Indeling teams \%t«\ 8 december: NEA F3 - AFC F3 0-10 Aan het einde van het vorig seizoen werd een 9-tal Champions League Spelers verzocht de World Cup aan zich voorbij te laten gaan en dit seizoen meteen aan het 'grote werk' te beginnen in de F-pupillencompetitie. Op een enkele uitzondering na waren (en zijn) het hele kleine mannetjes die niet geheel onterecht de lachlust opwekten van hun veel grotere 8- en 9-jarige tegenstanders. En het was ook niet leuk die eerste wedstrijden voor de herfstvakantie. Weliswaar nog vol goede moed een toernooi gewonnen, maar daarna waren uitslagen boven de 10 (tégen wel te verstaan) eerder regel dan uitzondering. De kleine jongetjes reden steeds stiller en stiller met hun papa's weer naar huis. Maar zie, 2 maal trainen per week, veel oefenen op de posities en wennen aan dat nu wel hele grote veld doet wonderen. In de herfstvakantie schijnt er goudgeld be taald te zijn om 'anders ingedeeld te worden'. Nou 't helpt. Van de laatste 5 partijen ging er maar eentje verloren. Zaterdag 8 december tegen en bij NEA, een gezellige club in Ouderkerk a/d Amstel. Na twee weken competitieloos door het huis te hebben gedoold, stonden de mannetjes op scherp. NEA was weer een behoorlijk stuk groter, maar inmiddels wordt er door alle 9 spelers begrepen wat positiespel is, worden er nauwelijks meer 5 man achter elkaar gepiepeld én trapt de keeper de bal echt alleen nog maar naar de zijkant van het veld. Als een goed geoliede trein daverden de kleine mannetjes over NEA heen, dat al snel in grote verwarring verkeerde, totdat de 0-10 een feit was. Hun keeper zag ze van alle kanten op zich afkomen. Een van de pluspunten van deze F3 is dat vrijwel iedereen kan en durft te scoren: Mic key van der Hart en Nick Frese (beide 2 doel punten) omdat ze zo hard kunnen schieten. Mitchel Harig (2 doelpunten) omdat die het liefst z'n vader en moeder in de rust ook nog voorbij pingelt. Bart Wisman (1 doelpunt) omdat die altijd dóórholt, Ethan Spanjaard (vier doelpunten) vanwege z'n onwaarschijn lijke snelheid en David van Paridon (1 doel punt) voor de bekeken passjes. De 0 aan de kant van NEA werd verklaard omdat er ook 'natuurlijke' verdedigers zijn in de persoon van Aart Delsing, 'de blonde bal-afpakker' en Jonathan Weinstein (nu al met opgestroopte mouwen!) Als ausputzer met overzicht Carlo Teixeira die als kleinste zijn inmiddels twee maal zo lange tegenstanders in het stof doet bijten. Volgende week weer tegen NEA, nu de F4, nog maar 7 nachtjes slapen. Frank van Paridon CHAMPIONS LEAGUE EN WORLD CUP Op 15 december was het dan zover. De afsluiting van de eerste periode in de Cham pions League en de World Cup. En spannend is het geweest. Tot een paar weken voor het einde van deze competities was het in beide afdelingen onduidelijk wie er zou gaan win nen. Uiteindelijk won Bayern Munchen onder leiding van Jacques Scholten afgete kend de Champions League en Peru, onder de bezielende leiding van Martie Bartens de World Cup. Dit waren de ploegen met de meeste punten, maar eigenlijk waren de winnaars niet beter dan Bordeaux en Argentinië, twee ploegen die onderaan eindigden, maar gedurende het seizoen steeds beter gingen spelen en het alle tegenstanders buitengewoon moeilijk maak ten. Want winnaars waren zij allemaal, de spelers die iedere week weer een toppresta tie, naar beste vermogen, neerzetten, de leiders die op alle mogelijke manieren mee hielpen, de ouders die op hun eigen manier meehielpen en de trainers die er iedere woensdagmiddag weer voor zorgden dat wekelijks beter gevoetbald werd. Allemaal ontzettend bedankt! Het clubhuis was bomvol bij de prijsuitrei king, door Joris de Wijs geestig en uitstekend gepresenteerd. De temperatuur op het veld was maar 2 graden, maar het hartverwarmen de enthousiasme deed de kou snel vergeten en in het clubhuis steeg de temperatuur, mede door de goede stemming, naar grote hoogte. Het was een waardige afsluiting van een succesvolle periode. Namens de jeugdcommissie wensen wij jullie allemaal hele prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar toe. Zoals bekend begint de training weer op woensdag 9 januari 2002 en daar hopen wij jullie allemaal, in goede gezondheid, aanwezig te zien. Ten slotte nog het volgende. Zoals bekend worden de teams opnieuw ingedeeld. Wij zullen rekening trachten te houden met jullie wensen in deze. Nieuwe verzoeken kunnen voor 9 januari 2002 schriftelijk worden ingediend bij Joris de Wijs, p.a. A.F.C., De Boelelaan 50, 1082 LR Amsterdam of per e- mail: jorisdew(js@chello.nl. Met eerdere verzoeken wordt geen rekening meer gehou den, Maximaal kan een verzoek voor samen spelen met één vriendje worden ingediend. Dat verzoek moet dan wel door de ouders van beide spelers, gezamenlijk, worden gedaan. Uitsluitend schriftelijke verzoeken worden in behandeling genomen, garanderen kunnen wij helaas niets maar wij doen onze best. Dus tot het volgend jaar! Donald Speelman Peru, kampioen van de World League! Als laatste team ingedeeld voor de World League begon Peru aan de competitie. Ei genlijk kon dit team bestaande uit: Nicky Bartens, Bob van den Drieschen, Vito Grazi- ani, Robert Kuyper en Steven Webbers van meet af aan niet meer stuk. Of het nu kwam door de yell, die coach Martie Bartens meteen introduceerde (Péru!ü), dit team had vanaf de eerste wedstrijd een band, een vriendschapsband en die band is de hele competitie gebleven. Peru bleek een ploeg van vijf absolute kanjers met ieder toevallig een eigen voorkeursplekje op het veld: Bob en Robert meestal als spits, Vito en Nick als twee klasse middenvelders, die niet bang waren bij balbezit ook naar voren te gaan en Steven meestal achterin, die als een jonge Barry Hulshoff de verdediging op zich nam en menig tegendoelpunt heeft weten te voor komen. Alle wedstrijden op 1 na (tegen Uruguay gelijk) werden gewonnen. De "finale" was drie weken tegen Portugal, dat knap tweede werd. Wat was het spannend, de moeders van Peru waren na afloop helemaal schor van het aanmoedigen. Na deze partij werd het voor de mannen ook opeens duidelijk, dat ze weieens kampioen konden worden. Afgelopen zaterdag tegen Engeland, een wedstrijd, die er niet meer toe deed en moeizaam met 1-0 werd gewonnen, waren ze toch wel zenuwachtig en duidelijk opgelucht, dat het ze gelukt was. Peru was kampioen van de World League geworden!!! Chapeau, Peru!!! De prijsuitreiking was een feest. Het was weer op zijn A.F.C.'s georganiseerd. Werke lijk prachtige prijzen voor de nummers 1, 2 en 3 (Uruguay). Het leken wel echte World Cups. En voor de overige teams een enorme herinneringsmedaille, want tenslotte had iedereen zijn best gedaan! Bedankt, meneer Speelman en kleinzoon, de keuze was meer dan goed. Bedankt natuurlijk ook Joris en alle andere trainers, die er elke woensdagmiddag in weer en wind toch maar weer staan. En last but not least bedankt Martie voor het coachen. Misschien moeten ze bij het Neder lands elftal eens een vrouwelijke coach nemen! Voor de winnaars was er door de ouders een heuse kampioenstaart, kinderchampagne en een kerstman gevuld met snoep geregeld. En toen was er voor de laatste keer die yell: Péru!H, werden de shirtjes ingeleverd en was het over. Dat besef was er opeens ook bij de jongens en die werden er een beetje triest van. Beste A.F.C.: Wij, ouders van dit "dream- team" begrijpen best, dat voor het vervolg van de competitie alle teams weer door el kaar gehusseld moeten worden, maar als jullie na de zomer de nieuwe teams gaan maken voor de F-pupillen, denk dan nog even terug aan dit Peru, aan deze vrienden, die, heel bijzonder, op een enkele wedstrijd na, er elke zaterdag voor elkaar waren, vroeg naar bed gingen op vrijdagavond en elkaar in de wedstrijd de bal gunden. Met nog een paar andere spelertjes kan dit team toch best een mooi visitekaartje voor A.F.C. worden, niet? Hangt er op A.F.C. niet een bord "Be friends"? Fijne kerstdagen en het allerbeste voor ieder een in 2002. Karin Nagel, moeder van Steven Webbers Mocht u nog opmerkingen hebben over de indeling, wilt u dan zo vriendelijk zijn om het afc-jeugdinformatiebandje in te spreken (020-6008931) of te reageren via E-mail (afcjeugd@euronet.nl). A-junioren kontaktpersoon: Chris Bruystens, 020-6121626 16

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 16