Radio Noord- Holland Cup Routebeschrijving naar Omniworld 17 9 6 2 33 36-20 17 8 6 3 30 34-22 17 8 5 4 29 37-22 17 8 5 4 29 33-21 17 8 3 6 27 29-28 18 5 8 5 23 23-27 15 5 7 3 22 21-13 16 5 6 5 21 23-20 17 4 9 4 21 28-33 18 4 9 5 21 23-26 16 6 2 8 20 31-37 17 4 5 8 17 20-31 16 2 7 7 13 17-22 16 1 2 13 5 14-47 seizoen slechts één keer te winnen. De exo dus van spelers aan het eind van het vorige seizoen doet zich duidelijk gevoelen voor de club, die drie jaar geleden pal voor de neus van AFC promoveerde naar de hoofdklasse. Maar toch, een kat in het nauw maakt rare sprongen en AFC liet voor de winterstop thuis nogal wat punten liggen tegen lager geklasseerde ploegen. Hoe het ook zij, op het goed bespeelbare veld dat pas na herkeuring was vrijgegeven, werd al heel snel duidelijk welke richting het uit zou gaan. Direct na de aftrap belandde de bal op rechts bij Ronald van de Meent, die de op de linkervleugel vrijstaande Uli Landvreugd aanspeelde. Uli draaide naar binnen en schoot de bal buiten kant voet hoog in de touwen. Een wereld goal, die veel toeschouwers gemist zullen hebben (al dan niet door Canal+), want de wedstrijd was nog lang geen minuut oud. Geschrokken reageerde Soest met een ge vaarlijke aanval, maar het schot verdween een metertje naast het doel van Edwin van Holten. Daarmee was de aanvallende koek van Soest volledig op en beperkte de forma tie van de veelgeplaagde trainer Van Asch zich verder tot verdedigen. AFC viel aan over de vleugels en de kansen stapelden zich al snel op. De eerste die profiteerde was Dennis Purperhart, maar hij werd door kee per Olaf v.d. Grift in kansrijke positie aange tikt. V.d. Grift kon met rood vertrekken (een volgens velen zware, maar wat betreft de spelregels juiste straf) en invaller keeper Wessel Sennef had in de 10c minuut geen schijn van kans tegen de goed door Robert Gehring genomen penalty. Het derde Am sterdamse doelpunt viel in 3 le minuut na een slecht door Soest verwerkte corner. Mohad Zaoudi benutte de hem geboden ruimte trefzeker via een fraaie schuiver in de verste hoek. Maar de score liep voor rust nog ver der op via Dennis Purperhart, die in de 35e minuut op aangeven van Mohad de ruststand op 4-0 bracht. Gek genoeg mocht Soest met deze tussenstand niet klagen want er waren talloze mogelijkheden (met name voor 'man of the match' Daniël van Meer) om bij de thee nog veel rianter voor te staan Met Rivilino Sleur voor Ronald van de Meent startte de tweede helft in een rustig tempo. Zou er nog wat gebeuren? Ton du Chatinier wisselde Martin Wolfswinkel en Said Moumane voor Liam Westerveld en Jasper de Reus en ook Soest wisselde. Meestal gaat de wedstrijd door al die wissels uit als een nachtkaars, maar dit keer onder impuls van Rivilino Sleur niet. Met een fraaie boogbal tilde hij in de 63° minuut de stand naar 5-0. Tien minuten later mocht Robert Gehring voor de tweede keer van 11 meter aanleggen, nadat hij zelf in straf schopgebied was gevloerd. Opnieuw maakte keeper Sennef geen schijn van kans. De score liep tegen het eind van de wedstrijd door Sleur (84e minuut) en Purperhart (87) nog verder op naar 8-0. In de 90c minuut kreeg Soest nog de kans de eer te redden, maar ook dit was de blauw witte formatie door toedoen van Liam Westerveld niet vergund. De uit stekend leidende scheidsrechter Boutaka maakte er direct hierna een eind aan en de recordscore voor AFC was een feit. Was AFC zo sterk of Soest zo zwak? De waarheid zal wel in het midden liggen. En voor de rest: de tijd zal het leren. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Martin Wolfswinkel (57. Liam Westerveld), Mohad Zaoudi, Said Moumane (57. Jasper de Reus), Hans Geerlings, Robert Gehring, Marco van Galen, Daniël van Meer (av), Ronald van de Meent (46. Rivilino Sleur), Dennis Purper hart en Uli Landvreugd. Zondag 3 maart: Hollandia - AFC 1-3 Ook in Hoorn is AFC Hollandia de baas Tegen koploper Hollandia. In Hoorn, op een mooi (vlak voor de wedstrijd nog gerold) veld, gelegen voor een schitterend nieuw clubhuis. Pal aan het IJsselmeer, mooie vergezichten, wel veel wind. De ontvangst is hartelijk, we hebben elkaar in deze omgeving een paar jaar niet gezien. Wel in de eerste helft van het seizoen in Amsterdam. Toen werd het 3-1, na welke nederlaag Hollandia zich steeds meer heeft ontpopt als kampi oenskandidaat. AFC laat het voor de winter stop liggen, maar is het jaar 2002 goed be gonnen. Tussen Hollandia en AFC 'gaapt' 4 punten. Niet zo heel veel in deze fase van de competitie, maar bij verlies ziet de toekomst van de Reds er toch veel minder zonnig uit. Ton du Chatinier speelt met dezelfde basis als tegen Soest. Alleen Dennis Purperhart ontbreekt wegens ziekte eerder in de week op het appèl. Zijn plaats wordt ingenomen door Rivilino Sleur. Hollandia verschijnt met bekende namen als Dick Knijn, Jacco Rijck- hoff en Rob Matthei. De eerste helft is sprankelend. Beide ploegen zoeken expliciet de aanval. Het tempo ligt bijzonder hoog. AFC speelt met lef, over de vleugels, ver van het eigen doel. De beloning komt snel. Robert Gehring bedient Rivilino Sleur in de 17e minuut op maat, waarna de boomlange keeper Heijblok wordt geklopt door een fraaie boogbal. In de 25c minuut is Robert dicht bij 0-2, maar zijn schot scheert de verkeerde kant van de paal. In plaats van 0-2 wordt het een minuut later 1-1. De ver vooruitgeschoven defensie van AFC let even niet op en de talentvolle Tom Hes passeert na een lange spurt Edwin van Holten op in drukwekkende wijze. AFC is even van slag af en Calvin Blankendaal mist de kans om Hollandia aan de leiding te brengen. Ook spits Jacco Rijchoff laat zich nu gelden, maar Edwin van Holten weet het gevaar te bezwe ren. De laatste minuten voor de thee zijn weer voor AFC. In de 40c minuut wordt Robert Gehring aangetikt in dan wel op de rand van het strafschopgebied, maar scheids rechter De Vree ziet er geen overtreding in. En net als iedereen zich met een 1-1 rust stand heeft verzoend scoort Uli Landvreugd op aangeven van Robert. Een wereldgoal, niet zijn eerste dit seizoen. Met de buiten kant, vanaf links, een metertje of 30 van keeper Heijblok, die vastgenageld de snoei harde bal in de lange hoek ziet verdwijnen. De tweede helft is verre van een kopie van de eerste. De spanning loopt op. Hollandia heeft haast. Een blessure van Hans Geerlings wordt uitgelegd als spelbederf wat enkele Hollandia-spelers op nogal ferme wijze Hans proberen uit te leggen. De gemoederen raken even oververhit en scheidrechter De Vree besluit tot een korte afkoelingsperiode. Maar ook na deze minipauze blijven de duels pittig. Het regent kaarten. Te beginnen met een rode voor Said Moumane, waardoor AFC een half uur met 10 man moet spelen. Hollandia valt nu aan, maar Martin Wolfs winkel, Mohad Zaoudi, Marco van Galen, Hans Geerlings én Uli Landvreugd (van alle markten thuis) tonen veel onverzettelijkheid. In feite komt Edwin van Holten niet meer in grote problemen. Aan de andere kant is het onder impuls van Daniël van Meer, Rivilino Sleur en de voor Ronald van de Meent inge vallen Eschwin de Bruijn eigenlijk veel gevaarlijker. In de 85° minuut wordt Eschwin in doelrijpe positie gevloerd door Dick Knijn (die met 2 x geel naar de kant moet) en schiet Robert Gehring vanaf 11 meter de bal on houdbaar in de kruising. De winnaar is nu bekend en terwijl de klok 87,5 minuut blijft aangeven worden de nog resterende 10 minu ten voor de vorm uitgespeeld. AFC is 3 punten rijker, een verdiend en perspectiefrijk resultaat, gerealiseerd door een sterk collec tief, met hier en daar een briljantje. MvdW Opstelling AFC: Edwin van Holten, Martin Wolfwinkel, Mohad Zaoudi, Said Mou mane (65 r.k.), Robert Gehring (83. Jasper de Reus), Daniël van Meer (av), Marco van Galen, Hans Geerlings, Rivilino Sleur, Ronald van de Meent (75. Eschwin de Bruijn), Uli Landvreugd. Stand per 3 maart 2002 Tonegido Hollandia AFC Kranenburg Elinkwijk Baronie Argon Omniworld Westlandia KBV ADO '20 SVVSMC AFC '34 Soest Almere-Stad, Sportpark Fanny Blankers Koen, Competitieweg 22, 036-5336665 Omniworld is te bereiken door vanaf de A6 afrit 3, afslag Almere-Stad West, te nemen. U bevindt zich nu op de Hogering (NI01). Eerste afslag, direct na de benzinepomp, rechts naar industrieterrein Gooisekant. Bij de rotonde rechts en met de weg mee een bocht naar links maken. De eerste afslag rechts en hierna rechts aanhouden. AFC neemt afstand van Hollandia AMSTERDAM, 4 maart 2002. 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5