden met de jeugdcommissieleden Roy van Straten, Rinus van Leijenhorst en Michael Tugendhaft, die in hechte samenwerking met 2C secretaris Ger van Caspel en administrateur Jaap Draisma dit seizoen in deze al bijzonder actief waren bij de jeugd, alsmede Sebo Woldringh, Frans Jüch en André Wijnand namens de elftalcommissies bij de senioren. Aldus kan de aannameprocedure in de toekomst meer gericht, vanuit één punt en één stramien verlopen. 18. DE OVERIGE COMMISSIES De Strafcommissie bestond uit mr Ernst Seunke jr., mr Ron Limburg, Hans de Wijs sr. en als plaatsvervangend lid Bas Rachman. De commissie van Beroep bestond uit Henk Bijlsma, Frans Jüch, Roy van Dijk en Cees Jochems. De Kascommissie bestond uit Peter Roosenschoon, Wim Endel en Rik de Boer met als plaatsvervangende leden Hans Geusebroek en Chris de Valk. 19. DE AFC VRIENDELIJKE BEDRIJVEN De AFC-Vriendelijke bedrijven voor het seizoen 2001-2002 waren: Amsterdam Diamond Center, Bergler ICT, Copharm B.V., Desso DLW Sports System, ING Bank, Kappé Schiphol B.V., Kentron Adviesgroep, Pon Automobielbedrijven, Troostwijk Groep, Bergler Nederland B.V., Robert Duis B. V., Tommy Hilfiger, die ook dit seizoen een dakreclame op ons clubhuis plaatste, en tenslotte "last but not least" kledingspon- sor adidas Benelux B. V. Nieuw in de selectie en een welkome versterking voor het seizoen 2001- 2002 waren Abeln CS Advocaten, HBG en Transavia Airlines, waar mede het totaal evenals het seizoen 2000-2001 op 16 AFC-vriendelijke bedrijven kwam. Zonder de financiële steun van deze AFC-vriendelijke bedrijven zouden er keuzes gemaakt moeten worden; of een aantal uitgavenposten binnen de exploitatie van AFC zou drastisch moeten worden verlaagd of de contributie van de leden zou verder moeten worden verhoogd. Beide aspecten zijn niet erg aantrekkelijk en derhalve hoopt het bestuur de financiële steun van de AFC-vriendelijke bedrijven in lengte van jaren te kunnen continueren. Naast de uitnodiging voor ons jaardiner en het bezoeken van de thuis wedstrijden van ons eerste elftal worden de directieleden van de AFC- vriendelijke bedrijven één keer per seizoen uitgenodigd gast van het bestuur te zijn voor een speciale avond. Dit keer kwam men op 29 november 2001 in de bar van het Apollo Meridien Hotel bijeen waarna per rondvaartboot vertrokken werd naar de Jordaan. Aldaar genoot men van een rondleiding in de beroemde distilleerderij van AFC'er Cees van Wees, waarna gedineerd werd in een restaurant in de Westerstraat genaamd "De eetkamer van de Jor daan". Volgens alle aanwezigen een zeer geslaagde avond. 11

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 11