10 februari: oefenwedstrijd Voorland B2/C2 - AFC C5 Geen competitie op Goed Genoeg, dan maar oefenen tegen en bij Voorland. De weerstand dat kunstgras bij velen oproept is voor mij onbegrijpelijk. Hier speelden 22 jongens voetbal dat als competitiewedstrijd had kunnen doorgaan. Behalve de doorgaans toch als tackle uitgevoerde slidings was het voetbal as usual. Wat is dan nog het pro bleem? Voorland had een combi-elftal opgesteld van B2 en C2. Op het veld bleek dat we dat best aankonden. Na enig aftasten kregen we een treffer om de oren, die meteen met een tegen treffer beantwoord werd. De gehele wedstrijd verliep vooral verdedigend erg rommelig. Gelukkig was keeper Victor bij een snoei hard schot op zijn doel nét niet op tijd uit de weg, zodat een doelpunt werd voorkomen. Ook tikte hij nog een bal over de lat, waar door we in de race bleven. De twee ploegen speelden vol op de aanval, waardoor er veel situaties voor de doelen ontstonden. Uitein delijk verlieten we het veld met een 3-3 eindstand, met dank aan de grensrechter van de tegenpartij (ik schatte hem ongeveer 10 jaar jong). Hij was even afgeleid doordat zijn moeder zijn neus moest snuiten en vervol gens scoorde Laurens 10 meter in buiten spelpositie. Voor Thomas Wissink de op dracht om uit te vogelen hoe je een hoek schop neemt vanaf links met je rechtervoet. Die cornerpaal blijft een obstakel.... Erik Wobma 09 februari: Zeeburgia Dl - AFC Dl 4-1 16 februari: AFC Dl - Hoofddorp Dl 3-3 17 februari: AFC Dl - AZ '67 Dl 3-1 De zware uitwedstrijd tegen Zeeburgia wordt ook nog eens onder belabberde voetbalom standigheden gespeeld. Een harde wind in de lengte van het veld. We beginnen met wind mee met als opdracht voor rust zoveel moge lijk afstand te nemen. Een goed genomen corner wordt door Chevello uitstekend ver lengd en de 0-1 is een feit. Maar hier blijft het bij. De deskundigen langs de kant (en daar hebben we er in Nederland ongeveer 16 miljoen van) zien het somber in. En inder daad, vlak na rust valt de gelijkmaker. Boven ons hoofd ontlaadt zich inmiddels een de pressie met de nodige plensbuien waarbij de wind tot stormkracht aanwakkert. Ook voor ons doel wordt de stormbal gehesen. Een overtreding van een Zeeburgiaspeler rand zestien wordt niet bestraft en uit de hierop volgende situatie valt de tweede goal. Dit is het breekpunt in de wedstrijd. We komen niet meer in ons spel en Zeeburgia weet zelfs tot 4-1 uit te lopen. Een zure nederlaag. Een week later. Stand 3-1 voor AFC. "Hoe lang nog" vraagt Johan de Bie. "Nog vijf minuten" zeg ik. "Oh, dat kan niet meer misgaan" constateert Johan en gaat zich met andere zaken bezighouden. Wel dus. Want na het eindsignaal is het 3-3 en die uitslag wordt door Hoofddorp met gejuich ontvan gen. Dit hadden ze niet meer verwacht on danks dat ze al na vijf minuten op voor sprong zijn gekomen. Maar daarna komt AFC op stoom. Een dieptepass van Rik, een handige overstap van Hatim waarna Daryl alleen op de keeper afgaat om vervolgens zijn eerste goal van het weekend te maken. Na rust volgt een goede periode van AFC met gegroepeerd voetbal en druk naar voren. Daryl tekent met een schot over de uitste kende keeper van Hoofddorp voor 2-1 aan. Even later: een goede voorzet van rechts van Hatim, een kopbal van Chevello tegen de lat en Daryl is er als een duveltje uit een doosje bij om de 3-1 binnen te knikken. De mooiste actie van de wedstrijd komt van Yassir die na balverlies een gevaarlijke situatie door goed jagen weet te verijdelen en vervolgens aan een solo dwars door de verdediging van de tegenpartij begint. Helaas gaat zijn schot net voorlangs. Hierna wordt het onrustig in onze verdediging. De linies sluiten niet meer aan. Door onhandigheid wordt een strafschop veroorzaakt die Hoofddorp terug in de wed strijd brengt. Uit een onnodig weggegeven corner volgt vlak daarna zelfs de gelijkmaker die niemand meer had verwacht. Teleurge steld staan de jongens elkaar na het eindsig naal aan te kijken. Een beetje sneu. Een dag later staat de wedstrijd tegen de Dl van AZ 67 gepland als aperitiefje voor de eredivisiewedstrijd AZ-Ajax. Maar de toe stand van de mat in Alkmaar is dermate slecht dat, helaas, het feest niet door kan gaan en wordt uitgeweken naar Goed Ge noeg. Gezien onze laatste ervaring tegen een BVO zijn we niet al te optimistisch. Maar het wordt een leuke gelijkopgaande wedstrijd. Gaandeweg krijgen we zelfs het beste van het spel. Een dieptepass van Yassir wordt door Daryl van buiten het strafschopgebied hoog in de touwen gejaagd. Achterin speelt Owuraku, evenals de dag ervoor, een dijk van een wedstrijd waardoor de kansen voor de spits van AZ (was hij die de vorige dag ook al niet tegengekomen) beperkt blijven. Na rust lopen we uit naar 2-0. Doelpunten maker? Eenmaal raden. Even later slaat ons de schrik om het hart, want AZ komt terug tot 2-1Het zal toch niet weer gebeuren dat we de wedstrijd uit handen geven? Maar vanaf de aftrap deponeert Rik de bal diep achter de achterhoede van AZ en kan Daryl alleen nog maar onreglementair gestopt worden. De pingel wordt onberispelijk benut door specialist Yassir, 3-1 wat tevens de eindstand is en glunderende gezichten ople vert van de trotse winnaars. Jammer dat Fabian en Myron geblesseerd moesten toe kijken, maar de D3 leverde een paar prima invallers. AZ sidderde zelfs toen Grot junior het veld betrad, maar de tijd was te kort voor Dominique om zijn stempel op de wedstrijd te drukken. De grens 9 februari: WA/Spartaan Fl-AFC F1 1-4 Na afloop sloop ik even de kleedkamer bin nen, eigenlijk hoort dat niet maar als journa list wil je nu eenmaal boven op het nieuws zitten! Je zou denken dat er een opgetogen stemming heerste, met 3 doelpunten verschil gewonnen, wat wil je nog meer? Onze leider had het woord. "Jongens a.s woensdag spelen we tegen Ajax, ingelaste wedstrijd, dus iedereen maar dan ook ieder een dinsdagavond voor 9 uur naar bed. Ook de ouders en zeker de Opa's." De wedstrijd zelf: als je maar steeds druk blijft uitoefenen gaat de tegenstander op een gegeven moment fouten maken en uit ver moeidheid corners weggeven. Al uit de lstc hoekschop ontstond een wondermooie goal, strak voorgezet, vol op het voorhoofd van Oger en het net bolde. Hoe gevaarlijk onze corners zijn toonde Denzei door met binnen kant voet de 2C goal binnen te tikken. Mels in de lste helft keeper, scoorde onmid dellijk na de hervatting wederom met z'n linkervoet, trainen blijft belangrijk! In de tussentijd maakte WA/SP de tegengoal waar ze terecht heel blij mee waren maar Denzei stelde even later orde op zaken. Wij zien u woensdag om 4 uur in de middag. Als ik u was zou ik dinsdagavond ook maar wat vroeger naar bed gaan. Hans Dukker Woensdag 13 februari heeft AFC F1 ge speeld. Ik ben Oger Klos we hebben tegen AJAX gespeeld. Ik heb de positie mid/mid. Ik vond het heel erg spannend van tevoren. Ik vond AJAX heeeeeeeeeeeeel erg goed omdat ze goed vrij stonden ze hebben ook veel techniek en ook heel snel. Ik vond het hartstikke leuk om tegen ajax te spelen maar helaas hebben we verloren. Dus als ie tegen AJAX speelt pas dan op. Oger Klos F1 13 februari: AFC F1 - Ajax F1 1-4 Woensdagmiddag rond 3.30 uur, er hing een vreemde spanning op sportpark Goed Ge noeg. Parkeerterrein was nokkie vol (kan ook voor de RAI geweest zijn). De leiders liepen zenuwachtig heen en weer. Dit werd de wedstrijd van de waarheid niet alleen voor AFC maar ook voor Ajax. Van tevoren was gezegd: "Jongens laat je niet intimideren door het shirt, wij zijn min stens zo goed, maar mochten we achter komen te staan dan de mouwen opgerold en we gaan ervoor". Wel Ajax was niet een koppie maar wel een maatje te groot. We kwamen onder grote druk te staan. Onze keeper voor deze gelegenheid, Dion Thomas (zoon van!) werd aan alle kanten belaagd maar wist zijn goal tot 5 minuten voor de rust schoon te houden. Ruststand 0-1 In de 2e helft kregen we er nog 3 (waarvan één een eigen goal) om onze oren maar toen werden de mouwen inderdaad opgerold. We kregen zowaar het middenveld in handen zodat de voorhoede bereikt kon worden en dat resulteerde in enige paniek in de Ajax achterhoede. We kregen de nodige kansen en uit één daarvan scoorde Denzei met een fraai stiftballetje. AFC kreeg haast, wilde meer maar de tijd was te kort. De rustig uitstekend leidende scheidsrechter Benno Nihom kan terugzien op een harde maar wel faire wed strijd zonder enige wanklank. De uiteinde lijke winnaar was het ruim opgekomen pu bliek. Veel, héél veel hebben we geleerd uit deze wedstrijd. Natuurlijk is het leuk om bijna 2 seizoenen ongeslagen te zijn maar hier had den we een tegenstander die qua kracht maar vooral technisch onze meerdere was. Wat er over blijft is trainen en nog eens trainen. Hans Dukker 9 februari: Legmeervogels F2-AFC F3 1-4 Natuurlijk, het kan waaien in de polder, maar zó hard Vóór de wedstrijd moesten we al 3 kleine mannetjes uit de omringende sloten vissen voor we konden beginnen. Harde rukwind tegen, dus de bal laag hou den.

Schakels (clubbladen) | 2002 | | pagina 11