Zappen Ons Eerste Benno Nihom en Seth van Straten, alsmede onze C-junioren Michael Parsser en Victor Schiering treden op de zaterdag als scheids rechter op bij de wedstrijden van onze Pupil len en verdienen daarom alle hulde. Als oudere AFC'er constateer je dan, dat het met de toekomst van onze AFC in de 21e eeuw wel goed zit. De sportredactie van het Parool besteed veel aandacht aan het amateurvoetbal en onze AFC komt dan ook geregeld in het nieuws. Bij een tweetal recente publicaties wil ik toch een kritische kanttekening plaatsen. Parool journalist Michiel de Hoog besteed in zijn krant op maandag 18 februari jl. in een niets zeggend verslagje van circa 50 woorden aandacht aan onze wedstrijd tegen Kra nenburg. Daarnaast schrijft hij een "kul- verslag" met als titel "AFC is een herenclub en wil dat zo houden" en tracht zo te be werkstelligen, dat de lezer AFC een vrouw onvriendelijke club gaat vinden. Namen worden er niet genoemd en bij de wedstrijd aanwezige dames worden ook door hem onvriendelijk beschreven. Een slechte beurt van de desbetreffende journalist en ik geef hem dan ook het advies eens iets meer over het verloop van een topwedstrijd in de Hoofdklasse A te schrijven. Parool-journalist Maarten Moll (speler van Taba 3 en tegenstander van AFC Zat 5) pakt in zijn wekelijkse column in het Parool van 23 februari jl. nog harder uit. Onder de kop "misdadig" vult hij zijn artikel vol met venijn over onze vereniging. Als bestuurslid van AFC moet ik eerst vaststellen dat het afbellen van de wedstrijd van AFC Zat.5 tegen Taba 3 een paar uur voor de wedstrijd beslist niet correct is en zeker kritiek verdient en dus geen goede beurt is van het des betreffende elftal. Verder loopt de journalist leeg over zijn frustratie over onze vereniging en betrekt ook ons lid en presentator Tom Egbers in zijn column. De artikelen van beide journalisten deden mij denken aan mijn tijd op de Middelbare School, toen opstan dige leerlingen hun gal spuwden tegen de leraren in de schoolkranten. Ik wilde deze informatie toch even kwijt en daarbij den kende aan een oude uitspraak van wijlen mijn vader: "Hoge bomen vangen veel wind". Onze dochtervereniging de ACC (Amster- damsche Cricket Club) vierde 5 maart jl. haar 81e verjaardag. Twee dagen daarvoor op zondag 3 maart jl. was er in het clubhuis in het Amsterdamse Bos de gelegenheid om het bestuur en elkaar te feliciteren. In april a.s. zal tijdens de jaarlijkse algemene vergadering een nieuw verjongd bestuur worden gepre senteerd. Namens de AFC heeft onderge tekende de gelukwensen aan het huidige bestuur onder leiding van voorzitter Rob Dukker overgebracht en hen veel succes toegewenst bij de voorbereidingen van het nieuwe cricketseizoen. In de sportbijlage van de Telegraaf van afgelopen maandag waren onze eerste elftal spelers Robert Gehring en Daniël van Meer opgenomen in het Metropool Sterren team, naar aanleiding van hun spel in de uitwedstrijd tegen Hollandia. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Het Amsterdams Stadsblad plaatste recent een artikel over de wensen van de Amster damse Sportclubs richting politiek, dit naar aanleiding van de gemeenteraads verkiezingen. Namens de AFC wordt secre taris Kees Gehring geciteerd: "De Gemeen tepolitiek beleeft ten aanzien van de sport een revival - Wij hebben helemaal niets te klagen". De schrijver van het artikel eindigt met de opmerking, dat de voetbalvereniging AFC een florerend sportbedrijf is. Fred Kroonenberg, vader van ons jeugdlid Liram, treedt haast iedere zondag op als scheidsrechter als de officieel aangewezen arbiter van de KNVB niet aanwezig is. Recent werd Fred getroffen door een lichte hartaanval en verbleef een aantal dagen in het ziekenhuis. Afgelopen zondag mocht ik hem gelukkig weer ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Henny Roos, medewerkster van Netty van de Meent en bij de AFC actief tijdens de thuiswedstrijden van het eerste elftal en op de donderdagavond tijdens de biljartwed strijden van de VBC, dient een aantal medische behandelingen te ondergaan. Namens de AFC wensen wij haar sterkte en een spoedig herstel. Ons lid van verdienste en oud Schakel redacteur Gerard Trebert heeft een aantal medische behandelingen ondergaan. Ook hem zenden wij onze groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. In de laatste Schakel van 2001, in december, vergat ik bij de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te vermelden, dat ons lid van verdienste Jan Benoni op 2 januari 2002 zijn 74e veijaardag ging vieren, daar voor mijn verontschuldigingen. Alsnog onze gelukwensen met daarbij de aantekening, dat Jan reeds 25 jaar lid is van de vereniging en dan ook 25 jaar lid is van de jeugdcommissie van onze AFC. Voorwaar een geweldige prestatie en Jan dient de huidige commissie dan ook weer met zijn adviezen. Jan werd in 1985 bij het 90-jarig bestaan benoemd tot lid van verdienste. Namens de AFC wensen wij Jan nog vele actieve jaren bij AFC en samen met zijn vrouw nog een groot aantal gezonde en gelukkige jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Michiel Roedema (14/3) - Piet Ouderland (17/3) - Kees Boijenk (19/3) - Willem Vos (20/3) en Edward Janus (20/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Zappen, zapte, gezapt (tv): "met de afstandsbediening voortdurend van de ene zender naar de andere overschakelen". Een nieuw woord in de Nederlandse taal. Een handeling die een mens meer pleegt te doen, naarmate hij ouder wordt meer vrije tijd heeft en/ofminder werkt. Veelvuldig "zappen" (wat word ik "niet- bien" van die reclameonderbrekingen) is niet zelden een bron van gezinsruzies, immers, in de gezellige huiskamer staat bijna altijd maar één (1) toestel. Vader en zoon, laten wij het bij de voetbal geïnteresseerden houden, kijken naar tien tallen voetbal programma's op de TV en Canal Plus. Het aanbod, nu ook uit het buitenland, is gigantisch. Wij worden wel verwend. Het aanbod is overvloedig. Waar ik mij zelf op betrap: ik kijk niet zozeer meer naar de wedstrijden, maar ik ben eigen lijk op de eerste plaats benieuwd wat de "voetbalanalisten" ervan zeggen, teneinde wel of niet tevreden te kunnen vaststellen of mijn visie" de juiste was. Heeft U dat nu ook? Zou U ook, net als ik, wel eens op die stoel willen zitten om te vertellen wat U ervan vindt dat België wel gaat en wij niet naar Korea/Japan gaan; wat U ervan vindt dat Co Adriaansz helemaal en Eric Gerets bijna werd ontslagen. Ik dacht mijn kans te krijgen: in de VI las ik: "oud-spelers met belangstelling kunnen solli citeren om medewerker op het gebied van de voetbaiverslaggeving te worden". Dat leek mij wel wat. Salaris interesseerde mij niet. Gewoon leuk naar de WK om de wedstrijd België - Duitsland te bekijken, te analyseren, te verslaan en dan lekker de Japanse kroeg in om met een paar oude sterren (Luc Nielis en Karl Heinz Rummenigge )een flinke Sake te drinken. Ik deed de stoute schoenen aan en sollici teerde: "Rob Duis (65) - speelde een aantal jaren in het eerste elftal van AFC Amsterdam (Hoofdklasse) en vindt het leuk om over voetbal te praten en te schrijven; is o.a door zijn sociologische opleiding vooral geïnte resseerd in de internationale ontwikkelingen op voetbalgebied" Het antwoord was: "Uw achtergrond bevalt ons, echter wij zijn voornamelijk op zoek naar jonge ex-voetballers, gezien de leeftijds opbouw van onze lezers". Een duidelijk - en eerlijk antwoord: Robbie, je bent te oud! Of, misschien Robbie, je hebt niet "hoog - genoeg" gevoetbald! Maakt niet uit. Zij hadden geen trek in mij! Basta-Uit. Niet zeuren. Verder Zappen. robertduis@euronet.nl 24 februari: AFC - Soest 8-0 Monsterscore valt nog laag uit De inhaalwedstrijd tussen AFC en SO Soest op Goed Genoeg kende een ongewone eindstand. AFC trof maar liefs acht maal doel. Hekkensluiter Soest stelde hier niets tegenover. Gelet op het aantal mogelijkheden viel de score nog laag uit. Desondanks betekende de 8-0 zege een record in de AFC historie in de hoofdklasse. Een tweede record kwam op naam van Uli Landvreugd die al na 24 seconden de openingstreffer op z'n naam schreef. Na het enigszins teleurstellende gelijke spel tegen Kranenburg, een week eerder, was het de vraag wat de wedstrijd tegen Soest zou brengen. Een blik op de ranglijst maakte dui delijk dat het op de vierde plaats staande AFC duidelijk favoriet was. Soest, met 5 punten moederziel alleen onderaan, wist dit 4

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4