MIXED PICKLES ingelegd door Willem Adriaansz, w.adriaansz@zonnet.nl BULLEN Hoeveel clubs in de club telt AFC wel! Vermoedelijk zal niemand het juiste aantal weten, maar dat het er redelijk veel zijn leidt geen twijfel. Eén van de oudste is ongetwijfeld de "Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC"; een hersenspinsel uit 1962 van Theo van Emden (overleden in november 2001). Geheel in de AFC-traditie komen ook deze clubleden eenmaal per jaar bijeen voor een hap en een snap op wisselende locaties, waarbij ook nog wordt gestreden om De Bulle (De Boele); een welhaast niet te tillen sculptuur, die de aanvankelijke Edelfokbokaal (ontworpen door een vijand van de mensheid) is opgevolgd. Die strijd duidt al op de veelzijdige talenten der stieren: uit de categorie "Sport en Spel" wordt ieder jaar een andere discipline beoefend. Stier Pickelaar doet een ruwe greep in zijn herinnering. Hij dong mee in vreemdsoortige biljartspelen, pingpongde, speelde minigolf, schoot penalty in minidoelen en stak ring vanachter een paardenkont. Dit jaar kwamen er schietgeweren aan te pas, maar daarover straks meer. Op de Prins Hendrikkade 194 - terzijde van de voormalige Zeevaartschool - kwamen op vrijdag 26 april 2002 vijftien stieren bijeen: opperstier Rein Minor en zijn bullenkudde, bestaande uit Wouter Amesz, Dennis Bijlsma, Joey Esiony, Wim Haagsma (noviet), Peter v.d. Heydt, Willem de Jong, Cor Kerker, Pickelaar. Piet van Ruyven, Ab Springer. Ron Susan, Roy Tular, Jeroen Walker en Jaap Wildschut. Qualitate Qua waren uitgenodigd AFC-voorzitter Dick van der Klaauw en ex AFC-voorzitter Jan van Dijk; alsmede de gast van het jaar Bob Neseker. Pickelaar had zich nog maar nauwelijks moed ingedronken of hij moest de strijd om De Bulle reeds aangaan (met of tegen andere bullen, dat was hem niet geheel duidelijk) in een spaarzaam violet verlichte dark room, die ook wel deed denken aan een SM-kelder. Niet dat hij dusdanige etablissementen met enige regelmaat antichambreert, maar iets in die richting riep het toch wel op. Temeer daar er kogelvrije vesten met bijbe horend wapentuig werden aangereikt. Pickelaar deserteerde lafhartig, maar de stierkalveren onder hen begrepen wat er verwacht werd en trok ken kloek en moedig ten strijde. Jeroen Walker overleefde de slachtpartij en mocht De Bulle voor een jaar mee naar huis nemen. Aan tafel besprak Dick v.d. Klaauw de stand van zaken rondom de zuid/zuip-as. Willem de Jong legde een link van de V(rienden B(iljart) C(lub) naar de Edelstieren. Pickelaar mocht de tafel delen met gast Bob Neseker en voetbalkanjers als Joey Esiony en Roy Tular. Noodgedwongen stelde hij zich dus bescheiden op en zag dat het goed was. CITAAT "De stier stoot niet omdat hij horens heeft, maar omdat hij stoten wil heeft hij horens". (Arthur Schopenauer, Duits filosoof, 1788- 1860). E-MAIL Erelid Rob Duis meende ontdekt te hebben dat zijn woordenschat te klein was geworden en hij nam het "Ster-woordenboek" Nederlands (Van Dale Lexicografie), dat 30.000 woorden bevat, ter hand. Al lezende schreef hij circa 800 woorden met verklaring op, die hij Pickelaar empa- thisch toestuurde. "Beschouw het als een leuke en nuttige hersengymnastiek", beval hij aan. Met enig magisch handelen van Pickelaarse op de PC heeft Pickelaar weer een lexicon toegevoegd aan zijn bestanden. Hij nam kennis van onder meer exegese, forensisch, gravitatie, lapidair, revelatie en xenofobie. Dank, goede Robert. Je hebt Pickelaars overzichtelijk denkraam verbreed en verdiept maar zijn leven er niet eenvoudiger op gemaakt. BALLOTAGE Einde voetbalseizoen en derhalve maakt Pickelaar een eind aan het seizoen "broodje bal gehakt" in de kantines van hoofdklasse A, waar hij in het kielzog van AFC 1 te gast was. Tijd voor het eindklassement. Vooropgesteld mag worden, dat Pickelaars oordeel dat van een eenling is, afhankelijk was van momententrek en niet van de voetbaluitslagen. Echt slechte ballen proefde Pickelaar niet en kwaliteit/prijsverhouding speelde geen rol. De ballen ontliepen elkaar kwalitatief vaak niet veel. Pickelaar rangschikt dan ook niet in nummers maar in groepen. De top: Argon en Westlandia De subtop: ADO '20 en KBV De betere middenklasse Elinkwijk, Soest, SVVSMC en Tonegido De middenklasse AFC '34, Hollandia en Kranenburg De onderklasse Baronie (vermoedelijke oorzaak carnaval) De afvaller Omniworld (niet in het assortiment). Vanwege bijkomende omstandigheden als ordelijkheid, bediening, afwerkplek en gehaktclubcultuur verklaart Pickelaar het Mijdrechtse Argon tot de winnaar! Te gelegener tijd zal hij een bijpassende herinnering uitreiken. En om het broodje bal te promoten in stad, ommelanden en Eurolanden zal Pickelaar naast de volledige Nederlandse naam "broodje bal ge hakt voortaan ook spreken van "Boulette de viande hachée", "Frikandellenbrödchen" en "meatball roll EPILOOG Wim Crouwel e-mailt op de valreep een recept voor het bereiden van "de ultieme gehaktbal". Hij maakt zich zorgen over Pickelaars lichamelijk welzijn tijdens de voetbalvakantie. Behalve de basisuitvoering reikt hij voor gevorderden ook variaties aan. Dank, Wim C.. Op afroep verstrekt Pickelaar aan belangstellenden uiteraard graag nadere informatie. 10

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 10