Ons Eerste het Verzorgingshuis van het Slotervaart Zie kenhuis. Erelid Jan van Dijk onderhoudt de contacten met haar kinderen. Recent had ik een telefoongesprek met haar schoondochter Fieke en heb ik de gevoelens van AFC over gebracht en medegedeeld dat onze gedachten bij haar zijn. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Sociëteit Olympisch Stadion verscheen begin februari jl. een jubileumnummer van Marathon het officieel orgaan van deze sociëteit. Op uitvoerige wijze wordt bericht over de afgelopen jaren. Een uitgave waarop het bestuur trots kan zijn. Van ons lid Klaas Molenaar Jr., voormalig bestuurslid AZ, en zoon van wijlen Cees ontving ik ten behoeve van het archief van onze AFC de ingebonden tweede jaargang 1925 van de Nederlandse Corinthians. Dit was in de twintiger jaren van de vorige eeuw een maandblad, dat veel aandacht besteedde aan de amateursporten. Op diverse pagina's van deze jaargang wordt onze AFC genoemd en zijn er foto's van onze club opgenomen. Ik noem b.v. een foto van het le elftal uit 1925 met bekende namen als Jaap van Nek, Carel Alandt, Nico Holtzappel en Piet Bos, een foto van het toenmalige Veteranenelftal met bekende namen als Jan Prent, Frans van Dijk, Arie Mets en Sijmen Wit. Verder nog een foto van de AFC-Jazz Band uit hetzelfde jaar, welke band optrad tijdens de receptie, die werd gegeven ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum. De jaargang van het in die tijd bekende sportblad zal worden gegeven aan de Archiefcommissie met daar bij onze hartelijke dank aan Klaas Molenaar Jr. In 2001 werd in de maand augustus in het Olympisch Stadion voor de eerste keer een topamateurtoernooi om de Marathontrofee georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de verenigingen AFC, Blauw Wit/ Osdorp, DCG en DWS. Naar de mening van de organisatoren was deze happening een succes. Het vorenstaande heeft geleid tot oprichting van een Stichting, in welk bestuur Machiel van der Woude de functie van secretaris zal vervullen en ondergetekende de functie van penningmeester. Dit jaar zullen 8 verenigingen aan het toernooi deelnemen, te weten: AFC, Blauw Wit/Osdorp, DCG, DWS, DWV, KBV, Türkiyemspor en Zee- burgia en als datum is vastgesteld de week 25 augustus - 1 september a.s. AFC'ers reserveert U vast deze data. Ons lid Guido Kiemeney bereikte op 11 februari jl. de leeftijd van 88 jaar. Guido was in het verleden actief bij de Toto/Lotto commissie en is nog zeer betrokken bij onze club. Als lid van de VBC - de Vrienden Biljart Club - is hij op donderdagavond op Goed Genoeg en daarnaast aanwezig bij de wedstrijden van het eerste elftal. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal geluk kige en gezonde jaren. Ons Lid van Verdienste Jan Steensma viert op 5 maart a.s. zijn 80e verjaardag. Jan was in het verleden zeer actief voor onze vereni ging in vele functies. Ik noem hierbij Vice- voorzitter, Schakel-redakteur, lid Pers- en Propaganda-Commissie, lid van de To- to/Lotto-commissie en vele jaren voorzitter van de Zilveren Ploeg. Jan werd dan ook terecht benoemd tot Lid van Verdienste en is uiteraard al jaren AFC-Ridder. Ook bij de Amsterdamsche Baseball Club heeft Jan zijn sporen verdiend. Gedurende twee perio des voorzitter, en bij deze club werd Jan dan ook vanzelfsprekend benoemd tot Ere voorzitter. Jan volgt samen met zijn Herma de verrichtingen van de AFC en is tevens nog een gewaardeerd lid van de Vrienden Biljart Club. Zelf heb ik het genoegen gehad om jarenlang met Jan actief te zijn bij de ABC, en daar bewaar ik zeer prettige herin neringen aan. De laatste tijd laat de gezond heid van Jan en ook van zijn Herma wat te wensen over. Herma heeft in het afgelopen jaar een aantal behandelingen in het zieken huis ondergaan en Jan heeft vorige week in het ziekenhuis een pacemaker gekregen. Beiden wensen wij van harte beterschap en uiteraard feliciteren wij Jan met zijn 80e verjaardag. In de sportbijdrage van de Telegraaf van afgelopen maandag is een artikel opgenomen over het voeren van een bedrijfsnaam in de clubnaam van de voetbalverenigingen. Secre taris Kees Gehring verwoordt de mening van het bestuur van AFC, dat "onze vereni ging van zijn lang zal zijn leven niet een bedrijfsnaam in onze clubnaam zal hante ren". In dezelfde sportbijlage staat onze Mohad Zaoudi opgenomen in het Metropoolsport Sterrenteam, waarmede wij hem van harte gelukwensen. Nu ik het toch over Mohad heb wil ik nog het volgende opmerken: toen wij twee weken geleden de uitwedstrijd in Breda speelden tegen Baronie waren vele AFC'ers naar Breda getogen om de club te steunen. De selectie met begeleiding per bus en een aantal bestuursleden met de auto. Patricia Hilgersom, de vriendin van Mohad kwam alleen met haar auto naar Breda om AFC en uiteraard haar vriend te zien spelen. Grote klasse en dat wilde ik U even melden. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg t.w. Robert Domhof (22/2) - Bert Witteveen (23/12) - Frans Jüch (1/3) - Jo Swaab (1/3) Duco Ohm (1/3) - Robert Didier (2/3) - Jan Steensma (5/3 - 80 jaar) - Jan Otsen (6/3) en Roy van Dijk (7/3). Aan al deze jarigen onze welgemeende ge lukwensen. Johan de Bie 17 februari 2002: AFC-Kranenburg 1-1 Na twee mooie overwinningen in Alkmaar en Breda konden wij nu af gaan rekenen met het "oh,oh, Den Haag, mooie stad achter de duine...". Kranenburg kwam op bezoek en van de wedstrijden die ik dit jaar heb gezien heeft deze ploeg mij in onze uitwedstrijd goed kunnen bekoren. Voor mij was vanaf dat moment deze ploeg een absolute titel kandidaat. Hoe ging het uit ook al weer? Wat ik nog weet is dat vanaf het moment dat ik het sportpark in Kijkduin betrad het "rook" naar voetbal. Lekker veld, gretige ploeg die op dat moment alles nog had gewonnen. Wij speel den daar een goede wedstrijd, ondanks de gemiste pingel en nog een aantal kansen, gingen wij naar huis met een punt na een schitterende vrije trap van Van der Meent. Het was daar gewoon een leuke dag met voetbalsfeer. Ik was er dan ook niet zo gerust op dat wij tegen deze harde, technische ploeg moesten gaan spelen. Wat moeten wij doen vandaag? Gewoon winnen, duidelijk! Het was een lekkere dag, heerlijk voetbalweer, "AFC- weertje". De Hagenaren waren in grote getale aan wezig en zelfs een aantal prominenten wisten de weg richting "Goed Genoeg" te vinden. Het "Jacques Brals" was dan ook niet van de luch... Toch wel een geinig taaltje. De wedstrijd kon beginnen die onder leiding stond van dhr. Steenhuis uit Bedum... Be- dum, dat is bijna het eind van de wereld, wel een leuk plaatsje in Friesland overigens. De bal werd aangeboden door Troostwijk die zelfs een aantal nieuwe vlaggen had laten ontwerpen. Maatje groot, groter, GROOTS. De wedstrijd was inmiddels begonnen en ons "stadionnetje" begon aardig vol te lopen. Na 6 minuten was het al raak dus dit kon wel eens een leuke middag worden. Prima voor zet van Daniël van Meer op de scherpe Den nis Purperhart die de bal goed in de loop meenam en diagonaal de bal met links onder keeper Darsan wist weg te leggen. Eigenlijk was er na deze goal weinig positiefs te mel den en dan doel ik zeker op het matige spel van onzë' gasten. Geen schim van het niveau in de uitwedstrijd en het was dan ook aan onszelf te danken dat wij niet met minimaal 2-0 de rust in gingen. De kans van Dennis in de laatste minuut van de eerste helft was behoorlijk, maar we hadden die gasten uit de Hofstad gewoon eerder "af moeten maken". De tweede helft begon goed met een vlam mend schot van Robert Gehring en een kans voor Dennis maar de Haagse keeper werd sterker en hield zijn ploeg in de race. Er werd hier en daar wat gewisseld, Sleur voor Land- vreugd en Van Galen, die na 0.28 seconden al een gele prent kreeg, voor Moumane. Ik miste overigens wel een beetje agressie in de tweede helft en het was dan ook niet gek dat Kranenburg de tegengoal produceerde na een scrimmage in de 16. Het hing in de lucht en we moesten nog oppassen alhoewel wij ook nog wel vrijheid kregen om de overwinning nog in huis te houden. Het bleef 1-1 en dat was terecht gezien de totale wedstrijd. Na de winterstop 7 punten uit 3, daar teken je vooraf voor. O ja, man of the match werd Saïd, leuk voor hem, maar mijn man of the weekend was Gerard van Velde, wat een klasbak. Voor mij nu al Sportman van het jaar. Wat zal de Sportploeg van het jaar worden? I still have a dream! Ronald Koster Stand per 17 februari 2002 Hollandia 16 8 6 2 30 33-19 Tonegido 15 8 5 2 29 32-19 Kranenburg 16 7 5 4 26 29-19 AFC 15 6 5 4 23 26-21 Elinkwijk 15 7 2 6 23 25-26 Omniworld 15 5 5 5 20 22-19 ADO '20 15 6 2 7 20 29-33 KBV 16 4 8 4 20 22-22 Westlandia 16 4 8 4 20 27-32 Argon 14 4 7 3 19 18-12 Baronie 16 4 7 5 19 19-24 SVVSMC 16 4 5 7 17 19-28 AFC '34 15 2 7 6 13 16-20 Soest 14 1 2 11 5 14-36

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 4