Kienen Klaverjassen Medische commissie Radio Noord- Holland Cup Be a 'sport' c Misschien het gevolg van voetballen in Spanje en werken in Spanje. Marcus den Oude speler van de Pupillen D 5 heeft tengevolge van een ongeval zijn dijbeen op twee plaatsen gebroken en is daardoor dus voorlopig uitgeschakeld voor voetbal. Na een verblijf in het ziekenhuis is hij gelukkig weer thuis. Tijdens mijn tele foongesprek met hem vertelde hij mij dat alles weer goed zal komen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. AFC'ers zoeken op een voetballoos weekend andere activiteiten. Zo toog erelid Marcel Koster naar een auto-hobbybeurs in Houten, daar hij exemplaren van de Fiat 500 verza melt. Op die beurs trof hij Elinkwijk- bestuurder Hennie Wallenberg, die exem plaren van brandweerauto's verzamelt. Dat daar nog even over de mooie 1-0 overwin ning van AFC op Elinkwijk werd gesproken, zult U kunnen begrijpen. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg te weten: Henk van Weelde (6/12) - Henny Cruyff (11/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Gerrit Bogaers (21/12). Aan al deze jarigen onze welgemeende ge lukwensen. Johan de Bie Ei Ei Ei Jt V, Pt Aj D, Te Kt Kt Kt Kt Kt Kt F Ac, Je Jai Pii Ri Ve Ai Cl Wt Nog iemand gezien met kien? Vorige Schakel meldde reeds: vrijdag 21 december a.s. AFC Kienen. De Kiencommissie kreeg vele vragen binnen met name voor wie dit nu eigenlijk is be stemd. Daarom hierbij nogmaals de regels. Elk AFC-lid of AFC-donateur van min- IS iaar het recht heeft om zijn we derhelft c.q. levenspartner te introduceren. En niet meer dan dat! Voorts zal steekproefsgewijs op AFC lidmaatschapskaart gecontroleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of do natie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! Op vrijdag 21 december dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 18.00 tot 19.30 uur te goed doen aan een aangeklede zuurkool- satmppot of kipsatétje. Meldt u dat wel even van te voren aan socië teituitbaatster Netty van der Meent (020 6445575). Er hangt ook een inschrijflijst naast de bar. Tot zover, 23, 4, 89, 77, 11, 15, Namens de Kiencommissie, Nicky Hekster Alle mannelijke leden van ons A.F.C. kun nen het beamen, onze dames zien er schitte rend uit. Welk vrouwschoon dan wel? Precies, de dames welke onze jeugdafdeling dit seizoen sportmedisch komen begeleiden zijn afkom stig van de Amsterdamse Academie Leffe- laar. Deze drie dames, Shanti Bergsma, Kirsten Kampman en Andrea Kelder ondersteunen onze bloeiende jeugdafdeling door resp. bij de BI, Cl en Dl paramedische ondersteuning te geven. Goed in het pak gestoken door Pim van de Meent en grondig voorzien van kennis, komen zij als stagiaire onze jeugd gezond houden en helpen opvoeden. Shanti bij de BI (je gelooft het niet) is gebo ren in Paramaribo en met VWO op zak is zij tijdelijk werkzaam in een zonnestudio. On danks dat zij de cello bespeelt, houdt zij ook van pop en housemuziek. Bij Njord roeit ze in de dames acht, is bezeten van formule 1 races, maar is tevens een verwoed New York Yankee baseball fan. Kirsten bij de Cl is via haar HBO opleiding gespecialiseerd in personeel en arbeid. Ont spanning kan zij vinden in pop, house en blues. Echter door haar passie, parachute springen en skydiving, komt ze van 4 kilometer hoogte met gemak bij A.F.C. op de middenstip neer. Andrea bij de Dl heeft LEAO tandarts assistente gestudeerd en heeft nu een bedrijf als zelfstandig tandtechnieker. Er wordt uitsluitend Motown en muziek uit de 70er jaren gespeeld. De dames stralen van enthousiasme, dus laten we met z'n allen zuinig op dit drietal zijn. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914, tevens bij A.F.C. iedere woensdag van 15.00-17.00 uur en op vrijda gen van 17.00-19.00 uur Clubarts: dr. Lex Swaan tel: 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070, Reinier van Dant- zig 020-6627244 Verzorger A-selectie: Ko GroszeNipper tel: 06 22544077 Tr Klaverjassers, Op vrijdag 28 december aanvang 20.00 uur gaan wij er een fijne klaverjasavond van maken. Schrijf op tijd in, de lijst hangt in de socië teit. Do Kom allemaal. AC Groetjes, AT Klaverjas commissie KBV nieuwe koploper Noord-Holland Cup Het Amsterdamse KBV heeft zich in drie weken tijd naar de koppositie van de Noord- Holland Cup gespeeld. Na het 1-1 gelijke spel tegen AFC en de 5-2 zege op ADO 20 volgde zondag 18 november opnieuw een doelpuntrijke overwinning (3-2) op AFC'34. AFC Amsterdam heeft echter op zondag 9 december nog de kans om als nummer 1 de winterstop in te gaan. AFC speelt uit tegen ADO'20, een wedstrijd waarbij zowel Radio als TV Noord-Holland aanwezig zullen zijn. Net als bij AFC '34-KBV kunnen de bezoekers bij de wedstrijd ADO '20—AFC een voorspelling doen voor de uitslag. De juiste uitslag (evt. na loting) wordt beloond met een verrassingspakket van Radio en TV Noord Holland. Tevens kunt u een reis voor 2 personen ter waarde van Hfl. 6.000,= winnen als u voor 1 januari 2002 een juiste voorspelling inlevert van de eindstand van de strijd om de Noord-Holland Cup. Een affiche met de spelregels is opgehangen in ons clubhuis en antwoordkaartjes waarop u uw prognose kunt insturen zijn verkrijgbaar achter de bar. Radio Noord-Holland Sport elke zondag van 14.00-19.00 uur. Te beluisteren via de etherfrequentie 95.2 FM (in Amsterdam en omgeving) en 93.9 FM (in Noord-Holland Noord). TV Noord-Holland besteedt eens per maand in het sportprogramma op de maandagavond (18.40 uur) aandacht aan de Noord-Holland Cup. Voor meer informatie zie ook teletekst pagina 525 en de internetsite van Radio en TV Noord-Holland: www.rtvnh.nl Net als het Duitse begrip Überhaupt" moeilijk te vertalen. Toch een poging. Inherent aan de overwinning is het feit dat er een verliezer moet zijn, een verliezer die jouw feestje mogelijk maakt. Van de ver liezer wordt sportief gedrag verwacht. Feliciteer je tegenstander als je verloren hebt; erken ruiterlijk als je niet de beste was. Niets aan de hand over het algemeen, maar hoe is het in Nederland met het omgekeerde? Bestaat er voldoende respect voor de man, de ploeg die aan het kortste eind trok? Realiseert men zich voldoende dat de ver liezer bereid was te verliezen, bereid was de strijd aan te gaan en de nederlaag in zijn denken en gevoel op te nemen als mogelijke consequentie? Nee dus! Als ik de kritiek hoor op radio en TV op het Nederlands elftal, op de coach, op het Nederlands voetbal, dan vraag ik mij af: is verliezen, is je niet plaatsen voor een WK, is je doel niet bereiken wellicht een schande? Wellicht crimineel? Bestond het niet tot de mogelijkheden? Kunnen misschien ALLE landen zich plaatsen voor Korea en Japan? Het gedrag van de "fan" loopt de spuigaten uit! Ajax, na een goede start, wordt kompleet afgebrand door haar fans op het moment dat het nu tegen" zit; spandoeken met teksten richting de trainer worden door het gespuis op de tribune bij een kleine tegenslag al uit de kast gehaald. Is de maatschappij ziek? Het lijkt er op! De pers altijd sprekend en schrijvend in superlatieven: het is of grandioos of waarde loos geeft het slechte voorbeeld. Van Gaal moet weg! Wie hem moet opvolgen wordt niet verteld en als men heel voorzichtig namen noemt, wordt er niet bij verteld dat bedoelde heren ook reeds vele malen "er gens" aan de kant gezet zijn; wordt ook 4

Schakels (clubbladen) | 2001 | | pagina 4