Vliegende kiep AFC-Veteranen AFC 12 heid. Hoogtepunt vormt de redding van onze geel getruide keep, een spiderman waardig. Met de voet, een reflex, onhoudbaar, toch gehouden. SV 2000 is perplex, weet wanneer verder aandringen geen zin meer heeft. 2-1 was het, 2-1 blijft het. SV 2000 bijna kampi oen, de AFC'ers zijn zich er van bewust dat er dit seizoen veel, heel veel meer in had gezeten. Onder het genot van de lekkerste frites van Noord e.o. worden afspraken ge maakt over het kampioensfeest in april 2003. Met zo'n selectie is succes gegarandeerd. MvdW Zaterdag 13 april, en "Het publiek is de grote winnaar," uitgesproken halverwege de wedstrijd? Halverwege al? Jazeker! Quick thuis, ruststand 3-3, wat een wedstrijd, de ene mooie combinatie na de ander, wat een verschil met de vorige wedstrijden, mes scherpe passes, het spelde golfde heen en weer, of had het publiek het gewoon over golf? Welk publiek? Zal ik U uitleggen. Het pu bliek bestond uit drie veteranen op een bank je, in het zonnetje, een plaatje, zo uit een Corsicaans bergdorpje en zij hadden de grootste lol. Even voorstellen een al reeds lange tijd gestopte veteraan; een al reeds lang geblesseerde veteraan en een reserve vete raan. De wedstrijd, laten we het kort houden, als Henk scoorde, deed Quick dat ook. Ik geloof dat we zelfs achter hebben gestaan, zou zo maar kunnen, klopte achterin niet helemaal. Maar wat wil je als je op een step pe moet spelen. Of is men al bezig met het aanleggen van de nieuwe afrit? Tweede helft duidelijk anders, coach Hein gooide er een stuk of wat verse invallers erin, tenslotte was de tegenstander slechts met tien man komen opdagen wat tot de rust blijkbaar niemand was opgevallen. En zowaar het werkte, eind uitslag 6-3, maar speelden wij op het eind eigenlijk ook niet met tien man? Misschien was het ook wel aardig geweest om iemand van ons aan Quick af te staan, of zijn we ineens helemaal geobsedeerd door de stand van de competitie? Volgende week tegen de koploper Kampong, slechts drie punten voor op ons, maar wel met een wedstrijd minder gespeeld. En tegen Kampong "That's different!" André Wijnand 7 april: AFC 12 - WVHEDW 5 3-0 'Wat een fantastische overwinning'! Waar vorige week WVHEDW 5 de koploper Swift 6 met 4-0 van de mat had gespeeld deed AFC 12 dit dunnetjes over door WVHEDW 5 alle hoeken van het veld te laten zien. Vanaf het eerste fluitsignaal zocht AFC 12 met keurig verzorgd voetbal de aanval. Met veel felheid werd WVHEDW terug gedron gen op eigen helft. Aanval op aarival werd ingezet waarbij afwisselend de linker of rechtervleugel werd gebruikt. Het eerste doelpunt kon niet lang op zich laten wachten. De verdediging van WVHEDW had de handen vol aan onze beweeglijke spitsen en dit resulteerde in de 29c minuut in het eerste doelpunt. Een overtreding op onze kilo metervreter Onno van Grondelle werd op 25 meter van het vijandelijk doel beloond met een vrije trap. Deze buitenkans werd benut door onze vrije trappen en corner specialist Pieter Aalbers. Hij wist de bal met veel gevoel over de muur en in de verste hoek te krullen: 1-0! Het enthousiasme was groot langs de zijlijn waar onze trouwste sup porters Lutze en Edwin een spontane vreug de dans inzetten. Tot de rust hield AFC 12 de voorsprong vast, na rust ging de tegenstander wat energieker van start. AFC 12 kwam er een aantal keren goed uit en dit resulteerde in de 50e minuut in de 2-0 van Frank Wubben na een mooie voorzet vanaf de linkerkant van Paul Bol. Het was opnieuw de linkerkant die aan de basis stond van van het derde AFC doelpunt. Onze snelle en technisch zeer begaafde linkerspits werd gelanceerd en spurtte alleen op de keeper van WVHEDW af. Onberis pelijk werd de bal in de verste hoek gescho ven. De wedstrijd was beslist. Ondanks zware druk van WVHEDW in de laatste 20 minuten bleef onze verdediging fier overeind. Onder leiding van Gert Buist als sobere libero werd de nul gehouden en kon de derde overwinning van AFC 12 wor den gevierd! Olaf Morel 14 april: AFC 12 - Sporting Martinus 10 Na de daverende overwinning op 7 april en dientengevolge onze redelijk goede uitgangs positie op de ranglijst (althans, ten opzichte van de vier ploegen boven ons), stonden we zondag 14 april rond elf uur optimistisch aan de koffie. Toen bleek dat een zeer attent iemand in de kleedkamer de stand nogmaals had opgehangen. Om ons nog maar es even alert te krijgen. Daarbij stond ook opge schreven dat we nog makkelijk voor de achtste (in plaats van de laatste) plaats kon den gaan, gezien ons aantal gespeelde wed strijden en ons relatief gunstige doelsaldo. Er stond dus vervolgens een zeer gemotiveerd elftal in de wei. Na het eerste fluitsignaal duurde het onge veer vijf minuten voordat onze machine op stoom kwam. Maar toen het eenmaal zo ver was, was er geen houden meer aan. Mooie aanvallen, over links, rechts en gewoon dwars door het midden. Prachtige voorzetten, diverse doelpogingen en goede aansluiting tussen verdediging, middenveld en aanval. Aldus voelden we wat elke voetballer graag mag voelen: het doelpunt hing in de lucht. Na een kwartiertje verzond Pieter vanaf links de bal met een prachtige afdraaiende krul naar de andere kant van het strafschopgebied. Daar stond Sidje klaar en schoot de bal achter de keeper. Onze druk hield aan en tien minuten later Pieter op maat aangespeeld door Onno. Weer volgde zo'n weergaloze voorzet naar de andere kant van het veld. Ditmaal poeierde Olaf hem schuin in de linkerhoek. Met een royale 2-0 voorsprong de kleed kamer inEr heerste een beetje een onwennige stilte. Zo'n beetje dezelfde als de week ervoor, toen we er ook zo mooi voor stonden na één helft spelen. We vonden dat we ons wat tactische wissels konden veroorloven. Sporting Martinus had waarschijnlijk wat in de thee gekregen want zij begonnen de twee de helft met een stevig offensief. In verwar ring gebracht door dit contrast met de eerste helft moesten we even hergroeperen en elkaar bij de les schreeuwen. Helaas konden we de druk niet aan en scoorde Sporting Martinus na een wat rommelige situatie. Wat de eerste helft zo goed lukte (druk uit oefenen, aanvallen, doelpogingen, aan sluiting tussen de verdediging en aanval) was de tweede helft compleet veranderd. De tegenstander kon daarvan dan ook danig profiteren en wij konden flink oefenen in het 'ruimen'. Maar het tweede tegendoelpunt (dat helaas ook nu behoorlijk in de lucht hing) bleef uit. De spanning steeg, we zou den toch niet weer... (Nee, we zouden niet nogmaals winnen. Wie vaker de verslagen van AFC 12 leest, weet wat hierna gebeurde en in welke fase van de wedstrijd. We schrijven het dan ook niet meer op). Wat was dat ook weer, een vliegende kiep. De wat oudere onder ons kunnen zich het nog wel herinneren. Een kieper die redelijk ver voor zijn doellijn stond en goed kon mee voetballen. Sinds dit weekeinde hebben wij bij AFC ook zo'n fenomeen onder ons. Zijn naam is Gregory Martin. Afgelopen weekend heeft hij iets unieks gepresteerd. Zaterdag zijn goal tegen Volendam met de BI schoon gehouden. Bij de stand 3-0 voor AFC mocht hij de laatste 20 minuten van die wedstrijd in de spits staan. Hij scoorde 2 maal. Later op de middag zat hij op de reserve bank bij de Al. De Al kan kampioen worden maar dan moeten de laatste 2 wedstrijden gewonnen worden. Met nog een kwartier te spelen was de stand tegen DOVO echter 0-0 en moest er iets gebeuren volgens waar nemend coach Rinus van Leyenhorst. Hij zette Gregory in de spits en de wonderen zijn inderdaad de wereld nog niet uit. 3 Minuten voor tijd scoorde hij op schitterende wijze de 1-0. Eenhonderdste seconde voordat de scheidsrechter affloot scoorde hij nogmaals, maar deze treffer werd afgekeurd. Zondagochtend mocht Gregory in de A2 meedoen. Ook de A2 kan kampioen worden. Zij wonnen keurig met 4-0 tegen Voorland. U raadt het al Gregory scoorde weer.. Niet éénmaal maar alle 4 de goals!!! GEWELDIG 7

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 7