Al en BI 06 en 010 Medische commissie De zin en onzin van dorstlessers. Er is een enorm aanbod van verschillende sportenergie drankjes. Voor menig sporter erg moeilijk uit dat enorme aanbod de juiste dorstlesser te vinden. Deze keuze wordt nog eens extra bemoeilijkt omdat er naast de dorstlessers ook een groot aantal energie drankjes te verkrijgen zijn. Omdat wereldwijd onderzoek wordt gedaan naar de samenstelling en effecten van de diverse drankjes doet de medische commissie hier een vergelijkend onderzoek naast het Amstel- fluitje van onze Netty. Drinken is erg belangrijk voor een sporter. Al bij een vochtverlies van 2% van het lichaamsgewicht neemt het prestatiever mogen meetbaar af. Vocht gaat verloren door zweet, dus ook kostbare zouten. Een goed doordachte samenstelling met natrium, ka lium en koolhydraten, kan ervoor zorgen dat het aangeboden drankje optimaal door het maag-darmsysteem wordt opgenomen, waardoor uitdroging (dehydratie), kracht- en concentratieverlies wordt voorkomen. De ideale dorstlesser is een zg. isotonedrank, waarbij koolhydraten en de eerder genoemde elektrolyten eenzelfde concentratie oplossing hebben als ons circulerend bloed. Cafeïne blijft echter de meest gebruikte prestatie- verbeterende stof, maar zeker voor ons lichaam niet de meest essentiële nutriënt. De optimale dorstlesser is een drank die snel vocht en koolhydraten via het maagdarm systeem moet leveren aan het bloed. Het etiket moet de volgende samenstelling duidelijk weergeven: een koolhydraatge halte van meer dan 8%, een natrium ge halte tussen 46 en 110 milligram en duidelijk met isotone vermelding. Tijdens de Maccabiah Games in Israël 1981 was een chronisch tekort aan zeer kostbaar Isostar. De medische staf waaronder Dr. Ernst Gortzak en ik vermengden in de spaar zame avonduren tientallen jerrycans met water, keukenzout en gewoon ranja. Lekker en goedkoop. Dat jaar won Nederland, met vele A.F.C.vedetten, het voetbalgoud achter Israël. Ronduit werd de aanwezigheid van Isostar geprezen omdat juist bij deze extreme warmte de medische begeleiding "kosten nog moeite" hadden gespaard dit voetbaltalent hiervan te voorzien. We hebben vreselijk gelachen. Netty, doe mij nog maar twee fluitjes! Voor AFC'ers bestaat het inloopspreekuur op maandagavond in de fysio-praktijk op Nijenrodeweg 914, tevens bij AFC iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijdagen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dantzig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06- 44352970 I Nieuwe mijlpaal in de al zo roemrijke en succesvolle Jeugdafdeling van de A.F.C Zaterdag 20 april promoveerden zowel de Al alsmede de BI naar de Landelijke 1' Divisie, een geweldige prestatie!!! Voordat het zover kwam hebben wij vooral bij de laatste wedstrijden van de Al flink de billen samen moeten knijpen en was de span ning bijna ondraaglijk, maar met gezamen lijke krachten hebben de spelers en begeleiding het toch geflikt en zijn kampioen geworden in een afdeling waar vooraf FC Omniworld de gedoodverfde kampioens kandidaat was. Juist deze club is volgens mij één van de redenen geweest, waardoor onze jongens na een slechte seizoenstart, tot een eenheid zijn gegroeid en na de verloren wedstrijd tegen deze ploeg als een ware kampioen aan een opmars zijn begonnen, die niet meer te stuiten was en op de laatste competitiedag werd bekroond met het kampioenschap. Ondanks dat de laatste wedstrijden niet geweldig waren, neem ik mijn petje af voor deze Al-selectie, want het valt echt niet mee om te moeten voetballen met de gedachte dat puntverlies dodelijk is. Ik vind dat het de prestatie alleen maar groter maakt en wil hierbij alle spelers die hebben bijgedragen aan dit heuglijke feit nogmaals van harte feliciteren en bedanken voor het geweldige seizoen, wat ik van dichtbij heb mogen meemaken. Last but not least: Uli Landvreugd en Dik Visser fantastisch, maar ook niet te vergeten de mental coach Chris Schroder, grensrechter Hans Wolschrijn en verzorgster Andrea. Ook de BI maakte een slechte seizoenstart door, waarbij zij de punten tegen de kleintjes hebben laten liggen en waardoor zij op het einde juist deze punten te kort kwamen om kampioen te kunnen worden, maar als je 4 punten pakt van de kampioen Elinkwijk dan zegt dat toch wel iets over de kracht van dit team. Een groep met een enorme zelfdiscipline, maar ook heel veel voetbaltechnische kwaliteiten en die aan de hand van hun meester Pim van de Meent als een solide eenheid hun wedstrijden speelden, waarbij zij het tegen de mindere goden zichzelf moeilijk maakten, maar als zij er moesten staan, dan stonden zij er ook en speelden zij de BVO's Haarlem, Telstar en Volendam van de mat 18 punten). De laatste wedstrijd tegen Omniworld (3L in de eindrangschikking) is helemaal een demonstratie geweest van het voetbalverschil tussen deze 2 ploegen, uitslag 6-1. Net zoals bij de Al wil ik alle jongens, trainer Pim van de Meent, grensrechter Bas en verzorgster Kirsten die hun steentje hebben bijgedragen aan de promotie van harte feliciteren en bedanken voor de manier waarop zij de A.F.C. vertegenwoordigd heb ben. Rinus van Leijenhorst AFC D6 in uiterst spannende kampioens wedstrijd De spelers van AFC D6 hebben het kampioen niet kado gekregen. In een speciaal op woensdagavond georganiseerde voetbal wedstrijd liepen de spanningen bij Amstelveen soms hoog op. Het team van Amstelveen Heemraad D4 was niet verkeerd. Een hard werkend team met enkele opvallend goede spelers. AFC D6 had het geluk in de eerste helft zeker niet aan zijn zijde. Vele mooie kansen bleven onbenut en het ongeluk sloeg toe toen een speler van Amstelveen (nog wel nr 13) door de verdediging slalomde en scoorde. De tweede helft werd met nog meer energie de aanval gezocht maar verder dan schoten op de paal en afgekeurde doelpunten kwam AFC niet. De wedstrijd zakte iets in en Amstelveen maakte daarvan gebruik om met een mooi afstandschot 2-0 te maken-. De supporters gaven de hoop al op (jammer maar het is toch een mooi seizoen geweest, de bloemen kunnen we straks wel even naar oma brengen) maar de spelers zeker niet. Het was Pieter die in een rommelige situatie de bal in het doel schoot. Iedereen veerde weer op, alle meegekomen supporters waren weer bij de les. Het slotoffensief kon beginnen. Een comer van rechts, keurig verlengd bij de eerste paal en de mee opgekomen Abe schoot de bal bij de tweede met een volley snoeihard in het doel. Zuid-Amerikaanse taferelen in het altijd keurige Amstelveen. Alle spelers doken op elkaar de supporters vlogen elkaar in de armen. Toen alle spelers weer opgesteld stonden op de eigen helft en de supporters weer bij hun positieve waren gekomen besloot de scheidsrechter het doelpunt toch maar af te keuren. Het gevoel van onrecht kwam even boven maar er was nog 2 minuten te spelen. AFC kreeg een vrije trap in de laatste minuut. De bal werd over de muur geschoten maar een speler van Amstelveen stompte de bal weg. Penalty besliste de scheidsrechter maar wie kan de spanning aan. De bal werd zeker niet slecht ingeschoten maar de uitstekende keeper wist de bal met een knappe reactie tegen te houden. Er volgde een ware scrimmage en toen de stofwolken verdwenen lag de bal in het doel. Iedereen keek eerst nog wel even naar de scheidsrechter maar toen ook hij aangaf het doelpunt goed te keuren kon het feest beginnen. Iedereen werd gefeliciteerd, de bloemen werden uitgedeeld, de kampioerisfoto's werden gemaakt en het bleef nog lang onrustig in de kantine van Amstelveen. Onze felicitaties gaan uit naar de leiders Jaap en Erik en de spelers Christiaan, Martin, Steven, Daryl, Varen, Joost, Daniël, Pieter, Jeroen, Dylan, Abe, Wout, Don Yoris en alle trouwe supporters. Jan Verhagen D10 Campione 20 april: Abcoude D9 - AFC D10 1-2 6

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6