Routebeschrijving naar Hollandia Medische commissie KNVB Veteranen AFC Veteranen Hoorn, Juliana Sportpark, Nieuwe Wal 2, tel. 0229-215090, www.hollandia-hoorn.nl Op AIO richting Coentunnel, afslag A7/E22 nemen (richting Leeuwarden, Zaandam). Vanaf A7 neemt u de afslag Hoorn 8 (niet de afslag Hoorn-West/Berkhout/Avenhorn) en volgt deze weg. Na 8 stoplichten neemt u de afslag 'Havens'. Deze weg volgt u en houdt de richting 'Havens' aan. Na 75 meter volgt u het bord 'parkeren Havens'. Daar vindt u het parkeerterrein van het Hollandia com plex. De zonnebank, altijd een warm onthaal! Aangename warmte, fluitende vogels, de zon hoog aan de hemel. Heerlijk ontspannen, een drankje in de hand. Dat is toch het ideaal beeld van de zomer waar we zo langzaam alweer een beetje van dromen. Helaas heb ben we in ons natte landje het qua weer niet voor het zeggen. Veel van onze zuinig opge spaarde vrije dagen verregenen en zal de stem van Hans Tier ons dwingen binnen te blijven. Het zonnige huwelijk van Maxima met onze P.W.A. daargelaten. Gelukkig kunnen we dankzij de zonnebank wel degelijk genieten van de vele weldaden van de zon. Of het nu buiten regent, hagelt of ijzelt, de zonnebank staat altijd voor ons klaar. De voordelen van zonnen op de zonnebank zijn velerlei. In de eerste plaats kun je een kuur nemen bij afwezigheid van de zon; in de winter, na het werk, in de lunchpauze, vóór of na de vakantie. Immers met een bruin tintje voelen veel mensen zich prettig, meer zelfverzekerd. Voetbalt niet iedereen veel beter met een paar bruine benen behorende bij dat mooie A.F.C. tenue!? Kleine oneffenheden en puistjes verdwijnen soms onder invloed van het U.V. licht. Daarbij heeft de zonnebank als voor deel dat we in alle privacy overal egaal bruin kleuren. Voor hen die er tegenop zien op een tropisch eiland spierwit het strand op te gaan, is een voorbereidende zonnekuur tevens de oplossing. In de zon? Goed! Maar nooit op het heetst van de dag, en zeker niet te lang!! Voor sporters vormt een zonnebankkuur vaak de aangename afsluiting van een uitge kiend trainingsprogramma. Wie na het spor ten op de zonnebank gaat liggen, ontspant optimaal. Alle spieren blijven soepel en verbetering van de bloedcirculatie is goed tegen spierpijn. Om diezelfde reden is een Mediterrane overwintering voor ouderen juist zo plezierig; stramme ledematen ver soepelen en gewrichtspijntjes verminderen. Zonlicht bevordert de aanmaak van vitamine D, waardoor met Ergosterol het een gunstige invloed heeft op het tegengaan van botont- kalking of Osteoporose. Tevens heeft een zonnebankkuur ook een gunstig effect bij stress en vermoeidheid. Als resultaat van de warmte ontspant het lichaam, de ademhaling wordt rustiger en de hartslag daalt. Misschien een goed idee voor in de nieuwe opstallen voor A.F.C. in de Zuidas? Voor A.F.C.ers bestaat het inloopspreekuur op maandagavond in de fysio-praktijk op Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel en Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel: 06 22544077 9 februari: bewegend vermogen en schok effect sorteren nederlaag Na het waterpolo in Purmerend-Noord ge lukkig weer een thuiswedstrijd. Coach Cocky (C.C.) had het Davis Cup-duel in Frankrijk laten schieten en was al voor de wedstrijd in de kleedkamer te vinden. Met name de blauwe panter had het zwaar te verduren. Probeer eens voordat de scheids rechter de wedstrijd start op het veld te zijn, voegde C.C. hem tamelijk direct toe. Dat scheelt een paar doelpunten. De speler in kwestie knikte begrijpend en beloofde hier aan te gaan werken Maar C.C. was nog niet klaar. Ik heb een verrassing; jullie moeten aantreden op het eerste veld. Eindelijk heb ben we de kans om onze snelheid en bewe gend vermogen uit te bouwen. Bewegend vermogen? Daar hadden enkele spelers nooit aan gedacht. Gek genoeg stonden ze wel in de basis. Met de name uitverkiezing van baardmans was verwonderlijk. De afstand tussen clubhuis en eerste veld was hem al bijna te veel. Op het niet geheel door toe schouwers omzoomde veld stond ZSGOAVMS al liniegewijs te wachten. Met name de achterhoede met z'n gemiddelde leeftijd van 70 viel op. King George hanteer de de fluit en net toen hij wilde beginnen stond de blauwe panter op z'n post. Fantas tisch! Helaas ging het eerste schuivertje er in de 2e minuut nog wel in, maar Keulen en Aken1-0 achter dus, maar dit was net de opium die het volk van C.C. nodig had. Met name over rechts werd via baltovenaar Wim R. de aanval gezocht en de bejaarde vesting begon onder dit jeugdig aandoende enthousi asme te wankelen. Niemand keek dan ook gek op toen spits Jan V. de gelijkmaker aantekende. Dat werd wel anders toen Wim en de aantrekkelijke keeper rollebollend op het heilige gras in de weer waren. King George zag vanaf de andere helft dat het goed was en de plots vrijkomende bal sprong voor de voet van baardmans. Die schrok zo dat hij de bal in het doel schoot. Het moet niet gekker worden dacht menigeen, maar dat werd het een paar minuten later wel. King George, opgeschoven naar de middencirkel, liet de bal op de stip leggen na een duidelijk geval van mogelijk hands. Dé kans op 3-1, maar de inzet van Joop werd op sierlijke wijze gestopt door de alleraardigste keep en op slag waren de gemoederen weer wat bedaard. Zo bedaard dat de heren van de AFC-defensie in slaap sukkelden en pas bij rust wakker werden. 3-2 achter jongens, informeerde C.C. zijn defensie bij een beker tje thee, maar er is nog niets verloren. Ik haal gewoon de beste spelers er uit, dan is het schokeffect 100%. Zo gezegd, zo gedaan. Het schokeffect was inderdaad maximaal. AFC was niet meer vooruit te branden en ZSGOAVMS liep zonder moeite naar 5-2 uit. Alleen captain Marcel, die boven op de zijlijn staande alle ballen opeiste, werkte nog aan een dragelijk resultaat. De eindstand was en bleef, mede door een paar fraaie reddin gen van de blauwe panter, 5-2. King George blies voor het laatst en ZSGO informeerde en passant naar de vraagprijs van onze keep. Een heel erg domme vraag, want een keeper die zich slechts ontfermt over alles tussen de 1.55 en 1.70 (al was het een bal richting zijn doel) is niet te koop. MvdW Hoi, tijdje niet geschreven, laatste wedstrijd ergens halverwege november, vandaar. Tijdje niet gezien? Ik dacht het niet! Vetera nen alleen afhankelijk van een wedstrijd om elkaar te spreken. Zeer zeker niet! Er waren genoeg gelegenheden. Zoals: twee veteranen werden in de tussentijd 50 jaar, te weten Ad en Edwin en dat moet natuurlijk gevierd worden. Verslag natuurlijk al gelezen bij 'Bie'-zon- derheden. Al kom je weken niet op de club, gewoon Bie blijven lezen en je weet alles. Zoals dat de Veteranen nu een echte ridder in hun midden hebben, nee niet iemand die al 50 jaar lid is, die spelen toch niet meer. Nee met Ad als ridder aan het front kan het niet mis gaan, daar kom ik op terug! Verder nog wat? Ach, wat denkt U van het zaalvoetbaltoemooi? Gewoon weer een keer winnen. Aardig zaalvoetbalkeepertje, die Hesdy, had ik vorig jaar al gezegd. Mis schien ook een keer in een grote goal? Jack schijnt een onnavolgbaar mooi doelpunt gemaakt te hebben, jammer dat hij die niet voor de radio kon verslaan, zou best wel eens een aardig cd'tje hebben kunnen opleveren. Vijfde keer in de finale, twee keer winst, als ik het me het goed herinner. Niet slecht voor die oudjes of wel soms, een ander team meer te bieden? Ik dacht het niet. Bas denkt, ik speel weliswaar niet meer, maar een dineetje voor zo'n 150 man kan ik wel aan en zoals gebruikelijk deed hij dat weer voortreffelijk. Dus die heeft ook niet stil gezeten. Ook daar kom je aardig wat veteranen tegen, dus alweer een gelegenheid om even bij te praten, tenminste als je de drummer niet in je nek hebt. En dan heb ik het nog niet eens over de nieuwjaarsreceptie gehad. Tja, was iedereen op vakantie? Opkomst viel tegen herenOok bij Jaap thuis, koffie plus een professionele presentatie door Rob Ruis, doet hij makkelij ker dannee laat maar, niet leuk. Presenta tie van wat? Van een zeilvakantie van Karei; Rob; Jan Hein en Jaap. Ja en? Doel, niet om te laten zien hoe Jaap en Jan Hein in een heel klein rubberbootje bezig zijn. Ja met wat eigenlijk? Trouwens wel het hoogtepunt van de videorapportage, gelukkig geen dames aanwezig, want dat gestuntel zou ze heel wat aanzien gekost hebben. Maar gelachen heb ben we wel. Wat dan wel? Om met een stel veteranen een week in september te gaan zeilen, ergens aan de westkust van Griekenland. Laatste nieuws is dat er nu zo'n 12 man meegaan en dat Harry op de reservelijst staat. Zal je maar gebeuren. Daar zal het laatste woord nog niet 5

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 5