Verslagen spelregels, organisatie en administratie, leiding geven aan voetballers en blessure preventie. De deelnemers kunnen de keuze maken om na de cursus te gaan fungeren als verenigingsscheidsrechter en/of KNVB- scheidsrechter. Belangstellenden worden verzocht zich vóór 7 januari op te geven bij Marjan Stoop 21218281. 9 december: Geinburgia BI - AFC B5 Dit was mijn grote kans. Zaterdagmorgen vertelde Joop Nieuwenhuijs mij dat hij bij deze wedstrijd niet aanwezig zou zijn. De hele zaterdagnacht heb ik aan een uniek tactisch systeem gewerkt, dit kon niet mis gaan. Ik zou Joop wel even laten zien hoe er gespeeld moest worden. De steun van de ouders was enorm. Voor dat de wedstrijd begon zat er al een van de ouders met een wit zakdoekje te zwaaien. De rest van de ouders was het er eigenlijk wel mee eens. Er werd mij duidelijk gemaakt dat ik moest oppassen want anders was mijn carrière van zeer korte duur. De eerste 10 minuten waren fantastisch. Vol zelfvertrou wen draaide ik mij om en sprak even met een ouder. Dit had ik nooit moeten doen. Toen ik weer naar het veld keek stonden we met 1-0 achter en uiteindelijk hebben we met 7-1 verloren. Iedereen liet zeer vriendelijk zijn of haar witte zakdoekje zien. Ik heb het begrepen. Toch wel terecht dat Ajax voor Ronald Koeman heeft gekozen en niet mijn persoon. RvS 8 december: AS '80 C2 - AFC C5 1-1 Dit was een wedstrijd waar we vooraf van hadden gedacht dat we de punten mee naar huis zouden nemen. Zoals zo vaak gebeuren er dan dingen die je vooraf niet had bedacht. Zo leek het alsof Alex naar Almere reed ipv zijn moeder.. Eerst werd een vluchtheuvel geramd, daarna vol gas naar Wladiwostok gereden. Die kwamen dus een beetje later. De wedstrijd kreeg al gauw de wending die niet in het scenario stond. Eén moment keken we naar het prachtige Almeerse winter landschap en opeens bleek de bal in ons doel te liggen. Vanaf dat moment was het zo ongeveer eenrichtingsverkeer naar het doel van AS '80. Na de mooie gelijkmaker (lange bal door het midden van Carl over de verde diging, Laurens, op snelheid, gebruikt zijn lichaam om de bal vrij te spelen en scoort met een droog schot) was het echter over. De bal wordt door zo ongeveer iedereen wel een keer in kansrijke positie op doel geschoten, maar gaat of naast, of over, of de keeper maakt een redding, of de scheidsrechter ziet buitenspel(l). Gelukkig blijft Oscar waak zaam bij een losse flodder van AS '80, anders ga je met de staart tussen de benen en een vreselijke kater terug naar huis. Zoals onze huisanalyticus Erik Schiering in de nabe schouwing al zei: "Na drie dagen voetballen zoujenógop 1-1 staan." Erik Wobma 08-12-01 AFC Dl - Almere Dl 6-1 15-12-01 AFC Dl - DWS Dl 1-3 Almere bood in de return minder verzet dan in de eerste wedstrijd van het seizoen. Vanaf het begin was AFC de veel betere ploeg en kreeg Herman weinig te doen. Het meeste gevaar voor eigen doel veroorzaakte onze achterhoede zelf door tot twee keer toe de bal te zacht terug te spelen waardoor de tegen partij scoringskansen kreeg. Herman kon echter met goede reflexen en met hulp van de lat onheil voorkomen. De doelpunten werden netjes verdeeld over beide helften. Daryl en Joop wisten twee assists van Camiel op de juiste waarden te schatten en Rik maakte 3-0 door de bal die via de lat voor zijn voeten caramboleerde, vol op zijn pantoffel te ne men. Na rust liepen we via Daryl, Hatim en Milan naar 6-0 uit voordat Almere in de laatste minuut de eer kon redden. Een terechte over winning als voorbereiding op het treffen tegen concurrent DWS de week daarop. Dat die wedstrijd nog doorging verwonderde iedereen want de vorst zat diep in de grond en veranderde het veld in een harde piste. We waren van tevoren gewaarschuwd voor de oersterke en razendsnelle spits van DWS. Achteraf bleek dat hij het verschil maakte in deze wedstrijd. Vanaf het begin was AFC de ploeg met het veldoverwicht maar al na 5 minuten lieten we ons verrassen door het enige wapen dat DWS had: de lange bal op de spits, 0-1. We bleven aandringen zonder echt grote kansen te creëren. Milan schoot op de lat maar verder kwamen we niet. Na rust startten we sterk maar verzuimden 2 riante kansen te benutten. De verdiende gelijk maker viel na zo'n 20 minuten dan toch en de verwachting was dat we zouden door drukken. Maar de tegentreffer had DWS wakker geschud waardoor de wedstrijd een meer gelijkopgaand karakter kreeg. De 1-2 werd ingeleid door balverlies op het midden veld, de rugdekking was even niet aanwezig en we konden weer opnieuw beginnen. De 1- 3 was een logisch gevolg van de 1-2 omdat we de gelijkmaker trachtten te forceren. Een onterechte nederlaag tegen een ploeg die zijn fysiek voordeel in de voorhoede volledig benutte maar verder een matig team was. We hadden meer verdiend. De grens. D10 Koude start hard gras (08/12 Zeeburgia D6 - AFC D10 5-3 vr. 15/12 AFC D10 - (K)HFC 1 - 1 vr.) We hadden er nog zo op gewezen, maar een oude kwaal was weer aanwezig in de vroege morgen. In de eerste minuten stonden de meeste van ons nog wat te dromen. En dat kun je je tegen een sterke tegenstander als Zeeburgia, die in de andere poule evenals wij in de onze, tweede staan niet veroorloven. Na 3 minuten dus al op 2-0 achter. Slecht voor de stembanden van inval coach Kenneth die zich terecht ergerde aan de inzet van dat moment. Wakker geworden begon langzaam het her stel en kwam er evenwicht in de wedstrijd. Maar toch wist Zeeburgia nog een van de snelle uitvallen af te ronden die mogelijk bleken omdat wij te vaak gaten lieten vallen in de defensie. En pas toen gingen we de inzet en werklust zien die tegen deze snelle en stevige voetballers noodzakelijk is. En met resultaat, Justin met een fraai schot en Duco van dichtbij zorgden voor een toch nog dragelijke ruststand. Tijd voor een peptalk. Die hielp want in de tweede helft lag het initiatief voornamelijk aan onze kant maar waren er van Zeeburgia kant wel snelle en gevaarlijke counters. De 4-2 na een duidelij ke buitenspel situatie was daarom teleurstel lend. Deze achterstand werd echter in dezelf de minuut alweer door een goed diepgaande Justin mooi verkleind. Daarna een flink aantal goede kansen maar die werden niet door ons benut. Zij nog wel een (buitenspel) goal, wij alleen nog een vrije trap op de lat. De tweede helft liet zien dat we voor deze tegenstander niet onderdoen. Jammer dat we met een 2-0 achterstand begonnen te voetbal len. Als we daar dan maar iets van hebben geleerd, want daar zijn oefenwedstrijden tenslotte voor. De laatste wedstrijddag van het seizoen en wat een geluk AFC ging wèl door. En zo konden We toch nog vóór de winterstop een keer tegen (K)HFC oefenen, de nummer 3 uit de andere poule. Helaas zonder Nick, die op reis was, en de zieke Victor. Wel koud na tuurlijk, en het gras was ook bepaald geen zachte ondergrond, maar er was prima te voetballen. Een wat aarzelend begin waarin HFC het meeste balbezit had zonder echt gevaarlijk te worden. Daan had het zwaar maar hield als rechtsback zijn man onder controle. Mitchell en Thomas bikkelden op positieve wijze het centrum schoon en Joey stond als vanouds op links paraat. En zo ontstond na een minuut of tien er steeds meer druk op het doel van HFC. David bleek op rechts een goede schakel tussen voor en achter, ondersteunend voor Oessema, en miste op een haar na met zijn linker. Maxim en Rick begonnen op links lekker te combi neren hetgeen diverse gevaarlijke voorzetten opleverde. En met Justin in het midden kwamen we ook daar gevaarlijk door uitein delijk dan resulterend in een door spits Duco goed inschoten bal. Het had bij de rust twee, drie-nul mogen zijn. De tweede helft met nu Rio in de spits begon ook zo. Maar langzaam maar zeker veranderde het spelbeeld. De posities werden niet altijd meer goed bezet, HFC deed extra zijn best en de laatste 15 minuten kwamen wij nog nauwelijks van eigen helft af. Diverse knappe reddingen van Randall voorkwamen de gelijkmaker tot hij in de laatste minuut dan toch kansloos bleek. Hadden we in de eerste helft meer afstand genomen dan had er meer in gezeten, maar het geheel overziende was dit een zeer te rechte uitslag. Leuk dat we de kans hadden deze dag nog te spelen en zo konden we ook elkaar nog allemaal een prettige winterstop en leuke feestdagen toewensen. We hebben een prima eerste seizoenshelft achter de rug, zeker voor een team dat voor het eerst op een heel veld speelt. Er is duidelijk progressie, en hoewel we al niet slecht staan is er nog van alles mogelijk om héél hoog te eindigen. Frank de Munnik 14

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 14