8 december: AFC E2 - Amstelveen/Heemraad E2 9-1 Na enkele weken afkeuringen en een vriend schappelijke wedstrijd, eindelijk weer eens een competitie wedstrijd. Het begin was redelijk met in de 5e minuut een doelpunt van Clay, 1-0. AFC bleef in de aanval wat resulteerde in goede scorings kansen die helaas werden gemist. In de 10e minuut was het Darren die met een prachtig afstand schot 2-0 aantekende. Er werd op dat moment goed gespeeld, leuke combinaties volgden elkaar op. Een treffer kon dus niet uit blijven. Uit een rebound maakte Clay zijn tweede treffer, 3-0. In de slotfase van de eerste helft maakte Wolf er met een bekeken schuiver 4-0 van. Na de rust een rommelig AFC. Geen combi naties meer maar eindeloos pingelen. Het leek er op of iedereen voor zich zelf aan het voetballen was, terwijl voetbal toch een teamsport is. Na wat aanwijzingen van de coach en trainer ging het beter. Uit een op maat gegeven voorzet van links nam Darren de bal ineens op zijn slof en kon de 5-0 worden aangetekend. Een pracht doelpunt. Eindelijk dan weer het oude AFC met goede combinaties waaruit een er van Tommy de 6- 0 maakte. Met deze stand gingen we rusten. De aftrap was koud gemaakt of na weer zo een leuke combinatie maakte Darren er 7-0 van. Weer werd het spel vanaf nu heel rom melig. Ik weet niet hoe het komt maar het lijkt er op of jullie vergeten zijn wat je hebt geleerd. Onnodig balverlies enz. Gelukkig loopt er in het elftal een speler rond, met bij wijze van spreken, een stel dubbele longen, Laurens heet hij. Jonge, jonge wat bestrijkt dat mannetje een oppervlakte. Ondanks de mindere periode maakte Clay er nog maar eentje. 8-0 dus. Er werden van onze kant te veel overtredingen gemaakt. Thiery maakte voor AFC het 9e doelpunt, waar meteen bij ons de koek op was. De laatste aanval van A.veen werd bekroond met een treffer zodat de uitslag 9-1 werd. Dit was een wedstrijd met twee gezichten. Hopelijk leren jullie hier weer van. Ik weet dat jullie veel beter kunnen. Tot de volgende wedstrijd, de laatste voor de winterstop. Supporter J.B. 15 december: Swift E2 - AFC E2 0-5 De laatste wedstrijd voor de winterstop. Onze boys hadden er zin in. Ze gingen gelijk in de aanval wat resulteerde met een schot op de paal van Wolf. Het was Tommy die de score opende met een fraai doelpunt. Dat was in de 6e minuut. Na een mooie aanval over rechts was het Wolf die met een afstand schot het 2e doelpunt aantekende. Het leek nu wel of AFC het zo wel goed vond en door sukkelde naar de rust. Ook nu was het AFC die volop in de aanval ging en de tegenstan der op eigen helft klem zette. Er werd echter maar niet gescoord. Na ongeveer een kwar tier maakte Thiery een heel mooi doelpunt. Hij pikte de bal op bij de midden lijn en slalomde door de verdediging van Swift om uit een onmogelijke hoek te scoren. 0-3 dus. Aanval op aanval golfde op het doel van Swift af. In de 18e minuut maakte Clay er uit een rebound 0-4 van. Bij een tegen aanval van Swiff ontsnapte AFC aan een tegentref fer. Met nog 3 minuten te spelen maakte Tommy er met een kopbal 0-5 van. Het valt op dat als onze jongens tegen een minder (met alle respect) elftal spelen zij er soms een rommeltje van maken. Moeten ze tegen een sterke tegenstander, dan staan ze er. Heel goed mannen. Maar juist tegen mindere elftallen kunnen jullie laten zien wat voor goede voetballers jullie zijn die uitste kend gecoacht worden door jullie leiders. Het is jullie wel gelukt om periode kampioen te worden bravo. Jullie hebben het verdiend. Na de winterstop zijn jullie opnieuw inge deeld. Maak jullie borst maar nat. Het wordt de le Klasse waar jullie de enigste E2 in zijn. Zelfs de El van AJAX komen jullie tegen en van de rest bestaan de meeste teams uit 2e jaars. Ik ben benieuwd. Rest mij jullie en heel AFC een fijne Kerstvakantie) en een gelukkig nieuwjaar toe te wensen. Supporter J.B. 8 december: Blauw-Wit/Osdorp F 1 - AFC F 1 2-4 Een week voor deze belangrijke wedstrijd lag de gehele competitie stil, vanwege de vele regen was alles afgelast. In goed overleg organiseerde onze altijd actieve jeugd commissie enkele trainingspartijtjes tegen en op het kunstgras van Blauw Wit-Osdorp. Juist deze club zou een week later onze tegenstander zijn in de officiële competitie waar zij inmiddels geruisloos op de 2e plaats waren gekomen. Wat te doen tijdens zo'n oefenpartijtje? - alles uit de kast - of een beetje zand in ogen. We verloren dan ook met 5-4. Afgelopen zaterdag, binnen 1 minuut met 1 -0 achter, misschien nog niet helemaal wakker? Laten we niet vergeten dat zo'n wedstrijd om halftien begint, zelfs de meeste supporters wrijven de slaap nog uit hun ogen. Het was de kleine Faisal in de goal die ons door deze moeilijke periode heen hielp. Een werkelijk schitterende actie van Mels, hij omspeelde op volle snelheid drie a vier tegenstanders, bracht de ommekeer in de wedstrijd. Tho mas, altijd daar waar hij moet staan, mocht het laatste tikje geven. Het was weer Thomas die voor 1-2 zorgde en even later Mels met een terugspringende bal vol op de wreef betekende 1-3. Tussendoor prachtige acties van Denzei en Sem maar paal en lat stonden in de weg. De 2e helft was nog maar net begonnen of Bl-W/Osd schoot in eigen doel. Enige frus tratie was de oorzaak dat de wedstrijd onno dig hard werd hetgeen blessures aan onze kant veroorzaakte. Maar daar leer je van en je kan 't voorkomen door de bal sneller af te spelen. Vlak voor tijd maakte Bl-W/Osd nog 2 -4. Wederom viel mij de vreugde op van onze F1-side, ik zag zelfs nog een rondedansje van de vader van Faisal alsof hij zojuist persoonlijk had gescoord. Volgende week thuis de wedstrijd tegen Swift Fl. Deze partij winnen en we zijn winterkampioen maar wie kan dit tam nog verslaan! Het AFC clublied neuriënd liepen we terug naar het parkeerterrein. Hans Dukker 15 december: AFC Fl Winterkampioen AFC F 1 - Swift F 1 5-1 Tot onze verbazing waren de velden goedge keurd, keihard maar er kon gespeeld worden en dat was heel belangrijk voor onze FL Want stel dat DCG wel zou spelen en winnen dan zouden zij toch bovenaan eindigen met weliswaar 1 wedstrijd meer gespeeld. Het harde veld geeft in de begin fase voor beide partijen de nodige moeilijkheden en bij de diverse valpartijen wordt menig blauwe plek opgelopen. Dan blijken de vele trai ningsuurtjes succes op te leveren. Balaanna me plus het onder controle brengen gaat steeds beter en Swift wordt in de verdediging gedwongen. Vlak voor de rust opent Thomas Lam, onze goaltjesdief, de score via binnenkant paal. De coaches Hans Zurburg en Jan Otsen, ja wij hebben er twee, geven in de rust de nodi ge aanwijzingen. Spel breed houden, vrijlo- pen en de bal sneller afgeven zijn zo de opdrachten. Natuurlijk is het lekker coachen als je zo'n team onder je vleugels hebt maar iedere keer valt het weer op hoe onze leiders op een rustige manier met nu en dan een complimentje de jongens op de rails krijgen. Dit in tegenstelling tot wat we vaak bij onze tegenstanders hebben gezien. Na de rust kan een keiharde vrije trap van Fabian Sporkslède niet goed verwerkt wor den en de snelle Mels Otsen is er als de kippen bij om de bal in te tikken. Even later staat Denzei Zurburg (wie anders) op de goede plaats en wederom is de keeper van Swift kansloos. Ineens is daar Faisal Struiken weer aan de bal en met een simpele kapbe- weging zet hij de complete verdediging op het verkeerde been en schiet met links of met rechts in. (het ging zo snel dat ik echt niet meer weet met welke voet). Een snelle uitval en het is wederom Denzei die voor 5-0 zorgt. Een team kan alleen maar kampioen worden als het geheel klopt. Zonder een goede geslo ten verdediging ben je nergens. Bij ons staat daar Paul Smid, altijd een stapje eerder bij de bal en een Oger Klos technisch en af en toe bikkelend. Controlerend en altijd attent staat daar Sem Verbeek op het middenveld. Ver geet daarnaast Avital Zwart niet, hij bestrijkt met zijn acties vrijwel het gehele veld en is te herkennen aan zijn losse veters. Terwijl het team in gedachten al met de ereronde bezig is scoort Swift nog een tegen- goal. Aan de koffietafel gauw nog even onze trainer Ger van Mourik gebeld die heel blij reageert. Het is toch voor een belangrijk gedeelte ook zijn werk. Gespeeld 9 wedstrijden: 25 punten, ONGE SLAGEN, 65 voor - 11 tegen Volgend jaar krijgen we een nieuwe competi tie. De zwakkere teams vallen af en we krij gen erbij: Roda'23, Legmeervogels, Pancra- tius, SCW, NFC. Wat te doen de komende zaterdagochtenden? Hans Dukker 15

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 15