pamumt ¥m 1 .e Verslagen vast. Maar wel echte voetballers, in plaats van poppen. Alleen door goede samen werking konden twee spelers hun stang heen en weer bewegen om de bal te raken. Op een podium werden af en toe prijzen weggegeven en vragen beantwoord van de jonge fans. Zo vroeg iemand aan Ole Tobia- sen: 'Waar woon je?' Het antwoord was nogal kort: 'Diemen'. Maar de vragensteller leek toch bijzonder tevreden. Het spannendste moment van de dag begon om 15.15 uur, de voetbalclinic. Daar moch ten de 36 AFC-pupillen aan meedoen, die hoog waren geëindigd in de voorronde van een week eerder. De clinic was een zeskamp, met onderdelen als voetbaltennis en hoog houden, waarbij de deelnemers zoveel moge lijk punten moesten halen. Ze waren verdeeld in 6 groepen, en elke groep kreeg een Ajax- speler als vaste begeleider. Jan Olde Rieke- rink, die de clinic leidde, kende al snel veel namen van de 36 spelers. Hij maakte er een bijzondere dag van. Raffy Koopmans (D3) had alle aandacht van de Ajax-spelers bij het onderdeel hooghouden. In 1 Vi minuut kon hij de bal 177 keer hooghouden. Vincent Weyl (D3) deed iets anders wat Olde Rieke- rink versteld deed staan. Bij het schieten in de doelgaten kon hij iedere keer correct voorspellen in welk gat hij zou schieten. Raffy en Vincent waren de winnaars van de D-tjes. Zij mogen naar de landelijke finale voor 12/13-jarigen, op 9 mei in het Olym pisch Stadion. Bij de F-tjes wonnen Fabian Sporkslede (Fl) en Daan Erisman (F2), en bij de E-tjes Clay Bobeldijk (E2) en Floris Dokkum (E2). Gefeliciteerd, jongens! Het was een fantastische dag, en we hopen dat Ajax ook volgend jaar weer langskomt bij AFC. Peggy van Wijnen Geen trainen op de volgende dagen Maandag 29 april, dinsdag 30 april, donder dag 9 mei, maandag 20 mei geen trainen voor de jeugd. Trainingsactiviteiten, De trainingen in de maand mei staan meer in het teken van volgend seizoen. Tijdens de trainingen zullen veel oefenwedstrijden ge speeld worden. De maandagmiddagtrainingen zijn als volgt 16.30-17.30 uur Fl, F2+, F3, sel. World Cup, sel. Champ. League 16.30-17.30 uur E2, E3+, E6, E+ De maandagtraining van de D4 en de D5 komt in mei te vervallen. Er wordt op maandag 29 april en 20 mei niet getraind. Op de woensdagmiddagtrainingen willen we aan het eind van het seizoen nog een paar leuke voetbalactiviteiten organiseren. Hierdoor zullen de trainingstijden iets ge wijzigd worden, t.w.: 14.00-15.00 uur - alle F-pupillen 15.15-16.15 uur - alle E-pupillen 16.30-17.30 uur - alle D-pupillen woensdag 1 mei - Penalty/Shoot-out competitie Iedere speler probeert zoveel mogelijk pe nalty's en shoot-out's in het doel te schieten. Wie haalt de hoogste score woensdag 8 mei -4:4 voetbaltoernooi Alle spelers worden in 4-tallen verdeeld en spelen een toernooi op kleine veldjes. Welk 4-tal wordt kampioen. woensdag 15 mei -7:7 voetbaltoernooi Alle spelers worden in 7-tallen verdeeld en spelen een toernooi op halve velden. Welk 7- tal wordt kampioen. woensdag 22 mei - voetbalcircuit Ieder speler moet proberen bij verschillende voetbal vaardigheden zoveel mogelijk punten te behalen. Wie haalt de meeste punten. woensdag 29 mei - hoge hoeden toernooi De namen van alle spelers gaan in een hoge hoed. Daarna wordt geloot welke spelers bij elkaar in het team komen. Welk 'scharrel- team' wint het toernooi. Uiteraard kunnen we bij deze activiteiten extra hulp goed gebruiken dus als u een uur vrij kunt maken kom dan gezellig mee en meldt u bij Jan Verhagen. Cl: Emoties in en om het veld Te beginnen met 3 april: bekerwedstrijd AFC Cl - Omniworld Cl Bij onze jongens is duidelijk het verschil in benadering te zien: de één met een strak koppie, de ander totaal onbevangen tegen het één divisie hoger spelende Omniworld. Ik kom weer eens te laat en neem plaats op de hoofdtribune achter de fanatieke Omniworld- aanhang. Inmiddels blijkt het 0-1 te staan door een afstandsschot met een rare stuiter. AFC speelt wat nerveus en bij een voorzet gaat het dan ook mis: 0-2 Na de rust een duidelijk agressiever AFC en als Tyrone zijn koppie kan gebruiken, doet hij dit ook: 1-2! De spanning stijgt en de druk van AFC neemt toe, evenals het aantal overtredingen. Tien minuten voor tijd krijgt Danny tot zijn grote schrik (al of niet buiten spel) de kans 2-2 te maken en hij beslot na wat extra aannames dit ook te doen: 2-2 Nog meer spanning, AFC dringt aan. In één van de laatste minuten een vreselijke botsing: de keep van Omniworld en Tyrone gaan beide voor de bal, het fluitje van de scheids klinkt, maar beiden gaan door met een geweldige botsing als gevolg. Wedstrijd wordt stilgelegd, Kirsten heeft al snel in de gaten dat er iets met de ribben van Tyrone niet in orde is en de ambulance wordt gebeld. In het VU-ziekenhuis blijkt behalve twee gebroken ribben ook een zwaar bescha digde nier het gevolg. Voorlopig enige we ken bed voor Tyrone. Hij kijkt dan ook uit naar post! Voor wie hem dan ook wat sturen wil, hier het adres: VU-ziekenhuis, afdeling 5C Kinderchirurgie K4, De Boelelaan 1117 1081 HV Amsterdam. Ty sterkte. (Jeroen en Jasper bedankt voor jullie goede invallen!) 6 april: Hollandia Cl - AFC Cl. Van mijn speciale bron gehoord en niets gezien! Een puike pot voetbal met mooie goals van Ben (2x) en Jeroen, die het ook weer niet kon laten (2x). Ook een aantal ander boys heeft zich weer eens van een goede kant laten zien, o.a. Thomas die op het middenveld aardig uit de voeten kon en Sieuwerd als rechterspits. Leuk te horen! 10 april: 4 minuten penalty's, AFC Cl - Omniworld Cl Iedereen aanwezig, ook al wist een aantal dat het alleen morele ondersteuning betekende. AFC maakte onmiddellijk duidelijk dat er na de vorige keer zeker gewonnen moest wor den. Net lekker op gang werd er alweer afgeblazen. Penalty's!! Na achttien!! straf schoppen toch nog de winst. Het kon niet anders: het gebaar wat jullie maakten om met zijn alle arm-om-schouder te staan gaf voor mij de doorslag. Prima teamspirit! 11 april: AFC Cl - Zeeburgia Cl Na de enerverende bekerwinst weer gewoon tegen Zeeburgia. De jongens zaten nog met de wedstrijd van de vorige avond in hun hoofd, en toen ook nog Galeed na de war- ming-up moest afhaken zag een aantal het niet meer zitten. Het werd een soort zomer avondvoetbal zonder dat het echt zomer avond was; het werd maar geen echte wed strijd. Tot overmaat van ramp moest Sieu werd na 20 minuten het veld verlaten met een flink gekneusde teen. De ziekenboeg begint aardig vol te raken. Hét was een rom melige wedstrijd met veel lange ballen van beide kanten die eindigde zoals het begon: 0- 0. Hans bedankt voor het fluiten!! 13 april: Purmerstein Cl - AFC Cl Weer niets gezien, maar wel een lekkere overwinning: 1-6! Joey heeft ook weer eens gescoord! Ga zo door boys, nog één wed strijd voor de competitie maar eerst de bekerwedstrijd tegen SDW. Daarna nog de toernooien. Geniet ervan. Groetjes Thea V. 7 april: AFC C5-Amstelland Cl 3-1 Na de vermoeiende maar leerzame wed strijden die we hadden gespeeld op het toer nooi van ZSGO tegen zeer sterke B-teams, zou deze wedstrijd tegen een middenmoter in onze poule geen probleem moeten zijn. Achteraf kun je stellen dat dat ook zo was. Tijdens de wedstrijd kneep de coach hem toch af en toe wel een beetje, mede door het uitblijven van een treffer die ons op grotere voorsprong had moeten brengen. Na vijf minuten rommelde Elbert wat in de zestien en bracht ons op 1-0. Goed combineren tussen de AFC-ers ging daaraan vooraf. Dat gaf hoop voor het vervolg. Het spel ver zandde echter in half geraakte ballen, half ingrijpen in het duel en hopen dat de tegen treffer niet zou vallen. Oscar was weer paraat bij enkele gevaarlijke uitvallen en wist de aan de tegenstander toekende strafschop 15

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 15