Dit jaar in hun gelederen "newcomers" als Frank Keyzer, Roy Tular en Joey Zebeda. Iedere zaterdag in de wei tegen gerenommeerde clubs van tenminste 100 jaar oud, aangestuurd door Jan Hein Lans, Paul Koster, Bas Rachman en Ernst Seunke. Deze record oud-eerste-elftalspeler neemt aan het einde van dit seizoen afscheid als veteranen-president. Voor dit jaarver slag volgt zijn laatste bijdrage. "De AFC-veteranen hebben ook in het afgelopen seizoen weer de goede mix gevonden tussen relatief serieus voetballen en veel gezelligheid daar omheen. Dankzij de komst van enkele jongeren konden wij ons in onze sterkste opstelling meten met de sterkste ploegen in onze afdeling. Van de latere kampioen Kampong wisten wij bijvoorbeeld te winnen, maar door puntverlies tegen de zwakkere ploegen eindigden wij uiteindelijk als tweede. Wij waren wel opnieuw succesvol in het duel met onze, sinds 1999 jaarlijkse Engelse tegenstander Pelly House. Dit keer waren zij enkele dagen bij ons te gast en het wgs weer bijzonder geslaagd. Lees het ver slag elders in deze Schakel. Dat geldt ook voor het jaarlijkse najaarsdiner dat in november in Ben- nebroek plaatsvond. Mede door het optreden van Frank's one man band met zijn, voor ons zo herkenbare muziek bleef het lang gezellig in "La Tulipe Noir". Door drukke werkzaamheden genoodzaakt zal de voorzitter van de veteranen commissie zijn functie overigens neerleggen. Doordat Karei van Osch het stokje overneemt kunnen de veteranen er verzekerd van zijn, dat het ook de komende jaren heel gezellig zal blijven." 15. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Vice-voorzitter Machiel van der Woude stuurt deze commissie aan en informeert ons over het brede scala aan werkzaamheden: "Wat een seizoen! Wie gedacht had dat na de kampioensexplosie aan het eind van het vorig seizoen het clubleven iets minder bruisend zou zijn had het bij het verkeerde eind. De uitstekende rentree in de hoofdklasse van ons eerste, de fantastische resultaten van de overige topteams en de schier onafzienbare reeks sportieve en extra-sportieve evenementen maakten dat AFC zich op alle fronten liet gelden. De commissie PPE werkte hieraan van harte mee via de Schakel, AFC-thuis, de website en de teletekst pagina van AT5, alsmede via de coördinatie van verschillende evenementen. De commissieleden Hans Elias, Marcel Koster, Fred ten Nijenhuis, Wim Ringe en Machiel van der Woude beleefden wederom zo veel plezier aan het PPE-werk dat ze graag ook volgend seizoen actief willen zijn in deze commissie. Dit uiteraard in een goede samenwerking met de vele andere, later in deze bijdrage te noemen clubgenoten, die op PPE-terrein actief waren. De werkzaamheden van de commissie startten in juli traditiegetrouw met de vormgeving van de 19c Persmap in successie, die zoals te doen gebruikelijk in de eerste week van september verscheen. Ieder jaar staat de redactie weer voor het probleem om de kwaliteit van de vori ge editie op z'n minst te evenaren. Geen geringe klus, die echter mede door toedoen van ontwerper Dolf Koch, die de persmap van een nieuwe lay-out voorzag, geklaard werd, getuige de vele enthousiaste reacties. In de 36 pagina's tellende persmap wordt nog even stil ge staan bij het behaalde kampioenschap waarna de blik op het nieuwe seizoen wordt geworpen door o.a. aandacht te besteden aan het zich verjongende bestuur, de nieuwe spelers van ons vlaggenschip, de tegenstanders in de hoofdklasse, de ambities met betrekking tot onze grote jeugdafdeling en de plannen ten aanzien van ons nieuwe com plex in de Zuidas. Aan de persmap 2001-2002 werkten mee: Chris Schroder (facts figures), fotografie (Jan Otsen, Dirk P.H. Spits en Peter de Waal), Kees Gehring (advies productie), Hans Elias (op maak productie) en Machiel van der Woude (redactie). In augustus kwam de productie van de Schakel ('die komt binden De oude club aan d'oude vrinden) weer op gang. In totaal verschenen dit seizoen 19 nummers (evenveel als vorig seizoen) Met in totaal 360 pagina's (vorig seizoen 350), 77 foto's (vorig sei zoen 135). De oplage bedroeg 1600, dus werden in totaal 30.400 exemplaren van de Schakel verspreid. De productie was voor het zesde achtereenvolgende jaar in handen van Hans Elias, die wederom veel energie, zorg en enthousiasme in de strijd heeft geworpen. Cha- peau! Bij de productie van één nummer werd Hans waargenomen door Yvonne Steeman, die ook zorg droeg voor de omvangrijke informatiestroom van de jeugdcommissie richting Schakel. Yvonne, hartelijk dank. De redactie werd voor het zevende achtereenvolgende jaar met genoegen gevoerd door Machiel van der Woude, die tevens tekende voor de rubriek 'Red'-aktueel en de meeste verslagen over ons eerste. Naast de kopij over het wedstrijdprogramma, met dank aan Jaap Draisma, kon de Schakelredacteur rekenen op de regelmatige bijdragen van Johan de Bie (AFC's 'Bie'-zonderheden), Pim Adri- aansz (Mixed Pickles), Jan van Dijk (Was er nog wat?), Hans Geuse broek (Uit de Oude Doos), Chris Schroder (o.a. standen) en de elftal commissies. De Schakeladministratie was ook dit seizoen in de betrouwbare han den van Jaap Draisma. In ieder nummer van de Schakel werden 14 (nrs. 1 t/m 11) en 12 (nrs. 12 t/m 19) advertentiepagina's afgedrukt. Gegeven de hoge productiekosten van de Schakel een belangrijke zaak. Want wat zou ons huisblad zijn zonder deze advertenties? Der halve veel dank aan de adverteerders. Tenslotte het uiterlijk van de Schakel. In 2002 maakte het opvallende ontwerp van Lex Rimini plaats voor een ontwerp dat meer in overeenstemming is met de huis stijl van AFC. Het was voor velen even wennen. De PPE was niet alleen via de Schakel betrokken bij ons eerste. Zo werd ten behoeve van de 13 thuiswedstrijden het programmablad AFC-thuis gemaakt in een oplage van ca. 300 stuks. Redacteur Wim Ringe besteedde in ieder nummer o.a. speciale aandacht aan de be zoekende vereniging en plaatste één van de spelers van onze A- selectie in de schijnwerper. AFC-thuis vond gretig aftrek, juist ook door Ben Slaap, Frank Bouwman en Herman Meyer die de verkoop voor hun rekening namen. Jaap Draisma, Yvonne Steeman en Chris Schroder droegen zorg voor de productie van AFC-thuis. Allemaal hartelijk dank. Hans Mulder en Stefan van Loggem waren het afgelo pen seizoen tijdens de thuiswedstrijden van ons eerste actief als spea ker in de radiokamer. Dank hiervoor. Ondanks hun inbreng en de aandacht van enkele erkende geluidsdeskundigen was de kwaliteit toch nog steeds niet op het niveau wat wij graag zouden willen. Een belangrijk aandachtpunt voor het komende seizoen. Aan de perstafel gaf Pim Adriaansz iedere thuiswedstrijd acte de présence. Over aan dacht van de pers hadden wij niet te klagen. Vaak was ook een jour nalist uit de regio van de bezoekende vereniging aanwezig. Omge keerd was dat veel minder het geval, en trof men slechts een summier berichtje in de Amsterdamse kranten van onze uitwedstrijden aan. Ons eerste kwam ook uitgebreid aan bod op onze website, op internet eenvoudig te vinden via www.afc-amsterdam.nl. Mocht ik in het vorige jaarverslag melden dat de AFC-site sinds de herstart op 29 november 2000 12.000 keer was bezocht, nu zitten we rond het ver schijnen van deze Schakel op bijna 50.000 hits. Op de website van AFC is niet alleen informatie over het eerste te vinden, maar ook over alle andere teams, ander clubnieuws, de clubgeschiedenis, informatie over de planvorming rond ons nieuwe complex en 'links', die het in een handomdraai mogelijk maken kennis te nemen van ontwikkelingen in de gehele voetbalwereld. Op initiatief van Yvonne Steeman werd een specifiek op de jeugd gerichte site ontworpen. Opvallend was verder dat Marcel Koster ten behoeve van de site alle 86 teams van onze vereniging op de foto zette. Een geweldige klus. Per saldo kan wor den vastgesteld dat we een mooie maar vooral zeer informatieve website hebben, vooral ook door de geweldige inzet van webmaster Hans Elias. Wederom chapeau! Waardering is er zeker ook op z'n plaats voor Chris Schroder, die ons via de txt-pagina 515 van AT5 informeert over de prestaties van onze topteams én spelers. Tot slot de evenementen, waarbij zij aangetekend dat het AFC-j aar diner, het dames-jaardiner, de 4 mei viering, de gouden ballen, de activiteiten van de supportersclub de 'Reds', de Goed Genoeg Open golf en alle jeugdevenementen elders in dit verslag aan de orde komen. Allereerst de festiviteiten rond de jaarwisseling. Op 21 december vond weer de jaarlijkse Kienavond plaats. Vele schitterende prijzen 10

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 10