Route beschrijving naar SVVSMC Radio Noord - Holland Cup Medische commissie KNVB Veteranen Sportpark Harga, Sportlaan 54, Schiedam tel. 010-4702186 Komend vanuit Den haag via rijksweg Al3; Bij knooppunt Kleinpolderplein naar rijks weg A20 richting Europoort. Afrit 10 Schiedam Noord, onderaan afrit bij stoplichten rechtsaf onder viaduct door en bij volgende stoplichten weer rechtsaf. Na circa 80 meter linksaf Sportpark Harga in. Sport laan rechtdoor blijven volgen tot SVVSMC complex. KBV grijpt laatste kans op winst NH-Cup Amsterdam 15 april 2002. De winnaar van de Noord-Holland Cup komt vrijwel zeker uit Amsterdam. AFC Amster dam heeft nog altijd de beste papieren, maar ook KBV is nog kansrijk. Door de 3-0 over winning, zondag 14 april bij ADO'20, is KBV opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst. Voor de Heemskerkers is de eindzege nu wel heel ver weg. ADO'20 speelt op de laatste speeldag nog tegen kop loper AFC Amsterdam. Slechts een mega- overwinning biedt soelaas. Voor de club die met de Noord-Holland Cup aan de haal gaat, ligt aan de eindstreep een prijs klaar van ruim 4.500 euro 10.000,-) die ten goede dient te komen aan de gehele vereniging. De kijkers en luisteraars van RTV N-Holland die de juiste eindrang schikking hebben voorspeld, maken kans op een reischeque ter waarde van dik 2.700 euro. Programma Komende zondag (21 april) spelen KBV en AFC'34 hun laatste wedstrijd om de Noord- Holland Cup. De Alkmaarders zullen ver woede pogingen doen om degradatie uit de hoofdklasse nog te ontlopen. KBV is zo goed als veilig, maar zou met een zelfde over winning als afgelopen zondag tegen ADO'20 nog een aanval kunnen doen op de eerste plek in de Noord-Holland Cup. De tussenstand na 15 april 2002 W WP DP T V T S 1. AFC 7 16+ 13=29 13 08 +5 2. KBV 7 11 12=23 12 08 +4 3. Hollandia 8 11 12=23 12 11 +1 4. ADO'20 7 07+ 13=20 12 18 -6 5. AFC'34 7 05 08=13 08 12 -4 (Verklaring afkortingen: W aantal wedstrij den; WP wedstrijdpunten; DP doelpun ten; T totaal aantal punten; V= doelpunten vóór; T= doelpunten tegen; S= doelsaldo) Radio Noord Holland Sport elke zondag van 14:00 - 19:00 uur. Te beluisteren via de etherfrequentie 95.2 FM (in Amsterdam en omgeving) en 93.9 FM (in Noord Holland Noord). TV Noord Holland besteedt maandelijks in het sportprogramma op de maandagavond (17.30, 21.00 uur en 22.45 uur) aandacht aan de Noord Holland Cup. Voor meer in formatie zie ook teletekstpagina 525 en de internetsite van Radio en TV Noord Holland: www.rtvnh.n Gooi nooit je ouwe schoenen weg, voordat je Aangezien onze voetbalsport de meest be oefende sport is ter wereld, is het logisch met de voetbalschoen te beginnen. Een goede schoen moet, zoals in de Schakel van 20 maart was te lezen, de voet zo weinig moge lijk in zijn bewegingen remmen en toch voldoende houvast en bescherming bieden; goed bodem- en balcontact is belangrijk. De moderne voetbalschoen weegt in zijn meest luxueuze uitvoering iets meer dan 200 gram; nat weegt hij nu amper meer. Het is sinds de tijd van Johan Cruyff meer een loopschoen geworden. Het bovenleer is soepel en bij de betere uitvoeringen zelfs van zacht kangoeroeleer. De hier beschreven schoen staat in schrille tegenstelling tot de ouderwetse voetbalschoen die meer dan 800 gram en nat zelfs 1500 gram woog, nog afgezien van de harde stalen neus. Wie her innert zich niet met koud weer de bal met veter te moeten koppen!? De Sport Hochschule in Duitsland berekende dat per wedstrijd een middenveldspeler effectief slechts 2 tot 3 minuten aan de bal is, dat wil zeggen dal praktisch méér dan 90 procent van de speeltijd gelopen wordt. En wordt een afstand van 6 tot 8 kilometer afgelegd. Gelet op de gewichtsvermindering van onze moderne voetbalschoen bespaart men der halve heel wat spierarbeid. Een keuze moet gemaakt worden om schoenen aan te schaf fen met de bekende 6 noppenzooi, of die met meerdere rubbernoppen. Dit is sterk afhanke lijk van de techniek van de speler, of de aard van de ondergrond. Toch mag de rotatie weerstand niet te groot zijn, dit in verband met verdraaiing van de knie en de daarbij optredende knieband/meniscus letsels. In dit verband is het aardig te vermelden dat voet ballers van Kenia pas knie en liesklachten vertoonden toen zij bij hun eerste optreden in de Wereld Kampioenschappen verplicht werden zich schoeisel met noppen onder te binden. Het zal niet lang meer duren dat voetbal uitsluitend op kunstgras zal worden gespeeld. Aanpassing van ons schoeisel zal zeker volgen. In Amerika is vanwege hun enorme expertise door sporten als Baseball en Ame rican football een schoen ontwikkelt welke op kunstgras het bijzonder goed doet. Deze schoen wordt bij onze Nationale Hockey heren reeds lang met succes gebruikt. Mogelijk zullen AFC'ers zich na het nieu we jasje van de Zuidas dan pas hierover moeten beraden. Voor AFC'ers bestaat het inloopspreekuur op maandagavond in de fysio-praktijk op Nijenrodeweg 914, tevens bij AFC iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06-44352970 13 april: SV 2000 VEI - AFC VE 1 Koploper door het oog van de naald. Veteranen volgend seizoen kampioen Wat een feest, weer naar Noord. Tegen de koploper nog wel, als hekkensluiter, daar kan je alleen maar van dromen. Als je dan ook nog weet dat je met deze opponent te allen tijde ook aardig vrij kunt worstelen gaat het sporthart wagenwijd open. Op naar SV 2000, door de tunnel, maar wat dan? Een belletje naar het clubhuis doet wonderen. Direct na de Zeeburgertunnel, naar rechts, dan links, dan al maar door, maar niet door de IJtunnel want dan ben je net te ver. Bij het pomp station naar rechts, dan naar links, en dan de bordjes Akzo Nobel volgen. Het klopt alle maal, maar er is helaas nog geen voetbalveld te zien. Wèl een fabrieksterrein, woonboten, en een verdwaalde fietser. Die wordt gedwongen af te stappen. SV 2000, de man kijkt of je naar de bekende weg vraagt. Als maar deze (be kende) weg volgen, kan niet missen. Amster dam is groot, dat wordt langzamerhand wel duidelijk..En ja hoor, daar is het, het ombos- te complex van de koploper. Met een kunst grasveld voor het korfbal, leuke sport. Be staat AKC al? Tot ieders verbazing zit de kleedkamer vol AFC-talent, men kijkt elkaar bewonderend aan. Ook een routeplanner in de auto? Dan de opstelling. Cocky is naar Finland, je moet in de Davis Cup niets aan het toeval overlaten. King George, zijn assis tent is er ook niet. Doet mee aan de marathon in Londen, samen de Kenianen én de blauwe panter, die langzamerhand alles uit de kast haalt om de enig echte, rotsvaste keep van zijn sokkel te trekken. De opstelling is toch snel gemaakt, want sommige spelers moeten zich nog omkleden bij het eerste fluitsignaal. SV 2000 is op volle oorlogssterkte, maar daarvan is in het veld niets te merken. De tactiek van AFC heeft succes. Snel een te gendoelpunt laten maken, dat haalt de angel eruit. Even later houdt Bert zich niet aan z'n opdracht. Hij scoort magistraal, SV 2000 wordt wakker. Toch houdt het A-team onder regie van Wim C. de zaak redelijk onder controle. Maar met 2-1 achter, mooi weer, iedereen en alles is nog heel. De vedetten maken mokkend plaats voor de B-ploeg, uiteraard met baardmans, maar vreemd ge noeg ook met Ab en Nico, die toch bekend staan als snelle uitkleders. De tweede helft wordt een feest, dromen worden werkelijk- 6

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 6