Eén helft lang mochten we hopen op een stunt. We hadden het NEC van onze poule kunnen zijn; de aliesbeslissende factor. Oriënt, de medekoploper, had zichtbaar erg veel moeite om zich in de wedstrijd te spe len. Slechts door een buiteling in het straf schopgebied wisten ze via de toegekende penalty te scoren. Keeper Victor wist via kunst- en vliegwerk zijn doel verder schoon te houden, mede dankzij de verdedigers voor hem die steeds weer de tegenstander bleef hinderen om goed uit te halen. Meteen na de rust eindigt een aanval van ons via Kees op de paal waarna Laurens de bal in de rebound via de Oriëntexpres nog verder noordwaarts schiet. Dit had de ommekeer kunnen en moeten zijn; dat werd het dan ook wel, alleen niet de ommekeer die wij ons wensten. Op geschrikt door de situatie ging de tegenstan der écht voetballen en konden we het verder wel vergeten. Links en rechts werden we gepasseerd en spaarzaam balbezit werd ons door jagende opponenten ontnomen. En zo werden we het Fortuna van de poule. Erik Wobma 20 april AFC Dl - AJAX D2 2-1 De competitie voor de Dl zit er op. Een seizoen met wisselende resultaten. Tot de winterstop gaat het redelijk tot goed. Maar daarna worden nogal wat punten verspeeld tegen clubs die we in de heenwedstrijd ge makkelijk hebben bedwongen. In de uitwed strijd tegen Omniworld begint het tij te ke ren. De ambitieuze club uit Almere wordt in een doelpuntrijke wedstrijd bij vlagen van de mat gespeeld. DWS weet een week later echter, niet geheel onverwacht, het fysieke voordeel goed uit te buiten en laat ons met lege handen staan. In de volgende wedstrijd, uit tegen Diemen, kunnen we pas na rust doordrukken en met een 1-3 zege huiswaarts keren. De doordeweekse bekerwedstrijd tegen Fortius gaat verloren, voornamelijk omdat we weer tegen een team spelen met een aantal fysiek zeer sterke jongens. Op deze manier punten verspelen loopt als een rode draad door het hele seizoen. Hierna rest nog één duel, thuis tegen Ajax, dat dit sei zoen slechts 3 punten verspeeld heeft. Voor af worden onze jongens niet veel winstkan sen toegedicht. Zelfs met een gelijkspel wordt nauwelijks rekening gehouden. Maar goed dat niet alles vooraf voorspeld kan worden, want vanaf het eerste fluitsignaal van Joris (die op deze manier zijn laatste training voor de Rotterdamse marathon van de volgende dag volbrengt) is het een ge- lijkopgaande en spannende wedstrijd. Veel publiek langs de kant dat enthousiast mee leeft. De eerste kansen zijn voor Ajax maar gelukkig voor ons staat hun vizier niet goed gericht. Echt uitgespeelde kansen levert de eerste helft niet op. Ruststand 0-0. Gezien het feit dat Ajax altijd een goed bezette bank heeft en het bedwingen van hun offensieve dadendrang de tegenstander veel kracht kost, wordt een zware 2C helft verwacht. Maar onze boys weten zich uitstekend staande te houden en krijgen steeds meer greep op de wedstrijd. In de 15c minuut verstuurt Daryl een hoge voorzet die door Hatim met een fluwelen touch achter de verraste doelman wordt gekopt. Grote vreugde bij iedereen met een rood-zwart hart maar Ajax weet snel langszij te komen. De eerste inzet wordt door Herman nog met de voet gepareerd maar de terugspringende bal wordt alsnog in het doel gewerkt. Het fanatisme waarmee de Ajacie- den vervolgens de bal uit het doel halen en op de middenstip deponeren geeft aan dat het nog een hectisch kwartiertje kan worden want met minder dan de volle buit nemen zij geen genoegen. De verdienste van onze verdediging, met Owuraku in de hoofdrol, is dat zij in die tweede helft echter nauwelijks een kans hebben weggegeven. Het blijft spannend, met veel inzet en technisch goed verzorgd voetbal van beide zijden. Vlak voor tijd: een corner op links. Fabian zorgt met rechts voor een indraaiende bal die door Chevello met het hoofd wordt verlengd waarna invaller Vincent tegen zijn oude team de 2-1 inkopt. In de laatste minuut pakken we alsnog de volle winst. Een mooi einde van een grillig seizoen. De grens. 15 april: Roda'23 Fl-AFC F1 (beker) 1-6 Na de verloren competitiewedstrijd van afgelopen zaterdag wist de coach van Roda precies waar hij aan toe was. Geladen kwa men zijn jongens dan ook het veld op, dit zou ze geen tweede keer overkomen. Het ging dan ook aanmerkelijk beter maar zoals de leider moest erkennen "dit was voetbal van de bovenste plank" van AFC. Eigenlijk zou ik de goals stuk voor stuk moeten omschrijven maar ik houd het kort. Denzei, even kijken, hoog in de touwen. Mels, schuiver in de hoek. Avital, vol op de linkervoet - onderkant lat. Oger, combinatie over het hele veld en scoren maar. Thomas (2x), geef hem één kans en hij maakt het af. Roda'23 heeft zijn complex in Amstelveen tegen Westwijk aan. Diverse jongens van AFC als ook van Roda zitten daar op school en kennen elkaar dus goed. Het geval was dat er dus veel meisjes van school kwamen kijken hetgeen een extra element aan deze wedstrijd meegaf. De winnaars en de ver liezers lieten zich na afloop dan ook ruim bewonderen en gingen als vrienden het veld af. Hans Dukker 20 april: Neerl./SLTO F 1 - AFC F1 3-2 27 april: AFC F1 - NFC F1 1-2 Weet je, het is veel leuker een verslag te ma ken als je gewonnen hebt, echter wij kregen twee keer achter elkaar klop. De ene week spelen we de sterren van de hemel en de ander keer "niet voor uit te branden". De enige verklaring die jullie verslaggever hiervoor kan geven is dat onze jongens de hoop op een eerste plaats hebben opgegeven, Ajax is inmiddels kampioen. DUS GAAN WIJ VOOR DE BEKER! As. woensdag 1 mei tegen Sloten/Rivalen uit. Kunnen we winnen! Maar dan, een week later, tegen de winnaar van Uitgeest/Volendam. Verder zitten nog in de poule VVY uit IJs- selstein, CDW uit Wijk bij Duurstede en United Davo uit Haarlem plus Almere. Ik hoop u bij de finale te zien, neem maar een dagje vrij - supporters van de bezoekende partij worden toegelaten, wel legitimeren natuurlijk. Hans Dukker 1 mei: Sloten/Rivalen F1 -AFC F1 2-6 (beker) Het was knap om te zien hoe onze jongens zich herstelden van de twee nederlagen. Weliswaar kwamen we vlak na het begin met 1 -0 achter maar het zou Thomas niet zijn die meteen daarna de 1-1 op het bord bracht. Thomas ging op dezelfde voet verder en scoorde 1-2. Toch kwam Sl/R nog terug maar wederom was het Thomas die ons op voor sprong bracht. Na de rust kwam Sl/R niet meer aan de bak en liepen we uit naar 2-6. Eén briljant mo ment om bij stil te staan: Faisal, dartel en ombekommerd spelend, af en toe veel te veel pingelend kreeg het op z'n heupen. Even over de middenlijn werd Faisal aangespeeld, drie, vier keer raken en met een prachtige lob verdween de bal achter het doelmannetje van de tegenpartij. De toch al luidruchtige Fl- side klapten zich de handen blauw. We 'gaan EUROPA in. Onze volgende tegenstander is Volendam. De precieze datum is nog niet bekend maar wij houden u op de hoogte. Hans Dukker CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen 20 april: Barcelona - Ajax 1 -6 Bayern Munchen - Borussia Dortmund 2-0 Manchester United - Real Madrid 8-1 F.C. Porto - Inter Milan 4-5 Bordeaux - Juventus 3-0 Op 11 en 18 mei is er een instuif voor alle Champions League spelers, aanvang 9.00 uur. Op 25 mei is er ook een instuif om 9.00 uur. Daarna volgt de prijsuitreiking. Ui teraard krijgt iedereen een prijs! WORLD CUP Uitslagen 20 april: Nederland - Argentinië 0-8 België - Mexico 1-4 Engeland - Peru 1-4 Op 11 en 18 mei is er een instuif voor alle World Cup spelers, aanvang 9.45 uur. Op 25 mei om 9.45 uur spelen we de laats te ronde. Aansluitend volgt de prijsuitrei king! Programma zaterdag 25 mei S.v.p. aanwezig om 9.30 uur! Veld 1Peru - Mexico Veld 2: Argentinië - België Veld 3: Engeland - Nederland. 9.45 uur. 16

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 16