Bollenbal naleerd. Namens de AFC wensen wij hem spoedig algeheel herstel. Ons ondersteunend lid Cor van den Bor bereikte op 13 april jl. de leeftijd van 85 jaar. Bij haast alle wedstrijden van het eerste elftal wordt hij door zoon Frans meegenomen en volgt hij vol enthousiasme de verrichtingen van ons vlaggenschip. In het verleden was Cor samen met wijlen zijn echtgenote be trokken bij diverse AFC-musicals. Namens de AFC wensen wij Cor nog een aantal gezonde en gelukkige jaren. Zilveren Ploeger Hans Dukker, de vaste scheidsrechter bij de thuiswedstrijden van onze veteranen, is ook actief bij het jeugdge- beuren. Hij treedt bij de thuiswedstrijden van de Pupillen Fl, in welk jeugdteam zijn kleinzoon Mels Otsen speelt, op als scheids rechter. Verder schrijft hij voor de Schakel en de AFC website van iedere wedstrijd van de pupillen F 1 een verslag. Recent speelde onze F 1 tegen Legmeervogels en Hans' verslag werd in zijn geheel overgenomen in het clubblad van Legmeervogels en dat wilde ik U toch even laten weten. Ons jeugdlid Gregory Martin behaalde het afgelopen weekend een record. Zaterdag om 12 uur speelde hij eerst in zijn eigen elftal de Junioren BI. De le helft als keeper en de 2C helft als aanvaller. Hij had met twee goals een belangrijk aandeel in de 6-0 overwinning tegen Volendam. Op zaterdagmiddag om 14.45 uur speelde hij als invaller, vlak voor het einde, mee met de Al tegen DOVO Al en scoorde in de 92e minuut de winnende en enige goal, waardoor de A 1 de kans op het komende kampioenschap behield. De vol gende dag speelde Gregory mee in de A2 tegen Voorland Al. In deze wedstrijd scoor de Gregory alle vier de doelpunten, waardoor ook dit elftal met een 4-0 overwinning de kans op promotie behield. Naar mijn mening is hier een felicitatie zeer op zijn plaats. Tyrone de Groot, speler van de Cl, was zo ongelukkig tijdens de bekerwedstrijd tegen FC. Omniworld een zware blessure op te lopen en moest ter behandeling worden opgenomen in het ziekenhuis. Gelukkig zijn de laatste berichten gunstig. Namens de AFC zenden wij onze hartelijke groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. De fysio-dames van de Academie Leffelaar doen deze week eindexamen en de AFC wenst ze daarbij alle succes. De dames Andrea Kelder (Al), Shanti Bergsma (BI), Kirsten Kampman (Cl) en Martha Hid- dink (Dl) zijn dit seizoen zeer actief bij de medische begeleiding van de genoemde jeugdteams. Extra genoemd mag worden dat Kirsten Kampman onze bovengenoemde jeugdspeler Tyrone de Groot tot in de kleine uurtjes heeft bijgestaan in het VU-zieken- huis, waar hij na zijn ongelukkige botsing - waarbij hij door ribfracturen een nier be schadigde - terechtkwam. Chapeau voor haar inzet!! Erelid Rein Akkerman haalde samen met echtgenote Truus twee weken geleden hun kleinzoon Jasper van school in Hoofddorp. Terwijl Truus bij de school stond te wachten bleef Rein bij de auto. Tot zijn schrik zag hij plotseling een jongen van circa 3 jaar op zijn fietsje met volle vaart het water in rijden. Rein bedacht zich geen moment en haalde de drenkeling met spoed uit het water. Naast de dank van de familie van de jongen wilde ook ik U even over deze heldendaad informeren. Ook hier geldt de uitdrukking "Chapeau". In de laatste editie van het Ajax-Magazine (uitgave april) is onder de titel Museum stukken een door Carel Berenschot ge schreven artikel opgenomen over onze voor malige AROL-beker. De schrijver memo reert, dat deze trofee in vier verschillende uitvoeringen heeft bestaan en dat vanaf de jaren twintig tot het eind van de jaren zestig de voetbalcompetitie in Amsterdam begon met het AROL-toernooi. Uitgebreid wordt in het artikel ingegaan op de historie van het AROL-toernooi en wordt verwezen naar het AFC Honderdjarenboek. De door Ajax definitief gewonnen beker in 1951 (5 keer winnaar) is een vast onderdeel van het Ajax- museum. Het is voor een lid van AFC prettig om kennis te nemen van een dergelijk ver haal. Genoemd Ajax-Magazine is verkrijg baar bij de boekhandel. Henny Somers-Blekemolen, reeds jaren op 18 januari de tafelpreses van het AFC- Damesdiner, dient een aantal medische be handelingen te ondergaan Wij zijn met onze gedachten bij haar en wensen haar namens de AFC sterkte en een spoedig herstel. Lid van Verdienste Gerard Trebert heeft zoals ik U reeds in een van de vorige Scha kels meedeelde, een operatie ondergaan. Tijdens mijn laatste telefoongesprek met hem deelde hij mede, dat zijn herstel naar tevre denheid verloopt. Hij verzocht mij alle be kende AFCers te groeten. Roos van Teunenbroek, echtgenote van ons lid Arne, heeft recent een tweede geslaagde operatie ondergaan. Volgens de laatste tele fonische informatie vordert het genezings proces gestaag en kunnen wellicht in de komende zomermaanden de plannen voor verhuizing naar Japan worden gerealiseerd. Namens de AFC wensen wij haar een spoe dig herstel. Onze oude vrienden van Hercules in Utrecht vieren in de maand april het 120-jarig be staan met een groot aantal festiviteiten. In het verre verleden was deze voetbalclub een vaste tegenstander in de competitie. Na onze degradatie in 1998 kwamen wij Hercules weer tegen in de lc klasse en waren deze wedstrijden als vanouds zeer prettige ont moetingen. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met de viering van 120 jaar. De ACC (Amsterdamsche Cricket Club) houdt op 25 april a.s. haar algemene leden vergadering en kiest die dag een aantal nieu we bestuursleden. Als nieuwe voorzitter wordt voorgesteld Max de Bruin Jr, zoon van onze AFC-Ridder Max de Bruin Sr en kleinzoon van ons reeds jaren geleden over leden Lid van Verdienste Max de Bruin Sr. Grootvader Max de Bruin was één van de oprichters van de Zilveren Ploeg. U ziet het beste lezers: enthousiasme voor de sport gaat door van vader op zoon. Namens de AFC wensen wij de nieuwe voorzitter van de ACC veel succes. Op zondag 7 april jl. werd het 3e elftal door een fraaie 4-1 overwinning op Voorland periodekampioen en gaat dus spelen om promotie. Namens de AFC onze wel gemeende gelukwensen aan het adres van trainer Martin Verburg, leider Rob Ruis en de spelers. Henny Roos, één van de charmante mede werkers van Netty van de Meent, verzocht mij de vele AFC'ers te bedanken voor de getoonde belangstelling gedurende haar verblijf in het ziekenhuis. Dank voor de bloemen, fruit, aandacht van de spelers, bestuur AFC en de leden van de VBC. De AFC heeft haar gemist en Henny heeft ons gemist. Namens de AFC wensen wij Henny een algeheel herstel. Op zaterdag 4 mei a.s. zal onze voorzitter Dick van der Klaauw samen met de voorzit ters van de ACC en de ATC een krans leg gen bij het monument op ons sportpark. Aanvang: 18.00 uur. De leden die bij deze traditionele bijeenkomst aanwezig willen zijn worden verzocht deze datum reeds in hun agenda te willen noteren. Ronald Pieters, zoon van Marjan Stoop, was zo ongelukkig om tijdens de training een gebroken been op te lopen. Inmiddels is hij al weer met loopgips op Goed Genoeg gesig naleerd. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w.: In de eerste plaats ben ik vergeten de verjaardag van AFC-Ridder Hans Rooze te vermelden. Hans vierde op 4 april jl. zijn 66e verjaardag. Alsnog onze welgemeende gelukwensen. In de komende twee weken vieren de volgende leden van de Ploeg hun verjaardag. Ronald Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (26/4) - Jaap de Boer (26/4) - Ko Onsman (26/4) - Jaap Wildschut (27/4) - Pim Adriaansz (2/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende geluk wensen. Johan de Bie Tijdens het zeer geslaagde bollenbal op 5 april waren prachtige prijzen beschikbaar gesteld voor de loterij door: Sun Air Tommy Hilfiger Oger Duo Sport Gassan Diamonds Koster en Zonen For Fellows Hans van Borssum Waalkes Robert Duis Ronald Koster AFC bedankt deze gulle gevers zeer en hoopt de-volgende keer weer een beroep op deze firma's te mogen doen. Nogmaals onze hartelijke dank. 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4